Статьи

Монетизація блога: добірка популярних способів

 1. Ще раз - про користь планування
 2. Завдання і «прицільний» контент
 3. Визначитися з цільовою аудиторією і працювати з нею
 4. Про варіанти монетизації блогу
 5. Не соромитися просуватися
 6. Аналітика, регулярність, системність

Добрий день, мої вірні друзі

Добрий день, мої вірні друзі! Я, Катерина Калмикова, продовжую розмову про блоготворчестве. Сьогодні одна з найактуальніших тем: чи може блог приносити прибуток, і як цього домогтися.

Думки існують різні, навіть взаємовиключні. Проте, в Мережі чимало прикладів успішного бізнесу, заснованого саме на веденні власних інтернет сторінок.

Як це у них виходить? Що таке монетизація блогу і які є її способи? Я проаналізувала досвід ряду колег, і зараз поділюся з вами своїми роздумами і висновками.

Зміст статті:

Ще раз - про користь планування

Всілякі курси і тренінги по блогінгу в фарбах розписують переваги цього виду бізнесу. Мовляв, особливо напружуватися не доведеться: запустив, розкрутив, а потім вилежуватись на печі, а краще, на якому-небудь теплом березі, і час від часу перевіряй гаманець, куди струмочком ллються гроші.

Просто «молочні ріки, кисільні береги». Але чому ж тоді з величезної маси створюваних постійно блогів «на плаву» виявляються далеко не всі? Та тому, що під лежачого блогера грошики не течуть! (Здорово перефразувала, так?) Тому що будь-яка діяльність передбачає докладання зусиль, причому, систематичних.

А почати варто з планування . Продумайте, про що хотіли б писати, як часто, самі або будете залучати авторів з боку. Дуже важливе питання, яке треба поставити собі «на березі»: навіщо і для кого я це збираюся робити? Тобто вимальовуються дві основні, принципово важливі реперні точки: мета і цільова аудиторія.

Статті в тему:

Як дізнатися цільову аудиторію: намалюй портрет свого читача

Психографічний характеристики цільової аудиторії: визначаємо за допомогою гри

Далі необхідно продумати, на чому саме хотіли б заробляти, а варіантів чимало. Далі доведеться задуматися про СЕО-просування ресурсу, про зростання його відвідуваності і т.д.

Забагато? На перший погляд, так. Але якщо ви налаштовані рішуче, то дороговказом «клубочком» стане ваш інтерес і наполегливе прагнення до мети. Тоді доріжки почнуть відкриватися одна за одною. Ні, не самі собою, докладати зусилля все ж доведеться, але це не будуть титанічні, непідйомні трудовитрати.

Але давайте по порядку пройдемося по основних моментах, на які обов'язково треба звертати увагу, якщо ви хочете стати реально успішним блогером, тобто, і впізнаваним, і фінансово благополучним.

Завдання і «прицільний» контент

Будь-яка грамотно вибудувана робота починається з постановки мети. Або кількох цілей. Напевно, однією з них стане написання статей, які будуть цікаві читачам, які будуть чекати, обговорювати.

Інша мета, як правило, цей той самий дохід, про який ми зараз і говоримо. Для багатьох важливо стати впізнаваними, «застовпити» своє ім'я. Може бути, ви ставите планку вище? Не просто видавати читабельні тексти, викликати дискусії, а реально допомагати людям справлятися з труднощами, долати комплекси, вирішувати якісь повсякденні завдання.

Прекрасно, якщо хоча б якісь з цих цілепокладання вам не чужі. Але мало розставити пріоритети , Треба йти до цього горизонту невпинно, наполегливо, постійно. Блогом можна займатися час від часу, за настроєм. Тобто, звичайно, можна, якщо це просто ваш особистий щоденник або «клуб за інтересами». Але коли одним із завдань є прибутковість проекту, спускати справу на гальмах категорично не можна. Гроші, як примхлива рослина, треба плекати, інакше вони «не ростуть».

Що стосується власне контенту, годі й казати, це досить істотний компонент успіху мережевого ресурсу. Постарайтеся бути щирими, говорити про те, що вас хвилює по-справжньому. І, звичайно, знаходити особливі слова, прийоми, може, іноді провокувати аудиторію на емоційні відгуки.

Я на цю тему вже писала досить багато, тому повторюватися не буду. Просто наведу список постів. Кому ця тема актуально - переходьте за посиланнями і читайте. Впевнена, знайдете багато цікавого 🙂

Статті в тему:

Як зробити контент аналіз самостійно або яким повинен бути текст на «п'ятірку»

Контент для сайту поза конкуренцією: пишемо так, щоб читали і дочитували до останньої точки

Про що писати в блозі або було б про що поговорити

Метод контент аналізу за допомогою вимірювання його ROI

Якщо статті не будуть висіти мертвим вантажем, а стануть обростати коментарями, якщо їх почнуть радити знайомим, друзям, колегам, коли посилання з'являться в соцмережах, це вже величезний прогрес. І фундамент, або хоча б сходинка до фінансового успіху.

Визначитися з цільовою аудиторією і працювати з нею

Стиль викладу, та й сама тематика сайту або блогу багато в чому залежать від складу читачів. Одна справа, якщо ви розраховуєте на молодіжну аудиторію, пишете, наприклад, про сучасних музичних напрямках або спортивних клубах для відповідної вікової категорії, про бодібілдинг і т.д.

Інше, коли ви присвячуєте свої публікації, скажімо, нюансам пенсійного законодавства, ретро-хітам або радам для дачників. Швидше за все, останні теми будуть затребувані більш солідною публікою, а значить, і тональність викладу матеріалу, стилістика і інші особливості його подачі які мають бути обраними. Для більш вікових відвідувачів навіть шрифт буде потрібно інший, трохи інакше доведеться працювати з ілюстраціями, довідковим матеріалом і т.д. Залежно від віку, соціальних особливостей, статі читачів навіть шаблони сайтів підбираються специфічно.

Припустимо, ви взялися за тему психологічної підтримки або пишете про здоровий спосіб життя, даєте конкретні рекомендації з лікування ряду хвороб. Раз потенційна аудиторія - люди з проблемами здоров'я, тут доведеться вибирати особливо тактовний тон, відповідати фундаментальному принципу «не нашкодь».

Всі ці та багато інших нюансів потрібно враховувати.

А ще - вступати в діалог з читачами, стимулювати їх інтерес особистими зверненнями, підтримувати зворотний зв'язок. Відповідати на їхні запитання, ставити свої, влаштовувати «інтелектуальні баталії», проводити опитування, вікторини, конкурси і т.д.

Коли людям буде цікаво, коли теми їх «чіпляють», вони стають постійними відвідувачами блогу, а значить, з великою часткою ймовірності, вашими клієнтами, які беруть участь в підвищенні прибутковості ресурсу.

Коли людям буде цікаво, коли теми їх «чіпляють», вони стають  постійними відвідувачами  блогу, а значить, з великою часткою ймовірності, вашими клієнтами, які беруть участь в підвищенні прибутковості ресурсу

Про варіанти монетизації блогу

Ось ми і підійшли до головного питання. Навіть найбільш читаного, суперпопулярний інтернет-продукт може бути збитковим. На жаль, такі приклади є. Треба, як мінімум, платити за домен і хостинг , І якщо ви так і не придумали, ніж станете заробляти, тобто, в графі «Прибуток» ставите нуль, ваші фінансові показники вже пішли в мінус.

Хтось скаже, що витрати не дуже великі, і, врешті-решт, майже будь-яке хобі так чи інакше передбачає якісь вкладення.

Згодна. Але ж ми спочатку визначилися, що хотіли б на своєму ресурсі саме заробляти, тому варіант «пишу для задоволення» тимчасово відсуває в бік.

Отже, де той самий «золотий» ключик від заповітної дверцята зі скарбами?

Банерна, контекстна, тізерна реклама. Існують спеціальні біржі, де можна «запастися» рекламною продукцією. І чим відвідувати ваш блог, ніж цікавіше ваші статті, тим більше заплатять вам замовники. Є біржі, де вам запропонують рекламні банери різної спрямованості або рекламні посилання (пости), і це буде практично пасивний дохід. Одна деталь: цей спосіб працює лише для ресурсів з високою відвідуваністю!

Але і в цьому випадку будьте пильні: чи не спокушайтеся рекламою сумнівного змісту, навіть якщо за неї пропонують хороші гроші.

Наприклад, вельми щедрими бувають «зазивали» на заборонені сайти порно, казино, підпільного алкоголю, наркотиків та ін. Тут жадібний може заплатити не двічі, а багато разів більше, потрапивши в чорні списки або наразившись на бан.

Розміщення статей зі сторонніх ресурсів з посиланнями. Є і така послуга, знову ж таки, для досить популярних щоденників. Замовникам немає сенсу довіряти свій контент тим, у кого обмежене коло читачів. Є й інший варіант. Припустимо, ви пишете чудово пізнавальні статті на тему сімейних відносин. І знаєте, що десь «по сусідству» є аналогічний продукт, теж з досить пристойним контентом. Чому б вам не «дружити будинками», обмінюючись посиланнями для зростання відвідуваності або просто ставити такі посилання на сторонній ресурс за певну плату?

Продаж власних товарів і послуг. Наприклад, ви вмієте складати оригінальні привітання або в'язати рукавички з шикарним орнаментом, у вас є рідкісні монети або інші раритетні речі, ви на раз клацаєте складні математичні завдання і готові за помірну плату допомогти в цьому менш обдарованим студентам і т.д. До речі, товаром можуть стати і ваші власні статті. Обкатавши їх на своїх читачів, можна спробувати продавати «надлишки» бірж контенту.

Партнерські програми. Ви можете розмістити, наприклад, оголошення, яке буде містити реферальную посилання на сайт партнерської продукту. У разі переходу вашого відвідувача і придбання продукту, ви будете отримувати комісійну винагороду.

Тут я назвала лише основні, найпопулярніші види заробітку, але, опанувавши цими каналами отримання доходу, ви обов'язково побачите й інші шляхи монетизації свого інтелектуального багатства.

До речі, якщо хочете поспостерігати, як ми будемо монетизувати свій блог, то рекомендую підписатися . Скоро про це буде окремий пост (тобто вже не теорія і мої роздуми, а практика і досвід).

Статті в тему:

Як заробити на блозі новачкові: перші кроки

Як можна заробити гроші в інтернеті: реальність чи мрії

Що таке пасивний дохід і як його створити на блозі і не тільки

Що таке пасивний дохід і як його створити на блозі і не тільки

Не соромитися просуватися

Не раз, кажучи про можливості заробітку, я вже згадувала, що найлегше це робити на сторінках, які часто і охоче відвідують. Але ось як досягти цієї відвідуваності? Використовувати всі варіанти просування!

Бренд з «неспільним виразом». Наприклад, мати не просто якийсь знеособлений мережевий продукт, яких багато і без нашої участі. А саме бренд, зі своїм обличчям, впізнаваний, індивідуальний. Це і є «показувати товар обличчям» в прямому сенсі слова. Ставте своє фото і на головну сторінку, і до конкретних публікацій. Це викликає довіру читача, створює елемент особистого контакту, співпереживання, «сообщничества». А якщо в блозі з'являться ще й відеоматеріали, аудіокоментарі з вашим особистим участю, це буде вагомим бонусом в кошик впізнаваності ресурсу.

SEO-просування. Тобто внутрішні і зовнішні посилання, грамотна організація заголовків, постійна робота з ключами, використання мови гіпертекстової розмітки html і ін. Для непосвячених звучить страхітливо, але ті, хто почав поступове просування в світ комп'ютерної грамотності, клацають ці «горішки», не скривившись. А чим ви гірші? Вивчайте, вникати, в крайньому випадку, звертайтеся до фахівців за допомогою. Ну і, звичайно, читайте наш блог 🙂

Майданчики форумів і соцмереж. Шукайте тематичні форуми, вплутуйтеся в розмову, залишаючи сліди перебування в вигляді посилань на публікації свого інтернет щоденника. Те ж саме проробляти і в соцмережах. Шукайте нових друзів, рекомендуйте статті, сторінки свого ресурсу. І нехай ваші читачі стануть союзниками в цій справі, закликайте їх ділитися прочитаним зі своїми друзями по соцмережах.

Коментарі. Досить ефективний спосіб просування, який цінують пошукові системи. Не забувайте про це, стимулюйте читачів, запрошуйте до розмови.

Використовуйте можливості YOUTUBE. Це одна з найпопулярніших майданчиків в Мережі, тому втрачати таку можливість «засвітки» було б безпечністю. Заведіть власний канал, створюйте і публікуйте відео-контент. Логічно вписується в ключові запити, не забувайте про посилання на свій блог.

Сервіс розсилок Subscribe. Тут спочатку можна залишати анонси своїх статей, а заодно і коментувати щоденники зі схожою тематикою, знову ж таки, ставлячи «маркери» посилань на себе, улюблених.

Робота з передплатний базою. Ваші передплатники - це потенційні клієнти, споживачі ваших послуг, тобто ті люди, що стануть формувати ваш дохід. Тому виберіть відповідний вам поштовий сервіс, за допомогою якого ви зможете без зусиль оформити розсилку своїх електронних послань своїм читачам. Передплатники - це вже не разові відвідувачі, це ваші союзники, однодумці, клієнти. Чим їх більше, тим ресурс успішніше.

Чим їх більше, тим ресурс успішніше

Аналітика, регулярність, системність

Наостанок, дуже коротко, нагадаємо про ці «китах» успіху - необхідність регулярної і системної роботи, аналітики. Всі перераховані вище фактори важливі, але вони не стануть працювати, якщо:

 • не займатися блогом регулярно і систематично,
 • не аналізував результати,
 • не відзначати помилок,
 • не замислюватися про подальшому плануванні.

Осягнути неосяжне можна, вірніше, те, що спочатку бачиться неосяжним. Але виокремивши головне, розставивши пріоритети , Намітивши найближчі і віддалені цілі, продумавши алгоритм їх досягнення, ми вирішимо поставлені завдання.

***

Ось на цьому, дорогі друзі, на сьогодні закінчимо розмову про прибутковість інтернет роботи. Дерзайте, якщо ви талановиті! Але не забувайте про працьовитість і правильної організації праці.

Може бути, у вас є свої секрети монетизації або питання? Діліться, питайте, разом ми - сила!

До нової зустрічі!

З вами була Катерина Калмикова

Як це у них виходить?
Що таке монетизація блогу і які є її способи?
Але чому ж тоді з величезної маси створюваних постійно блогів «на плаву» виявляються далеко не всі?
Здорово перефразувала, так?
Дуже важливе питання, яке треба поставити собі «на березі»: навіщо і для кого я це збираюся робити?
Забагато?
Може бути, ви ставите планку вище?
Отже, де той самий «золотий» ключик від заповітної дверцята зі скарбами?
Чому б вам не «дружити будинками», обмінюючись посиланнями для зростання відвідуваності або просто ставити такі посилання на сторонній ресурс за певну плату?
Але ось як досягти цієї відвідуваності?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача