Статьи

Кулери крутяться, комп'ютер не включається

Всіх вітаю!

Кулери крутяться, комп'ютер не включається - ці та багато інших питань про проблемні машинах надходять до мене на пошту сотнями! Комп'ютер перестав включатися, а вентилятори крутяться через пробоїв в роботі відеокарти або ж материнської плати. Неполадки в БП так само можуть приводити і до нервового зриву у малодосвідчених користувачів, наприклад, коли комп'ютер зовсім не подає ознак життя, не кажучи вже про «напівмертвих» кулери. Мета сьогоднішньої «лабораторної роботи» - виявити причини такої дивної поведінки персонального комп'ютера, а так само спробувати розібратися з цього бідою без допомоги комп'ютерників з сервісного центру.

Роль кольорів в системному блоці

Кулери крутяться, комп'ютер не включається - явна ознака того, що машина має серйозні проблеми. Але, перш за все, необхідно отримати точне уявлення про те, як працює кулер і яка його роль. Взагалі ці вентилятори служать для охолодження нутрощів системного блоку. Тепле повітря виходить назовні, холодний - проганяється по всьому простору системника. Зазвичай в ПК є кілька кольорів - основний (найбільший), процесорний, на відеокарті і на блоці живлення. Зрозуміло, при бажанні, ви можете причепити ще парочку вентиляторів на корпус, за умови, що їм є куди підключитися.

Ці «міні лопаті» працюють постійно і повинні працювати постійно. Зазвичай, якщо комп'ютер не включається, то і вони не подають ознак життя. Хоча бувають і зворотні ситуації. Працювати за комп'ютером відмовили кулерами - не дуже хороша затія, оскільки системна плата, процесор і інші життєво важливі компоненти залишаться без охолодження і їм світить сильний перегрів. Звичайно, в сучасних ПК є спеціальна функція відключення для таких випадків, але ми не будемо сподіватися на «випадок».

Нічого не працює!

Отже, натисніть на кнопку включення. Якщо нічого не відбувається, комп'ютер не включається, кулер не крутяться, то будьте готові до відчайдушних заходів! Але перш за все, переконайтеся, що у вас в квартирі не відключили електрику. Так само перевірте - чи підключений системник до розетки або бесперебойніка. До речі, якщо у вас є бесперебойник, перевірте його підключення до мережі, цілком можливо, що він просто розрядився. Далі зверніть увагу на кнопку включення, розташованої на задній панелі системного блоку. (якщо вона там є). В такому стані як на картінке- він включений.

Нерідко, при терміновому відключенні ПК, користувачі використовують саме цю кнопку, а повернути її в зворотне положення - справа не царська. Звичайно, це все дріб'язкові проблеми, в порівнянні з тим, що може статися після різкого стрибка напруги.

Несправності з блоком живлення

Несправності з блоком живлення

БП відповідає за подачу струму на всі елементи комп'ютера, в тому числі, і на кулери. При повністю несправному БП комп'ютер не включається, вентилятори не круто. Привести до цього може елементарне замикання в системному блоці, на що тут же зреагує блок живлення. Вбудований механізм захисту вирубує його, після чого, сам ПК можна включити. Вирішуємо цю біду таким чином - розбираємо корпус і відключаємо кабелі живлення від БП. Після цього чекаємо кілька хвилин, поки не розрядяться конденсатори. Підключаємо все в зворотному порядку і, якщо все добре, то ПК знову включиться.

Подібні замикання всередині блоку живлення можуть відбуватися досить часто, якщо ви не користуєтеся бесперебойніка. Ризик замикання викликає і неправильна збірка комп'ютера - неакуратне підключення до роз'ємів, невідповідність потужностей ... Тому при складанні ПК точно підбирайте комплектуючі, а краще, порадьтеся з досвідченими користувачами.

Тотальна проблема з БП викликається після найсильнішого перебою в напрузі. Блок може повністю згоріти, після чого машину ми просто так не запустимо. Ознаки згорілого БП - легкий дим, клацання. При включенні ПК можуть загорятися лампочки харчування, проте, сама машина працювати не буде. Так само не будуть працювати і кулери. Природно, врятувати становище допоможе тільки новий блок. замінити його дуже просто, головне, підключити правильно харчування до материнської плати. І зверніть увагу на його потужність, щоб він зміг витримати повне навантаження!

ПК не включається, але вентилятори працюють

Трапляється й інше, про що варто згадати. Що робити, якщо кулери крутяться, а комп'ютер не включається? Очевидно, що частина системника працює справно, а інша частина відмовляється виконувати свої обов'язки. Починаємо перевірку з найпростіших речей - перевірте, чи включений монітор і його кабель живлення. Якщо тут все справно, то вдаємося до інших варіантів.

відеокарта

Найчастіше, вся відповідальність лягає на відеокарту, яка, з незрозумілих причин відмовляється виводити картинку на монітор. Така картина може спостерігатися після установки нових драйверів або програм. В цьому випадку, необхідно виконати кроки, які дуже докладно описані в цій статті.

Крім драйверів, відеокарта може постраждати фізично. Комп'ютер може не включатися, якщо на вашій відюшке перестав працювати мікрочіп (наприклад від перегріву, коли вентилятор був сильно запилений і просто не міг нормально охолоджувати відеокарту), сам проходив через таке неподобство. У будь-якому випадку, апаратні проблеми вирішуються зі сторонньою допомогою, якщо у вас немає відповідного досвіду. Не виключена і покупка нової відеокарти.

запиленість нутрощів

Якщо ви відкрили корпус системника, а там дуже багато пилу і при запуску машини, кулери крутяться а екран черний- то раджу зробити повну чистку ПК , Вилучення всіх компонентів і продування слотів, змастити вентилятори і замінити термопасту. Дуже часто проблема після цього зникає!

Інші біди з залізом

Комп'ютер перестав включатися, вентилятори крутяться - ознака того, що неполадки можуть ховатися в роботі материнської плати. Машина буде вести себе дивно, якщо материнська плата почне конфліктувати з процесором і іншим залізом. Тут же можна перевірити її працездатність, підключивши інший процесор або іншу оперативну пам'ять, за умови, що у вас є запасні комплектуючі. Тоді ви і дізнаєтеся, з яким модулем варто вирушити до майстрів.

Трапляється, що і сама материнка несправна. Це дуже дорогий шматок металу, який має свій термін придатності, і який легко вбити одним невірним рухом. Причиною найчастіше є замикання, особливо, під час сильної грози. Знову ж, вирішуємо цю біду покупкою нової материнки, а так само бесперебойніка, про всяк випадок.

висновок

Комп'ютер не включається, що не пищить, монітор не горить, кулер не крутяться ... Тепер ми знаємо, що робити в таких випадках, коли рівень працездатності ПК досягає піку своєї неадекватності. Головне, не соромтеся включати комп'ютер і, на всякі пожежні, перевірте якість проводки в своєму квартирі. Успіхів!

Що робити, якщо кулери крутяться, а комп'ютер не включається?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача