Статьи

На клавіатурі замість букв друкуються цифри, вирішуємо за секунду

  1. Що таке клавіша num lock
  2. Num Lock при завантаженні Windows 10

Добрий день шановні читачі і гості блогу, як ви думаєте, а чи добре все люди, хто використовують комп'ютер в повсякденному житті, знають всі клавіші клавіатури, думаю, що не всі, інакше б не було таких ситуацій, що людина намагається набирати текст на ноутбуці , а у нього замість букв друкуються цифри, а в іншого навпаки, при спробі набрати цифри, взагалі нічого не друкується, сьогодні ми розглянемо всі такі ситуації і ще розберемо як включити Num Lock при завантаженні Windows 10

Добрий день шановні читачі і гості блогу, як ви думаєте, а чи добре все люди, хто використовують комп'ютер в повсякденному житті, знають всі клавіші клавіатури, думаю, що не всі, інакше б не було таких ситуацій, що людина намагається набирати текст на ноутбуці , а у нього замість букв друкуються цифри, а в іншого навпаки, при спробі набрати цифри, взагалі нічого не друкується, сьогодні ми розглянемо всі такі ситуації і ще розберемо як включити Num Lock при завантаженні Windows 10. всі інструкції підійдуть для попередніх версій операційних систем , просто дес ятка найновіша.

Давайте розберемо для початку, найпоширенішу ситуацію, коли замість букв друкуються цифри на комп'ютері або ноутбуці, сам я таку ситуацію бачив неодноразово і іноді це навіть тішило, бачачи що не дуже улюблений твій співробітник, намагається набрати текст, а в місце нього у нього шифр з цифр, ти як адмін знаючи в чому справа, знизуєш плечима і кажеш, що напевно Windows глючить з процесором (угор при цьому). Гаразд жарти в сторону, насправді нічого страшного немає. Така поведінка клавіатури, дуже часто можна зустріти на ноутбуках або нетбуках, у яких немає своєї, додаткової області швидкого набору цифр, на звичайній клавіатурі вона розташовується праворуч, прикладом можуть служити IBM або HP ноутбуки.

Ось вам приклад клавіатури, де немає правої частини з окремим набором цифр, і майже у кожної клавіші є, додаткова функція в правому верхньому куті. Так наприклад у на клавіш J, K, L, є другі значення 1,2,3. Для активації їх набору існує спеціальна клавіша Num Lock (num lk). При включенні клавіші Num Lock, у вас замість звичних позначень на кнопках клавіатури, будуть друкуватися додаткові, звідси і ситуація, що замість букв друкуються цифри.

Найімовірніше режим Num Lock ви включили випадково, найчастіше на ноутбуках режим Num Lock включається сполучення клавіш Fn + F11 або Fn + Num Lock, якщо це окрема клавіша, то просто натисканням на неї

Ще бувають випадки, що коли замість букв друкуються цифри на комп'ютері, це пов'язано зі спеціальною програмою, за допомогою якої було перепризначення клавіш, наприклад я бачив програми для лінгвістів, які перетворювали звичайну російську клавіатуру в іншу мову.

Що таке клавіша num lock

Якщо підсумувати, то num lock це спеціальна клавіші клавіша, за допомогою якої на комп'ютері з операційною системою Windows, активується спеціальна функція набору додаткових символів, зроблено це з метою економії місця на клавіатурі і розширення її функціоналу, найчастіше це застосовується в ноутбуках, де виробники намагаються максимально, але в розумних межах зменшити розмір пристрою, відмовляючись від деякої кількості клавіш і замінюючи їх додатковими символами на інших кнопках.

Нижче я вам приведу три приклади, як і де розташовується клавіша num lock на різних клавіатурах. Перша йде стандартна клавіатура від комп'ютера, у неї є додаткове цифрове поле праворуч і над ним num lock. Так само має спеціальний індикатор num lock, якщо він не горить, значить він вимкнений, за замовчуванням так воно і є, бувають випадки, що зручно коли він працює разом з системою, нижче я покажу як включити Num Lock при завантаженні Windows 10.

Так само має спеціальний індикатор num lock, якщо він не горить, значить він вимкнений, за замовчуванням так воно і є, бувають випадки, що зручно коли він працює разом з системою, нижче я покажу як включити Num Lock при завантаженні Windows 10

Далі йде ноутбук у якого так само є цифрова клавіатура, але num lk, вже включається через невпевнену клавішу Fn, у них один колір.

Далі йде ноутбук у якого так само є цифрова клавіатура, але num lk, вже включається через невпевнену клавішу Fn, у них один колір

Ну і клавіатура без додаткової правої області в якій num lk вже повновладний господар має багато клавіш з його функціями, зверни увагу для прикладу на стрілки, вони так само вміють виконувати функції:

Ну і клавіатура без додаткової правої області в якій num lk вже повновладний господар має багато клавіш з його функціями, зверни увагу для прикладу на стрілки, вони так само вміють виконувати функції:

Num Lock при завантаженні Windows 10

І так, що робить num lock я вам розповів, тепер уявімо ситуацію, що ви хочете, щоб при завантаженні Windows 10, у вас цей режим включався автоматично, для зручності людини або навпаки для незручності. Робиться це дуже просто, як ви напевно знаєте, всі налаштування Windows 10 знаходяться в реєстрі, хто не в курсі що таке реєстр , Ласкаво прошу за посиланням. Натискаємо клавіші Win + R і вводимо regerit.

Переходьте в розділ

HKEY_USERS \ .DEFAULT \ Control Panel \ Keyboard

DEFAULT \ Control Panel \ Keyboard

Вам необхідно створити новий строковий параметр з ім'ям InitialKeyboardIndicators і надайте йому значення 80000002, якщо дане значення не спрацювало, то спробуйте значення 2, особливо актуально для Windows 7 . Робиться це все через правий клік.

Робиться це все через правий клік

Для редагування \ ключа реєстру, клацніть по ньому подвійним кліком.

Для редагування \ ключа реєстру, клацніть по ньому подвійним кліком

Є ще один метод, що дозволяє включити Num Lock при завантаженні Windows 10, але він спрацьовує не завжди, так як у деяких людей немає пароля на комп'ютері і потрібний екран не з'являється. І так коли у вас завантажився комп'ютер, то на екрані входу в Windows 10, натисніть Num Lock і перезавантажте систему, через значок в кутку. Після чого в наступний раз режим повинен бути активований.

Мало не забув ще можна перевірити чи є у вас настройка Num Lock в BIOS. У биос перевірте опцію BootUp NumLock Status - Enable \ Disable Мало не забув ще можна перевірити чи є у вас настройка Num Lock в BIOS

Сподіваюся дана стати допомогла вам розібратися з ситуацією коли на клавіатурі ноутбука замість букв друкуються цифри і не працює права цифрова панель, якщо є питання чекаю їх в коментарях.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача