Статьи

Не включається ноутбук - що робити, причини та способи усунення неполадок

  1. Ноутбук не включається і не подає ознак життя
  2. Ноутбук включається - екран чорний
  3. Проблеми з програмним забезпеченням

Якщо у вас відмовляється включатися ноутбук, то причин може бути кілька. Але спочатку треба визначитися з поняттям «не включається». Якщо при натисканні (або зажатии кнопки харчування) при підключеному зарядному пристрої ноутбук не запускається, тобто не чути включення вентилятора, екран залишається чорним, то це і означає, що ноутбук не включається. В інших випадках, наприклад, коли екран залишається чорним, а ви чуєте шум працюючого вентилятора, ноутбук у вас включився, але є інші проблеми з виведенням зображення і т.п. Ми розглянемо обидва варіанти.

Ноутбук не включається і не подає ознак життя

Припустимо, що ноутбук ніяк не реагує на включення. Чому це відбувається і що робити в такому випадку? Для початку необхідно переконатися в справності системи подачі живлення. Зазвичай в місці підключення зарядного пристрою є світлодіодний індикатор заряду. Якщо індикатор горить, то харчування найімовірніше підводиться до пристрою нормально. Якщо ж у вас немає індикатора харчування або він не горить, то необхідно переконатися в справності зарядного пристрою, наприклад, приєднавши його до іншого ноутбука або вимірявши напругу на підключається штекері. В останньому випадку буде потрібно спеціальний прилад - мультиметр, яким необхідно вміти користуватися. Звичайно, оптимальним варіантом є підключення гарантовано робочого «зарядника», перевіреного на інших комп'ютерах.

Виключивши зарядний пристрій зі списку можливих причин несправності, слід перевірити акумуляторну батарею. Нерідко через її несправність ноутбук не включається навіть при підключеному джерелі живлення. Вийміть з ноутбука, натисніть і утримуйте кнопку включення протягом однієї хвилини. При цьому до ноутбука не повинно бути підключено зарядний пристрій. Чи не вставляючи батарею живлення, підключіть до ноутбука зарядку і спробуйте включити ноутбук. Якщо він не запускається, то можливо несправний модуль живлення на материнській платі або є коротке замикання в контурі харчування і навіть некоректна прошивка BIOS материнської плати. Діагностувати і усунути такі несправності без спеціального обладнання практично неможливо, тому в такому випадку пряма дорога в сервісний центр по ремонту ноутбуків.

Ще однією можливою причиною того, що ноутбук не включається, є несправність самої кнопки включення. У непридатність може прийти її контактна група або підвідний шлейф. На багатьох моделях портативних комп'ютерів при натисканні кнопка також підсвічується. Тому, якщо індикатор живлення ноутбука горить і акумулятор точно справний, а кнопка ніяк не реагує на натискання, то справа може бути в ній. В даному випадку доведеться звертатися в майстерню.

Ноутбук включається - екран чорний

Якщо ваш ноутбук все ж включається, але екран залишається чорним, то це говорить про несправності в апаратної частини комп'ютера. Причому така несправність не виникає миттєво, звичайно, якщо ви не впускали ноутбук або не брали під його сильному механічному впливу. Вихід з ладу лампи підсвічування або інвертора матриці зазвичай супроводжується мерехтінням екрану, а також нерівномірністю підсвічування. Ці ознаки вже вказують на те, що незабаром дисплей може перестати працювати.

Іншими причинами можуть бути вихід з ладу оперативної пам'яті, як варіант, неправильна установка планки пам'яті стороною. Оперативну пам'ять необхідно протестувати за допомогою спеціальної програми, наприклад, Memtest86 +. Неправильна робота процесора або північного моста, помилки в прошивці BIOS - це ті причини, за якими ноутбук може стартувати з чорним екраном. Також зверніть увагу на індикатори CapsLock і NumLock, часто вони починають блимати певним чином, кажучи про ту чи іншу апаратної проблеми вашого ноутбука. Розшифрувати такі сигнали можна на сайті виробника пристрою.

Розшифрувати такі сигнали можна на сайті виробника пристрою

Якщо на початковому етапі завантаження на екрані відображається якась інформація, але потім дисплей гасне, то ймовірно проблема пов'язана з неможливістю форматувати BIOS. До цієї несправності призводить перегрів компонентів ноутбука, зокрема, чіпа південного моста, процесора (при цьому відбуваються перезавантаження через деякий час після включення ноутбука). Також на роботу BIOS впливають перебої з харчуванням, особливо при сіла батареї. Якщо питання перегріву можна вирішити заміною кулера, то пошук і усунення проблем з прошивкою BIOS і іншими апаратними несправностями краще доручити спеціалізованому сервісному центру.

Ще одна симптоматика, з якою може зіткнутися користувач - це зависання ноутбука після включення. При цьому комп'ютер не реагує на натискання кнопок клавіатури. Такі випадки часто зустрічаються, коли є проблеми з жорстким диском або з самою операційною системою. Для діагностики вінчестера необхідно виконати спеціальний тест, наприклад, програмою HDDScan. Тестування дозволить перевірити цілісність секторів жорсткого диска. Також необхідно перевірити правильність його підключення. Винуватцем може бути і вийшов з ладу південний міст.

Проблеми з програмним забезпеченням

Даного роду проблеми до категорії «не включається ноутбук» можна віднести з натяжкою, так як, по суті, комп'ютер запускається, але виникають питання до встановленого софту. Це вже окрема велика тема. Але все ж коротко пробіжимося по можливих симптомів і шляхів вирішення проблем.

Якщо причина криється в області програмного забезпечення, то перше, що слід спробувати - це запустити операційну систему в безпечному режимі. Зазвичай для цього перед початком завантаження Windows необхідно натиснути F8 і вибрати варіант завантаження з пропонованого переліку. Натискаємо «Безпечний режим». Якщо в такому режимі ноутбук запустився нормально і ніяких зависань не відбувається, то слід перевірити комп'ютер на віруси. Також якщо ви до появи проблем встановлювали будь-яке програмне забезпечення, особливо драйвери, то їх необхідно видалити.

Якщо після всіх маніпуляцій в нормальному режимі завантаження все одно відбуваються зависання або перезавантаження, то необхідно перевірити цілісність файлів операційної системи. Для цього потрібно встановити в привід диск з оригінальним чином ОС і виконати в командному рядку команду SFC / SCANNOW. За результатами перевірки автоматично будуть відновлені пошкоджені системні файли.

Кардинальним і самим останнім рішенням проблем з операційною системою буде повна її перевстановлення. Не забувайте при цьому зробити резервну копію важливих файлів, що зберігаються на системному диску.

Як правило, більшість апаратних несправностей ноутбука краще діагностувати та усувати в сервісних центрах. А ось з програмними помилками досвідченим користувачам впоратися цілком під силу.

Чому це відбувається і що робити в такому випадку?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.