Статьи

Контент-план для соціальний мереж: шаблон + 7 прикладів

 1. Виглядає все це просто
 2. Приклад з досвіду (школа швидкочитання)
 3. Приклад з досвіду (туристична база)
 4. Приклад з досвіду (магазин одягу)
 5. зробити складніше, ніж виглядає
 6. Звідки ноги ростуть у контенту?
 7. сторонній контент
 8. унікальний контент
 9. Вчимо, розважаємо, залучаємо або ...
 10. продає контент
 11. Навчальний контент
 12. розважальний контент
 13. залучає контент
 14. інформаційний контент
 15. Універсальні формули контент-плану
 16. Як зробити просто?
 17. сервіси
 18. Коротко про головне

Як Ви думаєте, що буде, якщо почати будувати будинок без плану і порушуючи послідовність?

Він почне ... хоча ні, побудувати його можна. Але чи простоїть він довго, це вже велике питання. Те ж саме в бізнесі - довго на одній принципі не проживеш.

Тому мене дивує, що більшість бізнесів намагаються розвинути свої соціальні мережі, блог, ютуб канал без чіткого контент-плану і при цьому дивуються відсутності клієнтів.

Ось вам яскравий приклад такого випадку. У мене в маркетинговому консалтингу є мережа квіткових магазинів.

Коли у них немає клієнтів, вони викладають всілякі фото зроблених букетів і оперативно спілкуються з клієнтами.

Коли клієнти пішли, то по кілька днів не викладають публікації і не відповідають на коментарі (просто мовчки займаються массфолловінг ).

А потім знову як божевільні починають розміщувати пости в стилі "Купуйте, купуйте".

Загалом повний хаос і анархія, які жодним чином не допомагають продажу і зростання компанії.

Якщо Ви впізнали себе або стиль ведення своїх соціальних мереж та інших майданчиків, то ця стаття допоможе це виправити і вибудувати структуру, яка буде правильно приводити клієнтів до покупки.

Важливо. Далі я буду розповідати все на прикладі соціальних мереж. Але створення контент плану для блогу та інших майданчиків не сильно відрізняється. Тому стаття обов'язкова до прочитання для всіх.

Виглядає все це просто

Що ж таке контент-план? Якщо говорити простою мовою, то контент-план - це графік публікацій з конкретною темою, датою і часом, які розташовані в певній послідовності.

А ще це частина великого інструменту контент-маркетингу . Від редакційної плану він відрізняється тим, що в контент-план можуть бути включені картинки і відео.

А в редакційному тільки текст. І він вже зовсім далекий від медіа-плану, в який включаються рекламні заходи з розписаним бюджетом і майданчиками для реклами. Це я для того, щоб ще на березі домовитися що таке контент-план.

До речі, виглядати він може так, як Вам зручно. Немає єдиного шаблону. Це може бути спеціальна таблиця для ведення календаря, в якому розписані пости, дати і час їх виходу.

Або звичайний список на аркуші паперу (приклади нижче), або таблицю в Ексель. Це не важливо. Важливо, щоб контент план для соцмереж у Вас був і Ви його використовували.

Приклад з досвіду (школа швидкочитання)

Ще раз, що ж таке контент план? Наведу приклад на основі аккаунта в Instagram. Візьмемо нашого клієнта - школу швидкочитання.

У понеділок о 10.15 вони публікують пост, в якому розповідають вправи для розвитку інтелекту дитини.

У вівторок о 20.55 вони викладають інформацію про те, як пройшли сьогодні уроки в школі і хто з дітей показав себе молодцем.

У середу о 13.25 вони викладають публікацію із закликом записатися на безкоштовний урок і навчити своїх дітей скорочтению.

Начебто для інстаграма нічого незвичайного, все так і роблять. Крім одного. Дата виходу і час кожної публікації відомі заздалегідь, а також який це буде пост (інформаційний, розважальний або продає).

Все це базується на аналізі переваг цільової аудиторії школи швидкого читання та спеціально розплановано.

Ось! Це і є контент-план для соціальних мереж. Приклад того як виглядає план на тиждень, дивіться нижче.

Приклад того як виглядає план на тиждень, дивіться нижче

Контент-план приклад 1

Приклад з досвіду (туристична база)

І щоб зовсім убити Ваші сумніви в тому, що треба так заморочуватися, наведу ще один приклад.

Інвестор починає будувати турбазу. Він наймають на роботу талановитого СММ фахівця, який розуміє важливість створення завчасного контент-плану для соцмереж та побудови піару на його основі.

Він розробляє контент-план, починає розповідати про будівництво турбази, вести прямі трансляції з місця подій, проводити розіграші безкоштовного відпочинку та інше.

І хоча турбаза знаходиться "не в найкращому місці", групи в соціальних мережах ростуть як на дріжджах при мінімальному бюджеті, а левова частка бронювання приходить саме з соц. мереж. А все за рахунок наявності стратегії і контент-плану.

Контент-план приклад 2

Приклад з досвіду (магазин одягу)

Мало? Ще хочете? Добре. Наш клієнт з продажу жіночого одягу залучає нових покупців тільки з соціальних мереж.

Саме тому він робить на них таку велику ставку і має найбільшу групу в своєму місті по одязі.

Але так як одну одяг викладати погано, адже люди не купують щодня собі новий образ.

Було прийнято рішення зробити з групи не просто афішу нового надходження, а й справжній магніт новин краси в їх місті. Це дало плоди у вигляді збільшення прибутку.

Контент-план приклад 3

зробити складніше, ніж виглядає

Скажу відразу, що розробити по-справжньому хороший контент-план - це дуже складно, особливо, якщо Ви до цього цим не займалися.

І це досить складно, якщо у Вас всього одна соціальна мережа. Але якщо їх декілька, то і контент плани повинні бути різні (ну, як мінімум, тому що скрізь різна цільова аудиторія ), Тоді це стає дуже важким випадком.

І розробка контент-плану перетворюється в просто ненависне заняття. Рівне до тих пір, доки Ви не закінчите його робити. Після цього він стає Вашим кращим другом і починає працювати на Вас.

Так все таки чому складно? Тому що люди не звикли працювати запланований, особливо, якщо це стосується соціальних мереж.

Згідно з опитуванням, проведеним компанією що спеціалізується на маркетингу (emarketer.com), тільки 24% маркетологів готують контент на місяць.

Інші або публікую контент "на льоту", або публікують його за день (таких до речі всього 14%).

Це я ще не кажу про те, що публікації треба не тільки знайти і залити в сервіс відкладеного постінгу , Але і знайти такі, які подобаються Вашої цільової аудиторії, які будуть їй корисні і якими вона буде ділитися і коментувати.

До слова цей сервіс допоможе знайти і популярні пости, які будуть розлітатися як гарячі пиріжки.

А для цього потрібно не тільки проаналізувати свою групу і конкурентів (наприклад, за допомогою спеціального сервісу аналітики ), А й ті групи, де сидять Ваші передплатники.

А також підібрати час, коли Ваша ЦА буде бачити Ваші пости. Наприклад, мами з маленькими дітьми найкраще переглядають новини в соціальних мережах з 12.00 до 14.00 і після 22.00, коли сплять їх діти і мама може зайнятися собою.

В інший час вона просто не побачить Ваших публікацій і все буде даремно. Тепер розумієте чому це складно і цього багато хто боїться?

автоматичний сервіс
просування в інстаграм

Тільки живі передплатники
з Вашого міста за критеріями

безкоштовно
14 днів

перейти в сервіс

Звідки ноги ростуть у контенту?

Після того як Ви усвідомили складність всієї ситуації, ми можемо переходити до створення контент плану.

І почнемо ми з джерел, яких, якщо узагальнити, два. У кожного з них є свої плюси і мінуси. Тому швидше за вивчаємо і рухаємося далі.

сторонній контент

Який контент ми можемо побачити в сотнях груп? Правильно! Однаковий, який мігрує з групи в групу.

Його хтось один з великих гравців на ринку створив, а всі інші рознесли по своїм майданчикам. Такі випадки ми можемо спостерігати практично у всіх сферах.

сторонній контент

В силу того, що одна людина не може сидіти відразу у всіх групах соціальних мереж, то хоч це і не правильно, але копіювати контент можна.

Для передплатників Вашої групи цей матеріал може бути новим і вони будуть до кінця вірити, що Ви творець.

Особливо, якщо Ви докладете трохи зусиль і оформите все в своєму фірмовому стилі .

Пост в фірмовий стиль

Але не забувайте, що ні оригінальний контент завжди гірше індексується і показується в стрічці новин.

Значить через те, що Ви не першоджерело, Ваші пости можуть просто не бачити передплатники.

Щоб цього уникнути, Вам потрібно написати своїми словами текст (рерайт) і оформити його відповідно до тематики Вашої групи. Ну або переходити до другого джерела контенту.

унікальний контент

Верх майстерності - це унікальний контент. Тоді у Вас ніколи не буде проблем з ранжируванням в стрічці новин.

А Ваші передплатники будуть справжніми адвокатами Вашого бренду компанії . Але для цього потрібен окремий людина і невеликий талант.

унікальний контент

З власного досвіду ми знаємо, що створювати свій унікальний контент дуже затратно. Потрібно постійно генерувати нові ідеї, які постійно закінчуються.

Також потрібна достатня кількість часу і грошей. Наприклад, контент в наших соціальних мережах (для групи вконтакте і Фейсбуку), нехай і виходить один раз в день, але над ним працює від 1 до 3 чоловік + невеликі витрати на створення.

Якщо хочете побачити приклад ідеального унікального контенту в класичному бізнесі, то дуже раджу групу кубанського заводу в Фейсбук .

Тільки за рахунок контенту вони набрали 60 000+ передплатників. Хоча на перший погляд здається маренням, група в соціальних мережах для заводу ?!

Хоча на перший погляд здається маренням, група в соціальних мережах для заводу

Ідеальний приклад унікального контенту

Вчимо, розважаємо, залучаємо або ...

Крім того що у нас є 2 варіанти джерела постів, у нас так само є різні види контенту .

Кожен з них вирішує своє завдання, а значить, в залежності від мети, Ви повинні вміло керувати ними, як жонглер у цирку.

продає контент

Напевно найважливіший і при цьому небезпечний вид контенту. Якщо Ви будете публікувати тільки заклик купити, люди не будуть вступати в Вашу групу, адже одна реклама вже всім набридла.

З іншого боку, якщо Ви нічого не будете продавати, а тільки давати користь і навчати, то який сенс вести соціальні мережі? Відмінний приклад напів-продає контенту - спробувати щось безкоштовно.

продає контент

Навчальний контент

Це наша хвороба. Ми до мозку кісток націлені на навчання своїх клієнтів. У наших соціальних мережах годі й шукати інші види контенту (дуже-дуже рідко).

Ми на своєму досвіді знаємо, що клієнт все одно не зможе вивчити весь обсяг і впровадити це самостійно.

Тому не скупіться. Але насправді це погано. Від одного навчання можна втомитися.

Від одного навчання можна втомитися

Навчальний контент

розважальний контент

Хто не любить посміятися ?! Тут таких немає. Така ж ситуація у Вашому контент-маркетингу. У ньому завжди будуть ті, хто із задоволенням вивчить розважальний контент.

Це може бути смішна картинка або красиве відео. Звичайно, на одній "усмішці" далеко не заїдеш, але Ви ж знаєте, що сміх має до покупки.

залучає контент

Конкурси, опитування, голосування, питання - все це формати вовлекающего контенту.

По темі: Конкурси в Інстаграм: як провести і які вони бувають .

Це контент, який стимулює людину взаємодіяти з Вами. А Ви прекрасно знаєте, що чим більше людина вкладає в Вас своїх сил, тим більше він до Вас прив'язується. Все як в житті.

Все як в житті

залучає контент

інформаційний контент

Через недосвідченість багато фахівців заважають інформаційний контент з навчанням.

Але це в корені неправильно. Щоб Вам простіше було сприймати, називайте його "новинний". Ті самі новини про компанію, про світ, про людей.

У такого контенту велика ставка йде на оперативність, тому, як то кажуть, не прогавили своє щастя.

У такого контенту велика ставка йде на оперативність, тому, як то кажуть, не прогавили своє щастя

інформаційний контент

Універсальні формули контент-плану

Якщо Ви будете публікувати тільки пости з закликами до дії купити, то це погано.

Якщо Ви будете розважати клієнтів і нічого не давати їм корисного - це жахливо. Також буде не професійно навчати людей і нічого їм не продавати.

Саме тому, хороший контент-план має певну формулу. Їх існує досить велика кількість.

Але в своїй практиці ми використовуємо дві, які практично підходять до будь-якого бізнесу і є найбільш універсальними. Отже, як створити ідеальний контент план.

Формула 4-1

Послідовність 4-1 означає, що на чотири звичайних поста (розважальні, інформаційні, навчальні або залучають) припадає один продає пост. Так Ви даєте користь людям і при цьому не забуваєте про себе коханих.

Формула 90-10

Це правило трохи складніше і актуально для більш просунутих користувачів з кількістю контенту більше, ніж один в день.

Формула позначає, що всі пости в контент-плані має бути в процентному співвідношенні: 90% звичайного контенту і 10% продає контенту.

Як зробити просто?

У мене для Вас погані новини. Як скласти контент план за 5 хвилин на місяць в цій статті Ви не навчитеся.

Тому що це просто неможливо. А ось за годину-дві, при використанні певних сервісів, досвіді і вправності, можна отримати мінімальний результат.

Приклад контент-плану

Це не ідеальний приклад. Для ідеального прикладу Вам потрібно більше часу і попередньо прогнати себе по низці питань, кожен з яких буде відповідати за заповнення одного з шпальти:

 1. яка мета Вашого контент-плану? (Залучення, зворотний зв'язок, продажу і т.д.)
 2. хто Ваша цільова аудиторія ?
 3. Для якої соціальної мережі буде контент-план?
 4. Яка буде частота виходу публікацій в день / тиждень?
 5. В який час і день тижня (дату) будуть виходити публікації?
 6. Які теми будуть розкриті в кожному пості?
 7. Який формат публікацій використовувати в кожній темі? (Відео, текст (довгий / короткий), картинки, інфографіка і т.д.)
 8. які хештеги використовувати до кожного посту?

Це план мінімум за програмою "Як скласти контент план". В ході подій у Вас ще з'являться питання.

Але якщо Ви ніколи не робили контент-план і збираєтеся зробити його вперше, то я вкрай рекомендую зробити його не більше, ніж на тиждень.

Подивитися відгук Ваших передплатників, і якщо "зайшло", то зробите його більш тривалим.

сервіси

Якщо робити все руками, то можна втратити величезну кількість часу і сил. Тому Вашій увазі я надаю список сервісів, які допоможуть Вам при створенні контент-плану і трохи при його реалізації.

Кожен з них відповідає за свою задачу і ми обов'язково їх використовуємо у своїй роботі. На здоров'я.

 1. Popsters.ru - вивчення Вашої групи і груп конкурентів. Сервіс платний (хоча безкоштовно є 10 пробних завантажень), але дає повну аналітику по групі.
  Починаючи від ER (залученості аудиторії до співвідношення довжини текстів в публікації до числа лайків).
  Все, що Вам потрібно - вбити групу і проаналізувати які матеріали користуються популярністю у Вашої цільової аудиторії, а які ні.
 2. Livedune.ru - теж сервіс аналітики, який, в першу чергу, спеціалізується на блогерів, але при цьому чудово аналізує і групи.
  З приємного - має безкоштовне розширення для Google Chrome, яке за 5 секунд дозволяє зрозуміти - жива група для аналізу чи не варто на неї витрачати навіть час.
 3. Smmbox.com - ідеальне рішення для розміщення саме стороннього контента. Чи зможете вибрати найпопулярніший у Вашій тематиці і розмістити його в своїх групах. Все просто.
  З додаткових можливостей - можливості відкладеного постінгу, аналітика Вашого спільноти та інші дрібні принади (вкорочувати посилань, кросспостінг та інше). І все це в одному сервісі.
 4. Canva.com - як людині з повною відсутністю художнього смаку, мені дуже подобається, коли пости оформлені продающе і при цьому дуже барвисто.
  І сервіс Канва може стати незамінним помічником саме для таких людей як і я, які розбираються в smm, але при цьому позбавлені почуття прекрасного. Крім того, його безкоштовного функціоналу цілком достатньо.
 5. Sociate.ru - сервіс, який не зовсім має відношення до створення контент плану, але дуже сприяє зростанню груп (а власне заради цього все і затівається).
  Іншими словами - сервіс для розміщення реклами в соціальних мережах. Працює з великою кількістю соціальних мереж а також таргетированной і нативной рекламою.

Коротко про головне

Як Ви бачите, створення контент плану це палиця з двома кінцями. З одного боку - це величезні витрати часу на вивчення цільової аудиторії, їх переваг і поведінки в соціальних мережах.

З іншого боку - це чітка і зрозуміла стратегія, якої Ви повинні дотримуватися. І яка допоможе Вам розкрутити свої соціальні мережі набагато швидше.

Зробити його один раз не вийде. Світ змінюється, пріоритети змінюються, покоління ростуть, а значить і Ваш контент-план це одиниця непостійна.

Але це не означає, що рішення це настільки тимчасове, що не варто на нього витрачати час.

Просто знайте, що у кого-то він проживе місяць, у кого-то пів року, а у кого-то кілька років. Хоча це не важливо, якщо він все одно себе окупить в кілька разів.

Зразок. Ви можете собі спростити завдання за допомогою нашого шаблону контент плану. Зверніть увагу, що всередині 4 приклади. Посилання на скачування
-> shablon_kontent_plana.xlsx

Ще хочете?
Так все таки чому складно?
Тепер розумієте чому це складно і цього багато хто боїться?
Хоча на перший погляд здається маренням, група в соціальних мережах для заводу ?
З іншого боку, якщо Ви нічого не будете продавати, а тільки давати користь і навчати, то який сенс вести соціальні мережі?
Як зробити просто?
Для якої соціальної мережі буде контент-план?
Яка буде частота виходу публікацій в день / тиждень?
В який час і день тижня (дату) будуть виходити публікації?
Які теми будуть розкриті в кожному пості?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача