Статьи

Куди піти вчитися в декреті

Ставши мамою, легко піти з головою в турботу про дитину і відстати від колег, які в цей час продовжують удосконалюватися в професії. Щоб повернення на роботу не здалося болісним, можна використовувати декретну відпустку для отримання додаткової освіти або «перезавантаження» власної кар'єри.

Щоб повернення на роботу не здалося болісним, можна використовувати декретну відпустку для отримання додаткової освіти або «перезавантаження» власної кар'єри

Для кар'єри і від депресії

Сімейний психолог і гештальт-терапевт Ганна Дев'ятка вважає, що освіта, отримана в декретній відпустці, - не тільки допоміжний поштовх для кар'єри, але і засіб від депресії.
«Проблема декретної відпустки - інформаційний голод, що приходить на зміну робочого ритму і насиченому справами графіку. Спочатку мама піклується про дитину майже цілодобово, але з часом син або дочка росте, і часу звільняється все більше. При цьому жінка зайнята "корисними" справами - попрати, попрасувати, забратися в квартирі, і життя потихеньку перетворюється на рутину. Підкрадаються депресія і роздуми: чи дійсно такого життя вона хотіла і чи може присвятити хоча б частину часу собі, робити те, що їй подобається? Ідея зайнятися саморозвитком, підвищенням кваліфікації і розвитком професійних навичок в декретній відпустці - дуже вдала », - стверджує Ганна Дев'ятка.

Під час відпустки по догляду за дитиною у жінки є можливість подумати про свою кар'єру: які навички можна поліпшити, чи не варто змінити професію. Відповіді на ці питання допоможуть зрозуміти, чому саме варто вчитися.

Нова професія безкоштовно

За допомогою в профорієнтації можна звернутися в центр зайнятості населення свого міста. Там же допоможуть і тим, хто вирішив підвищити кваліфікацію або змінити спеціальність. Всупереч поширеній думці, приймають там не тільки безробітних. З жінками, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, проводиться спеціальна робота: їм пропонують безкоштовно пройти курси підвищення кваліфікації або змінити професію за програмою перепідготовки. Список спеціальностей, яким можуть навчити, великий і відрізняється в різних центрах зайнятості. Наприклад, можна освоїти професію бухгалтера, кравця, майстра з манікюру, перукаря, кухаря, кошторисника, перекладача або дизайнера.

Надія - мама двох синів. Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною вдруге, вона закінчила курси за направленням центру зайнятості за спеціальністю перукар-універсал. Навчання зайняло 4 місяці.

«До декретної відпустки я працювала касиром. Зараз поки ще вдома, але сподіваюся змінити напрямок діяльності після виходу з відпустки. Потрапити в групу було не складно: подзвонила в службу зайнятості, запитала, чи є місця. Зібрала необхідні документи, уклала договір зі службою зайнятості про те, що я проходжу навчання, а вони його оплачують. І вже через тиждень почалися заняття. Несподіванка була тільки одна - довелося купувати інструменти на загальну суму близько 10 000 руб. », - розповідає Надія.

Щоб отримати направлення на навчання, звертатися слід в центр зайнятості населення за місцем прописки. Здобути освіту можна в будь-якому навчальному закладі, яке співпрацює з ЦЗН. Список конкретних курсів та навчальних програм знайдеться в самому центрі зайнятості або на його сайті. Якщо відповідне місце навчання знайдеться тільки в сусідньому населеному пункті, оплатити дорогу також допоможуть.

Визначившись, потрібно зібрати документи:

- заяву (зразок можна взяти в центрі зайнятості),

- свідоцтво про народження дитини або дітей, - паспорт або замінюючий його документ,

- документ, пов'язаний з роботою і підтверджує перебування у відпустці по догляду за дитиною (трудова книжка або її копія, завірена на роботі, і довідка про те, що мама, дійсно, в декреті).

Після перевірки документів визначається графік і тривалість занять, і укладається договір про професійне навчання між центром зайнятості населення, освітньою установою і учасницею програми. Тривалість таких курсів становить не більше 6 місяців, займатися можна в групі або індивідуально, вдень або ввечері. Пройти навчання можна один раз протягом відпустки по догляду за дитиною (за три роки).

Надія відзначає, що курси перукарів були організовані так, щоб мами встигали освоїти не тільки теорію, а й практику.

«Навчання проходило 4 дні на тиждень по 4-5 годин на день. Було дві зміни: з 9 до 13 або з 14 до 18 годин. Так що кожен підібрав для себе зручний графік. Перші 2-3 тижні була тільки теорія, потім почалися практичні заняття. Клієнти - люди, готові довірити своє волосся учням, за що їм великі спасибі! Для них все було безкоштовно, крім витрачених матеріалів (шампуні, барвники, доглядають кошти). Охочих отримати безкоштовний порядок на голові, до речі, виявилося чимало. Під час роботи нас контролював майстер. Після закінчення навчання здали іспит з теорії та практиці. Було цікаво, йти не хотілося. Посвята я подругам? Звичайно!"

Недоліки подібного виду навчання в тому, що не можна самостійно вибрати конкретну спеціальність - варіанти підбирають в центрі зайнятості, хоч і орієнтуючись на потреби і кваліфікацію жінки, а також затребуваність професії на ринку праці. У списку курсів може не виявитися, що цікавить спеціальності або ж з'ясується, що набір на неї закритий, а наступний не скоро. І головне, таке навчання неможливо в разі, якщо зовсім немає з ким залишити дитину.

Не виходячи з будинку

Що якщо нікому довірити турботу про малюка на час занять? Очевидне рішення в цьому випадку - онлайн-курси, яких в мережі безліч.

Один з найбільш відомих сайтів, що пропонує освоїти програми знаменитих університетів світу, не виходячи з дому - Coursera. Вчитися тут можна безкоштовно. Якщо неодмінно треба отримати сертифікат про проходження курсу, заплатити доведеться, але навіть в цьому випадку є можливість попросити у порталу «фінансову допомогу», заповнивши форму заяви на сайті. Багато курси проводяться англійською мовою і підійдуть тим, хто вже володіє їм добре.


edX - некомерційний проект Гарвардського університету і Массачусетського інституту технології (MIT). Знову ж, підійде знавцям англійської. Отримання іменного сертифіката вимагає пожертвувань (учень сам вирішує, яку суму готовий віддати), проте можна вибрати опцію безкоштовного навчання і отримання сертифіката без вказівки імені власника з можливістю перевірки його даних на сайті. Тут пропонують величезну кількість курсів і програм по самим різним направленіям.Россійскій брат популярного онлайн-вузу - Універсаріум. Навчання на курсах безкоштовне, але і тут за сертифікат, вебінар або персональну консультацію з викладачем доведеться заплатити.

Різноманітні курси російською мовою або з російськомовними субтитрами пропонують Постнаука, Арзамас, Нетологія, Лекторіум, TED. У списку безкоштовних послуг немає практичних занять і сертифікатів, зате можна включити відеозапис лекції і дивитися хоч з дитиною на руках.

Головний мінус онлайн-курсів - спокуса вічно відкладати їх освоєння на потім. Щоб цього не сталося, важливо пам'ятати про мету.

«Довести навчання до кінця допомагає чітко усвідомлюваний мотив і розуміння преференцій, які дасть освіту. Наприклад, вивчаючи онлайн-курс по бухгалтерії, жінка розуміє, що вкладає час, сили, гроші, і за зусилля в підсумку отримає сертифікат про пройдений навчанні і перевага в резюме. Розуміння мети допомагає спланувати графік і виділити час для навчання. Добре спочатку вибирати різний час для занять і тестувати, коли зручніше і легше сприймати інформацію. Чітка мета також допомагає розставити пріоритети і легше включатися в навчання, навіть в домашній обстановці. Подумайте, які справи можуть почекати - наприклад, нескінченна прасування і прибирання - і виконуйте те, що є інвестицією в ваше майбутнє і майбутнє вашої дитини. Освіта позначається на заробітку і загальний рівень життя всієї родини, і саме тому є найкращою інвестицією в себе », - вважає Ганна Дев'ятка.

Жіночій освіті приділяють особливу увагу не тільки держструктури. Для тих, хто готовий інвестувати в себе, є платні програми, які пропонують жінкам навчитися в умовах, комфортних саме для них - професійні курси для дівчат. Предмети таких курсів самі по собі гендерно нейтральні - наприклад, сценарну майстерність або кодинг. Розробник інтерфейсів Василика Климова стала викладачем курсу кодинга для дівчат, помітивши, що більшість її колег - чоловіки .

«Два роки тому я почала вести курси по веб основам. Організатори помітили, що у мене навчалося більше дівчат, ніж у інших викладачів - на одному потоці було майже 50 на 50. І ми вирішили провести спеціальний курс для дівчат, заодно переймаючи досвід інших країн, де курси і мітапи для дівчат вже давно поширені. Є такий стереотип: технічні професії більше для хлопців. Щоб дівчатам було комфортніше у вивченні абсолютно нових дисциплін, ми і створюємо свою лампову атмосферу. Погодьтеся, що декого може напружувати провести 5 років навчання в університеті серед одних хлопців. Але ж зараз в Росії майже так і є. На спеціальності, де я навчалася, було 4 дівчинки на 50 хлопчиків. Унікальний підхід в групі для дівчат не потрібен. Головне, що треба донести: якщо хочеш - доб'єшся всього. Неважливо, в якій сфері », - розповідає Василика Климова.

Викладачі та студентки впевнені: жінкам, дійсно, комфортніше здобувати нові знання в компанії один одного. Підтверджує це і психолог.

«На мій погляд, немає сильних відмінностей між чоловічим і жіночим освітою, - коментує Анна Дев'ятка. - Слова "для дівчат" - скоріше маркетинговий хід, що дає додаткову психологічну опору жінкам, впевненість в тому, що навіть з такими складними речами, як кодинг, вони впораються, тому що курс саме для них. Існують і спеціальні курси, які розроблені для жінок в декреті, збалансовані по навантаженню і розраховані так, що молода мама зможе встигати займатися і дитиною, і підвищенням кваліфікації ».

Крім того, що за курси для жінок доведеться платити, у них є ще потенційно слабке місце: відучившись в комфортній компанії інших дівчат, працювати все одно доведеться в реальному світі і, зокрема, з чоловіками.

Який би формат отримання освіти не обрала жінка, важливо враховувати власні можливості: вік і здоров'я, потреби дитини, наявність допомоги з боку, а також розуміти, навіщо їй вкладати сили і час в освіту, і як це стане в нагоді в майбутньому. Тоді наука обов'язково буде про запас.


джерело: http://dailymoneyexpert.ru/how-to-spend/2017/03/21/kuda-pojti-uchitsya-v-dekrete-16066.html#ixzz4bxZzjHZO

Підкрадаються депресія і роздуми: чи дійсно такого життя вона хотіла і чи може присвятити хоча б частину часу собі, робити те, що їй подобається?
Посвята я подругам?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача