Статьи

консоль відновлення

  1. Фахівцями Microsoft розроблений дійсно корисний і зручний інструмент для відновлення операційної системи....
  2. Попередня установка RC
  3. Використання RC
  4. Правила роботи з консоллю відновлення
  5. Не проходьте повз
Фахівцями Microsoft розроблений дійсно корисний і зручний інструмент для відновлення операційної системи. Я маю на увазі Windows 2000 Recovery Console (RC) - консоль відновлення. Інтерфейс консолі - командний рядок. За допомогою RC можна повернути до життя встановлену операційну систему незалежно від того, використовується в ній NTFS або FAT. Запускається RC з компакт-диска з Windows 2000. При бажанні можна встановити цю програму на локальний диск. RC також використовується для запуску і зупинки системних служб, читання і запису даних на диск, копіювання даних з дискети і компакт-диска, а також в якості командного процесора для виконання програм. Наприклад, якщо системний файл на диску зіпсований або знищений, його можна відновити з оригінального компакт-диска.

запуск RC

Якщо операційна система не завантажується, а RC заздалегідь не була встановлена, запустити її можна з компакт-диска з Windows 2000. Якщо система не завантажується з компакт-диска, слід скористатися установочними дисками Windows 2000. Якщо вони відсутні, потрібно взяти чотири відформатовані чисті дискети і присвоїти їм мітки Disk1, Disk2, Disk3 і Disk4. На працездатною машині слід вставити компакт-диск з Windows 2000 і першу дискету до відповідних приводи і ввести в командному рядку

: Ootdiskmakeboot a:

де d - буква накопичувача компакт-дисків. Далі потрібно натиснути ОК і слідувати рекомендаціям програми makeboot для створення настановних дискет.

Тепер потрібно встановити на комп'ютері завантаження компакт-диск або Disk1. Запуститься програма Win-dows 2000 Setup. Коли вона запросить підтвердження для продовження установки, потрібно натиснути Enter. Коли програма Setup запитає, чи треба виконувати нову інсталяцію або слід спробувати відновити наявну, натисніть R - відновити наявну. Після чого необхідно натиснути C для запуску консолі відновлення.

Попередня установка RC

Я рекомендую завжди встановлювати RC на найбільш важливі сервери і робочі станції. Коли на цих комп'ютерах виникають проблеми, потрібно якомога швидше відновити їх працездатність. RC не займає багато місця - всього 7 Мбайт. Попередня установка RC означає, що користувачеві не доведеться витрачати час на пошук компакт-диска з Windows 2000 і запускати програму Windows 2000 Setup.

Отже, потрібно встановити компакт-диск Windows 2000 в дисковод (RC не допускає установки на дзеркальному наборі томів - спочатку слід демонтувати такий тому, встановити RC, а потім знову його відновити) і ввести в командному рядку:

: I386winnt32.exe / cmdcons

де d - буква-компакт диска. Або ж можна скористатися мережевим диском.

Система запросить підтвердження установки RC - потрібно натиснути Yes. Після завершення процедури когось пьютер слід перезавантажити. У завантажувальному меню повинна з'явитися рядок з варіантом запуску консолі відновлення.

RC і відповідний запис у меню при бажанні можна видалити (ймовірно, зробити це має сенс в тому випадку, якщо користувачі даного комп'ютера відносяться до категорії надмірно допитливих, а тому потенційно небезпечних). Для цього потрібно просто видалити в файлі boot.ini запис з варіантом запуску консолі відновлення і ліквідувати підкаталог cmdcons і файл cmldr з кореневого каталогу завантажувального розділу.

Використання RC

Коли RC завантажена, замість звичайної командного рядка Windows 2000 використовується її спеціальна версія. Консоль відновлення має власний командний інтерпретатор.

Перед початком роботи пропонується ввести пароль адміністратора - мається на увазі пароль локального адміністратора, а не адміністратора домену. За замовчуванням, під час інсталяції Windows 2000 не встановлює пароль облікового запису локального адміністратора і мало хто з системних адміністраторів повертається до кожного комп'ютера для установки таких паролів. Однак якщо цього не зробити, то будь-який бажаючий без праці може скористатися консоллю відновлення. Якщо RC встановлюється заздалегідь, необхідно переконатися, що обліковий запис локального адміністратора має пароль. Нехай навіть цей пароль буде однаковим для всіх станцій, якщо адміністратору важко запам'ятати унікальні паролі.

Коли завантажується RC, у адміністратора з'являється можливість, натиснувши F6, встановити SCSI- або RAID-драйвер від незалежного постачальника, якщо в процесі відновлення потрібно буде звернутися до жорсткого диска (точно так само, як і при звичайній установці операційної системи). Однак часу на це дається трохи.

Консоль відновлення завантажується в протягом декількох секунд (зовні процес завантаження нагадує стадію завантаження Windows NT). Коли з'являється меню RC, в ньому відображається пронумерований список встановлених на даному комп'ютері систем Windows 2000 і Windows NT (хоча зазвичай запис одна - C: winnt). Диски, що становлять дзеркальний тому, з'являються двічі, але букви у них збігаються. Виберіть потрібний запис; RC відстежує всі зміни, виконані під час сеансу відновлення. Слід вказати номер запису і натиснути Enter. Якщо це зробити відразу, то станеться звичайна перезавантаження системи, і все доведеться починати спочатку.

Коли з'являється підказка% systemroot% (наприклад, C: winnt), це означає, що консоль відновлення готова до роботи. В Таблиці 1 наводиться список доступних в RC команд. Неправильне використання цих команд може несприятливо відбитися на системі, тому працювати з RC повинен досвідчений адміністратор. Закінчивши процедуру відновлення, потрібно набрати

exit

Правила роботи з консоллю відновлення

Кілька загальних правил, що діють в RC за замовчуванням:

  • AllowAllPaths = FALSE: заборона на доступ до каталогів і підкаталогів поза каталогу установки системи, обраної в завантажувальному меню RC;
  • AllowRemovableMedia = FALSE: заборона на доступ до знімного носія як цільовим при копіюванні файлів;
  • AllowWildCards = FALSE: заборона на використання групового символу при роботі з такими командами, як Copy і Del.
  • NoCopyPrompt = FALSE: обов'язкове підтвердження при перезапису існуючого файлу.

Для перегляду діючих правил слід скористатися командою Set. Потрібно мати на увазі, що робота виконується в незалежній командному процесорі, а не в командному процесорі Windows 2000. Тому і в тому і в іншому випадку результати роботи команди Set різні.

Команду Set можна використовувати не тільки для ознайомлення з правилами, але і для їх установки. Рішення в даному випадку повинен прийняти оператор консолі. Подбати про це слід до того, як станеться збій, тому що потрібно буде вносити зміни в групову політику - отже, на той момент система повинна бути працездатною. Після того як включена можливість зміни правил за допомогою команди Set, зробити це в консолі відновлення не складе труднощів.

У сесії Windows потрібно ввести в командному рядку:

mmc

щоб відкрити консоль Microsoft Management Console (MMC). У діалоговому вікні Console1 слід вибрати Console і Add / Remove Snap-in в рядку меню. При натисканні Add відкривається діалогове вікно додавання оснасток Add Standalone Snap-in. У цьому вікні потрібно вибрати Group Policy і клацнути Add. У вікні Select Group Policy Object необхідно вибрати Local Computer і натиснути Finish. Послідовно натисніть кнопку Close і ОК.

У створеній консолі потрібно розкрити об'єкт Local Computer Policy і вибрати Computer Configuration, Win-dows Settings, Security Settings, Local Policies, Security Options. У правій частині вікна відображаються політики локальної безпеки. Двічі клацніть на політиці Recovery Console: Allow floppy copy and access to all drives and folders ( «Консоль відновлення: дозволити копіювання дискет і доступ до всіх дисків і каталогів»). Слід вибрати Enabled і клацнути ОК. Цю оснащення консолі MMC потрібно зберегти (надалі звернутися до неї можна через Administrative Tools).

Додатково можна включити політику автоматичної реєстрації від імені адміністратора для роботи з консоллю відновлення, хоча станцію після цього можна перейменувати і назвати «в очікуванні збою». Можна, звичайно, настільки довіряти своїм колегам, але все ж реєстрація з паролем для доступу до консолі відновлення куди надійніше.

У зв'язку з цим, якщо хтось із адміністраторів налаштує політику домену, яка суперечить локальної політики, локальна конфігурація перестане працювати (хоча настройка доменної політики для консолі відновлення - незвичайна практика).

Після внесення змін до групову політику перераховані вище правила при роботі в консолі відновлення можна міняти. Для цього використовується наступний синтаксис команди:

set =

Наприклад, для забезпечення доступу до всіх каталогів комп'ютера потрібно набрати:

set AllowAllPaths = TRUE

Не проходьте повз

Консоль відновлення в деяких випадках разюче ефективна. По-перше, ця вбудована програма замінює утиліти незалежних розробників, які потрібно закуповувати окремо і розбиратися в їх роботі в кожному конкретному випадку.

По-друге, RC надає доступ до оригінальних системних файлів на компакт-диску. Це дуже допомагає в пошуку зіпсованих файлів.

По-третє, RC в змозі відновити Master Boot Record (MBR), а це захист від вірусів. Не треба більше тримати спеціальний комплект завантажувальних дискет для систем, встановлених на NTFS.

І, нарешті, запускати і зупиняти системні служби через RC часто набагато зручніше, ніж використовувати інші вбудовані утиліти відновлення, що працюють в середовищі Windows.

Кеті Ивенс - редактор Windows 2000 Magazine. Є співавтором понад 40 книг з комп'ютерної тематики, включаючи «Windows 2000: The Complete Reference» (Osborne / McGraw-Hill). З нею можна зв'язатися за адресою: [email protected] .

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то