Статьи

Компонент K2 для створення блогів, каталогів і порталів на Joomla - можливості, установка і русифікація

 1. Можливості компонента K2 по організації контенту в Joomla
 2. Установка компонента K2 на Joomla
 3. Російський переклад K2 (русифікація)

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Сьогодні хочу звернути вашу увагу на такий цікавий компонент для Joomla, як K2. Якщо ви пам'ятаєте, то цей тип розширень , Як правило, являють собою досить складний інструмент з великим функціоналом і багатими можливостями по адмініструванню.

цей тип розширень

Одним з найскладніших можна вважати компонент інтернет магазину VirtueMart , Якому у мене присвячена ціла рубрика. Так ось K2 досить близький за своєю складністю саме до Віртуемарту, але зате надаються їм нові можливості вражають і варто витратити трохи часу, щоб з цими можливостями ознайомитися (хоча б у першому наближенні).

Можливості компонента K2 по організації контенту в Joomla

на офіційному сайті розробників K2 вас зустріне гасло, що свідчить, що цей компонент привносить в Joomla все найкраще з WordPress і Drupal. Ну що ж, думаю, що розробникам видніше, але K2 дозволяє без особливих зусиль створювати на базі цього движка повнофункціональні каталоги, магазини, блоги, новинні портали і т.п.

На демонстраційному сайті, що показує можливості компонента, ви можете побачити, як він дозволяє організовувати і виводити контент в Джумла. В общем-то, навіть відразу і не скажеш, що все це зроблено на даному движку. По-моєму, вражає. Взагалі я помітив, що K2 більше поширений в буржунете, а в рунеті він як би незаслужено обійдений увагою.

Він за своєю суттю є конструктором контенту, який після установки перехоплює у движка нитки управління організацією матеріалів і фактично надає власну панель управління в якості альтернативи адмінки Joomla , По крайней мере в тій її частині, що відповідає за формування контенту (K2 замінює собою вбудований компонент com_content).

В принципі, деякі можливості надаються K2 зараз вже реалізовані в новій версії Joomla 3 (колись гасло на сайті розробників говорив саме про те, що не варто чекати виходу троячки, а вже зараз скористатися цим компонентом).

Але якщо у вас сайт на Джумла 1.5 і ви поки не мають наміру переїжджати на 3, в силу ще далеко не повною підтримки нової версії багатьма популярними розширеннями, то компонент K2 стане для вас непоганим варіантом.

Отже, що ж він вміє робити в плані організації контенту, чого не може робити вбудований за замовчуванням в движок компонент для роботи з матеріалами. Зазвичай, самою головною відмінністю вважають можливість організації в K2 структури категорії необмеженої вкладеності, на відміну від стандартної дворівневої вкладеності матеріалів в Joomla (розділи і категорії) .

Але давайте спробуємо уявити всі можливості K2 у вигляді списку:

 1. Необмежена вкладеність матеріалів в категоріях (можете забути про розділи і каталогах, в які затиснута версія 1.5 спочатку).
 2. В K2 інтегрована система коментування, яка при бажанні може бути захищена досить надійною капчі від Google (в Джумла спочатку системи коментування не передбачено, але можна встановити компонент JComments , Який де факто є найкращим з наявних на даний момент варіантів).
 3. До статей написаним в K2, ви зможете додавати теги аналогічні тим, що використовуються в WordPress (ви зможете використовувати досить наочне хмара тегів, приклад якого наведено на демо-сайті розробників). Виводиться хмара тегів з K2 за допомогою спеціального модуля, який крім нього може виводити на сторінки сайту, блогу чи каталогу хлібні крихти, архів матеріалів, календар в стилі блогу, список категорій (меню), вікно пошуку та ін.
 4. У цьому компоненті ви зможете при написанні статей або створення категорії додавати до них зображення. Начебто нічого такого в цьому немає, бо спочатку в движку це теж можна робити, але різниця криється в уніфікації додаються зображень, які будуть автоматично наводитися до стандартного розміру (дуже зручно при веденні авторських блогів користувачами вашого ресурсу).
 5. У шаблоні для кожної статті, написаної в адмінці K2, буде передбачено місце для вставки галереї зображень. Причому, галерея додається до статті буквально парою кліків - вам потрібно буде тільки вказати шлях до zip архіву з декількома зображеннями і вибрати варіант показу.

  В Joomla, звичайно ж, теж можна вставляти фотогалереї в статті, правда для цього доведеться використовувати сторонні розширення (наприклад, плагін Phoca Gallery Plugin ), І все одно процес вставки буде на порядок складніше, ніж у випадку використання компонента K2. Ось як.

 6. Точно так само як і в разі фотогалерей, в шаблоні для статті, написаної за допомогою K2, буде передбачено місце для відеоролика. Вставити відео до статті можна буде буквально в один клік (наприклад, для вставки ролика з відео хостингу Ютуб буде досить ввести тільки код ролика).
 7. Ще в K2 можна прикріплювати до статей файли для скачування знову ж в один клік при написанні або редагуванні матеріалів через панель управління компонента
 8. При написанні статті через адмінку K2, у вас буде можливість вказувати або вибирати зі списку значення тих чи інших додаткових полів. Вони задаються і налаштовуються в відповідних розділах адмінки цього компонента, а потім прив'язуються до певної категорії матеріалів.

  Таким чином, при додаванні матеріалів ви зможете заповнювати додаткові поля, які можуть, наприклад, знадобитися при створенні каталогу на базі компонента K2. Взагалі, все це дуже сильно нагадує створення картки товару в VirtueMart , Що й не дивно, бо ВіртуеМарт це теж каталог товарів.

 9. Також в шаблоні статей K2 передбачено місце для виведення кнопок соціальних мереж (зазвичай називається «Соціальний обмін»), що дуже зручно, бо вам не доведеться прикручувати кнопки соціальних мереж самостійно за допомогою сторонніх розширень або скриптів.

  Тільки ось кнопки, що йдуть за замовчуванням з K2, орієнтовані на буржунете, але з допомогою не хитрих маніпуляцій з кодом, їх можна буде замінити на набір актуальний для рунета, наприклад, взяти їх все з того ж сервісу кнопок соціальних закладок «Одна кнопка» .

 10. При використанні K2 в Joomla (і вашому на те бажанні) зареєстровані користувачі отримають можливість додавати свої статті, використовуючи для цього всі можливості даного компонента (вставка зображень, галерей, відео, файлів, прописування додаткових полів і т.д), модерувати коментарі (при модеруванні коментарів використовується AJAX), залишені до опублікованих ними матеріалів, а також заповнювати сторінки своїх профілів.

В общем-то, напевно, це все, що може надати нам K2 для розширення стандартних можливостей Джумли. Але навіть ці скромні можливості здатні змінити зовнішній вигляд і функціонал вашого сайту настільки, що його практично важко буде впізнати. Повторюся, що в буржунете цей компонент неймовірно популярний, у всякому разі в порівнянні з рунетом.

Установка компонента K2 на Joomla

Але давайте від теорії перейдемо безпосередньо до практики і подивимося, де можна скачати K2 і як встановити його на Joomla. Отже, для того, щоб його завантажити, вам потрібно на головній сторінці сайту розробників клацнути по великій кнопці «Download K2». Остання актуальна версія на даний момент має номер v2.6.7.

Установка компонента його в Joomla нічим не відрізняється від типової. Вам потрібно буде в адмінці вибрати з верхнього меню «Розширення» - «Встановити / Видалити», в результаті чого відкриється вікно менеджера на вкладці «Встановити».

Для установки K2, вам необхідно в області «Завантажити файл пакета» натиснути кнопку «Огляд» і знайти на своєму комп'ютері файл K2_v2.6.7.zip. Потім тиснете на кнопку «Завантажити файл & Встановити», через деякий час все буде завершено і ви побачите повідомлення про це, а також рапорт про встановлені розширеннях:

При виникненні проблем спробуйте скористатися цим матеріалом - Рішення проблем при установці розширень на Joomla .

Російський переклад K2 (русифікація)

Справа в тому, що у компонента, модулів і плагінів K2 дуже багато налаштувань (напевно, навіть більше, ніж у VirtueMart) і тому, якщо у вас не все в порядку з англійським (як, наприклад, у мене), то вам не завадить отримати російський переклад або, іншими словами, встановити його русифікацію.

Зробити це зовсім не складно, але спочатку треба буде скачати русифікацію K2 . Розпаковувати дані архіви з російським перекладом не потрібно, остаточно буде їх просто встановити з адмінки Joomla як звичайні розширення (Розширення »-« Встановити / Видалити »-« Завантажити файл пакета »). Після цього компонент K2 буде повністю переведений на російську мову.

Після його установки і русифікації, зайшовши в адмінку Joomla (Панель управління), крім уже наявних там інструментів ви виявите трохи нижче велика кількість інструментів, які додав туди компонент K2. Отримати доступ до адмінки цього компонента так само можна, вибравши з верхнього меню:

Про те, як працювати з K2, як імпортувати в нього статті з Joomla, як створювати ієрархічну структуру категорій, як додавати матеріали з фотогалереями, відеороликами, додатковими полями і прикріпленими файлами, як налаштувати зовнішній вигляд категорій і статей в K2 з адмінки і за допомогою редагування файлу стилів цього компонента, а також про багато іншого ми поговоримо в наступних статтях рубрики Розширення для Joomla .

Пропоную подивитися серію з 14 відеоуроків по K2 для Joomla. Вони будуть відтворюватися один за іншим автоматом, а якщо хочете, то можете перемикатися на наступний урок за допомогою відповідної кнопки на панелі плеєра або вибрати потрібний урок з меню, що випадає у верхньому лівому кутку вікна плеєра:

Вони будуть відтворюватися один за іншим автоматом, а якщо хочете, то можете перемикатися на наступний урок за допомогою відповідної кнопки на панелі плеєра або вибрати потрібний урок з меню, що випадає у верхньому лівому кутку вікна плеєра:

Приємного перегляду!

Приємного перегляду

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача