Статьи

Mobile-review.com Оператори, новини і «за мотивами»

 1. про роумінг
 2. про статистику
 3. про міжмісто
 4. Про будівництво мереж 4G в Tele2
 5. «Моя розмова» в Tele2
 6. Про кнопку і батарейку
 7. Знову про шахраїв
 8. Про «Смарт для своїх» і MNP
 9. Тариф «хайп» і плюс 2 ГБ на тарифі «Smart»
 10. Посилання по темі

Новини та уточнення по слідах опублікованого. В Tele2 оновлення тарифу «Моя розмова» і запуски мереж 4G в регіонах. Внутрішньо-роумінг ще поживе як мінімум до кінця року, також дані опитувань ВЦВГД на цю тему. Нові пригоди тарифу «Смарт для своїх» МТС, своєрідний «Coming out». А також інші новини і уточнення.

про роумінг

Головна новина - в ФАС ухвалили рішення відкласти терміни відмови операторів від внутрішньомережевого роумінгу, поки до 15 грудня 2017 року. Рішення об'єктивно правильне зі всіх точок зору. Технічно і адміністративно оператори не могли впоратися в спочатку відведені їм тижні, «кавалерійська атака» ФАС виглядала щонайменше дивно. Бо зрив оголошених термінів був неминучий і в ФАС не могли цього не розуміти. Або все-таки не розуміли? Якщо виходити з того, що розуміли, можна було припустити бажання ФАС зібрати з операторів штрафи за невиконання приписів. Інше припущення - в ФАС спочатку планували зміщення термінів до розумного рівня, однак захотіли продемонструвати серйозність своїх намірів, щоб оператори не надумали «зволікали» скасування. Так чи інакше, обговорювати поки особливо нічого. Шкода, що численні публікації в ЗМІ ввели в оману людей «не в темі», впевнені у скасуванні роумінгу почали активно телефонувати в поїздках.

про статистику

Цікавий і детальний аналіз ВЦИОМ , Результати всеросійського опитування «ВЦИОМ-Супутник» 17-19 серпня 2017 року. В опитуванні брали участь росіяни у віці від 18 років, 1800 респондентів. Там же моніторинг і аналіз публікацій в російських ЗМІ, проведені компанією « Медіалогія ».

Там же моніторинг і аналіз публікацій в російських ЗМІ, проведені компанією «  Медіалогія  »

Пара цікавих таблиць з цього дослідження, в оригіналі матеріалу ще багато цікавих циферок. Відразу кидається в очі значне (в кілька разів!) Розбіжність з даними операторів по затребуваності внутрішньомережевого роумінгу. Статистика - дама примхлива, і дуже багато залежить від вибірки і методик опитування. До того ж ВЦВГД формулює питання «в останні три роки», а який період вважають оператори? Вважають від всієї абонентської бази з неактивними сімкарти, «інтернетом речей», модемами-роутерами і т. П.? Різні підходи мають право на існування, але результати, природно, можуть дуже сильно відрізнятися. Що ми і спостерігаємо.

про міжмісто

В черговий раз хочу нагадати різницю в поняттях «внутрішньо-роумінг» і «міжміський дзвінок». Міжмісто поки скасовувати не збираються. Є тарифи і спеціальні опції, але в популярних пакетних тарифах, рекламованих як «Без роумінгу по Росії!», Міжміські часто оплачується окремо. Тобто, якщо ви приїхали з Москви до Калуги і телефонуйте в будинок на сусідній вулиці, то це міжміський дзвінок Москва-Калуга. До скасування або не скасовані внутрішньомережевого роумінгу це не має ніякого відношення. Психологічно такий дзвінок на сусідню вулицю не сприймається як міжміські, люди на цьому «попадаються».

Про будівництво мереж 4G в Tele2

Прямо-таки поспіль бачу «звіти» про запуски LTE-мереж у Tele2 в різних регіонах. І це добре в наше фінансово-неспокійний час, мережі продовжують розвиватися.

І це добре в наше фінансово-неспокійний час, мережі продовжують розвиватися

«Tele2, альтернативний оператор мобільного зв'язку, ввів в комерційну експлуатацію мережі 4G в Калінінградській, Костромській і Томській областях. Тепер високошвидкісний мобільний інтернет працює в 47 суб'єктах РФ. До кінця 2017 Tele2 планує довести число регіонів з послугою LTE до 50.

У Калінінградській області на етапі запуску мережа LTE покриває територію, на якій проживає 88% населення регіону. У Костромській і Томській областях високошвидкісний мобільний інтернет доступний 78% і 70% жителів відповідно. Зараз послугою можуть користуватися жителі великих населених пунктів цих регіонів. Мережі 4G в Калінінграді і Костромі працюють на частоті 1800 МГц, що забезпечує широке покриття та високу швидкість передачі даних. У Томську використовується відразу два діапазони: 800 і 1800 МГц. При будівництві LTE-мереж оператор використовував сучасні системи Nokia. Оскільки мережі 2G і 3G в цих регіонах побудовані на обладнанні даного вендора, це дозволяє вести більш якісний моніторинг і настройку мережі.

У 2017 році Tele2 побудувала і запустила мережі LTE в 22 регіонах. В даний час послуга 4G доступна абонентам в 47 суб'єктах РФ: в Москві, Санкт-Петербурзі, Московській, Ленінградській, Архангельської, Бєлгородської, Брянської, Володимирської, Волгоградської, Вологодської, Воронезької, Іркутської, Калінінградської, Калузької, Кемеровської, Кіровської, Костромської, Курської , Липецької, Новгородської, Новосибірської, Нижегородської, Орловської, Омської, Ростовської, Рязанської, Свердловській, Смоленської, Тамбовської, Тверської, Томської, Тульської, Тюменської, Ульяновської і Челябінській областях, в Удмуртської і Чуваської республіках, республіках Карелії, Комі, Мордовії, Татарстан і Хакасії, Краснодарському краї та Республіці Адигеї, Пермському краї, Ханти-Мансійському і Ямало-Ненецькому автономних округах ».

Статистика по «покриттю населення», звичайно, виглядає добре. Чого вже там: з урахуванням вокзалів і аеропортів мережу в Москві за такою методикою підрахунку може «забезпечити покриттям» 80% населення Росії. На жаль, стільниковий зв'язок найпотрібніші саме у віддалених і малонаселених місцях, які часто випадають з милостивої статистики «покриття населення».

«Моя розмова» в Tele2

Для користувачів Московського регіону оновлений тариф «Моя розмова» відкритий для підключень і переходів з 29 серпня. Абонентська плата на тарифі становить 199 рублів на місяць. Його користувачі отримують 2 ГБ інтернет-трафіку, безлімітні дзвінки на номери Tele2 Росії, 200 хвилин на номери інших операторів домашнього регіону і 50 SMS.

«Моя розмова» став четвертим тарифом лінійки «Мій Tele2», який дозволяє користувачам спілкуватися в популярних соціальних мережах (Facebook, «ВКонтакте», «Однокласники») і месенджерах (WhatsApp, Viber, «тамтого») без витрачання основного пакета трафіку.

Про кнопку і батарейку

Нещодавно писав про свої поневіряння з придбанням розкладачки для мами. І про супутньої інтризі з хитромудрим чеком «Евросети», почитати можна тут . Це вже моє щастя таке, карма погана. Куди не зайду, навіть якщо нічого не купив, то обов'язково нарвуся на якусь екзотику. Забрав у мами стару розкладачку, таки знайшов в «Евросети» відповідну батарейку. Здавалося б, навіщо було купувати другий телефон? На жаль, мама живе далеко, і залишати її навіть на два-чотири дні без апарату не хотілося. Гаразд, буде запасний.

Гаразд, буде запасний

Заодно вирішилася загадка зниклої кнопки. Якось запитав у мами по телефону, чи пам'ятає вона про існування кнопки «SOS». Звичайно, не пам'ятала, але далі почалися дива. За її словами, вона ретельно оглянула весь апарат ззаду і кнопки не знайшла. Взагалі ніяких кнопок не виявила і мене вилаяв, "не мороч мені голову». Взявши телефон в руки, все зрозумів: людина цю елегантно утоплену в корпус кнопку з загадковим візерунком взагалі не сприйняв як кнопку. Так, декоративний елемент. Це до питання про те, що в телефоні для літніх важлива кожна дрібниця і «спіткнутися» можна на чому завгодно.

Знову про шахраїв

Спам-фільтри на поштовій скриньці у мене відключені, не шкода пари хвилин на перегляд заголовків і «вбивство» сміття прямо на сервері до отримання пошти. Тому більш-менш в курсі новинок і тенденцій в цій галузі.

Тому більш-менш в курсі новинок і тенденцій в цій галузі

Останнім часом почали приходити листи нібито від операторів до вимог «негайно погасити рахунок». З рік тому таке було, тепер ось чергова хвиля. Природно, посилання в листі ніякого відношення до оператора не має. Такі листи неприємні своєю правдоподібністю. Всякий спам типу «Ваш рахунок» напевно мало хто відкриває, а ось в освіту заборгованості у улюбленого оператора повірити легко.

Всякий спам типу «Ваш рахунок» напевно мало хто відкриває, а ось в освіту заборгованості у улюбленого оператора повірити легко

Загадкове явище, дзвінки на мобільний з номерів Франції та Естонії. Дзвонять і скидають на першому ж гудку. Три дня регулярних дзвінків, потім припинилося. Що це було? Друзів в цих країнах немає. Припустили спробу «розвести» на зворотний дзвінок на платний номер, але це навряд чи. Номерів багато, і серед них кілька мобільних. Та й сенсу немає вперто довбати один і той же номер, якщо його власник не передзвонює.

Та й сенсу немає вперто довбати один і той же номер, якщо його власник не передзвонює

Причини можуть бути різні, кілька років тому писав про це в огляді . Привід нагадати про те, що не слід в таких випадках передзвонювати і взагалі дзвонити на незнайомі міжнародні номери. Відправляти SMS теж не варто. Раніше «заробіток» на платних міжнародних дзвінках був популярним видом шахрайства, потім скарги мені перестали потрапляти. Судячи з коментарів, проблема все ще існує, хоч і далеко не в колишніх масштабах.

Про «Смарт для своїх» і MNP

Всі оператори тим чи іншим чином намагаються заохочувати переходять до них зі своїм номером абонентів інших операторів. І навпаки, пропонують знижки і спеціальні тарифи тим, хто затіває перехід від них до іншого. Пропонують не всім і не завжди, залежить від того, скільки грошей приносив потенційний «перебіжчик». Через ці «тягни-штовхай» постійні скарги на неповернення грошей. Людина запускає процедуру перенесення, оплачує 100 руб. «Податку на перехід», отримує від нового оператора пакетний тариф і платить за нього. Далі отримує спокуслива пропозиція від колишнього оператора і скасовує перехід. Судячи зі скарг, 100 руб. повертають, а ось плату за тарифом вдається повернути далеко не всім. Якщо взагалі комусь вдається.

Якщо взагалі комусь вдається

І, як видно з листування, відмова від перенесення «на пізніх термінах» може мати несподівані наслідки. Процес-то непростий, відбувається через посередника в особі ЦНДІЗ. Цілком допускаю, що відмова напередодні перенесення технічно може бути близький до подвійного переходу туди-назад.

Мені сподобалося, яким чином організували заохочення переходять в МТС. Самі співробітники шукають «клієнтів» і агітують перейти на спеціальний тариф «Смарт для своїх», для перехідних по MNP це безкоштовно. Співробітник за кожного перебіжчика заохочується спеціальним кодом, за допомогою якого можна перевести на «Смарт для своїх» будь-якого чинного абонента МТС. Деякі дарують свої «призові» коди друзям-знайомим, але частіше ці коди продають на Авито і різних інтернет-майданчиках всім бажаючим долучитись до вигідного тарифу. Схема працює, але багато мороки з продажем, і покупці побоюються підступу / обману, для багатьох з боку це виглядає нелегальної «партизанщиною».

А тут в останні дні серпня повалилася мені реклама з Яндекс.Директ. І посилання на спеціальний сайт. Ось це вже раціональний підхід. Запитав у твіттері у МТС, відповіли, що вони до цієї справи ніякого відношення не мають. Готовий повірити. Хлопці зробили невелику, але цілком пристойну на вигляд сторінку, запустили рекламу. Ось мені цікава адміністративна частина: група співробітників скооперувалася або налагодили скупку кодів за оптовими цінами з подальшим перепродажем на сайті?

Ось мені цікава адміністративна частина: група співробітників скооперувалася або налагодили скупку кодів за оптовими цінами з подальшим перепродажем на сайті

І адже працює, телефони відгукуються, в чаті на сайті теж справно відповідають на питання. Не сподобалося те, що за переклад через MNP теж просять грошей, адже їм і так «оплачують» ці переклади додатковими кодами. Втім, за чутками, якщо подзвонити і обурюватися, то через MNP переведуть безкоштовно.

Тариф «хайп» і плюс 2 ГБ на тарифі «Smart»

Потихеньку в МТС додають трафіку там, де його було явно мало. Новина про Smart можна почитати тут , Цитата:

«До 15 січня 2018 року абоненти МТС при підключенні і перехід на тариф Smart отримають 5 ГБ інтернет-трафіку замість 3 ГБ. Всі інші параметри тарифу Smart не змінюються ».

Взагалі кажучи, могли б всім абонентам тарифу Smart додати трафіку. А не тільки для нових підключень і переходів.

А не тільки для нових підключень і переходів

«Хайп» - свіженький пакетний тариф МТС. Креатив в назвах б'є ключем, згадується давня жарт-продовження «... і все по голові!». Чув про нього ще в кінці серпня, тепер з'явилися скріншоти описів.

Ціни в різних регіонах бачив 300 і 370 руб. / Місяць, для Москви поки достовірно не відомо. І навіть невідомо, чи з'явиться він у столиці взагалі. Тариф дуже сильно перетинається зі «Smart Mini», але в цьому «хайп» 7 ГБ трафіку плюс безлімітні соцмережі і YouTube, для багатьох це серйозна перевага, нехай навіть з меншою кількістю включених хвилин. Також заявляється дію тарифу по всій Росії без додаткової плати за спеціальну опцію. З інтересом чекаємо московську версію, якщо така матеріалізується.

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Або все-таки не розуміли?
До того ж ВЦВГД формулює питання «в останні три роки», а який період вважають оператори?
Здавалося б, навіщо було купувати другий телефон?
Що це було?
Ось мені цікава адміністративна частина: група співробітників скооперувалася або налагодили скупку кодів за оптовими цінами з подальшим перепродажем на сайті?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача