Статьи

Інтернет - аукціони: як вигідно продати, і як не потрапити на вудку шахраїв. - Стиль - Починайте торгуватися за кілька хвилин до закінчення аукціону, щоб не роздувати остаточну ціну. Якщо ж ви щось продаєте, то день закінчення торгів повинен бути буденних, коли активність інтернет-спільноти дуже висока. Найчастіше тут пропонують дрібну техніку, одяг, взуття, книги і диски, але можна знайти справжні раритети.

Інтернет-аукціони за кордоном - явище буденне. У нас вони користуються популярністю тільки просунутих користувачів. Хоча взагалі-то, нічого складного в них немає. Від звичайного інтернет-аукціон особливо нічим і не відрізняється: хто запропонує більшу суму, той і стає власником. Тільки торговим майданчиком виступає сервер. Щоб взяти участь в інтерактивному торзі, потрібно бути власником комп'ютера, підключеного до Всесвітньої Павутини, і електронної поштової скриньки, на який буде приходити вся інформація. Зареєструвавшись в системі, ви стаєте повноправним учасником аукціону і зможете продавати або брати участь в торгах. Тривалість торгів по лотах триває певний час від одного дня до місяця і більше. У будь-який момент часу як продавець, так і покупець мають можливість перевірити наявність і кількість заявок, максимальну заявку і історію торгів. Крім того, покупці під час торгів по лоту можуть ставити запитання продавцеві, обмінюватися думками з іншими покупцями і звертатися з будь-якими питаннями в службу підтримки сервера. Участь, як правило, безкоштовне - комісія не береться ні з продавців, ні з покупців.

ПЛЮСИ

Якщо пощастить, можна купити справжній раритет за невеликі гроші. Спостерігала ситуацію на одному з аукціонів, коли продавець, який спеціалізується на продажу раритетних наручних годинників, зробив "рекламну акцію" - старовинний годинник виставив на торг за 5 у. е. У підсумку він продав їх за все за 37 у. е. У виграші опинилися і покупець (за безцінь придбав раритетну річ), і продавець (він привернув увагу покупців до своєї старніче, і на інші години стартова ціна вже починалася з кількох сотень доларів) .n Продаючи на такому аукціоні непотрібні речі, можна сколотити стан. Мій друг вдаліше за все продав найбільшу непотрібну свою річ: за 20 у. е. купив в магазині колекційне видання фільму, до якого, крім дисків входили ще й статуетки. Вони були йому абсолютно не потрібні і він продав їх на такому аукціоні вже за 60 у. е. Непогано себе почувають себе спадкоємці дідових колекцій: марки, монети, пластинки, значки розбираються тут, як гарячі пірожкі.n На інтернет-аукціонах величезний вибір товарів і послуг. Дійсно можна знайти те, чого в українських магазинах днем ​​з вогнем не знайдеш. В іншому випадку можна зробити заявку.

МІНУСИ

На жаль, шахрайство тут дуже розвинене: коли людина купує річ по фотографії, у нього немає стовідсоткової гарантії, що його не обдурять. Застрахувати себе від невдачі можна єдино можливим способом: домовляйтеся про спосіб передачі: "гроші на стільці одночасно". Тому що найчастіше покупця обманюють просто і банально: отримавши гроші, потрібну річ не висилати і пропадають. Іноземні користувачі захищені страховкою і договорами: в разі втрати, пошта оплатить вартість "втраченої" речі. У наших покупців такого захисту немає, тому найкращий варіант знаходити продавця зі свого регіону і зустрічатися з ним особисто. Якщо ж не хочете ризикувати, оплачуйте покупку вже після отримання: це відсотків на 30-40 дорожче (наприклад, передоплата при доставці коштуватиме 15 грн., Після отримання товару 20 грн.).

ЩО ПРОДАЮТЬ

Найпопулярніші лоти

дрібна техніка (фотоапарати, КПК, мобільні телефони, плеєри та ін.) книги диски антикваріат предмети колекціонування запасні деталі для машин, комп'ютерів і побутової техніки одяг і взуття

самі інтерактивні

телефони знаменитостей, номери icq, ники форумів, блогів, імена доменів

Найдешевші незвичайні

віртуальні герої: герой просунутого рівня онлайн-ігри може коштувати від $ 20 і набагато вище, в залежності від кількості вкладених в нього реальних грошей, сил і часу. Наприклад, довівши героя до 18-го рівня і вклавши в його віртуальне озброєння $ 100, можна отримати за нього і $ 800. Чим вище рівень і краще озброєння, тим більше виручка. на аукціоні виставляють і такі лоти: компанія дівчат з ящиком пива приходить до покупця в гості і влаштовує веселу вечірку. На eBay такий лот продали за 20000 у. е. бідні і заповзятливі студенти люблять пропонувати всілякі дурниці типу своєї фотографії з коментарем: "Хочу накопичити на ноутбук, тому купите моє фото". Зазвичай ніхто такі лоти не купує, але все активно коментують. Українські: aukro.com.ua, auction.ua, lotok.com.ua, torg.alkar.net.

ДЕ В ІНТЕРНЕТІ РОЗДАЮТЬ РЕЧІ ДАРОМ

"Сегодня" дізналася, де в інтернеті, крім інтернет-аукціонів, можна недорого або навіть зовсім безкоштовно отримати б / вушні і абсолютно нові речі.

На сайті livejournal.com є спільноти, у яких можна купити старі (і не дуже) речі. Наприклад українська спільнота: kiev_seсond - там пропонують майже нові принтери за 50 грн., Скейти - за 30 грн., Підручники - від 2 грн. Тут я купила новенький епілятор з гарантією, всього за 300 гривень (в інтернет-магазинах він коштував 480-500 грн., А в магазинах все 600 гривень). Купівля пройшла елементарно: зв'язавшись по телефону з власницею, ми зустрілися на нейтральній території біля метро і обмінялися матеріальними цінностями. Любителі ж повної халяви можуть періодично заглядати в коммуніті того ж livejournal.com - otdam_darom_ua. Тут віддають всякі непотрібні речі, які комусь можуть стати в нагоді: совдепівську меблі, піаніно, старі, але робочі пральні машинки, телевізори, монітори, посуд, люстри, одяг, книги, гарячі квитки, всякі дрібниці типу заколочек, статуеток, фотоальбомчік, практично не використовуються зараз аудіо- та відеокасети. Щоб вже зовсім задарма не розлучатися з корисними речами можуть попросити номінальне винагороду: пару пачок соку, пляшку пива, шоколадку або чисті ДВД-диски. З доставкою складніше: можна зустрітися на нейтральній території для передачі матеріальних цінностей. А зовсім громіздкі речі потрібно вивозити самому, причому господарі ще й налякати можуть: "пропозиція дійсна до п'ятниці, потім все підуть на смітник". Подруга, мати-одиначка через це коммуніті отримала практично всі потрібні речі для малятка: ліжечко, коляску, пеленальний столик і ванночку і як оптової "забірательніце" - пакет дитячих одежинок. Автор цієї статті всього за дві пачки апельсинового соку стала щасливим власником підставки для паперу, яка в магазині коштує близько 60 грн. На сайті www.7ya.ru існує форум "Обмін": тут що-небудь непотрібне обмінюють на що-небудь потрібне. Викладаються фотографії речей з описом і списком речей, на які господарі готові їх обміняти. Можна зустріти найнесподіваніші пропозиції. Так, шикарну шкіряну куртку на дівчинку-підлітка міняли на ваги для новонародженого або чайний сервіз. В принципі, можна домовитися і про продаж придивилася речі.

ЯК КУПУВАТИ

Знайти цікаву для вас річ, можна забивши назву в рядок пошуку або вибравши її в предметному каталозі. Клікнувши по потрібних вам лоту, ви потрапите на сторінку опису, де зможете отримати всю цікаву для вас інформацію: час закінчення торгів, ціну, інформацію про продавця і його репутацію. Не соромтеся задавати питання про товар продавцеві. Перш ніж вирішуватися на покупку, уважно вивчіть інформацію про продавця: вважається хорошим тоном після покупки написати про нього свою думку. Якщо багато позитивних відгуків, значить, йому можна довіряти. Якщо ви виграєте торги, то на ваш мейл прийде повідомлення з контактом продавця, з яким потрібно буде вже особисто домовлятися про доставку і передачу покупки. У разі, коли покупка здійснюється по "безналу", прийде інформація з розрахунковим рахунком власника, на який потрібно перерахувати гроші.

ВАРТО ЗНАТИ

На деяких інтернет-аукціонах можна пропонувати свою ціну за все один раз. Якщо хтось дасть більше, ви не зможете її перебити. Досвідчені покупці починають торги за кілька хвилин до закінчення аукціону: щоб не збільшувати остаточну ціну. Інформація про закінчення торгів зазвичай з'являється на спеціальній сторінці сайту. Якщо річ "запала" в душу і упускати її ви не хочете, то скористайтеся функцією "купити відразу", де вказана ціна, яку продавець хотів би за неї отримати. Правда, її вартість може виявитися набагато дорожче, ніж куплена після торгів. Не варто западати на "супервигідні" лоти типу "ноутбук за одну гривню". Вони викликають більший інтерес, ніж лоти зі стандартною ціною, і за них торгується багато народу, дуже напружуючи ціну. Часто в таких аукціонах беруть участь підприємці, влаштовуючи в своєму акаунті цілий інтернет-магазин. У них величезна кількість однотипних лотів, є кур'єр, який при бажанні може доставити кілька речей на вибір і надати оптовикам знижку. Також спостерігається активність представників мережевого маркетингу, які пропонують всілякі БАДи, косметику та інше. Для них такий аукціон в першу чергу можливість продемонструвати свій товар і заманити якомога більше покупців. При цьому, як правило, ціни дешевше, ніж в магазинах.

ВЧИМОСЯ НА ЧУЖИХ ПОМИЛКАХ

Чохол замість телефону

Вивчивши пропозицію по продажу нового мобільного телефону на "буржуйському" аукціоні, Ольга Мірошниченко здивувалася низькою ціною і відсутності інших бажаючих. Хоча всі технічні дані були вказані вірно. Подавши заявку Ольга, виграла лот, перерахувала гроші (більше 150 у. Е.) Продавцю і через 2 тижні отримала ... "чохол" від жаданого телефону. Вже пізніше з'ясувалося, що продавець просто внизу написав маленькими буквами про те, що продається не сам телефон, а чохол від нього ". Претензії ні продавець, ні адміністрація аукціону не взяли, тому що інформація про лот була правдивою і покупець сама винна, що ні помітила цієї виноски.

Порада: єдина можливість захиститися від такого шахрайства - уважно читати всю інформацію про обраний лоті. Особливо ту, що написана самим дрібним шрифтом. Задавайте навідні запитання продавцеві: вони зберігаються в історії лота і в разі шахрайства допоможуть довести шахрайство.

недокомплект

Про хороше КПК Віктор Кравченко мріяв кілька місяців. "Я багато радився з друзями, читав спеціалізовані видання, довго вибирав, порівнював і нарешті зупинив свій вибір на відповідному на інтернет-аукціоні. Продавець спеціалізувався на продажу кишенькових комп'ютерів, жив в іншому місті, і відгуки про нього були тільки позитивні". Перерахувавши гроші і отримавши через тиждень свій скарб бандероллю, Віктор не міг натішитися своєму щастю. Ще не виявив, що не вистачає маленької дрібниці - стилос, без якого працювати на дорогої іграшки не можна. "Продавець пропав з сайту на кілька місяці, телефон не відповідав. Довелося шукати стилос і докуповувати окремо, що теж влетіло в копієчку". Домогтися Віктор нічого не зміг, хіба що відправив в профайл продавця негативний відгук.

Порада: вибираючи через інтернет-аукціон дорогу річ, віддавайте перевагу тому лоту, який вам доставить кур'єр або сам продавець і який оплачується після доставки.

Сережки-обманки

Про маленьких сережках-пуссети дружина мріяла дуже давно, і Сергій вирішив до річниці весілля подарувати їй жадані перлів. "Я доглянув іноземною інтернет-аукціоні досить великі перлів, благородного зеленого кольору. Вартість була набагато дешевше, ніж в магазині". Сережки перетнули океан акурат до річниці весілля, і тільки тоді виявилося, що перли був зовсім не такого благородного кольору і меншого розміру, ніж на фото.

Порада: не варто вірити в халяву - дорогі речі коштують дорого навіть на інтернет-аукціонах. І не забувайте, що фотошоп здатний творити чудеса

ЯК Я КУПИЛА платівки

До річниці смерті Елвіса мені сподобалася на інтернет-аукціоні радянська платівка 1970 року зі піснею "Все в порядку". Просили за неї всього 10 грн. і передавали в Києві тільки особисто. Так як інших покупців не було, я відразу ж щедро запропонувала 15 грн. Через добу (якраз закінчилися торги) на електронну скриньку надійшов лист з мейлом продавця. На відповідь мейл він вислав свій номер телефону. Після телефонної розмови ми домовилися зустрітися вранці перед роботою. Розпізнавальним знаком служила та сама пластинка. Вся операція купівлі-продажу зайняла максимум 5 хвилин. Оглянувши свою покупку, я попросила скинути 3 гривні: платівка була нещадно подряпана. Продавець з готовністю погодився. На тому задоволені один одним ми і розійшлися: студенту грошей вистачить на пару пляшок пива, а мою ретростенку будинку прикрасила чергова раритетна платівка.

ЯК ПРОДАВАТИ

Щоб продати що-небудь непотрібне, досить викласти на аукціоні вдалі фотографії товару, дати його максимально інформативні опису. Термін продажу вибирається від 1 дня до 2-х місяців. Тепер вам залишається лише перевіряти свою поштову скриньку, куди будуть приходити повідомлення або питання товару. Коли термін торгів закінчиться і товар буде проданий, ви отримаєте повідомлення про це на пошту з контактами покупця, безпосередньо домовитеся з ним про форму оплати і способі отримання товару.

ВАРТО ЗНАТИ

Досвідчені продавці радять призначати закінчення торгів на будній день, коли активність інтернет-спільноти досить висока. У разі вдалої оборудки, можливо, доведеться 1-2% від вартості угоди "відстебнути" власникам сайту (іноді немає, це залежить від аукціону). Не варто писати в назві щось типу "Тут найкраща мобілка. Всі сюди", та ще з великою кількістю смайликів і знаків пунктуації. Це говорить про те, що продавець несерйозний, і відштовхує потенційних покупців. Найкраще зробити назву максимально інформативним: дайте назву марки, номер моделі, придумайте яскравий заголовок, який приверне увагу. Якщо у вашому лоті є якісь недоліки, краще відразу ж про це чесно написати - хороша репутація іноді важливіше грошей. Уважно заповнюйте анкету лота - помилившись в кроці (сума, на яку кожен потенційний покупець може збільшити ціну), можна продати дорогу річ набагато дешевше. Можна, звичайно, відмовитися або сховатися, але на іноземних аукціонах покупець захищений законом, і суд може вас зобов'язати продати дійсно дорогу річ за смішні гроші. На наших сайтах закон, на жаль, безсилий.

ВЧИМОСЯ НА ЧУЖИХ ПОМИЛКАХ

Не тільки покупці, а й продавці можуть стати жертвами шахраїв. Тому, якщо сумніваєтеся, вимагайте передоплату і надсилайте товар тільки після отримання грошей.

втрачені чоботи

Марія Омельченко виставила для продажу на аукціоні дорогі італійські чоботи. "Я одягла їх пару раз і зрозуміла, що носити не зможу - настільки вони виявилися вузькі. Річ дорога, дуже красива, моїм подругам вони теж не підходили, і я за порадою інтернет-просунутої знайомої зважилася виставити їх на продаж через такий аукціон. Запитів вполовину менше (250 у.о.), ніж вони реально коштували. Але хотілося відбити хоча б частину витрачених грошей ". Покупець знайшлася практично відразу, і її зовсім не збентежив той факт, що продавець знаходиться в іншому місті і приміряти покупку не зможе. "Гроші вона прислала мені поштовим переказом, я відразу ж відправила їй чоботи, навіть подаруночок невеликий вклала - симпатичну підвіску. А через три дні після отримання взуття вона передзвонила мені і плачу попросила анулювати угоду, тому що чоботи їй категорично не підійшли. Оплату пересилання вона погодилася взяти на себе. я перевела гроші назад на її рахунок, тому що вона пообіцяла мені, що чоботи вже вислала назад. Пройшов місяць, чобіт назад я не отримала, гроші відповідно теж втратила. Телефон (я знала тільки мобільний) не відповідав . Бідний звичайно, але тепер я буду знати, що може бути і таке інше ".

Порада: продаючи річ - продавайте. Якщо ж покупець просить повернути гроші, віддавайте їх тільки після того, як він поверне вам свою покупку.

питання довіри

Віктор виставив на аукціоні старовинний і в той же час робочий телефон, який дістався йому в спадок від тещі. "Багато ним цікавилися, але купувати не вирішувалися, так як думали, що я їх обманюю. Так я телефон і не продав".

Порада: если ви стікаєтеся з проблемою.Більше недовірі покупців, скорістайтеся послуги посередництво Інтернет-аукціону (правда, не всі торгові майданчики Надаються таку можлівість). Відбувається це так: спочатку покупець переводити свои гроші на рахунок аукціону, после цього продавець пересілає на аукціон свой товар. Працівники аукціону роблять опис товару, тестують його справність, роблять фотографії і відсилають цю інформацію по електронній пошті покупцеві. Як правило, за саму експертизу, аукціони грошей не беруть, або ж утримують пару відсотків в свою користь. Якщо покупець згоден, то товар пересилається йому, а гроші переводяться на рахунок продавця. Якщо надійде несправний або невідповідний опису товар, його відсилають назад продавцеві післяплатою, а покупцеві, повертають деньгі.Із вартості забирають плату за доставку і штраф в розмірі близько 20 грн. Хто оплачує доставку товару в офіс аукціону, домовляються між собою покупець і продавець. Спосіб надійний, але після цього, процес передачі товару удлінняется і доводиться платити дорожче.

Читайте найважлівіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача