Статьи

Інтернет-гаджети

  1. Поява інтернет-гаджетів
  2. Персоналізація web-сторінок
  3. альтернативні рішення
  4. Як заробити на гаджетах
  5. висновок

Олег Татарників

Поява інтернет-гаджетів

Персоналізація web-сторінок

альтернативні рішення

Як заробити на гаджетах

висновок

Терміном «гаджети» (від англ. Gadget) зазвичай називають різні технічні пристосування (здебільшого пов'язані з цифровими технологіями), що володіють тією чи іншою хитромудрої функціональністю. Наприклад, кишеньковий комп'ютер з GPS-навігацією або стільниковий телефон з додатковими функціями на зразок фотоапарата, розпізнавання текстового введення, органайзера, текстового і графічного редакторів і клавіатури, що висувається. Втім, сьогодні гаджетом можна вважати будь-який цифровий прилад, причому багато такі пристрої нагадують сумнозвісний валізу без ручки: і користуватися важко, і кинути шкода. У програмному забезпеченні гаджетом традиційно називається будь невелике, але корисне додаток, що надає будь-то, можливо, незначну, але часом гостро необхідну функцію (в Росії такі додатки іноді жартівливо називають полезняшкамі).

Поява інтернет-гаджетів

Програма Google Desktop ( http://desktop.google.com/ ), Яку компанія Google свого часу випустила для робочого столу сімейства операційних систем Windows, виявилася досить вдалим рішенням і сподобалася багатьом користувачам. Сучасна поліпшена панель Google Desktop підтримує Windows Vista / XP / 2000, Office 2007 і інтернет-браузер Firefox. Найбільш привабливим інструментом з набору Google Desktop виявилася бічна панель Sidebar, яку користувач може розмістити на своєму робочому столі для отримання з Інтернету RSS-трансляцій, новин, зведень погоди, курсу валют, а також для швидкого доступу до пошукового сервісу Google. У версії для Windows Vista ця панель стала прозорою і вдало поєднується з дизайном інтерфейсу Windows Aero. У наступних версіях з'явилося також безліч додаткових функцій, в тому числі віддалений доступ до комп'ютера / файлів, включення-відключення модулів / плагінів, зміна налаштувань і інші корисні функції.

Не останню роль в підвищенні популярності Google Desktop Sidebar зіграв набір міні-додатків (плагінів) для персоналізації робочого столу, які можна використовувати для різних цілей: підключатися до різних web-службам, отримувати карти і схеми дорожнього руху, а також прослуховувати інтернет-радіо або переглядати онлайн-альбомах на web-сторінках.

Завантажити і поставити дану панель в операційних системах Windows Vista / XP / 2000 можна абсолютно безкоштовно. Там же, на web-сторінці цієї панелі, можна скачати до неї додаткові гаджети, набір яких постійно поповнюється. Такі міні-додатки значно розширюють функціональність Google Desktop Sidebar.

Такі міні-додатки значно розширюють функціональність Google Desktop Sidebar

Якщо ви хочете створити власний додаток, можете завантажити бібліотеку розробника (SDK) і «вирощувати» власні гаджети на відкритому API від Google. До доопрацювання існуючих і до розробки нових додатків для загального користування постійно приєднуються все нові і нові користувачі, так що набір гаджетів постійно поповнюється, а самі міні-додатки - поліпшуються. Все більше зручних інструментів пропонується і розробникам (зокрема, вони отримали можливість створення фреймів і іконок).

Особливо слід відзначити появу так званих соціальних функцій програми Google Desktop, які дозволяють обмінюватися інформацією між користувачами. Причому користувачі можуть відправляти документи або відеокліпи не тільки за допомогою засобів швидкого відправлення повідомлень (Instant Messenger, IM), таких, наприклад, як ICQ, Miranda, Yahoo Messenger і ін., Або по електронній пошті, але і безпосередньо звертатися через панель Sidebar один до друга. Наприклад, якщо вибрати в новинному модулі якийсь блок і відправити його другу, то у нього цей блок з'явиться в тому ж новинному модулі з позначкою «Надіслано від». Виходить, що двоє користувачів можуть спільно працювати над одним і тим же модулем, причому подібна wiki-функціональність швидко розвивається.

Персоналізація web-сторінок

Ідея міні-плагінів вже отримала розвиток не тільки в Google Desktop Sidebar - подібні гаджети стали використовуватися і для персоналізації web-сторінок користувачів порталу Google. Вони допомагають користувачам Інтернету отримувати всю цікаву для них інформацію, не переходячи з головної сторінки Google і не витрачаючи час на пошуки - всі необхідні відомості поставляють гаджети.

Що стосується російського Інтернету, то з'явилися, наприклад, гаджети з турнірною таблицею російської Прем'єр-ліги, які зробили портали про футбол Soccerland.ru і Soccer.ru. З їх допомогою, не виходячи зі своєї сторінки, можна оперативно дізнаватися, скільки ігор провела улюблена команда, які з них виграла, а які - програла, скільки забила м'ячів і т.д. Гаджет від Soccer.ru дає також коротку інформацію про останні відбіркових матчах чемпіонату Європи, графік руху команд по турах, статистику кращих гравців і посилання на останні гарячі новини в світі футболу. Завдяки гаджету MTV можна стежити за улюбленими виконавцями в чартах і голосувати за них, а клікнувши на ім'я виконавця, переходити на сторінку з докладною біографією співака. Телеканал ТНТ запропонував свій офіційний гаджет з посиланнями на найкращі сюжети телеканалу, опубліковані на YouTube. Одним словом, гаджети почали створюватися на всі випадки життя, причому російські розробники не сильно відстають від зарубіжних.

альтернативні рішення

Перспективність використання гаджетів і самодіяльного програмування швидко усвідомили і конкуренти компанії Google. Сьогодні додаток, подібне Google Desktop Sidebar, активно розвиває, наприклад, компанія Microsoft - це перш за все бічна панель операційної системи Windows Vista - Windows Vista Sidebar ( http://www.microsoft.com/rus/windowsvista/features/foreveryone/sidebar.mspx ), Яка також персонализируется за допомогою гаджетів. Ці ж гаджети, як у Google, використовують сервіси порталу Live.com, який відкрила компанія Microsoft, а для створення міні-додатків активно залучаються самодіяльні розробники.

Наприклад, влітку 2007 року відділенням Microsoft на Україні був оголошений всеукраїнський конкурс гаджетів ( http://www.gadgetcompetition.com.ua/ua/uk/Default.aspx ), Які можна було б інтегрувати на призначені для користувача сторінки порталу Live.com і в Windows Vista Sidebar. Причому переможці цього конкурсу вибиралися призначеним для користувача онлайн-голосуванням.

До участі в конкурсі допускалися повнолітні жителі України, зареєстровані на Live.com. Конкурсанти автоматично погоджувалися на передачу компанії Microsoft права на безкоштовне використання свого гаджета в усьому світі в складі Windows Live, включаючи право на відкриту завантаження, публікацію, розповсюдження і внесення змін в код програми.

З роботами, представленими на український конкурс, можна ознайомитися в галереї гаджетів за адресою: http://www.gadgetcompetition.com.ua/ua/uk/GadgetGallery.aspx . Переможці, які були названі в серпні 2007 року, представлені на головній сторінці цього сайту - http://www.gadgetcompetition.com.ua/ .

Бічна панель Windows Vista Sidebar розташовується збоку на робочому столі Windows Vista і особливо зручна для застосування на сучасних широкоформатних моніторах. Поява панелі можна налаштувати відповідно до своїх уподобань, наприклад розташовуючи її поверх розгортаються вікон або прибравши під них. Все це досить зручно, але основну функціональність панелі Vista Sidebar забезпечують спеціалізовані міні-додатки, які можна переміщати з бічній панелі в будь-яке місце робочого столу.

Все це досить зручно, але основну функціональність панелі Vista Sidebar забезпечують спеціалізовані міні-додатки, які можна переміщати з бічній панелі в будь-яке місце робочого столу

За допомогою корисних, зручних у використанні і настроюються гаджетів користувачам забезпечується прямий доступ до інформації або виклик часто використовуваних засобів операційної системи, що дозволяє персоніфікувати оболонку, підвищити зручність роботи, а отже, продуктивність праці.

Гаджети від Microsof так само, як і плагіни панелі Google Desktop Sidebar, можуть підключатися до різних web-службам, а також інтегруватися з якимись додатками і спрощувати роботу з ними. Наприклад, міні-додаток може містити огляд всіх контактів служби обміну миттєвими повідомленнями (IM), або викликати найбільш зручне представлення календаря, або забезпечувати просте управління програвачем мультимедіа. Крім того, гаджети можуть служити і для різних спеціальних цілей. Наприклад, це можуть бути калькулятори, ігри, блокноти для швидких записів і багато іншого.

У базову поставку Microsoft Windows Vista входить набір основних міні-додатків, а решта гаджети в міру їх появи можна довантажувати з web-галереї міні-додатків порталу Live.com ( http://gallery.live.com/ ), Де пропонується широкий вибір таких гаджетів від різних виробників, і ця галерея постійно поповнюється.

Як заробити на гаджетах

Компанія Google пішла ще далі: якщо раніше співпраця Google зі сторонніми розробниками гаджетів грунтувалося тільки на «натуральному обміні» (відкритий API в обмін на можливість просування розробки через Google Gadget directory), то тепер вона заснувала спеціальний фонд ризикованих інвестицій - Google Gadget Ventures ( http://www.google.com/gadgetventures/ ), За допомогою якого має намір фінансово заохочувати сторонніх розробників гаджетів грантами від 5 до 100 тис. Дол. Так, кожен розробник, чий міні-плагін збирає, не менше 250 тис. Переглядів на тиждень на Google gadgets directory ( http://www.google.com/ig/directory ), Може отримати грант в 5 тис. Дол. На його подальше вдосконалення (претендент повинен описати в заявці на фінансування, що і як він збирається додавати в свій додаток).

На його подальше вдосконалення (претендент повинен описати в заявці на фінансування, що і як він збирається додавати в свій додаток)

Для обліку популярності гаджетів в Google gadgets directory ( http://www.google.com/ig/directory ) Введена нова система підрахунку користувачів, реально які поставили собі за ту чи іншу міні-додаток. Причому якщо раніше надавалася інформація лише про кількість переглядів ( «Популярність»), то тепер доступна розширена статистика про реальний використанні додатків ( «Число користувачів»), яку можна знайти там же, на сторінці Google gadgets directory. Відсортувати гаджети можна або за датою додавання, або за кількістю переглядів, або за кількістю користувачів, а перейшовши за посиланням на сторінку гаджета, можна буде прочитати думки користувачів. Крім того, всі гаджети розбиті за категоріями: новини, інструменти, спілкування, ігри та розваги, фінанси, спорт, спосіб життя, технології.

Заробивши перший грант, розробник може просунутися на наступний рівень, що дозволить йому отримати вже до 100 тис. Дол., Щоб перетворити гаджет в самостійний бізнес. Для цього доведеться уявити в Google розгорнутий бізнес-план і поділитися з пошуковим гігантом часткою в майбутньому проекті. Крім того, для отримання цього виду фінансування повинна бути заснована компанія, яку необхідно зареєструвати в США (хоча претендувати на цей грант можна, не маючи такої компанії і незалежно від громадянства).

Фонд Google Gadget Ventures розглядатиме заявки від розробників раз на місяць і обіцяє вкласти в цей проект стільки, скільки оригінальних гаджетів з'явиться (по крайней мере, так говориться в FAQ по цій темі). Попередньо планується щорічно видавати 20-40 грантів по 5 тис. І 2-5 - по 100 тис. Дол. За рахунок такого прямого фінансування компанія Google сподівається прискорити розвиток цього перспективного напрямку.

В даний час база даних Google Gadgets містить десятки тисяч найрізноманітніших міні-додатків, розроблених як фахівцями Google, так і сторонніми програмістами. Гаджети можуть виводити в зручній формі цікавить користувача інформацію або виконувати будь-які функції. Гаджети, наприклад, можуть відображати відомості з Google Calendar, онлайнової енциклопедії Wikipedia і т.д. Крім того, існують міні-плагіни для перекладу, пошуку інформації на певних ресурсах в Інтернеті, виведення новин, біржових зведень та ін. Деякі вітчизняні компанії вже створили цілий ряд гаджетів, що дозволяють отримувати інформацію про стан російських ринків, є плагіни по курсам валют по відношенню до рубля і модулі, що дозволяють отримувати аналітичну інформацію про ринок російської нерухомості.

Причому гаджети від Google тепер можна розміщувати не тільки на персоналізованої сторінці порталу Google, як раніше, - будь-який плагін із запропонованих в каталозі гаджетів можна використовувати де завгодно. Будь-який бажаючий може отримати HTML-код для вставки його на сторінки своїх сайтів. Природно, що серед гаджетів вже є і російськомовні програми (хоча їх свідомо менше, ніж англомовних).

Корпорація IBM, наприклад, надає корпоративним користувачам можливість роботи з гаджетами від Google безпосередньо через своє програмне забезпечення WebSphere Portal (це портал корпоративного рівня для організацій і великих компаній, який налаштовується відповідно до потреб бізнес-користувачів).

Інші компанії сьогодні також надають доступ до своїх сайтів до віджетів Google Gadgets, щоб допомогти своїм користувачам отримати доступ до великої кількості соціальних мереж і різних web-сервісів.

Всі плагіни з Google Gadgets пропонуються безкоштовно, і більшість з них ніяких комерційних цілей не переслідує, проте компанія Google намагається комерціалізувати цей напрямок, випускаючи рекламні плагіни. Гаджети з рекламою будуть демонструватися на тисячах сайтів, які входять в онлайнову маркетингову мережу Google. Причому пошуковий гігант планує показувати на гаджетах контекстну рекламу нового типу, звернену до конкретних користувачам. Рекламодавці, в число яких входять найбільші компанії світу, зможуть вибирати ресурси, де будуть демонструватися рекламують їх гаджети, грунтуючись на даних про аудиторію сайтів і ряді інших факторів.

висновок

Інтернет-гаджети, про які ми розповіли, чудові тим, що кожен може спробувати свої сили в їх створенні, просуванні і популяризації, а якщо пощастить і вдасться написати особливо вдалу програму, то на ній можна буде ще й заробити. Про популярність гаджетів говорить той факт, що персоналізована сторінка пошуковика iGoogle, де можна створювати і перевіряти свої гаджети, стала найуспішнішим сервісом 2007 року. Популярність iGoogle за 12 місяців збільшилася на 267,64%. Інші сервіси Google хоча і мали стабільну позитивну динаміку, але продемонстрували нижчі показники зростання: Book Search - 54,66%, Gmail - 53,6% і Google Maps - 51,57%.

КомпьютерПресс 2'2008


Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача