Статьи

Грузила для поплавців оснасток

  1. ФОРМИ І РОЗМІР
  2. огрузку поплавці

В поплавковою вудці грузилом часто приділяється недостатньо уваги, адже основне завдання - огрузіть поплавок - з успіхом виконає будь-який шматок свинцю. Але не менш важлива роль огрузки - подати приманку рибі найприродніше і при цьому зберегти чутливість снасті - часом недооцінюється.

ФОРМИ І РОЗМІР

Дріб. Найпростіше і найбільш поширене поплавковою грузило - розрізана дробинка. Вона надійно і без додаткових елементів фіксується на волосіні; куляста форма створює мінімальний опір у воді, а величезний асортимент вантажив всіляких мас дозволяє підібрати огрузку для будь-якого поплавка.

Мінімальний розмір дробинки № 13 відповідає масі 0,01 г, а найбільші картечини мають масу 15 г. Дріб застосовується для огрузки поплавців як самостійно (у вигляді набору), так і спільно з грузилами інших видів (для точного підбору огрузки). Зазвичай дріб продається в наборах, розфасована за розмірами, але, як правило, першими закінчуються великі грузила, а дрібниця залишається, тому для подальшого застосування варто пошукати окремі упаковки вантажив потрібного розміру.

Проблем при використанні дробу кілька. Основна полягає в тому, що на котушкові снасті дробинки переміщаються під впливом силових закидів, оскільки м'який свинець не здатний тривалий час чинити опір навантажень. Дана проблема має кілька рішень. Перш за все, не варто брати зовсім м'які грузила; краще вибрати середні по жорсткості, а для матчевої снасті - найжорсткіші. Затискаючи жорстку дробинку, важливо не пошкодити волосінь, тому разом з основною можна вкласти всередину грузила відрізок такої ж волосіні, який потім потрібно висмикнути.

Ще можна затиснути дробинки на відрізку волосіні і пересунути їх вище, а деформований ділянку видалити. Волосінь пропускають через тонкий силіконовий кембрик і затискають великі картечини; в такому випадку волосінь гарантовано не деформується, грузила при цьому відмінно тримаються.

Інша проблема полягає в тому, що свинець досить швидко окислюється і оснащення приймає неохайний вигляд. З цим борються виробники. М'який свинець неможливо пофарбувати, але використовувані хімічні покриття (зазвичай зеленого кольору) знижують швидкість окислення. Такі грузила коштують значно дорожче звичайних, проте їх відмінна якість і гарний зовнішній вигляд багато в чому компенсують витрати, тим більше що витрата вантажив у рибалки-любителя невеликий і одного набору вистачає надовго.

Спортсменів зазвичай хвилює відповідність реальної маси вантажив заявленої. На жаль, цифри часто не збігаються. Це, з одного боку, пояснюється технологією виробництва: коли дріб просівають через сита, в одній фракції виникає певний розкид за масою. А з іншого - економією виробника (особливо при випуску недорогих вантажив), і тоді заявлена ​​маса дробинок буває набагато менше фактичної.

Вибираючи дріб в магазині, слід звернути увагу на її форму; в стислому стані вона повинна бути максимально наближена до кулястої. Розріз дробу становить трохи більше середини її діаметра і проходить посередині дробинки. «Недорізаним» і «перерізана» дробинки неправильно затискаються на волосіні, що сильно впливає на якість оснащення. Коли в одному відділенні коробочки знаходяться дробинки однакового діаметра (і відповідно маси), це полегшує їх підбір для огрузки поплавців. Нерідко буває так, що різні за розміром дробинки навіть в одному наборі мають різну жорсткість, тому варто спробувати кілька з них при покупці.

«Оливки». Наступні за популярністю - поплавочние грузіла- «оливки». «Оливка», на відміну від дробинок, дозволяє сконцентрувати огрузку в одній точці, що буває корисно при лові на течії, на великій глибині, коли необхідно «пробити» верхній шар дрібної риби, зриває насадку, або при лові з далеким закиданням. Принципово розрізняють два види грузил- «оливок» - ковзаючі і фіксовані. Перші ще кілька років тому були вкрай популярні.

Така «оливка» при прийомі риби в підсак зміщується до поплавця і не заплутується в подсачка. Але при лові вона сильно розбивається сама і розбиває нижчестоящі грузила. Частково вирішує проблему використання силіконового стопора і стопорного вузла, що запобігає переміщення і деформацію дробинок. Зараз більшість рибалок використовують фіксовані грузіла- «оливки» традиційної форми - це або куля, або витягнута крапля; і та й інша відмінно протистоять току води. Зустрічаються й інші форми, але це скоріше дизайнерські вишукування виробників, ніж необхідність. Кулясті «оливки» хороші всім, крім одного: вони незручно розташовуються на мотовильцах, довгасті в цьому плані зручніше. Захист від окислення у грузил- «оливок» дуже висока, вона досягається фарбуванням, хімічною покриттям або використанням стійкого до окислення матеріалу.

Традиційний матеріал, з якого виготовляються «оливки», - сплав олова і свинцю, але в продажу стали з'являтися компактні і дуже важкі вольфрамові «оливки». Зафіксувати таке грузило на жилці можна декількома способами.

Найпростіший - пропустити волосінь пару раз в отвір «оливки», проте в цьому випадку волосінь при виведенні риби деформується, перетирається на краях і може порватися навіть від невеликого навантаження.

Трохи складніше - зафіксувати грузіло- «оливку» парою-трійкою дробинок, але з часом таке кріплення слабшає. Дуже надійний спосіб - закріпити кембриком стрижень, що проходить через отвір «оливки», так легко можна перетворити ковзне грузило в надійно зафіксоване. Якщо немає можливості підібрати для штирька дріт відповідного діаметру (обов'язково з корозійно-стійкого металу), то зафіксувати «оливку» можна відрізком гумки від штекерного амортизатора. Його підбирають кілька більшого діаметру, ніж отвір в грузилі, і простягають складеним удвічі відрізком волосіні. Кінчики гумки підрізають на довжину 3-5 мм, щоб при необхідності можна було гумку витягнути і використовувати грузило повторно, на інший оснащенні.

Як не дивно, але звичне розташування «оливки» - важкої частиною вниз - з точки зору гідродинаміки невірно: при падінні або на протязі така конструкція в потоці води розташовується неправильно. Звичайно, це не сильно позначається на лові, але я вже давно використовую монтаж грузіла- «оливки» навпаки - важкої частиною вгору.

Ще одна проблема, з якою стикається рибалка, - коли при витягуванні снасті «оливка» б'є по вудилища. Звичайною маховою або болонської вудки це не завдасть шкоди, але для штекерного вудилища, що має тонкі стінки, це загрожує пошкодженням коліна. Такі неприємності трапляються при лові з важкими плоскими поплавками. Виробники частково вирішили цю проблему, випускаючи грузіла- «оливки», залиті в силіконовий пластик, який пом'якшує удар по вудилища, але все ж при лові варто бути уважним.

Styl. Для огрузки найменших поплавців (вантажопідйомністю до 0,3 г) часто використовують не дробинки, а спеціальні грузила Styl. Вони являють собою невеликі смужки дуже м'якого свинцю, складені вдвічі, масою 0,01-0,05 г, з досить невеликим кроком. Завдяки мікроскопічним розмірам ці грузила вдається підібрати до мікропоплавкам ідеально точно.

М'який свинець і велика площа затиску волосіні в порівнянні з дробинкою дозволяють надійно кріпити таке грузило до волосіні, а при необхідності легко пересувати його.

Огрузка з Styl - це довга гірлянда вантажив, яка розташовується в воді максимально природно, без перегинів волосіні, що дозволяє подавати обережною рибі легку насадку найприроднішим чином.

огрузку поплавці

Огрузка поплавців - робота кропітка, але від її якості часто залежить результат лову. Недостатньо огруженія поплавець не зафіксує обережні клювання, а перевантажений діятиме на постійній основі показувати помилкові під впливом течії, вітру, роботи зі снастю. Звичайно, можна підкоригувати огрузку і на водоймі, знявши або додавши трохи свинцю, але на це потрібен час.

Варіантів огрузки кілька. Найпростіший - скористатися спеціальним пристосуванням ( «огружалкой») від Stonfo. Поплавок кілем затискають в ньому і на чашечку викладають грузила. На жаль, через велику похибки цей спосіб не дозволяє огружают поплавці масою менше 2 г, та й огрузку важчих доводиться додатково коригувати на водоймі. Зате він дозволяє швидко огрузіть багато оснасток, що буває важливо для спортсменів.

Найбільш часто вживаний спосіб - коли поплавок і грузила розташовуються на робочій волосіні. Грузила підбираються індивідуально до кожного поплавка, а зміцнивши їх, весь набір пересувають вище, на неушкоджений ділянку волосіні, на якому монтується оснащення. Спосіб дає відмінну точність, але дуже трудомісткий, оскільки часто доводиться підбирати грузила, мало відрізняються по масі, навіть з одного типорозміру. Цей метод дозволяє виготовляти так звані болванки - відрізки волосіні з огрузкой і поплавком. Кілька таких болванок заготовляють перед ловом, а перенести їх на робочу волосінь - хвилинна справа. Особливо гарний цей спосіб при лові болонським способом.

Замість «огружалкі» Stonfo використовую маленький куточок від поліетиленового пакета, який закріп на кілі поплавка, а в нього розміщую грузила. Спосіб досить швидкий і дає хорошу точність. Вантажопідйомністю куточка пакета можна знехтувати, оскільки вона вкрай мала. Нерідко навіть для звичайної рибалки доводиться максимально точно огружают поплавок, наприклад для лову уклейки або на мотиля.

Щоб домогтися цього, доводиться враховувати всі фактори, що впливають на поплавок, в тому числі масу гачка, а також силу поверхневого натягу води. Щоб знизити її вплив при огрузке, в посудину додають кілька крапель поверхнево-активної речовини, наприклад рідкого мила або рідини для миття посуду. В результаті поплавок перестає залипати на плівці води і показує справжню огруженія. Правильно підібрана огрузка поплавка робить роботу оснащення більш ефективною.

А. Каштанов

Статті по темі:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача