Статьи

Книжки про маркетинг: 10 бестселерів - Netpeak Blog

 1. 1. «Scrum» Джеффа Сазерленда
 2. 2. «Генії і аутсайдери» Малкольма Гладуелл
 3. 3. «Я - бренд» Марка Еко
 4. 4. «Zag: маніфест іншого маркетингу» Марті Ньюмейера
 5. 5. «Переворот» Люка Вільямса
 6. 6. «Rework» Джейсона Фрайда і Девіда Хенссона
 7. 7. «iПрезентація» Карміна Галло
 8. 8. «Ефективне просування сайтів» Михайла Райцина і Олексія Куракова
 9. 9. «Контекстна реклама, яка працює. Біблія Google AdWords »Перрі Маршалла і Брайана Тодда
 10. 10. «Контент-маркетинг» Майкла Стелзнера

Джерело нашого натхнення знаходиться в фронт-офісі, room A. Це бібліотека агентства Netpeak. Фахівці черпають там ідеї для експериментів, а іноді навіть пишуть рецензії. Сьогодні поділюся з вами, друзі, списком з 10 паперових мастхевов для маркетолога.

1. «Scrum» Джеффа Сазерленда

Автор книги і створив скрам - метод, за яким сьогодні працюють майже всі команди IT-фахівців світу. Свого часу його запрошували підвищувати ефективність Пентагону і Boston Dynamics.

Кожна глава книги читається як напружений IT-детектив або сага, в якій скрам крок за кроком перемагає каскадний підхід до проектів, ліквідує значимість діаграм Ганта (до речі, вони були придумані ще в 1910 році) і перетворюється з принципу розробки програмного забезпечення в продуктивний спосіб мислення . Маркетологам книга буде корисна і для організації свого робочого часу, і для підвищення ефективності проекту в цілому. Правда, з деякими думками автора (наприклад, заперечення користі багатозадачності) можна посперечатися. Після наступного спринту.

Читати рецензію на «Scrum» .

Краща цитата з книги:

Світ змінюється: все, кому вигідна секретність і обман, скоро виявлять, що залишилося не так багато місць, де вони могли б сховатися. Скрам змінює дійсність, і не дивлячись на відчайдушний опір корупціонерів, бюрократів, кар'єристів і просто ледарів, зміни неминучі. Скрам дозволяє працювати настільки швидко, відкрито і якісно, ​​настільки краще відповідає потребам людей, що врешті-решт цим методом судилося перемогти навіть політиків, які перебувають при нього на шляху.

2. «Генії і аутсайдери» Малкольма Гладуелл

Гладуелл - автор всесвітньо відомої гіпотези «10 000 годин», канадський журналіст і доктор філології Університету Ватерлоо.
У «геніїв і аутсайдерах» багато історій з життя, що підтверджують ту саму гіпотезу, але насправді книга про те, що успіх - результат не тільки власних зусиль, а й певних переваг, що сформувалися задовго до нашого народження, а також не заслужених нами можливостей . Але все одно потрібні наполегливість, завзятість і готовність протягом 22 хвилин розбиратися із завданням, яке більшість людей кинули б після 30 секунд.

Читати рецензію на «Генії і аутсайдери» .

Краща цитата з книги:

Коли одного бушмена запитали, чому його плем'я не займається сільським господарством, той здивовано відповів: «А навіщо нам щось вирощувати, коли в світі повнісінько горіхів Монгонгу?»

3. «Я - бренд» Марка Еко

Творець численних відомих брендів одягу, аксесуарів і відеоігор Марк Мальковский вплинув на цілий пласт культури - від хіп-хопу до стилю «Зоряних воєн». Але його анатомічно препарована автобіографія не про це.

Книга про труднощі, пов'язані з усіма етапами розвитку особистого бренду і брендів компанії, про значення «маркетингу впливу» для розвитку мало-мальськи значимого бізнесу і, звичайно, про пошук нестандартних рішень. Головна думка: те, як ти себе показуєш, рано чи пізно починає впливати на тебе справжнього, і це може зруйнувати твоє життя.

Читати рецензію на «Я - бренд» .

Краща цитата з книги:

Навіть Ральф Лорен колись був Ральфом Ліфшицем;)

4. «Zag: маніфест іншого маркетингу» Марті Ньюмейера

Автор, СЕО компанії Neutron, стиснув 34 книги з маркетингу в 187 сторінок і щедро забезпечив ілюстраціями на кожному розвороті. «Zag» - не що інше, як короткий конспект.

Головна думка: лідером стає не той бренд, який першим увійшов на ринок, а той, який першим увійшов у свідомість людей. Щоб увійти в свідомість користувачів, на думку автора, компанія повинна сформулювати свій основний задум.
Для цього потрібно відповісти на 17 питань . Якщо в результаті знадобилося більше 12 слів, щоб сформулювати задум бренду, поверніться до контрольної точці 1 або відкладіть ненадовго свої роздуми.

Читати рецензію на «Zag: маніфест іншого маркетингу» .

Краща цитата з книги:

«Бренд - інтуїтивна річ, як і репутація. Ви можете надавати тільки деякий вплив на неї. Важливо, що про вас говорять, а не що ви говорите ».

5. «Переворот» Люка Вільямса

Автор свого часу консультував American Express, GE, Disney і Virgin, розробляючи для них нові продукти.

Суть книги: інновації стосуються не тільки технологій, важливо застосовувати проривна мислення у всіх сферах. У сучасних бізнес-школах навчають аналізу, а не тому, як встановлювати стійкі емоційні зв'язки; креативників вчать створювати такі зв'язки, але не пояснюють, як їх використовувати в комерційних цілях. Потрібно оволодіти й тим, і іншим - аналітичної жорсткістю і інтуїтивної гнучкістю креативу.

Хороший маркетолог вміє будувати ланцюжки проривного мислення:

Читати рецензію на «Переворот» .

Краща цитата з книги:

Свіжість ідеї перевіряється тим, скільки насмішок вона викликає. Ідея, що не викликає глузувань, напевно побита.

6. «Rework» Джейсона Фрайда і Девіда Хенссона

Джейсон Фрайд - один із засновників Basecamp, відомої своїм новаторськими рішеннями в бізнесі. Там же працює і Девід Хенссон, якому належить розробка фреймворка для веб-додатків Ruby on Rails.

Більшість порушених у книзі тим оформлені у вигляді рад та спростування міфів:

 • офіс не потрібен;
 • наради - марна трата часу;
 • стратегічні плани насправді - це стратегічними вгадування.

Отже, на думку авторів, найпростіший і очевидний спосіб створити першокласний продукт або послугу - зробити те, що б ви самі хотіли використовувати.

Читати рецензію на «Rework» .

Краща цитата з книги належить не авторам:

Якби я слухав своїх клієнтів, мені б довелося дати їм більш швидку коня. Генрі Форд.

7. «iПрезентація» Карміна Галло

Автор - лауреат премії Emmy, тренер з ораторського мистецтва та консультант керівників багатьох корпорацій - від Intel і IBM до Hyundai.

Суть книги: спрощуйте все. Доповнюйте тему одним зображенням або словом, але не перенасичувати презентацію незрозумілою нісенітницею.

Читати рецензію на «iПрезентація» .

Краща цитата з книги:

Цифри повинні бути конкретними, значущими і поміщеними в контекст. Дванадцять гігабайт не говорять ні про що. «Цього обсягу пам'яті вистачить, щоб слухати музику по дорозі на Місяць ... і назад». Одягайте цифри.

8. «Ефективне просування сайтів» Михайла Райцина і Олексія Куракова

Ось ми і перейшли до нечисленних практичних керівництв. Чому так? Сфера постійно розвивається: пошукові системи в нон-стоп режимі викочують нові алгоритми, Facebook оновлює інструментарій рекламного кабінету кожні півроку, із завидною швидкістю зникають сервіси, без яких маркетологи не могли собі уявити роботу ще рік тому. В таких умовах авторам книг - практичних посібників - доводиться міняти зміст майже повністю при кожному новому перевиданні, просто щоб відповідати часу.

Про авторів: Михайло Райцин - керівник компанії Мірафокс, засновник сервісу статейного просування Miralinks і агрегатора Gogettop. Олексій Кураков - керівник і засновник біржі постійних посилань Gogetlinks і біржі сайтів Telderi ..

Книга містить корисні поради для початківців оптимізаторів і власників сайтів, які вирішили самостійно займатися пошуковим просуванням. Великий плюс - кейси різних компаній, конкретні цифри і факти.

Деталі краще прочитати в рецензії .

9. «Контекстна реклама, яка працює. Біблія Google AdWords »Перрі Маршалла і Брайана Тодда

Книга визнаних експертів з Google Ads допомагає сформувати розуміння роботи фахівця з контекстної реклами і почати мислити стратегічно. Великий плюс тексту - простий і доступний мова.

Окремою рецензії на видання у нас немає, але прочитання книги - обов'язковий етап для всіх, хто хоче почати кар'єру PPC-фахівця .

10. «Контент-маркетинг» Майкла Стелзнера

Стелзнер свого часу організовував Social Media Success Summit і заснував блог SocialMediaExaminer.com, який протягом довгого часу входив в 1000 кращих ресурсів США.

«Контент-маркетинг» розповідає, як саме автор досяг такого результату. Буде дуже корисна інхауси-фахівцям B2B і B2C компаній.

Структура книги:

Читайте подробиці в рецензії .

Про які гідних книгах я не розповів? Пишіть коментарі. У списку немає Котлера та Ільяхова, знаю. Але перший надто класик, а другий швидше про здоровий глузд, ніж про маркетинг :)

Чому так?
Про які гідних книгах я не розповів?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача