Статьи

Неймінг "своїми руками": як придумати назву компанії чи бренду - PowerBranding.ru

 1. Базові правила нейминга
 2. Методика по створенню нейминга продукту
 3. Крок перший: мозковий штурм
 4. Крок другий: абсолютна творчість
 5. Крок третій: перевірка на унікальність і охраноспособность
 6. Крок четвертий: Оцінка якості назви (тестування)

Неймінг - трудомісткий і тривалий процес, особливо якщо потрібно придумати назву, яка повинна прослужити тривалий період, наприклад, назва для щойно заснованої компанії або для нового бренду

Неймінг - трудомісткий і тривалий процес, особливо якщо потрібно придумати назву, яка повинна прослужити тривалий період, наприклад, назва для щойно заснованої компанії або для нового бренду. Іноді компанії витрачають місяці на розробку нейминга для свого товару, а іноді вибір назви для продукту відбувається практично миттєво.

Пропонуємо просту методику для створення успішних і довгоживучих імен, засновану на базових принципах і правилах нейминга. Впевнені, що за допомогою нашої методики, ви створите абсолютно незвичайні, креативні і несхожі один на одного ідеї назв своєї компанії, з яких можна буде вибрати відмінний варіант для нейминга продукту.

Базові правила нейминга

Назва продукту грає важливу роль для розвитку компанії. Сильне, вдало підібране назву допомагає компанії розвиватися швидше ринку, полегшує створення правильного образу товару в свідомості цільової аудиторії, допомагає простіше доносити стратегію позиціонування, збільшує цінність товару в очах споживача.

Виділяють 10 ключових принципів нейминга для розробки правильного назви бренду. Перераховані нижче правила нейминга не є обов'язковими, але є хорошими критеріями, за якими можна оцінити якість і силу розробленого назви продукту.

Принцип нейминга Детальний опис Унікальність назви будь успішне назва повинна бути унікальною в своєму роді і не мати аналогів на ринку привабливість назви наскільки вашої цільової аудиторії подобається назва товару Легкість вимови наскільки вашої цільової аудиторії легко вимовити назву продукту Правильність вимови обов'язково перевірте, як вимовляє назву товару цільової споживач; чи відповідає дане вимова вашим очікуванням (особливо, якщо назва є складені або іноземною мовою) Легкість запам'ятовування наскільки просто назва запам'ятовується вашою цільовою аудиторією, чи може ваш споживач через кілька хвилин повторити його Ступінь яскравості наскільки сильно ваше назва виділяється серед назв компаній - конкурентів і великих гравців ринку Відповідність ринку наскільки назва відповідає ринку або категорії, в якій існує компанія Відповідність цінової категорії нас Скільки назва відповідає цінового сегменту, в якому планується реалізовувати товар Асоціативний ряд образи і асоціації, що виникають у свідомості цільової аудиторії в момент, коли вони бачать і чують назву продукту (не менше 3) Правовий аспект перевірка на відсутність обмежень з боку правового регулювання в країні в щодо назви продукту (можливість використання всіх слів в складі назви, відсутність вже зареєстрованих товарних знаків у вашій категорії з такою назвою і інші питання, які краще реш ать з професійним юристом)

У світовій практиці вважається, що результати розробки нейминга повинні бути правильно оформлені, а саме: назва компанії має включати три важливі елементи концепції продукту:

Елемент назви бренду Коментарі Назва компанії продукту являє собою унікальне, такого назва продукту Описова складова продукту допомагає визначити ринок, на якому продається товар або послуга Слоган передає основну сутність і цінність бренду, висловлює стратегію позиціонування

Наведемо приклад правильного оформлення результатів нейминга від компанії Honda. Назва компанії: Honda Accord. Описова складова: легендарний спорт-седан. Слоган: Бізнес, як спорт.

Методика по створенню нейминга продукту

Переходимо до досить простій методиці, за допомогою якої ви зможете «своїми руками» організувати розробку нейминга для нового продукту і придумати не одне успішне і цікаву назву компанії. Методика складається з чотирьох послідовних кроків і займає зовсім небагато часу. Єдина порада: наш мозок влаштований так, що часто видає нам цікаві рішення тільки через деякий час після постановки завдання. Тому іноді ефективніше закласти на підбір назви для компанії тиждень і кожен день вигадувати по кілька назв, приділяючи цьому процесу не більше 1 години часу.

Крок перший: мозковий штурм

Суть етапу: генерація списку слів, безпосередньо або побічно пов'язаних з вашим бізнесом і ринком. Щоб мозковий штурм пройшов ефективно необхідно визначити напрямки для пошуку слів. Можливі напрямки:

 • Розташування компанії або реалізації товару / послуги: назви міст, країн, вулиць тощо
 • Слова, пов'язані із засновниками компанії - імена засновників або власників бізнесу
 • Слова, пов'язані з результатом від використання товару або послуги споживачем: краса, здоров'я, відсутність болю, ситість, радість або дитячий сміх і т.п., а також зростання продажів або економія на витратах (для B2B ринку).
 • Слова, пов'язані з ключовими властивостями товару або послуги: ефективний, безпечний, швидкий результат, нізкоаллергенних і т.п.
 • Слова, пов'язані з матеріальною вигодою, яку Ваш товар пропонує споживачеві в порівнянні з конкурентами: більш низька ціна, економія, надійність, високий рівень сервісу, і т.п.
 • Слова, пов'язані з цією технологією досягнення необхідного результату від використання товару: трирівнева система очищення, висококваліфіковані фахівці в області ..., новітні матеріали і т.п.

Оформити результати першого етапу з розробки назви для бренду можна наступним чином:

Крок другий: абсолютна творчість

Після того, як первісна таблиця готова, можна переходити до наступного етапу розробки назви компанії. Суть етапу полягає в тому, щоб комбінувати або модифікувати вийшов список слів. Такі модифікації можна проводити декількома шляхами. Об'єднуйте різні слова з таблиці з один одним, придумуйте цікаві поєднання. Розбивайте слова на складові; використовуйте коріння слів, відкидаючи закінчення; додавайте приставки. Перерахуйте всі корені слів в один стовпчик, цікаві приставки в другій стовпчик і хороші закінчення в третій стовпчик; потім спробуйте все комбінації слів. Можливо, певні слова навіть не зажадають об'єднання або модифікацій.

Якщо ви можете вимовити те, що вийшло в результаті об'єднання або модифікації слів - виписуйте на окремий лист. В результаті другого етапу з розробки назви у вас повинен вийти список різних слів, які вже можна оцінювати на унікальність і охраноспособность.

Створюючи назву, пам'ятайте, що унікальні, цікаві, легко вимовляються, але не говорять імена (наприклад, Nike) вимагають багато інвестицій для додання назвою необхідного емоційного сенсу і співвіднесення з категорією.

Крок третій: перевірка на унікальність і охраноспособность

Тепер весь список згенерованих назв необхідно перевірити на можливість використання. Людський мозок влаштований таким чином, що намагається скласти слова з уже почутого або побаченого коли-небудь. Тому, можливо, частина цікавих назв вже існує на ринку, може бути і не в вашій галузі.

Найпростіший спосіб - почати з онлайн пошуку: перевіряйте існування компаній з подібними назвами, сферу діяльності цих компаній, перевірте додаткові матеріали та інформацію, надану пошуковою системою при введенні назви. Перевірте доступність URL для веб-сайту.

На даному етапі досить попередньої поверхневої перевірки. Але якщо за результатами тестування ви зупинитеся на кількох назвах і визначте їх, як фінальні назви для компанії, - рекомендуємо вам остаточно перевірити назву компанії на унікальність, використовуючи послуги професійного юриста. Юрист зможе провести повну перевірку унікальності назви не тільки через відкриті джерела (в тому числі по базі Єдиного державного реєстру юридичних осіб), а й через базу зареєстрованих товарних знаків Роспатенту.

Крок четвертий: Оцінка якості назви (тестування)

В результаті перевірки на унікальність список можливих найменувань значимо скоротитися. Наступним кроком «вижили» назви рекомендується оцінити за критеріями, описаним вище: унікальність, привабливість, легкість і правильність вимови, легкість запам'ятовування, ступінь яскравості, відміну від конкурентів, відповідність ринку і цінової категорії, вигідні асоціації.

Оцінку якості назви важливо проводити серед представників цільової аудиторії компанії. Найзручніше оцінку провести у вигляді простого опитування, в результаті якого за кожним критерієм якості назви споживач проставить відповідний бал від 1 до 5.

Найзручніше оцінку провести у вигляді простого опитування, в результаті якого за кожним критерієм якості назви споживач проставить відповідний бал від 1 до 5

comments powered by

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача