Статьи

Мотивація співробітників вести блог компанії і писати тексти для ЗМІ - Netpeak Blog

 1. Чому колеги не допомагають розповідати про компанії
 2. синдром самозванця
 3. професійна деформація
 4. Людина не вміє і не любить писати
 5. Людина не хоче займатися «не своєю» справою
 6. Як мотивувати команду
 7. 2. Нагадати про користь особистого бренду
 8. 3. Донести, що сприймаєте цю задачу серйозно
 9. 4. Підключити амбіції
 10. 5. Дати наводку
 11. прикладні поради
 12. Допоможіть іншим людям побачити статтю
 13. Давайте зворотний зв'язок
 14. призначте відповідального
 15. подавайте приклад
 16. висновок

Що зазвичай відбувається: керівник хоче, щоб процес рухався. Але у нього немає часу самостійно писати статті. А тим більше - домовлятися про публікації та два або три рази допрацьовувати матеріал на прохання редактора ЗМІ.

А співробітники компанії нейтрально ставляться до піар-активностей з різних причин (далі обговоримо ці причини), не поспішають писати-виступати. Не допомагають навіть додаткові гонорари «за написання кейсів».

Спроба керівника стукнути кулаком по столу і сказати «Ну-ка, написали всі кейси!» Може спрацювати на якийсь час. Але досить швидко люди починають розуміти, що якщо адекватно виконують основну роботу, то їм не обов'язково писати статті в блог і для ЗМІ. Якщо немає часу або бажання.

Якщо немає часу або бажання

Тому що прибуток в компанію в цьому місяці приносить те, що, умовно, дизайнер 20 годин малював макет для клієнта, і клієнт це оплатив. А не те, що дизайнер написав статтю про тренди дизайну в 2018 році.

Люди, заробітна плата яких прив'язана до плану, - особливо менеджери з продажу - теж не завжди люблять відволікатися. Був живий приклад, коли в одній компанії намагалися умовити керівника відділу продажів щось написати або розповісти. Людина відмахнувся приблизно так: «Я тут серйозними речами займаюся, заробляю (в тому числі, і вам на зарплату), а ви підіть, пограйте в пісочниці в іншому місці».

Чому колеги не допомагають розповідати про компанії

Умови роботи не в порядку, тому не до радості

Це коли люди незадоволені і хочуть розібратися з основами: зарплатою, графіком роботи, ставленням керівництва і так далі. Природно, ніякої допомоги в піарі тут не буде.

Але далі ми все-таки сконцентруємося на більш приємній атмосфері в команді.

синдром самозванця

Це коли людина думає, що нічого особливого не робить, і тому його думка не має особливої ​​цінності. Часто властиво якраз розумним, але сором'язливим і самокритичним людям.

Скріншот з секретної групи копірайтерів Textbroker

Робіть такому колезі ненав'язливі компліменти. Спробуйте акуратно привернути увагу інших фахівців до його праці. Потрібно допомогти зробити перші кроки, щоб людина побачила, що його думки і кейси викликають відгук.

Часто такі співробітники - інтроверти. Інтроверт це людина, більше зосереджений на своєму внутрішньому світі, який психологічно і навіть фізично втомлюється спілкуватися. Він часто більш вдумливий і здатний генерувати класні ідеї, але не завжди це розуміє.

Купуйте для корпоративної бібліотеки « Інтроверти: як використовувати особливості свого характеру »Психолога Сьюзан Кейн. Дуже хороший і не нудний працю для розуміння ваших інтровертів.

професійна деформація

Бувають люди, які не вважають за потрібне «в 100500-й раз описувати елементарні речі».

Що можна з ними обговорити: якщо щось і очевидно, то невеликому колу фахівців, а не всім клієнтам. І навіть очевидні речі потрібно регулярно оновлювати, тому що ринок і технології швидко змінюються - особливо в digital.

ЗМІ періодично так роблять: піднімають статті з архіву, оновлюють під сьогоднішні реалії і анонсують ще раз. І ще раз збирають трафік.

На ринку регулярно з'являється нова аудиторія: нові клієнти і нові фахівці. Їм ще теж нічого не очевидно. Вони можуть повчитися у вашій компанії і стати вашим фаном.

Людина не вміє і не любить писати

Зате він може любити розмовляти. Нехай хто-небудь включить диктофон і запише його думки, з цього потім можна зробити матеріал. Ще це здорово економить час.

Людина не хоче займатися «не своєю» справою

Він «прийшов роботу працювати, а не статті писати». У цій категорії бувають різні випадки - від простого нерозуміння, чому вигідно мати репутацію експерта, до затятого небажання (як поводився менеджер продажів в прикладі вище).

У цій категорії кожну ситуацію треба розбирати окремо. Але в будь-якому випадку не буде зайвим провести для всієї команди спокійну «освітню лекцію».

Як мотивувати команду

1. Пояснити, що написання статей краще допомагає зрозуміти свою справу

Пояснити, що написання статей краще допомагає зрозуміти свою справу

слайд з презентації Ольги Павлової «Як встежити за трендами презентацій, якщо ви не програміст»

Людина може вирішувати завдання, дотримуючись якомусь алгоритму. Але коли він пробує розповісти про це, подивитися на свій алгоритм очима інших людей - він одночасно розкладає свій досвід по поличках, проводить його «інвентаризацію», знаходить можливим помилкам або способи оптимізації.

Можливо, не з першого разу, але рано чи пізно він вчиться це робити.

Приклад: ви хочете пояснити стажисту, що збирати семантичне ядро потрібно, припустимо, за допомогою Key Collector. І рано чи пізно знайдеться людина, яка запитає:

 • чому саме цей сервіс;
 • чому ви натискаєте спочатку кнопку А, а не кнопку Б і так далі.

Як мінімум, можна почати з пояснення свого досвіду всередині команди. Нехай хлопці з одного відділу спробують пояснити іншому відділу, чим вони займаються. Людською мовою. Корисно для взаєморозуміння.

2. Нагадати про користь особистого бренду

Починаючи писати-виступати, людина створює користь не тільки для своєї компанії. Це не експлуатація, а взаємовигідне співробітництво. Він також прокачує власне ім'я.

Ми почали обговорювати це c колегами з 2016 року, і з тих пір регулярно піднімаємо цю тему.

Хороша книжка для корпоративної бібліотеки: Остін Клеон « Покажи свою роботу! ».

3. Донести, що сприймаєте цю задачу серйозно

Якщо просите когось попрацювати над статтею, враховуйте це як повноцінний внутрішній робочий проект. А не так - «Зроби у вільний час, коли зможеш».

Виділіть якусь почасовка, протягом якої люди зможуть попрацювати над постами. Якщо людина зацікавлена, він буде працювати над матеріалом і у вільний час. Просто потрібно дати йому вибір.

А якщо ставити задачу написати статтю і не дозволяти займатися цим в робочий час, це недвозначний сигнал: «мені не цікаво, що у тебе сім'я і особисті справи, я буду питати з тебе і за твої вихідні теж». Це не дуже мотивує.

4. Підключити амбіції

Небагато людей дійсно байдужі до публічної уваги. І якщо хтось скептично до цього ставиться - швидше за все, він увагу громадськості ще «не розкуштував».

5. Дати наводку

Невеликий темник «для початку»:

прикладні поради

Гонорари за статті не завадять

Вище я говорила, що гонорари за публікації не завжди допомагають. Але це в тих випадках, коли команді просто ставлять ТЗ «пишіть статті», без обговорення і пояснення - навіщо це потрібно і чим це важливо.

А ось після пояснення гонорари стають приємною родзинкою.

Допоможіть іншим людям побачити статтю

Просто публікація в блозі або навіть на відомій майданчику не дають того трафіку, який потенційно можна зібрати. Бажано мати під рукою базу тематичних груп в соціальних мережах, в яких можна поділитися посиланням на ваш новий пост.

Просіть друзів і знайомих лайкнути статтю і поділитися в своїй стрічці. Набридати з цим не потрібно, але якщо ви вважаєте, що матеріал крутий - не полінуйтеся.

Виділяйте трохи грошей на рекламу поста (просувайте його), тому що алгоритми соціальних мереж урізують охоплення «безкоштовним» постам.

Давайте зворотний зв'язок

Навіть якщо ви дуже зайняті, знаходите час пробігати очима статтю співробітника і давати йому спокійну зворотний зв'язок, без образливої ​​критики (якщо потрібні доопрацювання) або хвалити його.

Люди повинні бачити, що для вас це важливо. Тому що коли ти намагаєшся, робиш матеріал, а потім чуєш: «Так-так, круто, я подивлюся, коли знайдеться час» (і час перебуває через 2 тижні) - то розумієш, що насправді, це не така вже й важлива задача, як тобі розповідали.

призначте відповідального

Усередині компанії повинен бути добровільний координатор, який збирає ідеї в одному документі, нагадує людям про дедлайни, вичитує статті і спілкується з зовнішніми майданчиками (якщо потрібно).

подавайте приклад

Жодна команда не загоряється ідеєю, якщо керівник не показує приклад. Хоча б зрідка. На жаль.

Я прочитала на vc.ru відмінний пост « Як я знайшла письменника в складний ІТ-сервіс »Від Олени Журавльової і попросила її прокоментувати мою колонку.

ru відмінний пост «  Як я знайшла письменника в складний ІТ-сервіс  »Від Олени Журавльової і попросила її прокоментувати мою колонку

Олена Журавльова,
співзасновник HFLabs і засновник DaData.ru

Я стикалася з усім перерахованим вище протягом декількох років, коли була керівником, мотивуючим співробітників на статті. І прийшла до висновку, що люди строго діляться на «пишучих» і «не пишуть». Більшій частині людей є що сказати, але писати вони не люблять і ніколи не зберуться.

У нас в компанії були і є «пишучі» люди - 2-3 на 60 осіб. Але коли стояло питання, написати статтю або пофиксить черговий баг, стаття завжди програвала. Так вона і повинна програвати з міркувань бізнесу.

А ще, якщо у керівника в розкладі стоїть завдання «мотивувати співробітників на статті», рано чи пізно вона програє більш животрепетних питань: продажу, найму. Або керівник просто заб'є і втратить інтерес до цього питання. Легко зберігати ентузіазм протягом року-двох, але коли мова йде про три-п'ять-десять років написання статей, ентузіазм має властивість зникати.

Через кілька років фактичного управління внутрішньої редакцією я прийшла до висновку, що нам в HFLabs просто життєво необхідний редактор, який буде займатися «розгойдуванням» співробітників на статті та залученням зовнішніх експертів. Я сама витрачала на цю роботу 8-12 годин на тиждень, а редактор може витрачати на неї 40 годин. Тим більше, що контент-маркетинг складається не тільки з статей: це і пости в соцмережі, і розсилки, і багато іншого. Виділення ролі редактора і зняття цього навантаження з керівника в компанії, що займається контент-маркетингом на регулярній основі, більш ніж виправдано.

В результаті я рік тому знайшла редактора, а тепер ми шукаємо другого, на півставки. У нас стартує новий напрямок, пов'язане з AI, і, з огляду на накопичений досвід, редактор буде мало не одним з перших співробітників нової команди.

висновок

Навіщо розповідати про компанії, показувати свою роботу? Зараз такий час, коли інформації навколо нас занадто багато. Особливо на ринку digital. Якщо про себе не нагадувати, вас забувають. Це стосується і людей, і компаній.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача