Статьи

музика. як розкрутити групу в фейсбуці - Netpeak Blog

 1. Кейс з просування The Parisians в last.fm (!)
 2. З російських прикладів згадується суперпопулярний трек Machete - Ніжність
 3. Безкоштовно викласти музику в інтернет

На минулому в цьому році конференції Яндекса «Новий маркетинг і змішання реальності» було порушено тему просування творчості, а саме - музичні групи. Однак «суперметод" не був озвучений і ми ще тоді вирішили торкнутися цієї теми в нашому блозі. Ні для кого не секрет, що зараз соціалки настільки популярні, що рекламні кампанії замовляють навіть b2b компанії, інтернет-магазини широкого профілю - словом, ті, кому найважче щодня знаходити цікавий контент і завойовувати популярність серед потенційно цільової аудиторії.

У той же час, кому, як не творчим людям, повинно бути найлегше в соціалках? Музикантам, художникам, фотографам і іншим людям творчих професій або захоплень - їм завжди є що сказати (або буде вона знайдена в засіках якась робота) і у них є свій погляд на багато речей (а, значить, є що обговорити).

Варто подивитися блоги та мікроблоги селебріті, фан-сторінки в Facebook і інші акаунти в соцмережах, як може здатися, що ця слава дається «сама собою». Варто Джастіну Біберу писати час від часу твіт на кшталт «summer school. nothing more to say », як більшість з 11 766 609 фоловерів чуйно відреагують ретвітів і відповідями. А як бути тим, хто через соціальні мережі хоче стати знаменитим? Вам попадався який-небудь кейс про те, як нова група пробилася завдяки активності в інтернеті?

Кейс з просування The Parisians в last.fm (!)

Провокації і відкритий стьоб цим хлопцям до снаги - більш того, саме це приваблює до них увагу старих і нових шанувальників.

З метою реклами свого нового альбому вони придумали цікавий хід: створили 18 додаткових обкладинок альбомів, в яких знущалися над сусідніми:

 • «GHB - єдина погань, яка потрібна на їх виступах, причому просто щоб знати напевно, що потім ти ВСЕ забудеш»;
 • «Насправді, це не я співаю на цьому альбомі»;
 • «Цей альбом не зможе піднятися навіть на ліфті»;
 • «В разі пожежі в клубі, просто поставте цю запис і все вчасно евакуювалися»;
 • «Кращі моменти на цьому альбомі - паузи між піснями»;
 • «Кожен раз, коли ви слухаєте цей альбом, вмирає крутий музикант»;
 • «Йому коштувало спалити свою гітару перш, ніж виходити на сцену»;
 • «Курт Кобейн застрелився знову, коли почув цей альбом»;
 • «Група, яка у нас на розігріві, не хоче, щоб ці хлопці були у них групою на розігріві»;
 • «Через це альбому Сід Вішез завжди був злим»;
 • «На жаль, ця група перейняла у Rolling Stones тільки наркотичну залежність» і так далі.

Що потрібно було зробити:

 • зайти на сайт parisians.com;
 • безкоштовно скачати архів з цими обкладинками;
 • завантажити їх в iTunes;
 • включити в iTunes скрінсейвер і спостерігати як обкладинки замінюють собою інші. Те ж саме відбувається і на last.fm - що не залишиться непоміченим.

В такому популярному додатку як last.fm «The Parisians» зробили щось, чого раніше ніхто не робив. Фани в захваті. А що найголовніше - вони успішно розпродали тираж свого альбому. Для справедливості: цю digital-компанію придумали і реалізували в агентстві DDB Paris в квітні 2011 р

З російських прикладів згадується суперпопулярний трек Machete - Ніжність

Статистика переглядів на Vimeo вражає (більше 11 мільйонів!):

16216 користувачів «ВКонтакте» додали цю пісню в свої аудіозаписи. На YouTube у цій пісні посилання - 1 376 498 переглядів, при цьому 8981 користувач зазначив, що пісня сподобалася. У чому фішка? Відмінний текст + відмінний кліп . Ця пісня образно про ідеал більшості і тому кліпом хочеться поділитися.

Безкоштовно викласти музику в інтернет

Хороший спосіб привернути увагу - будь-яким чином заохотити користувачів соціальних мереж. Наприклад, викласти новий альбом в інтернет - так надходять Radiohead, так можуть вчинити і наші співвітчизники. З метою просування можна зробити його доступним до прослуховування і скачування тільки тим особливим, хто «лайкнув» сторінку або вступив в групу.

Чи багато у вас таких прикладів? У мене - аж один. Одеська група «Пернатий змій» вчора виклала свій новий альбом на Facebook . Сьогодні в кулуарах ми поспілкуємося з фронтменом групи - Максимом Ячмінь про це та багато іншого. А днями опублікуємо пост в продовження цієї теми . Хотілося б відзначити, що багато фахівців їздять на профільні заходи з успішними західними кейсами - а хочеться розглянути нехай і не найяскравіший, але зате український приклад.

У той же час, кому, як не творчим людям, повинно бути найлегше в соціалках?
А як бути тим, хто через соціальні мережі хоче стати знаменитим?
Вам попадався який-небудь кейс про те, як нова група пробилася завдяки активності в інтернеті?
У чому фішка?
Чи багато у вас таких прикладів?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача