Статьи

Ловля матчеві вудилищем

 1. КОТУШКИ
 2. ПОПЛАВОК та Грузії
 3. ВИБІР поплавці
 4. ТИПИ поплавці
 5. У стоячій воді
 6. З ВАНТАЖЕМ ПРЯМО НА поплавці
 7. Волосінь повинна тонути

Матчевого вудилища є вудку довжиною 13-15 футів (3,9-4,5 м), що складається з трьох колін. Вона оснащена ручкою з коркового дерева довжиною приблизно 55-60 см. Класичне матчеве вудилище має 13-16 легких і міцних кілець, відстань між якими зменшується в міру наближення до кінчика. Таким чином, вони направляють волосінь при закиданні і проводці по заданій вудилищем траєкторії. Кільця на високих ніжках не дають провисати волосіні, вони запобігають тертя волосіні про бланк вудки, так що у вас не буде ніяких незручностей, якщо вудилище намокне. При проводці оптимально використовується еластичність вудилища.

зміст:

 1. КОТУШКИ
 2. ПОПЛАВОК та Грузії
 3. ВИБІР поплавці
 4. ТИПИ поплавці
 5. У стоячій воді
 6. З ВАНТАЖЕМ ПРЯМО НА поплавці
 7. Волосінь повинна тонути

Поряд з вищевказаним популярністю користуються і більш короткі вудилища довжиною 12 футів (3,60 м), призначені для лову в стоячій воді і невеликих річках, де не потрібно закидати дуже далеко. Довші вудилища (від 14 футів, або 4,20 м, і більше) незамінні на водоймах зі швидкою течією для далекої проводки. Якщо ж необхідно закидати далеко від берега, то вам не обійтися без спеціальної 15 футовий вудки з жорстким ладом і важких підвантаженими поплавців.

КОТУШКИ

Легкі безінерційні котушки середнього розміру з шпулею збільшеного діаметру, що забезпечує акуратне розподіл волосіні, а отже, ідеальні умови для закидання, відмінно підходять для матчевого вудилища. Багато фірм випускають спеціальні котушки для матчевої ловлі, шпулі яких вміщають від 100 до 150 м монолески діаметром 0,12-0,16 мм.

У звичайній безинерціонной котушці для забезпечення бездоганного закидання шпуля повинна бути заповнена волосінню, не доходячи на 2 мм до зовнішнього краю бортика. Для цього спочатку заповнюють шпулю на дві третини жилкою більшого діаметру, а потім зверху намотують основну волосінь.

ПОПЛАВОК та Грузії

Існує безліч англійських поплавців для матчевої ловлі. Більшість з них досить довгі і тендітні. Для їх безпечного зберігання та транспортування використовують спеціальні тубуси. Усередині в футлярах із пластику розміщується набір поплавків, який зможе задовольнити найвибагливішого рибалки. Далі слід визначитися з огрузкой, дуже важливим елементом снасті. Ви зараз переконаєтеся в тому, що розташування вантажив на волосіні безпосередньо залежить від типу водойми, в якому ви ловите, і часто монтаж вантажив на волосіні здійснюється на місці або в процесі вудіння. Англійські грузила з м'якого свинцю з глибокими прорізами можна монтувати за допомогою пальців, а завдяки їх гладкій поверхні вони не травмують волосінь при їх переміщенні.

Грузила англійського виробництва мають певну калібрування, де кожному вазі відповідає номер або буквений шифр:

SSG - 1,89 г,
SG - 1,6 г,
ААА - 0,81 г,
ВВ - 0,4 г,
1 - 0,28 г,
3 - 0,2 г,
4 - 0,17 г,
5 - 0,13 г,
6 - 0,1 г,
7 - 0,08 г,
8 - 0,06 г,
9 - 0,05 г,
10 - 0,04 м

На поверхні більшості англійських поплавців вказана його підйомна сила. Так, наприклад поплавок, на якому вказано 4 ААА, має підйомну силу в 3,24 г (4 х 0,81 = 3,24 г). На свій розсуд ви можете використовувати 8 вантажив ВВ або 2 грузила ААА і 4 шт. ВВ, єдине не помиліться в підрахунках!

ВИБІР поплавці

Вибір поплавця залежить від типу водойми, в якому ви збираєтеся ловити. Розглянемо їх основні моделі. При всьому різноманітті англійських поплавців вони в кінцевому підсумку діляться на дві основні групи (рис. 1):

• зліва: поплавці, що мають дві точки кріплення до волосіні, вони призначені для лову на течії, мають таку ж форму, як і болонські поплавці, тільки з більш товстої антеною для стійкості;

• справа: англійські поплавці типу Waggler, які кріпляться до основної жилки тільки в нижній частині, призначені для лову в стоячій воді або в водоймах зі слабким плином.

Монтаж з кріпленням поплавця в одній точці дає три переваги: ​​дозволяє далеко закидати, не побоюючись того, що поплавок і поводок переплутаються; можна зосередити основну частину вантажив на самому поплавці, додавши до них кілька легких дробинок (при цьому чутливість снасті не знижується); волосінь між поплавком і кінчиком вудилища тоне під водою і натягується, і снасть може дрейфувати під дією вітру.

ТИПИ поплавці

Поплавці типу Stick. У перекладі з англійської stick паличка. Ця назва як не можна більш точно відповідає формі поплавця: довгий, тонкий і чутливий, він дозволяє здійснювати проводку наживки в річках як зі слабким, так і з сильною течією. Кріпиться за допомогою двох гумових кілець ближче до кінців зверху і знизу.

Поплавок 1. Його тіло виготовлено з бальзам, кіль із пластику. Масивний і важкий кіль врівноважує частина підйомної сили поплавка, тому він добре летить при закиданні. Кілька менших за вагою вантажив забезпечують природне занурення наживки в водоймі з повільною течією, що привертає рибу. Вантажопідйомність: від 5 дробинок 6 до 3 дробинок ВВ (тобто від 0,5 до 1,2 г).

Поплавок 2. Класичний англійський поплавок для лову на течії під назвою Avon. Тіло виготовлено з бальзам, кіль бамбуковий. Вдосконалені моделі мають металевий кіль. Вантажопідйомність: від 5 дробинок ВВ до 4 дробинок ААА (тобто від 2,0 до 3,24 г).

Поплавок 3 називається Chubber, так як призначений для лову головня (від англ. Chubber головень). Він не занурюється у воду в вирах при поверхневому перебігу, а масивне тіло дозволяє в якості наживки використовувати скоринки хліба або кубики фруктової м'якоті. Важкий кіль з латуні надає додаткову стійкість на протязі. Вантажопідйомність від 2 до 7 г.

Поплавці типу Waggler. Цей найпростіший тип поплавка є довгу тонку трубочку, яка кріпиться до волосіні через вушко в нижній частині. Під поплавком трохи нижче кріпляться 1 2 грузила, вони фіксують глибину і складають 80% ваги оснащення.

Поплавок 4 виготовлений з павиного пера. Більшість англійських експертів віддають перевагу саме цьому натурального пір'я матеріалу: він відрізняється високою плавучістю і прекрасно летить. Цей поплавок був створений для лову на слабкій течії. Вантажопідйомність: від 4 дробинок ВВ до 4 дробинок ААА (тобто від 1,6 до 3,24 г).

Поплавок 5 павине перо зі знімною антеною Insert Waggler. Використовується в водоймах зі слабким плином, має високу чутливість, не вимагає великої огрузки і добре підходить для лову на повільно потопаючу наживку. Вантажопідйомність: від 2 до 5 дробинок ВВ (от0,8до2г).

огруженія поплавці типу Waggler . Коли потрібно збільшити дальність закидання, замість того щоб прикріплювати більше дробинок на основну волосінь і робити снасть більш грубою, обтяжують сам поплавок. Це принцип огруженія поплавців, вага яких збільшується за рахунок латунного стержня або знімних шайб на кілі.

Поплавок 6 Classic Waggler класичний представник поплавців цього типу, виготовлений із пластику. Використовується для вудіння в спокійній воді. Остання шайба з різьбленням і кріпленням має вагу 0,4 г (ВВ) і може комбінуватися с 2 8 шайбами ​​ВВ (тобто 0,8 3,2 г).

Поплавок 7 Kristallpose огруженія поплавок з антеною. Тут також можливі різні комбінації з додатковою огрузкой (від 1 до 4 г). Крім того, можна замінити антену, вибравши оптимальний колір в залежності від освітленості на водоймі.

Поплавці типу Waggler з тілом. У стоячій воді рекомендується використовувати поплавці з плавучим тілом і довшою антеною. Вони гарні для закидання і більш стійкі при вітрі і хвилі.

Поплавок 8 Bomb Waggler «Бомба»: тіло з бальзам, антена з павиного пера, знімні латунні шайби з кріпленням. Призначений для вудіння в стоячій воді або у водоймі зі слабкою течією. Додаткова вантажопідйомність 2 4 грузила ААА (від 1,62 до 3,24 г).

Поплавок 9 Windbeater носить ім'я, яке говорить про його призначення, »антивітер». Його довга антена зі скловолокна дуже стійка при вітрі, а товста сигнальна головка добре видно на відстані. Ідеально підходить для лову ляща і лина з дна в місцях, де немає течії: грузило лежить на дні і при щонайменшому клюванні поплавець піднімається з води. Вантажопідйомність 3 5 вантажив ААА (від 2,4 до 4,05 г).

Поплавці для далекого закидання. Для дуже далеких закидів були розроблені спеціальні поплавки з вантажопідйомністю до 12 г, велика частина ваги яких зосереджена в самому поплавці.

Поплавок 10 складається з павиного пера, знімною антени з того ж матеріалу, тіла з бальзам з важкими латунними шайбами. Як ковзаючого поплавка він відмінно працює в стоячій воді при лові на великій глибині. Антена дуже чутлива, відмінно сигналізує про клювання і добре помітна здалеку. Вантажопідйомність: від 8 до 12 г, з яких 4 8 г доводиться на кіль.

Поплавок 11 італійський поплавок, вага якого можна варіювати. Павине перо з тілом з бальзам, як правило, має 1 грам додаткової ваги (тобто саме настільки потрібна його довантажити). Знімаючи шайби з поплавка, ви можете збільшити кількість вантажив на волосіні, якщо вам потрібно, щоб наживка занурювалася швидше. Антена також знімна і в разі потреби може бути замінена. Вантажопідйомність: 6-12 г, з них 5-11 г важить кіль.

У стоячій воді

Бічний вітер і необхідність закидати далеко від берега в водоймі без течії не проблема для рибалки, у якого в руках матчева вудка. Улюблені місця лову англійських рибалок, які спеціалізуються на ловлі мирної риби, це, перш за все, річки. Однак переваги матчевої вудки особливо відчуваються при ловлі в стоячій воді, особливо якщо в ясну погоду ви хочете зловити велику рибу, яка стоїть далеко від берега, а вода чиста і спокійна.

У ставках, озерах і водосховищах з глибиною, що не перевищує 2,5 метра, рибалки, обловлюваних територію на відстані 15 і більше метрів від берега, як правило, знаходяться в більш вигідному становищі і мають більше шансів на успіх. Цього не зробиш з вудилищем без котушки, хоча її використання вимагає деяких навичок, оскільки: для далеких закидів знадобиться більше грузило і, отже, поплавок з більшою вантажопідйомністю, це негативно позначиться на чутливості снасті при клюванні і доведеться використовувати більш товсту волосінь; поплавок, грузило, повідець і гачок з наживкою можуть плутатися, особливо при зустрічному вітрі; при наявності бокового вітру волосінь буде натягатися по великій дузі і буде тягнути за собою поплавок.

Тому наживка буде рухатися неприродно, що насторожить рибу або зовсім відлякає її; у водосховищах, побудованих на річках, обов'язково є невелика течія. У стоячій воді часто створюється підводна течія. Припустимо, поверхнева течія прямує до берега, а підводне в зворотну сторону. Утворюється кишеню провисшей волосіні, наживка рухається за вітром, а підгодовування в протилежному напрямку.

З ВАНТАЖЕМ ПРЯМО НА поплавці

При використанні поплавця типу Waggler основні труднощі виникають при закиданні, так як він прикріплений до волосіні тільки з нижнього кінця через вушко. Велика частина огрузки, за рахунок якої проводиться закид, знаходиться в безпосередній близькості до кріплення поплавка. Кількість вантажив між поплавком і гачком залежить від того, з якою швидкістю і на яку глибину повинен занурюватися гачок з наживкою.

З таким типом огрузки можна далеко закидати, при цьому наживка буде опускатися повільно і природно. Основна вага грузил знаходиться настільки далеко від гачка, що риба, що бере наживку, не відчуває ніякого опору. Якщо поплавок кріпиться до волосіні в одній точці, він не плутається з повідцем і волосінню. Після закидання він приймає горизонтальне положення, а основна волосінь під дією грузила, що знаходиться вище кріплення поплавка, тоне. Такий тип монтажу має величезні переваги в вітряну погоду: від кінчика вудилища до поплавця волосінь буде перебувати під водою, вітер не буде зносити поплавок, а наживка буде рухатися природно.

Найкращими поплавками для лову в стоячій воді є поплавці з довгою антеною і плавучим тілом (наприклад, поплавок 8). Тіло поплавця забезпечує велику вантажопідйомність. При хвилі і вітрі він зберігає стабільність, а тонка антена має невелику площу зіткнення з вітром. Він володіє великою підйомною силою, так що навіть при сильному вітрі не «скаче» по хвилях, а просто зникає під накатом хвилею, а потім знову з'являється. Коли цей ритм порушується, значить, риба взяла наживку. Діаметр антени становить, як правило, 3-4 мм. У безвітряну погоду, коли немає хвилі, риба відчуває досить великий опір, взявши наживку при оснащенні з такою антеною на поплавці. Були розроблені більш вдалі моделі поплавців з тонкою антеною діаметром 1 1,5 мм. Але на великій відстані таку тонку антену складно розгледіти. Цю проблему можна вирішити, прикріпивши знімну сигнальну головку (поплавок 9).

Складно сформулювати якісь загальні правила огрузки поплавка. Для закидання до 15 м зазвичай використовують 2 грамовий поплавок (5 ВВ). Близько двох третин всієї огрузки розташоване безпосередньо під поплавком, решта розподіляється на основній волосіні в залежності від конкретної ситуації і умов лову. Якщо риба відмінно клює з дна, то більшість дробинок зміщують ближче до повідця, для того щоб наживка якнайшвидше доставлялася на дно. Якщо риба краще бере на повільно потопаючу наживку, на основній волосіні знаходиться мінімум вантажив. При зустрічному вітрі основна вага огрузки слід перемістити ближче до повідця, інакше при закиданні він буде плутатися з основною жилкою.

При зустрічному вітрі основна вага огрузки слід перемістити ближче до повідця, інакше при закиданні він буде плутатися з основною жилкою

На малюнку показані різні схеми огрузки. Сумарна вага грузил зростає пропорційно збільшенню вантажопідйомності поплавця. Вважається, що збільшити довжину закидання на один метр можна, додавши 0,1 г вантажу. З поплавком вантажопідйомністю 3,24 г (4 ААА) можна закидати на відстань 25 м. Якщо заважає сильний боковий або зустрічний вітер, то огрузка повинна бути важче, а вантажопідйомність поплавка вище.

Багато рибалок, зовсім недавно почали ловити на матчеву вудку, вибирають занадто легкі поплавці, тому на кожен закид у них йде маса сил і нервів, так як снасть постійно плутається. Якщо ви сумніваєтеся, візьміть поплавок побільше й важчі. Для лову на великій відстані від берега в спокійну погоду особливо добре проявили себе поплавці з огрузкой, що знаходиться в нижній частині кіля (поплавки 8, 9 і 10). У неогруженних поплавців весь вантаж, який використовується для закидання, розташовується на основній волосіні, що приносить великі незручності. Крім того, з огруженія поплавком набагато легше закидати. Модель 11, наприклад, навіть в найскладніших умовах добре летить і зберігає стійкість у воді.

Волосінь повинна тонути

Комбінація «поплавок огрузка» повинна бути підібрана таким чином, щоб можна було без особливих зусиль закинути на 3-4 метри далі закормленного ділянки. Закид повинен бути швидким і хльостким, але ні в якому разі не сумбурним. Перед закидом потрібно захопити волосінь вказівним пальцем і перевірити, ковзає чи волосінь в кільцях вільно. Вільний рух волосіні свідчить про те, що вона не захлеснула за тюльпан. В кінці закидання необхідно пригальмувати збігати зі шпулі лісочку, щоб запобігти заплутування оснащення. Після закидання потрібно опустити кінець вудилища у воду і декількома круговими рухами притопити жилку, після цього маневру основна волосінь зануриться під воду, і вітер не буде впливати на неї. Ця процедура є невід'ємною частиною вудіння в стоячій воді з поплавком типу Waggler.

Якщо ж волосінь тоне погано або не тоне зовсім, після першого закиду найкраще знежирити її ганчірочкою, змоченою в миючому засобі. Під час риболовлі потрібно повторити цю процедуру, так як жирна плівка на поверхні води забруднює волосінь. Можна придбати потопаючу волосінь, як, наприклад, Diamond Sinking фірми Trabucco або Platil Match, вони ідеально підходять для риболовлі у водоймах без течії.

Статті по темі:

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.