Статьи

Книжки про маркетинг: 10 бестселерів - Netpeak Blog

 1. 1. «Scrum» Джеффа Сазерленда
 2. 2. «Генії і аутсайдери» Малкольма Гладуелл
 3. 3. «Я - бренд» Марка Еко
 4. 4. «Zag: маніфест іншого маркетингу» Марті Ньюмейера
 5. 5. «Переворот» Люка Вільямса
 6. 6. «Rework» Джейсона Фрайда і Девіда Хенссона
 7. 7. «iПрезентація» Карміна Галло
 8. 8. «Ефективне просування сайтів» Михайла Райцина і Олексія Куракова
 9. 9. «Контекстна реклама, яка працює. Біблія Google AdWords »Перрі Маршалла і Брайана Тодда
 10. 10. «Контент-маркетинг» Майкла Стелзнера

Джерело нашого натхнення знаходиться в фронт-офісі, room A. Це бібліотека агентства Netpeak. Фахівці черпають там ідеї для експериментів, а іноді навіть пишуть рецензії. Сьогодні поділюся з вами, друзі, списком з 10 паперових мастхевов для маркетолога.

1. «Scrum» Джеффа Сазерленда

Автор книги і створив скрам - метод, за яким сьогодні працюють майже всі команди IT-фахівців світу. Свого часу його запрошували підвищувати ефективність Пентагону і Boston Dynamics.

Кожна глава книги читається як напружений IT-детектив або сага, в якій скрам крок за кроком перемагає каскадний підхід до проектів, ліквідує значимість діаграм Ганта (до речі, вони були придумані ще в 1910 році) і перетворюється з принципу розробки програмного забезпечення в продуктивний спосіб мислення . Маркетологам книга буде корисна і для організації свого робочого часу, і для підвищення ефективності проекту в цілому. Правда, з деякими думками автора (наприклад, заперечення користі багатозадачності) можна посперечатися. Після наступного спринту.

Читати рецензію на «Scrum» .

Краща цитата з книги:

Світ змінюється: все, кому вигідна секретність і обман, скоро виявлять, що залишилося не так багато місць, де вони могли б сховатися. Скрам змінює дійсність, і не дивлячись на відчайдушний опір корупціонерів, бюрократів, кар'єристів і просто ледарів, зміни неминучі. Скрам дозволяє працювати настільки швидко, відкрито і якісно, ​​настільки краще відповідає потребам людей, що врешті-решт цим методом судилося перемогти навіть політиків, які перебувають при нього на шляху.

2. «Генії і аутсайдери» Малкольма Гладуелл

Гладуелл - автор всесвітньо відомої гіпотези «10 000 годин», канадський журналіст і доктор філології Університету Ватерлоо.
У «геніїв і аутсайдерах» багато історій з життя, що підтверджують ту саму гіпотезу, але насправді книга про те, що успіх - результат не тільки власних зусиль, а й певних переваг, що сформувалися задовго до нашого народження, а також не заслужених нами можливостей . Але все одно потрібні наполегливість, завзятість і готовність протягом 22 хвилин розбиратися із завданням, яке більшість людей кинули б після 30 секунд.

Читати рецензію на «Генії і аутсайдери» .

Краща цитата з книги:

Коли одного бушмена запитали, чому його плем'я не займається сільським господарством, той здивовано відповів: «А навіщо нам щось вирощувати, коли в світі повнісінько горіхів Монгонгу?»

3. «Я - бренд» Марка Еко

Творець численних відомих брендів одягу, аксесуарів і відеоігор Марк Мальковский вплинув на цілий пласт культури - від хіп-хопу до стилю «Зоряних воєн». Але його анатомічно препарована автобіографія не про це.

Книга про труднощі, пов'язані з усіма етапами розвитку особистого бренду і брендів компанії, про значення «маркетингу впливу» для розвитку мало-мальськи значимого бізнесу і, звичайно, про пошук нестандартних рішень. Головна думка: те, як ти себе показуєш, рано чи пізно починає впливати на тебе справжнього, і це може зруйнувати твоє життя.

Читати рецензію на «Я - бренд» .

Краща цитата з книги:

Навіть Ральф Лорен колись був Ральфом Ліфшицем;)

4. «Zag: маніфест іншого маркетингу» Марті Ньюмейера

Автор, СЕО компанії Neutron, стиснув 34 книги з маркетингу в 187 сторінок і щедро забезпечив ілюстраціями на кожному розвороті. «Zag» - не що інше, як короткий конспект.

Головна думка: лідером стає не той бренд, який першим увійшов на ринок, а той, який першим увійшов у свідомість людей. Щоб увійти в свідомість користувачів, на думку автора, компанія повинна сформулювати свій основний задум.
Для цього потрібно відповісти на 17 питань . Якщо в результаті знадобилося більше 12 слів, щоб сформулювати задум бренду, поверніться до контрольної точці 1 або відкладіть ненадовго свої роздуми.

Читати рецензію на «Zag: маніфест іншого маркетингу» .

Краща цитата з книги:

«Бренд - інтуїтивна річ, як і репутація. Ви можете надавати тільки деякий вплив на неї. Важливо, що про вас говорять, а не що ви говорите ».

5. «Переворот» Люка Вільямса

Автор свого часу консультував American Express, GE, Disney і Virgin, розробляючи для них нові продукти.

Суть книги: інновації стосуються не тільки технологій, важливо застосовувати проривна мислення у всіх сферах. У сучасних бізнес-школах навчають аналізу, а не тому, як встановлювати стійкі емоційні зв'язки; креативників вчать створювати такі зв'язки, але не пояснюють, як їх використовувати в комерційних цілях. Потрібно оволодіти й тим, і іншим - аналітичної жорсткістю і інтуїтивної гнучкістю креативу.

Хороший маркетолог вміє будувати ланцюжки проривного мислення:

Читати рецензію на «Переворот» .

Краща цитата з книги:

Свіжість ідеї перевіряється тим, скільки насмішок вона викликає. Ідея, що не викликає глузувань, напевно побита.

6. «Rework» Джейсона Фрайда і Девіда Хенссона

Джейсон Фрайд - один із засновників Basecamp, відомої своїм новаторськими рішеннями в бізнесі. Там же працює і Девід Хенссон, якому належить розробка фреймворка для веб-додатків Ruby on Rails.

Більшість порушених у книзі тим оформлені у вигляді рад та спростування міфів:

 • офіс не потрібен;
 • наради - марна трата часу;
 • стратегічні плани насправді - це стратегічними вгадування.

Отже, на думку авторів, найпростіший і очевидний спосіб створити першокласний продукт або послугу - зробити те, що б ви самі хотіли використовувати.

Читати рецензію на «Rework» .

Краща цитата з книги належить не авторам:

Якби я слухав своїх клієнтів, мені б довелося дати їм більш швидку коня. Генрі Форд.

7. «iПрезентація» Карміна Галло

Автор - лауреат премії Emmy, тренер з ораторського мистецтва та консультант керівників багатьох корпорацій - від Intel і IBM до Hyundai.

Суть книги: спрощуйте все. Доповнюйте тему одним зображенням або словом, але не перенасичувати презентацію незрозумілою нісенітницею.

Читати рецензію на «iПрезентація» .

Краща цитата з книги:

Цифри повинні бути конкретними, значущими і поміщеними в контекст. Дванадцять гігабайт не говорять ні про що. «Цього обсягу пам'яті вистачить, щоб слухати музику по дорозі на Місяць ... і назад». Одягайте цифри.

8. «Ефективне просування сайтів» Михайла Райцина і Олексія Куракова

Ось ми і перейшли до нечисленних практичних керівництв. Чому так? Сфера постійно розвивається: пошукові системи в нон-стоп режимі викочують нові алгоритми, Facebook оновлює інструментарій рекламного кабінету кожні півроку, із завидною швидкістю зникають сервіси, без яких маркетологи не могли собі уявити роботу ще рік тому. В таких умовах авторам книг - практичних посібників - доводиться міняти зміст майже повністю при кожному новому перевиданні, просто щоб відповідати часу.

Про авторів: Михайло Райцин - керівник компанії Мірафокс, засновник сервісу статейного просування Miralinks і агрегатора Gogettop. Олексій Кураков - керівник і засновник біржі постійних посилань Gogetlinks і біржі сайтів Telderi ..

Книга містить корисні поради для початківців оптимізаторів і власників сайтів, які вирішили самостійно займатися пошуковим просуванням. Великий плюс - кейси різних компаній, конкретні цифри і факти.

Деталі краще прочитати в рецензії .

9. «Контекстна реклама, яка працює. Біблія Google AdWords »Перрі Маршалла і Брайана Тодда

Книга визнаних експертів з Google Ads допомагає сформувати розуміння роботи фахівця з контекстної реклами і почати мислити стратегічно. Великий плюс тексту - простий і доступний мова.

Окремою рецензії на видання у нас немає, але прочитання книги - обов'язковий етап для всіх, хто хоче почати кар'єру PPC-фахівця .

10. «Контент-маркетинг» Майкла Стелзнера

Стелзнер свого часу організовував Social Media Success Summit і заснував блог SocialMediaExaminer.com, який протягом довгого часу входив в 1000 кращих ресурсів США.

«Контент-маркетинг» розповідає, як саме автор досяг такого результату. Буде дуже корисна інхауси-фахівцям B2B і B2C компаній.

Структура книги:

Читайте подробиці в рецензії .

Про які гідних книгах я не розповів? Пишіть коментарі. У списку немає Котлера та Ільяхова, знаю. Але перший надто класик, а другий швидше про здоровий глузд, ніж про маркетинг :)

Чому так?
Про які гідних книгах я не розповів?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.