Статьи

Глобальна хакерська атака: вірус паралізував комп'ютери по всьому світу

Постраждали 74 країни. У Росії вірус намагався атакувати персональні комп'ютери МВС, компаній «Мегафон», «Вимпелком», Ощадбанку. З персональними даними, якщо не робили резервних копій, можна попрощатися, кажуть експерти Постраждали 74 країни

Фото: depositphotos.com

Оновлене 16:38

МВС офіційно підтвердило вірусну атаку на персональні комп'ютери відомства, що знаходяться під управлінням операційної системи Windows. Всього було заражено близько однієї тисячі комп'ютерів (0,1%), які були оперативно блоковані, йдеться в заяві на сайті відомства. У МВС стверджують, що їх серверні ресурси не піддавалися зараженню завдяки використанню інших операційних систем і вітчизняних серверів з російським процесором «Ельбрус», і що витік службової інформації з інформаційних ресурсів МВС Росії повністю виключена.
Учасники російського фінансового ринку не постраждали від масштабних хакерських атак увечері 12 травня, заявив РБК джерело, близьке до FinCERT (Центр моніторингу та реагування на комп'ютерні атаки в кредитно-фінансовій сфері) ЦБ. «Все знаходиться під контролем, всі учасники ринку попереджені про досконалої загрозу», - сказало джерело РБК .

Пізніше Сбербанк повідомив, що зафіксував спроби хакерської атаки на свою інфраструктуру, проте всі вони були відбиті. «Системи інформаційної безпеки своєчасно зафіксували спроби проникнення в інфраструктуру банку. Мережа банку передбачає захист від подібних атак. Проникнень вірусів в систему не відбулося », - сказано в повідомленні Ощадбанку, що надійшов в РБК.
У ньому також підкреслюється, що в зв'язку з повідомленнями про вірусні атаки, служби банку, що відповідають за кібербезпека, переведені в режим підвищеної готовності.

Увечері 12 травня з'явилася інформація про атаки хакерів на мережі російських телекомунікаційних компаній ( «Мегафон», «Вимпелком»), а також силових відомств. Компанія «Мегафон» постраждала від атаки менше, ніж могла б, через швидкої реакції служб комп'ютерної безпеки, які відключили значну частину комп'ютерів. І через те, що вона сталася в п'ятницю ввечері, а не в понеділок вранці, повідомив Business FM директор зі зв'язків з громадськістю «Мегафон» Петро Лідов.

Хакерська атака торкнулася практично весь світ - 74 країни. Однак найбільш сильно постраждала Росія, повідомили «Інтерфаксу» в «Лабораторії Касперського». Атака була здійснена програмою-шифрувальником WannaCry. Шахраї блокували комп'ютери і вимагали за розшифровку даних від 300 до 600 доларів в криптовалюта - біткоіни. Їх переклад неможливо відстежити.

Крім відомств, приватних компаній, банків хакерська атака загрожує і звичайним користувачам. У небезпеці опинилися тільки комп'ютери або смартфони теж? І як уникнути зараження свого пристрою?

Корпорація Microsoft випустила оновлення для операційних систем Windows XP, Windows 8 і Windows Server 2003 для захисту користувачів від атак WannaCry. Про це «Інтерфаксу» повідомила представник компанії Христина Давидова. За її словами, користувачі безкоштовного антивіруса компанії і оновленої версії Windows захищені. У Росії і по всьому світу від хакерських атак постраждали різні відомства, державні установи і приватні компанії. «Російські залізниці» повідомила про «вірусну атаку» на свою IT-інфраструктуру. «Вірус в даний час локалізована, проводяться технічні роботи по його знищенню і оновленню антивірусного захисту», - заявили в компанії.

У Центробанку заявили, що зафіксували масові хакерські атаки на банки, але ресурси кредитних організацій не скомпрометовані. Атаки зазнали комп'ютери внутрішньої мережі МВС. Як стверджують джерела «Медіазони», пристрої відомства заражені в декількох регіонах.

Міністерство спочатку спростовувало вірусну атаку, проте пізніше офіційно підтвердило її. Також стало відомо, що в ряді регіонів Росії через вірусної атаки на комп'ютери МВС не працює система видачі водійських прав. Про це сьогодні ТАСС повідомило джерело в правоохоронних органах.

Хакери торкнулися і банківський бізнес. На сайті «Пікабіа» з'явилася фотографія, яка, як свідчить підпис, зроблена в одному з відділень Ощадбанку в Санкт-Петербурзі. У кадрі: сенсорна панель з логотипом і дизайном банку, посередині екрану відкрито діалогове вікно яскраво-червоного кольору, де російською написано, що комп'ютер заблокований. Потрібно заплатити 300 доларів в біткойнов, або дані на ньому будуть знищені через шість годин. Раніше Сбербанк повідомив, що зафіксував спроби хакерської атаки на свою інфраструктуру, проте всі вони були відбиті.

У Франції кілька заводів Renault встали з-за кібератаки, повідомляє в суботу портал France Info. Зупинка стала частиною заходів захисту, які були прийняті, щоб уникнути розповсюдження вірусу, уточнили в компанії. Однією з перших жертв вірусу стали іспанські компанії - телекомунікаційна компанія Telefonica, газова Gas Natural, Iberdrola, що займається поставками електрики, а також банк Santander і філія консалтингової компанії KPMG. У Великобританії хакери атакували комп'ютери системи охорони здоров'я, в Португалії - найбільшого провайдера телекомунікаційних послуг Portugal Telecom.

Британська The Telegraph натякнула на участь Росії в масштабній хакерській атаці. На думку видання, про зв'язок зловмисників з Росією говорять опубліковані попередження угруповання Shadow Brokers щодо президента США після того, як він ініціював ракетні удари по Сирії. Деякі експерти вважають, що послідовність подій вказує на зв'язок Shadow Brokers з російською владою. Однак голова правління Інституту розвитку Інтернету Герман Клименко вважає, що масштабна атака хакерів ніяк не політизувати.

Про що говорить той факт, що від вірусу в Росії більшою мірою постраждали держустанови і відомства?

Крім Росії, серйозно постраждали Україна, Індія і Японія. Атаки зазнали кілька телефонних компаній в Іспанії і Португалії, а також основний залізничний концерн Німеччини. Крім того, були атаковані комп'ютери госпіталів в Великобританії. Пацієнт однієї з лікарень розповів BBC, що через це у нього зірвалася операція на серці:

«У мене була запланована операція на серці. Я чекав її багато-багато місяців. Тепер вони зможуть зробити її тільки в п'ятницю. Уявіть, мене вже поголили, поголили мені руки, ми вже були готові почати, я з ранку себе налаштовував, і раптом перед самим початком хірург мені сказав: «На жаль, нас зламали! Ми нічого не можемо зробити, не можемо прооперувати вас сьогодні ». Їх турбувало, що, якщо мені знадобиться переливання крові, у них не буде можливості визначити потрібну групу крові. За все це відповідала комп'ютерна система. Хтось сказав, що також зламали банки, я не знаю, правда це чи ні, але я читав, що багато лікарень піддалися атаці по всій країні, їх зламали. Кому спало на думку зламувати лікарні? »

згідно з інформацією The Financial Times , Вірус WannaCry був створений хакерами, які змогли дістати коди шпигунської програми, розробленої Агентством національної безпеки США. Використавши її як основу, вони створили більш небезпечний різновид, спрямовану на вимагання. Схожу версію висунули екс-співробітник АНБ Едвард Сноуден і сайт Wikileaks.
За даними анонімного програміста, який веде Twitter MalvareTech , Поширення вірусу WannaCry спочатку було зафіксовано в Ростовській області Росії. Потім він почав з'являтися в Китаї, на Україні, а потім вже і в Європі і США. До речі, той же програміст пізніше зміг випадково уповільнити поширення вірусу.
Він виявив, що вірус для чогось звертається до неіснуючого домену з назвою довжиною 41 символ. Експерт вирішив зареєструвати його, тобто зробити реальним, щоб стежити за активністю шкідливої ​​програми. Після цього зараження вірусом раптово припинилося. Як з'ясувалося потім, в коді вірусу говорилося, що, якщо звернення до цього домену успішно, зараження слід припинити, якщо немає, то продовжити. «Тепер можу додати в своє резюме:« Випадково зупинив міжнародну кібератаку ».

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

У небезпеці опинилися тільки комп'ютери або смартфони теж?
І як уникнути зараження свого пристрою?
Про що говорить той факт, що від вірусу в Росії більшою мірою постраждали держустанови і відомства?
Кому спало на думку зламувати лікарні?
Ru в ваші джерела новин?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача