Статьи

Не включається ноутбук - причини, усунення проблем.

  1. Чи не горять індикатори при включенні
  2. Зарядка справна, індикатори не горять
  3. Блимають індикатори, ноутбук не стартує
  4. Несправність екрану ноутбука
  5. Несправність материнської плати
  6. Коротке замикання пристроїв

Якщо при натисканні на кнопку включення живлення ноутбук не включається, залишається пустим на екрані, вам буде корисно прочитати цю статтю, що аналізує причини цього.

Даний ознака «не включається ноутбук» розпадається на кілька причин, які розберемо в відповідних розділах.

Чи не горять індикатори при включенні

У цьому випадку спочатку з'ясовуємо, чи працює блок живлення і заряджена батарея У цьому випадку спочатку з'ясовуємо, чи працює блок живлення і заряджена батарея. Блок живлення можна перевірити тестером на холостому ходу. Якщо напруга відсутня, то блок живлення несправний. Якщо присутній (зазвичай 19В), то це ще не означає, що він робочий, а потрібно перевіряти під навантаженням. Якщо з іншим блоком ноутбук працює, то тоді можна стверджувати що перший був несправний. тоді ремонтуємо зарядку або замінюємо. якщо ж з іншим адаптером харчування все те ж саме, переходимо до наступного пункту.

Зарядка справна, індикатори не горять

Розбираємо ноутбук і перевіряємо, чи йде харчування на материнську плату, чи справний роз'єм живлення Розбираємо ноутбук і перевіряємо, чи йде харчування на материнську плату, чи справний роз'єм живлення. У рідкісних випадках роз'єм ноутбука може відпаяні, проте в більшості випадків роз'єм буває зламаний через фізичного впливу. Якщо роз'єм несправний, переходимо до заміні роз'єму живлення .

Якщо роз'єм живлення в нормі, то перевіряємо кнопку включення живлення або або плата з кнопками Якщо роз'єм живлення в нормі, то перевіряємо кнопку включення живлення або або плата з кнопками. У разі, коли кнопка включення не працює, її потрібно замінити перепаять. Іноді бувають випадки, коли змінюється вся хустки з кнопками.

В інших випадках несправна материнська плата, швидше за все, схема управління живленням, і зокрема - комутації, а тому необхідний ремонт материнської плати в ноутбуці .

Ще однією причиною несправності, коли ноутбук не реагує на кнопку включення живлення - це пошкодження прошивки BIOS. В цьому випадку рішенням є випоювання і нова прошивка BIOS за допомогою програматора.

Через несправну батарейки ноутбук також може не включатися Через несправну батарейки ноутбук також може не включатися. Пробуємо вийняти батарею і включити пристрій.

Блимають індикатори, ноутбук не стартує

Зазвичай в цьому випадку говорять, що ноутбук включається, але екран чорний, або на екрані нічого немає.

Дивимося на індикатори, як вони себе ведуть. Якщо індикатор роботи жорсткого диска спочатку трохи моргнути і потух, до завантаження операційної системи не доходить.

Якщо в ноутбуці немає окремої відеокарти, то можливо, що несправна материнська плата Якщо в ноутбуці немає окремої відеокарти, то можливо, що несправна материнська плата. Якщо ж модульна відеокарта присутня, то потрібно діагностувати її та при поломці відремонтувати або замінити.

Слід перевірити несправність всіх пристроїв, що приєднуються до материнської плати: пам'яті, жорсткого диска, процесора, WiFi, батареї, приводу. Будь-яке з перерахованих пристроїв може призводити до подібної ситуації, навіть погані контакти оперативної пам'яті або сокета процесора.

Несправність екрану ноутбука

Якщо індикатор жорсткого диска показує, що завантаження операційної системи йде, то слід перевірити справність екрану - матриці або кабелю від материнської плати до матриці Якщо індикатор жорсткого диска показує, що завантаження операційної системи йде, то слід перевірити справність екрану - матриці або кабелю від материнської плати до матриці. Зокрема, можна перевірити хоча б часткову справність відеокарти шляхом приєднання зовнішнього монітора до VGA роз'єму ноутбука. Шляхом заміни матриці або шлейфа можна ідентифікувати несправність материнської плати або екрану.

Несправність материнської плати

Частою причиною подібного симптому є несправність материнської плати в ноутбуці Частою причиною подібного симптому є несправність материнської плати в ноутбуці. Причин несправності безліч - від великих мікросхем, таких як чіпсет (Південний або Північний міст), відеокарта, до електронних компонентів з їх обв'язки, тріщини в материнській платі.

Для первинної діагностики несправності чіпів зазвичай використовують метод прогріву - нагрівають мікросхему, яка під підозрою, за допомогою, наприклад, будівельного фена і пробують запустити материнську плату. Якщо після прогріву материнка заробила, то дану мікросхему потрібно перепаяти.

Коротке замикання пристроїв

Закоротку в інтерфейсі WiFi модуля, приводу, контролера жорсткого диска, пам'яті - через це ноутбук може не включатися. Для з'ясування і усунення причини потрібно вийняти даний вузол з лептопа і окремо перевірити його на працездатність.

Задати питання:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача