Статьи

NEWSru.com :: Якір корабля знаменитого пірата Чорна Борода піднято з морського дна

Чорна Борода на четвертому десятку життя "прославився" вдалими нападами і грабунком зустрічаються на його шляху торговельних суден

Підводні археологи дістали з морського дна якір з корабля легендарного на початку XVIII століття морського розбійника Едварда Тіча, відомого як Чорна Борода, передає телеканал CNN з посиланням на підводну археологічну службу UAB при міністерстві ВМС США.

Знаменитий капітан "джентльменів удачі" борознив води Карибського басейну і американських колоній на флагманському кораблі "Помста королеви Анни", останки якого були виявлені в 1998 році в районі узбережжя Північної Кароліни. Імовірно, корабель сів на мілину, проте роботи по підняттю на поверхню таких великих артефактів як якір почалася лише кілька років тому за допомогою надводного обладнання.

Вага піднятого якоря становить близько 1,5 тонни. За словами вчених, на роботи щодо її збереження може піти чотири роки. Корабель "Помста королеви Анни", захоплений Тічем у французьких работорговців, без сумніву, застосовувався для морського бою під час кривавого промислу капітана. Раніше археологам вдалося підняти з борту судна понад 220 тисяч свинцевих куль і картечі, а також 25 гармат, багато з яких були заряджені.

Чорна Борода на четвертому десятку життя "прославився" вдалими нападами і грабунком зустрічаються на його шляху торговельних суден. У 1717 році влада Багамських островів оголосили про нещадну боротьбу з піратством, а губернатор Віргінії оголосив нагороду за полон або вбивство Тича і його команди.

За полювання за Чорної Бороди взявся англійський лейтенант Роберт Мейнард. До 1718 році »ескадра" Тіча складалася з кількох шлюпів і 300 "джентльменів удачі". У листопаді 1718 капітан Чорна Борода, прозваний так за густу бороду, загинув під час абордажного бою з солдатами Мейнарда, який особисто відрубав голову Тічу і наказав підвісити її на реї судна.

Так закінчилася досить нетривала "кар'єра" Чорної Бороди, який згодом не без допомоги істориків і романтизованих легенд став одним з найвідоміших піратів. Зокрема, образи Чорної Бороди проглядаються в декількох кінострічках про піратів, включаючи роль однойменного персонажа в голлівудському фільмі "Пірати Карибського моря: на дивних берегах" і в знаменитому романі Роберта Льюїса Стівенсона "Острів скарбів", повідомляє РІА Новини" .

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача