Статьи

Модулі для Mozilla Firefox (частина перша)

 1. Adblock Plus
 2. FireFTP
 3. Mozilla Weave
 4. Secure Login
 5. NoScript
 6. ImgLikeOpera

Додатки Mozilla Firefox - це найпотужніший інструмент для поліпшення роботи в Інтернеті. Але новий користувач браузера не знає: які розширення йому підійдуть. Ми постаралися розглянути найпопулярніші розширення, для того, щоб ви підібрали собі необхідні.

У нашому огляді кроссплатформенного браузера Mozilla Firefox ми вже говорили про те, що основною перевагою вогнелис перед конкурентами, є система доповнень. Упевнений, що в світі можна буде знайти браузер, здатний перевершити функціонал «голого» Firefox. Наприклад, Opera. Але навіть Opera не зможе зрівнятися в функціональності і різноманітності функцій, які пропонують розширення Mozilla Firefox.

Завдяки розширенням, можна зробити свою роботу в Інтернеті більш зручним і безпечним. Крім того, розширення браузера дозволять вам відмовитися від багатьох окремих додатків, наприклад, таких як FTP-клієнт, RSS-рідер, блокувальник реклами, корзина для нотаток, ІМ-клієнт, музичний плеєр, IRC-клієнт і багато-багато іншого.

У нашій статті ми хотіли б розглянути найбільш цікаві розширення для Mozilla Firefox.

Adblock Plus

Самий корисним розширенням Firefox, на мій погляд, є Adblock Plus. Дане доповнення дозволяє зробити ваш Інтернет «значно чистіше». Яким чином? Та дуже просто: Adblock Plus вирізає текстову і графічну рекламу зі сторінок сайту і блокує спливаючі вікна. Після установки доповнення браузер пропонує вам вибрати одну з декількох підписок з фільтрами для реклами. Враховуйте, що для російського сегмента Інтернет найкраще підійде російська підписка.

Враховуйте, що для російського сегмента Інтернет найкраще підійде російська підписка

У разі якщо Adblock Plus не зміг впізнати і прибрати будь-якої банер або іншу рекламу, ви можете йому допомогти. Для того, необхідно натиснути правою кнопкою по рекламі і вибрати відповідний пункт у меню. Крім того, ви зможете прибрати не тільки цю рекламу, але і всі інші, одержувані з даного сервера. Для цього потрібно буде скористатися одним із запропонованих розширенням фільтрів.

Якщо ж ви хочете бачити рекламу на якомусь певному сайті, або з тих чи інших причин хочете на час відключити блокування рекламних повідомлень, то для цього достатньо клікнути по іконці розширення.

Завантажити Adblock Plus:

FireFTP

Даний плагін представляє собою цілу програму - FTP-клієнт, який працює в одній з вкладок Mozilla Firefox. Розширення FireFTP володіє всім необхідними функціями, зокрема:

 • підтримка Drag & Drop;
 • робота через шифровані протоколи TLS і SSL;
 • кілька облікових записів;
 • обробка посилань, що починаються з ftp: // і sftp: //;
 • зміна прав доступу файлів на сервері;
 • порівняння вмісту локальної та дистанційної папки;
 • редагування текстових файлів безпосередньо на сервері
 • і багато іншого.

Словом, при використанні цього розширення можна легко відмовитися від окремого FTP-клієнта. Завантажити FireFTP:

Mozilla Weave

Даний плагін з'явився порівняно недавно (кілька місяців тому), але вже встиг довести свою корисність.

Розширення служить для синхронізації особистих даних на різних комп'ютерах. Ваші дані шифруються і закачуються на сервер (наданий Mozilla Foundation або ж свій), а потім скачуються з нього на інший комп'ютер. Природно, що розширення Mozilla Weave має бути встановлено на всіх ваших комп'ютерах.

Використовуючи Weave ви можете синхронізувати:

 • конфігурацію профілю браузера;
 • історію роботи (таким чином ви можете отримати однакові підказки при введенні URL в адресному рядку);
 • список відкритих табів;
 • збережені паролі;
 • історія web-form.

На жаль, синхронізація призначених для користувача розширень поки не підтримується. Розширення дозволяє синхронізувати дані не тільки з браузерами в десктопних операційних системах, але і з мобільними версіями, наприклад, Maemo.

Завантажити Mozilla Weave:

Secure Login

Ідея даного розширення була запозичена у браузера Opera , Де ця функція носить назву «Жезл». Воно дозволяє заповнювати форми логінів і паролів за допомогою натискання на спеціальну кнопку. У самому браузері Mozilla Firefox є можливість запам'ятовування паролів, проте реалізація даної функції кілька незручна: поля авторизації автоматично заповнюються браузером. При використанні Secure Login, дані додаються лише на вимогу користувача. Крім того, розширення запам'ятовує кілька облікових записів на одному сайті і при натисканні на кнопку пропонує користувачеві вибір з наявних варіантів.

Слід враховувати, що використання даного розширення дозволяє підвищити безпеку роботи в Інтернет. Перед заповненням полів авторизації Secure Login виробляє звірку домену другого рівня сторінки з тим, що є в його базі. Якщо дані не збігаються (наприклад, при відвідуванні фішингових сайту), то авторизація не відбудеться. Користувач може бути впевнений за збереження своїх паролів.

Але і це ще не все. В налаштуваннях розширення є можливість відключення виконання Javascript при заповненні полів. Це дозволять уникнути крадіжки паролів за допомогою шкідливих скриптів. У разі, якщо сайт не підтримує авторизацію без використання JavaScript, а вам він дуже потрібен і ви абсолютно впевнені в його надійності, то ресурс можна занести в список виключень.

Завантажити Secure Login:

NoScript

Дане розширення призначене для підвищення безпеки серфінгу в Інтернет. Незважаючи на те, що Mozilla Firefox визнаний порівняно безпечним браузером, і в ньому досить часто знаходять помилки і уразливості. А тому, якщо ви бажаєте, щоб ваші дані були в цілості, а комп'ютер не став розсадником шкідників, необхідно нарощувати опірність браузера розширеннями.

NoScript відповідає за захист призначених для користувача даних і комп'ютера від атак за допомогою скриптів. За замовчуванням, розширення блокує виконання скриптів на всіх сторінках. Користувач сам заносить довірені сайти в виключення.

Крім того, можна відключити виконання лише частини скриптів на сторінці: залишити можливість авторизації, а відключити, наприклад, рекламу від Google або Яндекс.Директ.

Директ

Якщо користувач довіряє сайтам, занесеним в закладки, то він може натисненням однієї кнопки дозволити виконання скриптів на них.

Слід також зазначити, що розширення NoScript дозволяє здійснювати блокування контенту за типом, наприклад:

 • Flash-анімація;
 • JavaScript;
 • Silverlight (Moonlight);
 • iframe.

Але ніщо не заважає вам запустити flash-ролик, в безпеки якого ви впевнені. Для цього потрібно просто клікнути на кнопку в центрі вікна ролика і дозволити його виконання.

NoScript дуже гнучкий в налаштуванні, так що ви зможете підібрати режим, відповідним саме для вас.

Портал ase4ka.su рекомендує використовувати це розширення в режимі «заборони виконання скриптів» за замовчуванням, дозволяючи їх лише на звичних і хороших сайтах.

Завантажити NoScript:

ImgLikeOpera

Ідея і цього розширення, як випливає з назви взята з браузера Opera. Справа в тому, що Opera володіє дуже зручною налаштуванням завантаження зображень на сторінці. Налаштування дозволяє натисненням однієї кнопки вибрати з режимів:

 • завантажувати всі зображення;
 • завантажувати тільки кешированниє зображення;
 • не завантажувати зображення.

Розширення Firefox, доповнює вищезгадані режими ще одним: можливістю завантаження зображень тільки з того ж сервера, на якому знаходиться сторінка сайту. Це дозволяє очистити сайт від сторонньої реклами.

Це дозволяє очистити сайт від сторонньої реклами

Параметри завантаження зображень можуть бути налаштовані індивідуально для кожної сторінки. Є також можливість завдання правила роботи з зображеннями для нових вкладок.

При цьому, ImgLikeOpera володіє потужною системою фільтрів, яка дозволяє не тільки заблокувати графічний файли з певного сервера, але і блокувати картинки за назвами або розширенню.

Завантажити ImgLikeOpera:

Продовження читайте в другій частині статті.

Читайте також: Як отримати якісний ремонт без особливих проблем?

Яким чином?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).