Статьи

Корисні утиліти для веб-камери

У цьому невеликому огляді ми розглянемо кілька корисних утиліт для твоєї веб-камери. Ми розберемося, як організувати відеоспостереження, як транслювати веб-камеру в інтернет і навіть як зробити сигналізацію власними руками.

Поставимо реальну задачу. Уявімо, що є склад, офіс або ще якесь виробниче приміщення. Потрібно організувати за ним відеоспостереження і зробити трансляцію відео в інтернет, щоб ти (будемо сподіватися, що це будеш тільки ти, а не всі бажаючі) зміг спостерігати за своїм бізнесом, перебуваючи навіть вдома. Можна, звичайно, подивитися на задачу і з іншого боку. У тебе є приватний будинок, і тобі хочеться знати, що відбувається на різних частинах твоєї фазенди, наприклад у дворі, біля гаража, на в'їзді ... Звичайно, ти хочеш спостерігати за своїм маєтком з офісу або ж з готелю десь на Мальдівах. Організувати систему відеоспостереження можна за допомогою різних програм. Дійсно, таких програм досить багато. Сьогодні ми розглянемо webcam 7 і webcamXP: обидві програми можна використовувати як для організації відеоспостереження, так і для трансляції відео в інтернет. Єдина різниця між ними - webcamXP використовує технологію Windows Media, а webcam 7 - FLV Player, також в webcam 7 додана можливість запису відео MJPEG зі звуком, тобто тепер ти можеш не тільки бачити, а й чути (якщо, звичайно, камера оснащена якісним мікрофоном).

Отже, webcam 7 Pro - багатофункціональна програма для роботи з веб-камерами. Коник програми - підтримка запису і передачі потокового відео з декількох камер одночасно, причому програма підтримує як IP-камери, так і USB-камери. Програма умовно безкоштовна, про вартість ти можеш дізнатися на сайті розробника (див. Врізку «Посилання»), але вона може працювати і в безкоштовному режимі (Free). В Free-режимі програма підтримує до двох відеоджерел, тобто можна підключити всього дві камери. З одного боку, це мало. З іншого (якщо у тебе квартира) - цілком достатньо. Одну камеру розміщуєш біля вхідних дверей, а друга буде зовнішня - вона буде спостерігати за паркуванням, щоб ти знав, що відбувається з твоїм автомобілем. Якщо дві камери мало, тоді доведеться купити або Private-ліцензію (підтримка до чотирьох джерел) або PRO (необмежене число джерел). Також необмежену кількість джерел підтримується в ліцензії PRO Trial, але в такому режимі програма пропрацює всього 21 день. При запуску програма пропонує вибрати ліцензію (рис. 1).

У цьому невеликому огляді ми розглянемо кілька корисних утиліт для твоєї веб-камери

Мал. 1. Вибір ліцензії

Додати відеоджерелами можна, клацнувши по «його місця» правою кнопкою миші і вибравши тип видеоисточника і сам відеоджерелами. На рис. 2 показані мої PCI / USB-пристрої відеозахоплення. На рис. 3 показана програма в дії. Друге джерело ще не встиг завантажитися, але він вже доданий. До речі, у програми є російський інтерфейс, мова вибрати можна за допомогою меню Language.

Мал. 2. Вибір пристрою відеозахвату Мал Мал. 3. Програма в дії

Програма автоматично запускає вбудований веб-сервер на порту 8080. Цей сервер використовується для трансляції відео в інтернет. Просто введи в браузері http: // IP-адреса: 8080 і побачиш трансляцію відео з першого джерела (рис. 4). Вибрати джерело дозволяє список Source. Звичайно, потрібно налаштувати належним чином брандмауер на компі (на дозвіл вхідного з'єднання на порт 8080) і роутере.

Мал. 4. Трансляція відео в інтернет

У розділі «Веб / Мовлення» (Web / Broadcast) (рис. 5) можна спостерігати за роботою вбудованого веб-сервера, також можна залишити його, щоб припинити трансляцію онлайн (кнопка Disable).

Мал. 5. Розділ «Веб / Мовлення» (Web / Broadcast)

Програма webcam 7 оснащена також датчиком руху. При виявленні руху в контрольованому приміщенні прозвучить звуковий сигнал, прийде сповіщення по email або запуститься вбрання в налаштуваннях програми додаток. Теоретично цю програму можна використовувати і для створення сигналізації, але для цих цілей ми будемо використовувати іншу програму.

iSpy - дуже приємна програма для організації сигналізації. Програму можна використовувати для охорони будь-яких приміщень - квартири, складу, офісу ... При виявленні активності в відстежувати приміщенні iSpy може відправити повідомлення по електронній пошті або SMS. В цьому і є основна відмінність від webcam 7, яка вміє відправляти тільки повідомлення по електронній пошті. Звичайно, деякі оператори надають шлюзи, що дозволяють послати SMS шляхом відправки звичайного повідомлення по електронній пошті, але така можливість підійде не всім, та й оперативність роботи таких шлюзів залишає бажати кращого.

Також буде приємно знати, що iSpy повністю безкоштовна і підтримує будь-яке число джерел (у всякому разі, на сайті розробників нічого не говориться про будь-які обмеження, а у мене немає кількох десятків IP-камер, щоб перевірити, чи так це).

Програма iSpy мені сподобалася ще й тим, що у неї є 64-бітна версія і вона також підтримує запис відео з камер - це дозволяє використовувати її не тільки в якості сигналізації (виявив рух, відправив повідомлення), але і в якості повноцінного засоби стеження / відеозахвату, хоча для цього є й інші програми. Єдине, що мені не сподобалося, - посередній переклад інтерфейсу програми на російську мову, тому скріни в статті будуть англійською.

Отже, для додавання джерела захоплення відео використовується команда Add (рис. 6).

Мал. 6. Підтримувані джерела

Далі потрібно вибрати саму веб-камеру (якщо ти вибрав Local Camera) або ввести параметри доступу до камери (якщо ти вибрав IP Camera).

Мал. 7. Вибір веб-камери

Далі на вкладці Motion Detection потрібно встановити параметри детектора руху, а на вкладці Alerts - параметри повідомлення, на ній же можна ввести номер телефону, на який будуть відправлені SMS в разі виявлення руху. Викликати вікно, зображене на рис. 8, можна за допомогою команди Edit контекстного меню джерела.

Мал. 8. Редагування камери

На рис. 9 зображена моя «система спостереження» - вид на гараж і робочий кабінет.

Мал. 9. iSpy в дії

Першим і єдиним продуктом стартапу Flutter є програма, яка дозволяє відстежувати і розпізнавати жести за допомогою пристроїв, оснащених веб-камерою. Даний стартап був відносно недавно куплений компанією Google.

В даний час додаток Flutter є в Mac App Store. Поки воно є тільки для користувачів OS Х, але незабаром очікується версія програми для Windows.

Іноді є необхідність не в сигналізації, а просто в системі стеження і в постійному Відеозахоплення відео з камери. В цьому випадку можна використовувати або iSpy, або будь-яку іншу програму захоплення відео, наприклад FrameCapture.

FrameCapture - проста програма, що поєднує в собі функції відеоспостереження і спілкування в веб-чатах. Програма дуже проста, тому, можливо, тобі вона не сподобається. Любителям чогось складніше можна порекомендувати програми AVS Video Recorder і Webcam Screen Video Capture.

Перша програма дозволяє записувати відео з веб-камер, DV-, MiniDV-, VHS- і HD-відеокамер, ТВ-тюнерів і інших доступних джерел відео. Програму можна використовувати не тільки для запису відео з веб-камери, але і для оцифровки відеокасет. Звичайно, повноцінна система спостереження з неї не вийде, хіба що у тебе всього одна камера і тобі потрібно постійно записувати з неї відео. Зате програма абсолютно безкоштовна і тепер ти знаєш, чим можна оцифрувати завалялися відеокасети. Ось тільки не забудь прикупити тюнер! А ось програма Webcam Screen Video Capture більш функціональна. Вона дозволяє записувати відео зі звуком з веб-і IP-камер, цифрових камер, карт захоплення і інших відеоджерел. Програма має велику кількість налаштувань і дозволяє зберігати відео в форматах AVI, MP4, FLV, WMV, MKV. Також підтримується захоплення скріншотів з веб-камери, як в одноразовому режимі, так і в режимі серійної зйомки. Ще однією корисною функцією програми є можливість зміни яскравості, контрастності, насиченості і додавання тексту на відео. Можливостей у програми дуже багато, і найприємніше в тому, що вона безкоштовна.

Вбудовану веб-камеру твого ноутбука можна використовувати не тільки для спілкування в Skype, але і для авторизації в системі. Досить зручно - пароль вже не знадобиться. Все, що потрібно, - це зручно всістися в кріслі перед своєю веб-камерою для авторизації. Для авторизації по веб-камері можна використовувати програмне забезпечення VeriFace. Це розробка Lenovo, встановлюється на ноутбуках цього виробника. Однак в Мережі є повідомлення про те, що використання цієї програми небезпечно, оскільки її можна обдурити, надавши твою фотографію. Аналогічна проблема, як повідомляється, є і в програмі Luxand Blink !, проте розробники запевняють, що всі можливі проблеми вони виправили і гарантують повернення заплачених коштів протягом 90 днів. Якщо програма тобі не сподобалася за три місяці використання, ти можеш повернути назад свої гроші. Трохи вище була згадана програма від Lenovo. Аналогічні програми є у Toshiba - Toshiba Face Recognition і Asus - Asus SmartLogon. По суті, всі ці програми однотипні. Вони порівнюють потрапило в фокус фотокамери особа з раніше зробленою фотографією користувача. Якщо особа розпізнано, то надається доступ до системи. На жаль, проблеми у всіх таких програм теж однотипні. Вони не можуть зрозуміти, людина перед камерою або його фотографія.

Варто зазначити, що програми VeriFace і SmartLogon працюють досить швидко - вони дуже швидко розпізнають обличчя: навіть якщо ти на мить потрапив у «фокус», ти будеш тут же пізнаний. Програму VeriFace до того ж можна встановити на ноутбук будь-якого виробника, а не тільки Lenovo. Що стосується Toshiba Face Recognition - програма жахливо повільна, але зате більш безпечна - вона більш упереджено проводить розпізнавання, і іноді навіть сам користувач не може увійти в систему. Також це єдина програма, яка створює тривимірний образ твого обличчя, що виключає авторизацію по фотографії. Хоча її теж вдавалося обдурити, тільки доводилося повозитися. Але це було набагато складніше зробити, ніж з програмами від Lenovo і Asus. Шкода, що цю програму не можна встановити на ноутбуки інших виробників.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача