Статьи

Комісійна торгівля в інтернеті

 1. Якщо коротко, то вам необхідно:
 2. Приймати б / у товар можна:
 3. НЕ пропустіть: " Інтернет-магазин 2.0: продаємо в інтернеті законно "
 4. Ваша відповідальність:

У вас вже є успішний бізнес в інтернеті, або ще тільки мрієте про нього, хочете розширити перевірену бізнес-ідею, а може ще в пошуку? Поки ви думаєте, який бізнес принесе вам найбільший успіх, ми продовжуємо розвивати тему e-commerce і юридичних тонкощів в цій сфері. Даний матеріал присвячений комісійній торгівлі і тому, як використовувати можливості інтернету для продажу товарів, що були у вжитку.

Даний матеріал присвячений комісійній торгівлі і тому, як використовувати можливості інтернету для продажу товарів, що були у вжитку

Про всю підготовчу роботу ви можете дізнатися з наших статей « 11 важливих речей, про які потрібно знати інтернет-магазину »І спільного з нашим партнером циклу матеріалів -« Бізнес в Білорусі ».

Якщо коротко, то вам необхідно:

 • зареєструвати ІП або компанію, після чого стати на облік у податкових органах, ФСЗН, пройти реєстрацію в Білоруському республіканському унітарній страховому підприємстві «Белгосстрах», відкрити розрахунковий рахунок, оформити трудові відносини з працівниками, якщо такі плануються;
 • зареєструвати доменне ім'я, використовуючи білоруський хостинг;
 • зареєструвати свій інтернет-магазин в Торговому реєстрі;
 • дотримуватися розміщення обов'язкової інформації на сайті інтернет-магазину, не продавати заборонені товари;
 • придбати і зареєструвати касове обладнання, передбачити можливість розрахунку шляхом дистанційного перерахування грошових коштів - така вимога передбачена законодавством;
 • продумати порядок взаємодії з клієнтами, питання доставки та прийому грошових коштів при її здійсненні, налагодити документообіг.

Коли ці етапи пройдені, можна приймати товар і укладати договори. І оскільки мова піде про продаж б / в товарів, для початку визначимося, що взагалі таке «товари, що були у вжитку».

Угода між Урядом Республіки Білорусь, Урядом Російської Федерації та Урядом Республіки Казахстан про порядок переміщення фізичними особами товарів для особистого користування через митний кордон митного союзу і здійснення митних операцій, пов'язаних з їх випуском (підписана 18.06.2010) визначає їх, як товари, що мають видимі ознаки шкарпетки, прання, експлуатації.

Зверніть увагу, що ви маєте право реалізовувати лише непродовольчі товари, що були у вжитку.

Приймати б / у товар можна:

 • за договором комісії від фізичних та юридичних осіб (ІП) - п. 2 Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 01.06.2007 № 744 «Про затвердження Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами та внесення зміни до постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 7 квітня 2004 № 384 », від ІП або юридичних осіб - Цивільним кодексом Республіки Білорусь.

Укладення договору, виплата грошових коштів, а також повернення прийнятого на комісію, але непроданого товару, виробляються фізичній особі за умови пред'явлення ним документа, що підтверджує укладення договору комісії і документа, що посвідчує особу.

Обов'язкові вимоги до договору комісії передбачені п. 15 Постанови № 744 та ГК РБ.

 • за договором купівлі-продажу від фізичних та юридичних осіб.

При придбанні б / в товарів ІП може застосовуватися Акт закупівлі (Інструкція про порядок ведення обліку доходів і витрат індивідуальними підприємцями, затвердженої постановою МНС від 24.12.2014 № 42 «Про деякі питання, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів (мит) інших платежів , контроль за обчисленням у платою яких здійснюють податкові органи »).

Тобто вам знадобляться типові форми договорів комісії та купівлі-продажу, які повинні не тільки відповідати вимогам законодавства, а й захищати ваші інтереси.

Крім того, вам не обійтися без публічної оферти .

Відносини між покупцями і інтернет-магазином будуть грунтуватися на публічній оферті про продаж б / в товарів інтернет-магазином. Тобто покупець, роблячи замовлення, проставляє галочку, підтверджуючи прочитання і відповідно прийняття всіх умов.


НЕ пропустіть: " Інтернет-магазин 2.0: продаємо в інтернеті законно "

Ви маєте право:

 • відмовити в прийомі товару, що має, наприклад, брудний вигляд;
 • на комісійну винагороду (воно може бути встановлено як відсоток до ціни, за якою буде проданий товар, або відразу у вигляді фіксованої суми).

Ви зобов'язані:

Тобто в даному випадку інтернет-магазином не обійтися.

 • провести передпродажну підготовку: оглянути товар, визначити ступінь зносу, перевірити якість (за зовнішніми ознаками), працездатність, комплектність, а також наявність необхідної документації;
 • укласти договір комісії (купівлі-продажу), виписати товарний ярлик;
 • розмістити товари на сайті магазина;
 • а також надати необхідну і достовірну інформацію про товар (в тому числі інформацію його стані, наявні недоліки, ступінь зносу, наявність гарантії і про проведені санітарно-протиепідемічні заходи (чистка, прання, дезінфекція, дезінсекція), технічні характеристики (для технічно складних товарів побутового призначення), призначення товарів і можливості використання їх за призначенням і так далі;
 • виплатити належну фізичній особі (комітенту) суму за продані товари, не пізніш як на 3-й робочий день після їх продажу і надати звіт про виконання;
 • повернути непроданий товар фізичній особі після закінчення терміну реалізації.

Ваша відповідальність:

 • за втрату, недостачу або пошкодження прийнятих на комісію товарів;
 • перед покупцями за невідповідність товарів характеристикам їх стану, даними при прийомі б / в товарів;
 • неустойка в розмірі 0,5 відсотка від вартості на дату продажу за кожен день прострочення при затримці виплати грошових коштів комітенту.

1. Загальні вимоги - товари повинні бути чистими, придатними для використання, і, як правило, не вимагають ремонту або реставрації;
2. Якщо мова йде про одяг або взуття - в обов'язковому порядку і те, і інше підлягає пранню або хімічного чищення. Хімчистку, прання, ремонт і реставрацію інших вживаних товарів можна проводити лише при необхідності.
3. Продаж б / в товарів, щодо яких відповідно до санітарно-епідеміологічними вимогами законодавства повинна бути проведена гігієнічна експертиза, здійснюється за наявності відповідного висновку.
4. Існує ряд б / в товарів, які заборонено продавати. Це питання регулюють п.12 Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 01.06.2007 № 744 та п.6 Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 15.01.2009 № 31. Перелік наведено нижче.

Клікайте на зображення, щоб збільшити його.

Клікайте на зображення, щоб збільшити його

Необхідно пам'ятати, що передбачений ще і перелік товарів, які не припустимо продавати без (поза) торгового об'єкта - в інтернет-магазині. Частково дані товари дублюють вищевказаний перелік, а ось, наприклад, ювелірні вироби, дорогоцінні камені в перелік заборонених б / в товарів не входять. Тобто з урахуванням вимог п.6. Постанови б / у вони повинні реалізовуватися тільки в торговому об'єкті.

5. Вживані товари не маркуються контрольними (ідентифікаційними) знаками і не підлягають державній реєстрації та обов'язковому підтвердженню відповідності в Республіці Білорусь. Тобто продавати їх можна без сертифікатів.

Ще раз повторимо, що дуже важливо вказувати всю необхідну інформацію про товари на сайті. Важливо це в тому числі тому, що за загальним правилом б / у товари належної якості обміну та поверненню не підлягають. Однак якщо ви не вкажете цю інформацію, покупець має законне право за своїм вибором пред'явити вимоги, передбачені Законом "Про захист прав споживачів».

А якщо ви взяли на комісію товар, недоліки і дефекти якого змогли виявити вже після приймання, але ще до продажу, сміливо знімайте його з продажу і повертайте фізичній особі. Але без оплати ваших витрат зі зберігання.

PS Є питання? Задайте їх нам по телефону +375 29 646-07-70 або по email - [email protected] .

Зображення: pixabay.com

02-08-2017

Ще більше корисної інформації по інтернет-торгівлі на семінарі " Інтернет-магазин 2.0: продаємо в інтернеті законно ". НЕ пропустіть!

← Назад

PS Є питання?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).