Статьи

Комп'ютер заблокований - як видалити банер Windows заблокування через ERD Commander і реєстр

Днями зіткнувся з новою прийомом вірусів

Днями зіткнувся з новою прийомом вірусів. Візуально банер "Windows заблокований" нічим не відрізняється від попередників, за винятком того, що вимагають для розблокування комп'ютера 3000 рублів. Номер телефону в общем-то навіть немає сенсу вказувати, так як вони змінюються щодня і ні про що не говорять.

Отже, в чому ж відмінність? А відмінність у тому, що при спробі видалити банер через безпечний режим , В реєстрі нічого підозрілого виявлено не було. Тоді було вирішено перевірити реєстр і автозапуск і видалити банер Комп'ютер заблокований через ERD Commander . Ось тут-то і виявилася хитрість, яку не відразу можна помітити і при побіжному погляді випустити з уваги.

власне процес створення USB -флешкі з ERD Commander або записи його образу на диск описаний в статті Як розблокувати комп'ютер за допомогою ERD Commander . Тому не буду тут зупинятися на цьому питанні, так само як і на завантаженні і конфігурації ERD Commander. Будемо вважати, що ви вже запустили його.

У автозапуску виявляються 2 "цікаві" рядки. Здавалося б все коректно, адже файл explorer.exe дійсно повинен знаходитися в папці C: \ Windows \. Шлях вказано правильно, файл провідника по ідеї не був змінений, так як в безпечний режим комп'ютер завантажується абсолютно нормально. Але якщо подивитися на його властивості і розташування ключа реєстру, то ситуація трохи прояснюється.

Видно, що опис у цього файлу не відповідає дійсності, а поле "Видавець" і зовсім порожнє, а повинно бути Microsoft Corporation. Неправильні записи знаходяться в гілці HKLU \ ... Це означає, що запускається ця програма від імені користувача. Однак реально провідник запускається від імені системи з гілки реєстру HKLM \ software \ microsoft \ WindowsNT \ CurrentVersion \ Winlogon. І якщо подивитися властивості файлу explorer.exe, що запускається від імені системи, то там і з описом, і з видавцем все в повному порядку.

Усе стане на свої місця, коли ми запустимо Провідник в ERD Commander і подивимося в корінь диска C:

Усе стане на свої місця, коли ми запустимо Провідник в ERD Commander і подивимося в корінь диска C:

Тут знаходяться 2 (!) Папки Windows. Одна з них справжня, а інша створена вірусом. Власне в цій папці і лежить файл з банером explorer.exe. Дізнатися яка папка потрібна, а яка ні дуже просто. У папці, створеної вірусом знаходиться тільки файл банера з назвою explorer.exe і все. Можливо в інших варіаціях банерів там з'являться інші файли, але їх не буде багато. Крім того папку можна відрізнити за датою створення.

Для того, щоб розблокувати комп'ютер, досить видалити записи з автозапуску (для цього клацання правою кнопкою по рядку і в контекстному меню Видалити або Delete в залежності від мови), а також необхідно видалити сам файл з банером, а вірніше всю підроблену папку Windows, в якої він лежить.

Після цього слід почистити диск С , Встановити антивірус, наприклад завантажити безкоштовний антивірус Аваст і дотримуватися правила захисту комп'ютера від вірусів . Успіхів!

Отже, в чому ж відмінність?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).