Статьи

Історія успіху: як продавець автозапчастин став майстром-червонодеревником - стартап, меблі

33-річний Юрій Андресюк - меблевих справ майстер і заробляє на життя улюбленою справою, хоча ще п'ять років тому робота з деревом була для нього всього лише хобі.

Як вийшло, що успішний торговий представник фірми з продажу автозапчастин став господарем власного маленького бізнесу?

Як взагалі людина наважується залишити місце, яке приносить стабільний дохід, заради дуже примарних фінансових перспектив самореалізації? Що тут важливіше: втома від рутини, захопленість ідеєю, підтримка рідних? Про це Юрій розповів " Обозревателю ".

Далі - від першої особи.

Будинок, який побудував ...

Я родом з Миргорода, до Києва приїхав вступати в Національний аграрний університет, поступив на заочне відділення і відразу ж влаштувався на роботу в фірму з продажу запчастин, спочатку просто вантажником. Університет я вибрав не тому, що мені була цікава ця спеціальність - просто так у нас в країні прийнято, що потрібно отримати диплом, ось я і вчинив.

З Анею, майбутньою дружиною, ми познайомилися в університеті - вона вчилася на тій же кафедрі, що і я, тільки на очному.

Аня родом з Київської області, з села Коржі. Після весілля оселилися спочатку у її батьків, а потім ми з тестем почали пристроювати до будинку окрему половину з власним входом.

Будував я щось раніше? Ні, не будував. У тестя був певний досвід, у мене - ні. Але мій батько ще з дитинства заклав в мені переконання: "Не вмію - це все одно що" не хочу ". Було б бажання, час і терпіння, а навчитися можна всьому. Я повертався з роботи на електричці о восьмій вечора і до темряви тягав піноблоки для нового будинку.

Ми вдвох з тестем побудували двоповерховий будинок площею 60 квадратів за півтора року. Зробили все самі, включаючи каналізацію і сантехніку, тільки довелося заплатити тим, хто проводив опалення і газ.

Все почалося з лазні

Перша робота з деревом почалася з будівлі лазні. Ми з Анею з'їздили в Карпати покататися на сноубордах, і там я вперше попарився в лазні. Сподобалося! Повернувшись, вирішив зробити собі таку ж. Ми з тестем вигнали стіни, поклали дах, я купив і встановив грубку. Тепер треба було всередині обшити все деревом, зробити лавки, лежанки. Якось по дорозі з роботи заїхав в будівельний супермаркет, попросив продавця підібрати пилку і фуганок. Купив те, що вони порадили. Потім виявилося, що це був найгірший інструмент в магазині. Все з часом приходить - і почуття інструменту теж, коли починаєш розуміти точно, який інструмент потрібен, як він повинен виглядати ...

У новій лазні ми з Анею спочатку до теплового удару досиджували. Потім вже я почитав в інтернеті, як правильно паритися.

Меблі для дому теж робив самостійно. Згадав, як в дитинстві подобалося стругати кораблики і запускати їх по річці Хорол. Не те щоб у мене кораблики якісь особливі виходили, немає. Але, знову-таки, все залежить від ставлення. Якщо хочеш щось зробити добре, у тебе обов'язково вийде. Інформації в інтернеті досить, і ради завжди можна попросити у знаючих людей.

В "Макдональдсі" на привокзальній площі в Києві я якось побачив цікаву дерев'яну люстру - наче дах залізничного вагона зі звисаючими лампочками. Прямо закохався в цю люстру і вирішив, що така ж буде у мене вдома. Закінчивши внутрішню обробку, взявся за люстру. На той час в "Макдональдсі" сталася пожежа, і там все повністю переробили, так що у мене навіть фотографії під рукою не виявилося, - спроектував по пам'яті, вийшло схоже.

Мені дуже хотілося зробити у себе в будинку все так, щоб самому подобалося. Змайстрував багато чого: різьблений портал навколо вхідних дверей, лави, столи, полиці, ліжко, світильники, гардеробну. Майструвати мені було приємно, чого не скажеш про основну роботу.

Нескладна робота

У фірмі я до цього моменту вже пройшов кілька щаблів кар'єрної драбини, від вантажника і комірника до торгового представника. На цій посаді потрібно було постійно об'їжджати магазини запчастин, пропонуючи товар. Мені виділили територію від Харківського району Києва і далі по Харківській трасі до самої Полтави.

Робота неважка, не цеглу тягати, але жахливо втомлива. По-перше, потрібно тримати під контролем кожну дрібницю і все тримати в голові. По-друге, часу на життя зовсім не залишалося.

За кермом я проводив весь день з 9 ранку до 9 вечора. По суботах ми повинні були освоювати нові регіони, шукати нові точки продажів. Було потрібно забезпечити певний мінімум продажів, інакше штраф.

За всіма пересуваннями стежила фірма - через систему навігації в мобільному телефоні. В принципі, це правильно, роботодавець має право вимагати, щоб твій час належало йому і ти орав з повною самовіддачею. Тільки ось мене це не влаштовувало.

Приблизно через рік такої роботи я відчував себе вичавленим, як лимон. А тут ще керівництво фірми влаштувало для нас дорогий триденний тренінг, запросили іноземних викладачів, видали нам сертифікати. Я чув краєм вуха, що мене за результатами тренінгу назвали одним з найперспективніших менеджерів.

Після закінчення тренінгу начальник нас привітав і виголосив промову: мовляв, ми доб'ємося, що ви будете отримувати не менше півтори тисячі доларів. 2009 рік, криза в розпалі, долар і ціни ростуть, продажі падають. Я слухав шефа і думав: цікаво, скільки ж доведеться працювати, щоб отримати ці півтори тисячі? Ночувати за кермом, чи що?

Нас попросили написати відгуки про тренінг, про те, що він нам дав. Я написав: "Дякую, я зрозумів, що на правильному шляху". Це була іронія: я вже прийняв рішення звільнитися.

сімейна рада

Дружина не працювала, була домогосподаркою. Моєї зарплати вистачало, щоб ні в чому собі не відмовляти - ми побудували будинок, купили машину, їздили відпочивати по Україні. Чи не гуляли, як більшість молоді, не витрачали гроші на ресторани і клуби, - ми з дружиною домосіди і були задоволені життям. Але вона знала, що я сильно втомлююся.

Ми сіли і обговорили ситуацію. Я сказав, що більше так не можу. Хочу бути вдома з сім'єю, а не їздити без відпочинку по області. У мене накопичилися деякі заощадження, я міг собі дозволити подумати якийсь час, ніж хочу зайнятися. Наприклад, робити ремонти, будувати будинки.

Я попередив, що грошей якийсь час може не вистачати, доведеться затягнути паски. Звичайно, нам обом було страшнувато вирушати від звичних берегів, пускатися в самостійне плавання, де майбутнє приховано туманом. Але Аня сказала: як вирішиш, так і роби, я тебе підтримаю. І я написав заяву про звільнення.

перший успіх

Один знайомий покликав попрацювати у нього підсобним робітником на будівництві будинку. Я виконував чорнову роботу, але якось запропонував йому поштукатурені стіни. Він здивувався, що я це вмію. Побачив, що у мене руки звідки треба ростуть. А сам він столяр-червонодеревник, колись керував авіамодельним кружком в Баришівці, а зараз бере замовлення на дерев'яні вироби. Йому якраз надійшло замовлення на дерев'яні сходи, і він покликав мене в помічники.

Ми зробили сходи, потім я собі в будинок зробив схожу - з першого поверху на другий. Сам все розрахував, накреслив проект. Непогана вийшла, хоча зараз, звичайно, зробив би краще.

Потім у дворі рідного дому в Миргороді побудував альтанку і дитячий комплекс. Вони здають житло відпочиваючим, це ж курорт, туди навіть з Німеччини люди приїжджають лікуватися на води.

Хтось із гостей запитав - хто це вам змайстрував таку дитячу площадку? Хочу, мовляв, таку ж замовити. Батьки дали мій телефон. І пішло-поїхало: я виконав одне замовлення, потім інший, рекламою служило "сарафанне радіо". Батьки, коли я пішов з роботи, були в шоці, а тепер жахливо мною пишаються, мені навіть ніяково, коли розхвалюють мене перед знайомими.

Юшка з червоної риби

Зараз я роблю на замовлення будь-які меблі, сходи, альтанки, перголи, огорожі на верандах. Для реклами веду сторінку в Фейсбуці, ВКонтакте, Інстаграме, плюс сайт на безкоштовному хостингу. Крім того, вручаю візитку кожній людині, яка мені сподобається.

Перші пару років замовлень було дуже мало, тому я займався ремонтами. Але вже три роки як повністю переключився на дерев'яні вироби. Постійно читаю спеціалізовані журнали, дивлюся сторінки відомих майстрів в інтернеті, спілкуюся з іншими майстрами. Щоб купити інструмент, спочатку довелося дещо продати - наприклад, я продав дошку для сноуборду і купив хорошу пилку.

Коли немає роботи, я шукаю цікаві зразки і копіюю їх для власного розвитку, хоча потім найчастіше ці речі вдається продати. Взагалі я можу зробити будь-яку річ по картинці в журналі, часто замовники саме з цим до мене і приходять.

Кілька років тому побачив дерев'яне крісло-гойдалку, загорівся ідеєю, але руки дійшли тільки зараз. Це дуже трудомістка, кропітка робота, яка не менше трьох тижнів на одне крісло. Зробив пару таких. В Європі схожі стоять по 3,5 тисячі євро, в Штатах - 6 тисяч доларів.

Як я встановлюю ціни? Якщо чесно, то майже зі стелі. Враховую ціну матеріалів і прикидаю, скільки хочу отримати за свою працю. Напевно, часто буває, що продешевив. Але я не засмучуюсь, мені вистачає. Головне, отримую задоволення від творчості.

Аня зараз теж працює - помічницею по дому, або, скоріше, домоправителькою у одних наших знайомих.

В цілому мій дохід зараз приблизно такий же, яким був, коли я працював торговим представником. Але радості від життя набагато більше. У тому числі і від сімейної. Прийнявши рішення про звільнення, я сказав Ані, що це допоможе нам навчитися жити скромніше, економити. І дійсно, спочатку бували періоди, коли важкувато було зводити кінці з кінцями. Але ми навчилися обговорювати проблеми, правильно висловлювати свої думки і почуття. З негараздами ми справлялися разом, і це нас ще більше зблизило.

Тепер в періоди високих доходів ми закуповуємо червону рибу і кладемо в морозилку. А коли замовлень замало, настають, так би мовити, "важкі часи", варимо юшку з червоної риби. Пам'ятайте, як Верещагін в "Білому сонці пустелі" їв чорну ікру ложками і вередував, що хліба немає? Їмо вуха і сміємося: у нас все відмінно!

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Як вийшло, що успішний торговий представник фірми з продажу автозапчастин став господарем власного маленького бізнесу?
Як взагалі людина наважується залишити місце, яке приносить стабільний дохід, заради дуже примарних фінансових перспектив самореалізації?
Що тут важливіше: втома від рутини, захопленість ідеєю, підтримка рідних?
Будував я щось раніше?
Я слухав шефа і думав: цікаво, скільки ж доведеться працювати, щоб отримати ці півтори тисячі?
Ночувати за кермом, чи що?
Хтось із гостей запитав - хто це вам змайстрував таку дитячу площадку?
Як я встановлюю ціни?
Пам'ятайте, як Верещагін в "Білому сонці пустелі" їв чорну ікру ложками і вередував, що хліба немає?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача