Статьи

MDX формат: чим відкрити, запустити і конвертувати образ в різних програмах на Windows 7, 8 і 10

 1. Навіщо потрібен файл mdx?
 2. mdx ніж відкрити?
 3. Daemon Tools
 4. Alcohol 120%
 5. UltraISO
 6. Конвертація MDX в ISO
 7. UltraISO
 8. Daemon Tools Ultra

Якщо при роботі з образом диска ви зустріли невідоме розширення .mdx, а не .iso, не варто хвилюватися, тому що його теж можна відкрити. У цій статті ви дізнаєтеся, що представляє собою файл MDX, ніж відкрити і як з ним працювати.

Навіщо потрібен файл mdx?

Користувач може зіткнутися з двома випадками, коли файли мають розширення .mdx:

 • розпізнається і використовується як індексний файл бази даних (але такий варіант зустрічається вкрай рідко);
 • це образ, який містить певну інформацію (ігри, музика, фільми та ін.).

Другий випадок ми і розберемо.

MDX-образи - це об'єднані в один пакет файли з розширенням .mdf і .mds, які застосовувалися раніше. Перший використовувався для зберігання образів дисків, тому мав великий розмір. Другий, вміщується в кілька кілобайт, містив дані про самому диску. Об'єднаний тандем використовується для поширення образів дисків в інтернеті або за допомогою знімних накопичувачів.

Об'єднаний тандем використовується для поширення образів дисків в інтернеті або за допомогою знімних накопичувачів

Застосовуються такі файли для різних цілей, але в основному - для збереження інформації, що міститься на оптичних накопичувачах, які після багаторазового запису / читанні можуть зіпсуватися.

mdx ніж відкрити?

Найпростіший спосіб відкрити образи з розширенням .mdx - двічі натиснути по ним лівою кнопкою миші. ОС Windows автоматично підбере програму для запуску. Якщо нічого не відбулося або з'явилася помилка, на вашому комп'ютері не встановлена ​​відповідна утиліта. Розглянемо список програм, які ви можете використовувати.

Daemon Tools

Це нативное додаток для файлів подібного формату, тому проблем при роботі з ним не повинно виникнути (крім ситуацій, коли образ при копіюванні / скачуванні був пошкоджений / завантажився в повному обсязі). Поширюється безкоштовна ( Daemon Tools Lite ) І платна версія з пробним періодом ( Daemon Tool Ultra ).

Важливо! Програма Daemon Tools повинна мати збірку не нижче 4.35.

Меню Файл → Додати образ → виберіть потрібний об'єкт → відкриється вікно автозапуску. Меню Файл → Додати образ → виберіть потрібний об'єкт → відкриється вікно автозапуску

Корисно! У випадку з Windows 10 замість вікна автозапуску з'являється повідомлення центру повідомлень, в якому запитується, що робити з даними диском.

Якщо вікно автозапуску не з'явилося, перейдіть: Цей комп'ютер → відкрийте файл, який змонтований на віртуальному приводі. Якщо вікно автозапуску не з'явилося, перейдіть: Цей комп'ютер → відкрийте файл, який змонтований на віртуальному приводі

Подивіться на відео, як відкрити цей тип файлу за допомогою програми Daemon Tools Lite.

Alcohol 120%

Alcohol 120% - найбільш відома серед користувачів програма для створення віртуальних дисководів. Trial-версію можна скачати з офіційного сайту розробника (безкоштовна ліцензія на 15 днів).

 1. Зліва в меню виберіть Пошук образів → вкажіть папку для пошуку → Пошук.
 2. ПКМ за назвою знайденого способу → Додати вибрані файли в Alcohol 120% Ins → закрийте вікно пошуку.
 3. ПКМ по об'єкту → Змонтувати на пристрій → відкриється вікно автозапуску.

UltraISO

Ще одна популярна утиліта для створення, редагування та перегляду образів (в тому числі з розширенням .mdx) - UltraISO . Розповсюджується по умовно-безкоштовної ліцензії (користувачеві доступний пробний безкоштовний період). Користувач може використовувати один з двох способів:

Конвертація MDX в ISO

Якщо з якихось причин вам потрібно конвертувати файли з розширенням .mdx в .iso, зробити це можна в одній з вищеописаних програм.

Важливо! Якщо ви використовуєте програму з пробної ліцензією або trial-версію, опція конвертації може бути недоступною.

Розглянемо процес конвертації образу на прикладі програми UltraISO і Daemon Tools Ultra.

UltraISO

 1. Меню Інструменти → Конвертувати.
 2. Виберіть конвертований файл → вкажіть Каталог виведення → виберіть Формат виведення (стандартний ISO (* .ISO) → Конвертувати.

Daemon Tools Ultra

 1. Меню Інструменти → Конвертувати образ (або натисніть F6).
 2. Вкажіть шлях до образу → виберіть, куди його зберегти → вкажіть формат (ISO) → Старт.

Навіщо потрібен файл mdx?
Mdx ніж відкрити?
Навіщо потрібен файл mdx?
Mdx ніж відкрити?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).