Статьи

Лайки без кордонів. Як вибрати мобільний інтернет для подорожей

Після того, як в рейтингу вільних паспортів українська книжечка з тризубом різко стрибнула вгору, українці стали набагато частіше їздити за кордон. Ну а що за подорож без Чекин і себяшечек в соціалках? Чи не виклав фотку на фоні Ейфелевої вежі - вважай і не їздив. Значить потрібен мобільний інтернет. Так-так, простого роумінгу з дзвінками і смс нам замало, потрібен мобільний інтернет. І це не тільки для розваг. Подивитися карту, завантажити розклад транспорту, уточнити години роботи, прочитати відгуки - ось далеко неповний перелік того, що полегшує життя сучасному мандрівникові. Іноді це потрібно зробити терміново і немає можливості шукати доступний Wi-Fi. Значить, інтернет повинен бути безпосередньо в телефоні.

Наші дипломати обіцяють незабаром скасування роумінгу з ЄС, але обіцяного, як то кажуть, три роки чекають. А поїздити по закордонах хочеться вже зараз. І зараз у нас є три шляхи отримати мобільний інтернет за кордоном.

Найпростіший (і найдорожчий!) Варіант - включити в настройках телефону опцію передачі даних в роумінгу. В результаті отримаєте працюючий інтернет, дзвінки і свій звичний номер без зайвого клопоту. Однак, це може влетіти в копієчку. Свіжий приклад - в тарифі MTS VIP Ultra один мегабайт в литовському роумінгу коштує 400 грн. Перевірка пошти в аеропорту і кілька закачувань обійшлися в 150 тисяч гривень. Це, звичайно, окремий випадок і останнім часом таке стало рідкістю, але все ж варто уточнити тарифи свого оператора до поїздки. Як правило, можна підібрати пропозицію з пакетних хвилин і мегабайтів у будь-якого оператора, Але знову так, все буде залежати від того, в яку країну ви їдете. В цілому, роумінгові пропозиції краще у Vodafone, але це стосується тільки країн, які входять в пакет "Роумінг, як вдома". Київстар, в свою чергу продовжує планомірно знижувати вартість тарифів для всіх видів роумінгу, і зараз вони вже більш-менш терпимі, хоча, очевидно, що є, до чого прагнути. Крім того, Київстар, на відміну від Vodafone не має своїх домашніх операторів в багатьох країнах і тому домовляється з роумінг-партнерами на паритетних засадах, а в цьому випадку самі подорожують можуть змінити ситуацію в свою користь. Тут логіка проста - чим більше туристів з українськими сімки відвідають країну, чим більше реєстрацій, дзвінків, смс і мегабайт буде зареєстровано в мережі гостьового оператора, тим більш вигідні умови вдасться отримати, позначивши інтерес українських абонентів до користування мережі оператора. Роумінг у lifecell теж є, але ні вигідним, ні вражаючим його не назвеш. Чи не кидають без зв'язку і то добре.

Не забудьте, що більшість SIM-карт українських операторів не працюють в режимі 4G, навіть якщо це дозволено за умовами використання роумінгу. Уточнити тип своєї карти можна в довідковій службі оператора.

А що робити, якщо саме в обраній вами країні вигідних тарифів просто немає, а є грабілово і обдіралово? Ось тут ми підходимо до другого варіанту: покупка місцевої сім-карти. Якщо ви плануєте їздити саме по Європі і робити це досить часто, то це однозначно найкращий варіант. Як відомо, нещодавно в Євросоюзі законодавчо скасували роумінг, і тепер будь-яка європейська карта може бути використана в будь-якій країні Євросоюзу з "домашніми" тарифами і пакетами. Як і у нас, найкращі пропозиції можна отримати, підключивши тариф з абонплатою, що не особливо цікаво звичайному туристу. Однак, можна вибрати і тарифи, які згодяться для короткострокових поїздок. Наприклад, в Польщі є оператор Play, який пропонує вигідні тарифи для дзвінків в Україну і безліміт всередині мережі з невеликою абонплатою. Один з тарифів, під назвою Play odNowa дозволяє обійтися зовсім без абонплати, якщо принаймні один раз на місяць буде здійснена будь-яка платна операція, наприклад, відсилання SMS поза мережею, що буде коштувати 0,29 злотого. В іншому випадку, буде списано 2 злотих (трохи більше 14 гривень). Такий варіант буде цікавий, якщо ви хоча б раз в пару місяців будете користуватися цим номерів при поїздках до Європи. У Словаччині цікава пропозиція від мережі магазинів Tesco, яка запустила свого віртуального оператора Tesco mobile. Можна купити карту за 3,90 євро і всі ці гроші будуть вже на рахунку, місячна плата відсутня. Звичайно, якщо ви часто плануєте їздити в якусь певну країну, то розумніше буде купити сімку саме місцевого оператора, оскільки відсутність внутрішнього європейського роумінгу, штука, безумовно, хороша, але дзвонити на локальні номери краще все ж по домашнім тарифами.

А тепер розглянемо варіант, якщо ви зібралися подорожувати по декількох країнах в одній поїздці, і не всі вони входять в ЄС. У мене самого зібралася невелика колекція зарубіжних сімок, і для простоти використання я задумався про те, щоб купити туристичну SIM-карту. У нас в Україні продаються практично всі види таких карток і немає проблем з їх придбанням. Всі вони являють собою активовану карту якогось віртуального оператора, з номером, зареєстрованим в який-небудь зарубіжної мережі. Одна з найвідоміших на сьогодні туристичних сімок TravelSIM використовує базу естонського оператора мобільного зв'язку. Вивчивши кілька пропозицій. я прийшов до висновку, що найбільш вигідний варіант - використання оператора Drimsim. Недавно з'явившись на ринку, оператор підкуповує низькими тарифами і оплатою тільки за використані хвилини і мегабайти. Недоліком є ​​висока вартість самої картки. За 10 євро ви отримаєте тільки саму карту, з нульовим балансом, поповнювати її доведеться окремо.
А тепер розглянемо варіант, якщо ви зібралися подорожувати по декількох країнах в одній поїздці, і не всі вони входять в ЄС

Кому не підійде використання туристичної або місцевої сімки? Якщо ваш смартфон підтримує тільки одну SIM-карту, і ви не можете залишитися без дзвінків і смс на свій номер в роумінгу через важливих справ або прив'язки телефонного номера до банківських карт, то може бути має сенс задуматися про придбання мобільного роутера, який буде зайнятий тільки тим, що забезпечить вас постійним власним сигналом Wi-Fi і займе зовсім небагато місця в рюкзаку або кишені. Так, це означає ще один девайс, яким доведеться забезпечити зарядку, вимкнути в літаку, і кілька сот грам додаткової ваги, але це дійсно зручно і практично.

Вибирайте ваш варіант і вперед - з онлайном без кордонів!
Читайте також: Отримати біометричний паспорт: 5 правил, які потрібно знати;
Якщо тепленька не пішла. Вибираємо бойлер;

Автосвідетель. Як вибрати відеореєстратор ;

Термінатори пилу. Як вибрати робот-пилосос ;

Майстерня в кишені. Як вибрати мультитул .
Підписуйтесь на нас в Майстерня в кишені , Читайте в , Стежте в і загляньте в .


Ну а що за подорож без Чекин і себяшечек в соціалках?
А що робити, якщо саме в обраній вами країні вигідних тарифів просто немає, а є грабілово і обдіралово?
Кому не підійде використання туристичної або місцевої сімки?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача