Статьи

Комп'ютер - це просто - Що таке кодеки?

  1. Для чого ж потрібна кодування?
  2. Де знаходяться кодеки?
  3. Програма для пошуку кодеків
  4. пакет кодеків

В епоху інформаційних технологій комп'ютер є абсолютно у кожного поважаючого себе людину В епоху інформаційних технологій комп'ютер є абсолютно у кожного поважаючого себе людину. Практично всі стикалися з проблемою, коли тільки скачаний фільм або музика включалися, але працювали без звуку або ж не запускалися зовсім. Буває і таке, що операційна система Windows просто видає помилку і не відтворює об'єкт. Якщо ви, прочитавши цей абзац, згадали про проблеми, з якими ви стикалися не з чуток, то ця стаття виразно для вас.

Такого роду проблеми можуть виникнути лише на тих комп'ютерах, в яких немає або неправильно встановлені кодеки. Виникає логічне запитання, а що таке кодеки?

Кодеком називається невелика програмка, основним завданням якої є стиснення / кодування або ж декодування відео і аудіо файлів. Взагалі кодек походить від двох перших букв слова кодувальників і трьох перших букв декодувальник, звідси і назва. Завдяки цим нехитрим програмами з'являється можливість кодувати сигнал / потік для передачі, шифрування або зберігання, а також для відтворення.

Для чого ж потрібна кодування?

Всі прекрасно знають, що у мультимедіа файлів досить значний обсяг. Це створює певні незручності при передачі відео або аудіо файлів в мережі Інтернет. Завдяки кодекам, можливо, скоротити розмір певного файлу, без втрати якості і звуку. Виходить, що якщо ви запускаєте який-небудь фільм або музику, а він у вас не запускається зовсім або звук жахливої ​​якості, то, швидше за все у вас немає необхідного кодека.

Буває і таке, що при черговому фіаско з запуском фільму, спливає вікно з пропозицією завантажити потрібний кодек, але найчастіше ці спроби закінчуються невдачею. Потрібно розуміти, що самі по собі кодеки Не тримайте на екрані файли, вони лише допомагають виконувати цю місію програвачів на кшталт Windows Media Player.

Нерідко зустрічаються програвачі з уже вбудованими кодеками на кшталт Light Alloy або KM Player . Вбудовані кодеки дозволяють таким програвачів уникати проблеми з відтворенням і читанням аудіо та відео файлів. Але бувають і такі випадки, що навіть вбудованих кодеків не вистачає для відтворення файлу, і проходиться завантажувати додаткове програмне забезпечення.

Але бувають і такі випадки, що навіть вбудованих кодеків не вистачає для відтворення файлу, і проходиться завантажувати додаткове програмне забезпечення

Постає логічне питання, а як же дізнатися який кодек потрібний для відтворення того чи іншого аудіо або відео файлу, де його скачати, а також як дізнатися який саме потрібен Вам? Взагалі форматів у аудіо і відео файлів існує безліч, до кожного формату існує певний кодек. Ось список найбільш популярних кодеків на сьогоднішній день.

  • Аудіо кодеки: AIF, AAC, ACELP.live, MP3, AU, RAM, RA, WMA, Ogg Vorbis.
  • Відео кодеки: AVI, DivX, Cinepak, H.261, H.263, H. 264, RM, WMW, RV, Indeo, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4.

Потрібно розуміти, що це лише найпопулярніші кодеки. Описувати кожен і перераховувати їх все буде неправильно, тому, як великий потік незрозумілою інформації може спричинити за собою лише відчуття смутку і розгубленості. Особливо це стосується початківців користувачів. Насправді кодеків сотні і новачок навряд чи в цьому розбереться без чиєї-небудь допомоги, навіть якщо описати кожен, хоча це і безглуздо.

Але і це ще не все. Існують не тільки проблеми з величезною різноманітністю і кількістю цих самих програм, їх версій. Є також проблема з так званої «взаємозамінністю» цих самих кодеків. Тобто це коли можна за допомогою зовсім різних кодеків перекодувати файл в який-небудь певний формат або ж можна відтворити файл за допомогою одного кодека, хоча закодований він буде зовсім іншим.

Загалом, ситуація, яка виникла завдяки компаніям, які власне і випускають ці кодеки, м'яко кажучи, заплутана.

Де знаходяться кодеки?

Ви думаєте, що виходу в цій ситуації немає? Звичайно є. Потрібно просто навчитися визначати або знаходити ті самі кодеки, які вже встановлені у вашій системі. У Windows XP це робиться дуже просто, необхідно натиснути всього кілька кнопочок:

Пуск> Панель управління> Система> Владка Устаткування> кнопка Диспетчер пристроїв

Пуск> Панель управління> Система> Владка Устаткування> кнопка Диспетчер пристроїв

У вікні Диспетчер Пристроїв потрібно

відкрити пункт Ігрові і Звукові пристрої (або просто клацнути на плюсик)> натиснути на пункт Відео або аудіо кодеки

Але і це ще не все, далі, необхідно у вікні Властивості, аудіо або відео кодеків, також відкрити вікно Властивості.
І нарешті, то в цьому вікні, ви побачите все ті кодеки, які так чи інакше встановлені у вашій системі.

Програма для пошуку кодеків

Для полегшення цієї нелегкої для новачка завдання, придумані спеціальні програми по знаходженню кодеків. Наприклад, програма CodecInstaller. Ця програма працює як аналізатор і визначник тих кодеків, які встановлені у вас в системі. Крім цього, завдяки цій програмі можна індивідуально підібрати кодек до певного відео або аудіо файлу. Якщо у вас є підключення до Інтернету, то прі не знаходженні кодека програма в спеціальному вікні запропонує вам завантажити саме те, що вам потрібно.

Програма для пошуку кодеків CodecInstaller (3 Програма для пошуку кодеків CodecInstaller (3.75 Мбайт)

Але на мій чисто суб'єктивний погляд, здається, що такі програми будуть корисні лише тим користувачам, які, так чи інакше, стикалися з подібною проблемою. Новачок ж ще більше заплутається в цій справі. Ви напевно думаєте, от би була можливість встановити всі кодеки відразу і більше не мучаться з цією нагальною проблемою. Хочу вас привітати, така можливість вже є, і вона називається пакетом кодеків.

пакет кодеків

Пакет кодеків це своєрідна програма, яка дозволяє встановити кодеки, які потрібні саме вам. Непотрібні кодеки і інструменти можна відзначити галочками у відповідних пунктах, і вони не встановляться. Найпопулярнішим пакетом кодеків заслужено вважається безкоштовний пакет K-Lite Codec Pack . ( російська версія )

Завантаживши і встановивши даний пакет ви, швидше за все, позбавите себе проблем з відтворенням аудіо та відео файлів. До речі при установці цей пакет кодеків буде намагатися уникнути проблем з уже встановленими кодеками, щоб не встановити їх вдруге, а також допоможе вирішити деякі суттєві проблеми. Є кілька версій цього пакета, в яких є істотні відмінності в кількості кодеків і різних доповнень. Можу сказати точно те, що для початківця користувача вистачить і стандартного пакету кодеків, які можна скачати тут.

Якщо ж вам все одно не зрозуміло, які кодеки потрібні вам, а які не потрібні, то краще встановити всі що вам пропонує програма. Можна залишити все просто за замовчуванням, а можна проставити всі галочки, тобто встановити всі кодеки.

Можна залишити все просто за замовчуванням, а можна проставити всі галочки, тобто встановити всі кодеки

Ну і на завершення хотілося б звернути вашу увагу на такий важливий і обов'язковий фактор, відразу ж після установки кодека, його не варто запускати як звичайну програму. Це не фільм і не музика, тому так вони не запустяться. По-перше, відразу після установки значка кодека може просто не бути, а по-друге, після установки компоненти вже знаходяться в системі і нічого включати не потрібно. Треба лише не забути перезавантажити комп'ютер відразу ж після установки певного кодека, якщо того попросить програма.

Сподіваюся, що після прочитання цієї статті у вас відпаде бажання ставити кому-небудь питання на кшталт: "а що таке кодеки?".


Для чого ж потрібна кодування?
Де знаходяться кодеки?
Виникає логічне запитання, а що таке кодеки?
Для чого ж потрібна кодування?
Постає логічне питання, а як же дізнатися який кодек потрібний для відтворення того чи іншого аудіо або відео файлу, де його скачати, а також як дізнатися який саме потрібен Вам?
Де знаходяться кодеки?
Ви думаєте, що виходу в цій ситуації немає?
Сподіваюся, що після прочитання цієї статті у вас відпаде бажання ставити кому-небудь питання на кшталт: "а що таке кодеки?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача