Статьи

Кращі подкасти для вивчення англійської мови


Подкаст - це аудіофайли, найчастіше в форматі MP3, або відеофайли, часто в форматі потокового flash-відео FLV, які поширюються через Інтернет. Подкасти, як правило, мають певну тематику, і випускаються з певною періодичністю. Створенням подкастів можуть займатися як звичайні люди, так і великі теле- і радіо-компанії.

Подкасти можуть бути будь-якої тривалості, від декількох хвилин до декількох годин. Умовно їх можна розділити на дві категорії: автентичні і створені спеціально для тих, хто вивчає іноземні мови. Існує величезна безліч ESL / EFL подкастів, призначених для учнів різних рівнів, і присвячених різним темам.

Я зазвичай ставлю прослуховування подкастів в якості домашнього завдання, хоча іноді використовую їх і для аудіювання в класі, за умови, якщо вони досить короткі, не довші 10 хвилин. Учням від рівня Intermediate і вище можна сміливо рекомендувати слухати автентичні подкасти, наприклад, на BBC News. Якщо учні жваво цікавляться якою-небудь темою, будь то садівництво, фотографія, кулінарія або виховання дітей, можна порекомендувати їм знайти подкаст з даної тематики, і регулярно прослуховувати його у вільний час, в якості додаткового завдання, і просто для самоосвіти.

До більшості навчальних подкастів додається скрипт (текстова версія), а також вправи і рекомендації по їх виконанню, в деяких випадках - список корисних слів і виразів.

Абсолютна більшість подкастів можна слухати і скачувати безкоштовно, але для отримання доступу до скриптів і вправ часто необхідно оформити підписку, яка коштує близько 10-20 $ за 30 днів.

Подкаст можна як завантажити собі на комп'ютер, так і підписатися на нього по RSS.

Нижче Ви можете знайти список найбільш популярних подкастів, які, думаю, виявляться корисними для всіх, хто вивчає англійську мову.

1. ESL Podcast - дуже якісний ресурс, корисний від рівня Pre-Intermediate. Подкасти начитані повільно, чітко, використовуються тільки прості фрази і вирази, так як творці вважають, що учні отримують максимальну користь з прослуховування тих аудіо-матеріалів, які вони розуміють практично повністю. Самі подкасти безкоштовні, розробки до них доступні по платній підписці, від 10 $ за 30 днів.

2. BusinessEnglishPod.com - чудовий ресурс для вивчення бізнес-англійської. Сайт частково платний, безкоштовно можна тільки послухати самі подкасти, а ось для отримання доступу до скриптів, завданням і вправам необхідно буде оформити підписку і стати Premium Member.

Теми подкастів - співбесіди, презентації, подорожі, ділові переговори, зустрічі. Сайт регулярно оновлюється. Розрахований на досить високий рівень володіння англійською, від Upper-Intermediate.

3. BBC Learning English - один з найбільших і найбільш відомих ресурсів з аудіо-матеріалами. Всі подкасти по-справжньому цікаві, корисні, і, що приємно, абсолютно безкоштовні.

У розділі General and Business English є чудовий підрозділ 6 Minute English, який підійде для початківців учнів, від впевненого Pre-Intermediate. Можна завантажити повний скрипт в PDF, плюс даються визначення слів і виразів, які можуть викликати труднощі, а також посилання на схожі статті.

4. VOA Special English - подкаст, який буде цікавий на початкових (але не нижче Pre-Intermediate) рівнях.

Відмінними рисами подкасту є максимальне спрощення словника (до 1500 базових слів), короткі прості речення, відсутність ідіоматичних виразів, повільний темп мови і чітку вимову, що дозволяють розуміти кожне слово.

На сайті можна скачати повний транскрипт в PDF, є також ресурси для викладачів - вправи до підкастів і рекомендації по роботі з ними.

5. SpotlightEnglish багато в чому схожий на VOA. Тут також спрощена лексика, темп мови повільний, не більше 90 слів за хвилину, що в 2 рази повільніше звичайної мови, пропозиції короткі і прості, тому подкаст комфортно слухати вже на рівні Pre-Intermеdiate. До кожного аудіофайлу додається скрипт. Особливість сайту - це християнська спрямованість багатьох матеріалів, що може бути неприйнятним для деяких учнів.

Ви використовуєте подкасти для викладання та вивчення іноземних мов? Які подкасти Вам подобаються найбільше? Поділіться своїми знахідками в коментарях!

поділіться записомВи використовуєте подкасти для викладання та вивчення іноземних мов?
Які подкасти Вам подобаються найбільше?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача