Статьи

Мобільні телефони генерують оффлайн трафік

 1. 1. Мобільні пристрої стають новим конкурентним джерелом оффлайн трафіку
 2. 2. Користувачі все частіше запитують інформацію про місцезнаходження
 3. 3. Товарні оголошення про наявність товару в оффлайн мережі залучають більше покупців в точки продажів
 4. 4. Мобільні пристрої стають основним джерелом додаткової інформації про товар
 5. 5. Активні покупці, що використовують оффлайн і онлайн канали продажів, витрачають 250% більше

Автор: Юлія Федотова

«Шеф-редактор блогу GetGoodRank, веб-аналітик, блогер.
Мобільні телефони перетворюються в незамінне джерело інформації, що дозволяє користувачам раціонально витрачати гроші: порівнювати пропозиції, швидко перемикатися між онлайн та оффлайн покупками. Сьогодні важливо адаптувати бізнес під такий перехід. »

Дослідження Google доводять, мобільні телефони генерують якісний оффлайн трафік - користувачі, що знайшли актуальну інформацію про бізнес з мобільного пристрою, частіше відвідують оффлайн точки продажів і роблять покупки.

Мобільність бізнесу стає необхідною умовою для залучення нових і утримання старих клієнтів як для великих міжнародних брендів, так і для дрібного місцевого бізнесу. Мобільність змінює поведінку користувачів як в магазині, так і за його межами. Тепер клієнт має доступ до будь-якої інформації про товар в будь-який момент часу.

мобільний шопінг досяг того масштабу, яким не можна нехтувати в концепції розвитку бізнесу. Тільки за 2015 рік кількість комерційних запитів з мобільних пристроїв збільшилася на 120%. З огляду на такий значний ривок, рітейлери усвідомили, що мобільні пристрої відіграють першорядну роль в залученні клієнтів в оффлайн точки продажів.

Покупці звертаються до мобільних пристроїв в будь-який мікро-який момент, від хочу-дізнатися (want-to-know) до хочу-купити (want-to-buy).

Покупці використовують мобільні пристрої як для безпосередньо онлайн шопінгу, так і перебуваючи в оффлайн магазині для з'ясування важливих для прийняття рішення моментів.

Ці мікро-моменти відкривають величезні можливості для бізнесу. Так як саме через мобільні пристрої бренди можуть активно взаємодіяти з користувачами на стадії пошуку відповідної пропозиції і прийняття рішення, підлаштовуючи маркетингові повідомлення під цілі і наміри (intent) користувача і під ситуацію (контекст), в якій знаходиться користувач і приймається рішення.

Мобільні пристрої надають інформацію про користувача:

 • Що шукає покупець?
 • Де знаходиться покупець зараз?
 • Хто покупець?

Дослідження Google і численні приклади рітейлерів вказують вірні способи залучення клієнтів в магазини через мобільні пристрої.

1. Мобільні пристрої стають новим конкурентним джерелом оффлайн трафіку

Велика роздрібна мережа Target вказує, що 3/4 нових користувачів починають знайомство з магазином з мобільного пристрою. 1/3 цього потоку відвідує оффлайн точки роздрібного продажу. Аналогічну тенденцію відзначає оператор телекомунікаційних послуг Sprint. Кожен 4 користувач, який відвідав сайт з мобільного пристрою, приходить в оффлайн магазин.

2. Користувачі все частіше запитують інформацію про місцезнаходження

Кількість запитів у Google з приставкою «поруч зі мною» (near me) зростає в 2,4 рази щорічно. За результатами досліджень Google близько 50% користувачів, які задають подібні запити пошуковій системі з мобільних телефонів, відвідують оффлайн точки продажів протягом того ж дня, а 18% користувачів, які задають подібні запити, роблять покупку.

82% користувачів стверджують, що вони шукають інформацію про товар з мобільного пристрою, коли знаходяться в оффлайн магазині.

3. Товарні оголошення про наявність товару в оффлайн мережі залучають більше покупців в точки продажів

Кожен четвертий користувач уникає неприємних походів по магазинах, так як не знає наявність товару в точці продажу. Демонстрація товарів в наявності в мобільній видачу вирішує цю проблему, збільшуючи потік клієнтів в оффлайн точки продажів і кількість покупок більш ніж на 120%.

4. Мобільні пристрої стають основним джерелом додаткової інформації про товар

82% користувачів шукають відгуки, додаткові характеристики, порівняння з іншими товарами з мобільного телефону, перебуваючи безпосередньо в магазині. Кожен четвертий покупець змінює рішення, отримавши додаткову інформацію про товар з мобільного, в процесі оплати (тобто фактично, коли рішення вже прийнято).

Sephora, найбільший роздрібний магазин б'юті-продуктів, використовує мобільні можливості по максимуму. Магазин пропонує користувачам мобільний додаток, що відкриває доступ до акцій, знижок, бонусним програмам і дозволяє сканувати стікери товарів в оффлайн магазині, щоб моментально отримувати відгуки, рейтинги і основну інформацію про товар.

Магазин пропонує користувачам мобільний додаток, що відкриває доступ до акцій, знижок, бонусним програмам і дозволяє сканувати стікери товарів в оффлайн магазині, щоб моментально отримувати відгуки, рейтинги і основну інформацію про товар

5. Активні покупці, що використовують оффлайн і онлайн канали продажів, витрачають 250% більше

Це підтверджують дослідження MasterCard і Macy's . З огляду на наведені дані, важливість адаптації бізнесу під мобільні пристрої стає очевидною. Якщо раніше важливо було представити бізнес онлайн (сайт, каталоги, рекламні площадки, дошки оголошень), щоб не упустити ту частину цільової аудиторії, яка переключилася на онлайн пошук постачальників товарів і послуг, то сьогодні важливо адаптувати представленість бізнесу під мобільні пристрої.

Для цього важливо:

 • Забезпечити доступність товарів і послуг з мобільного, оптимізувати онлайн-присутність бізнесу під мобільний екран. Для цього існує безліч способів: від адаптивного дизайну і мобільної версії сайту до мобільного додатка. Про переваги і недоліки методів читайте відповідні матеріали блогу:

Адаптивний дизайн vs мобільна оптимізація Адаптивний дизайн vs мобільна оптимізація

Мобільна оптимізація: рекомендації експертів Мобільна оптимізація: рекомендації експертів

А ваш сайт мобільний А ваш сайт мобільний?

Мобільний сайт vs мобільний додаток Мобільний сайт vs мобільний додаток

Мобільний UX: 25 рекомендацій Google Мобільний UX: 25 рекомендацій Google

 • провести аналіз сайту і якості поведінкових і комерційних факторів. Пошукові системи враховують не тільки релевантність сайту запиту користувача, але і його якість, надійність і безпеку, представленість комерційних факторів.
 • Вказати точні адреси всіх точок продажів, графік роботи, особливості роботи тієї чи іншої точки. Наприклад, не всі відділення Нової Пошти приймають посилки понад 30кг:

Наприклад, не всі відділення Нової Пошти приймають посилки понад 30кг:

 • використовувати товарні оголошення Google або працювати над підвищенням якості сниппета в пошукових системах. Як товарне оголошення, так і сниппет формує перше враження у користувача про товар / послугу безпосередньо в пошуковій видачі. Це дозволяє відсіяти нерелевантні трафік на сайт і уникнути ефекту ошуканих очікувань користувача.
 • Залучати користувачів з усіх можливих каналів трафіку: пошук, реклама, соціальні мережі, сайт в магазин, магазин на сайт.

Джерела трафіку з найвищою конверсією Джерела трафіку з найвищою конверсією

Де знаходиться покупець зараз?
Хто покупець?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача