Статьи

Гальмує відео онлайн в браузері - що робити?

 1. драйвери відеокарти
 2. Апаратне прискорення відео в браузері
 3. Апаратні обмеження комп'ютера, ноутбука або проблеми з ним
 4. Додаткові способи виправити ситуацію, коли онлайн відео гальмує

Одна з поширених проблем при перегляді онлайн відео - воно гальмує в якомусь конкретному браузері, а іноді і у всіх браузерах Одна з поширених проблем при перегляді онлайн відео - воно гальмує в якомусь конкретному браузері, а іноді і у всіх браузерах. Проблема може проявлятися по-різному: іноді гальмують все відео, іноді тільки на конкретному сайті, наприклад, на YouTube, іноді - тільки в повноекранному режимі.

У цій інструкції докладно про можливі причини того, що відео гальмує в браузерах Google Chrome, Яндекс Браузер, Microsoft Edge і IE або Mozilla Firefox.

Примітка: якщо гальмування відео в браузері виражається в тому, що воно зупиняється, якийсь час завантажується (часто можна побачити в рядку статусу), потім відтворюється завантажений фрагмент (без гальм) і знову зупиняється - справа з великою ймовірністю в швидкості Інтернету (також буває, що просто включений торрент-трекер, який використовує трафік, відбувається завантаження оновлень Windows або інший пристрій, підключений до вашого роутеру, активно завантажує щось). Див. також: Як дізнатися швидкість Інтернету .

драйвери відеокарти

Якщо проблема з гальмуючим відео виникла після недавньої переустановки Windows (або, наприклад, після «великого оновлення» Windows 10, що по суті, є перевстановлення) і ви не встановлювали драйвери відеокарти вручну (тобто система встановила їх сама, або ви використовували драйвер-пак), то є чимала ймовірність, що причина лагов відео в браузері - саме драйвери відеокарти.

У цій ситуації рекомендую вручну завантажити драйвери відеокарти з відповідних офіційних сайтів виробників: NVIDIA, AMD або Intel і встановити їх, приблизно як описано в цій статті: Як встановити драйвери відеокарти (Інструкція не нова, але суть не змінилася), або в цій: Як встановити драйвери NVIDIA в Windows 10 .

Примітка: деякі користувачі заходять в диспетчер пристроїв, натискають правою кнопкою миші по відеокарті і вибирають пункт контекстного меню «Оновити драйвер», бачить повідомлення про те, що оновлення драйверів не знайдено і заспокоюється. Насправді, таке повідомлення говорить лише про те, що більш нових драйверів немає в центрі оновлень Windows, але з великою ймовірністю вони є у виробника.

Апаратне прискорення відео в браузері

Ще однією причиною того, що відео гальмує в браузері може бути відключене, а іноді і включене (при неправильній роботі драйверів відеокарти або на деяких старих відкритих) апаратне прискорення відео.

Можна спробувати перевірити, чи включено воно, якщо так - відключити, якщо немає - включити, перезапустити браузер і подивитися, чи збереглася проблема.

У Google Chrome, перш ніж відключати апаратне прискорення, спробуйте такий варіант: в адресному рядку введіть chrome: // flags / # ignore-gpu-blacklist натисніть «Включити» і перезапустіть браузер.

У Google Chrome, перш ніж відключати апаратне прискорення, спробуйте такий варіант: в адресному рядку введіть chrome: // flags / # ignore-gpu-blacklist натисніть «Включити» і перезапустіть браузер

Якщо це не допоможе і відео продовжить відтворюватися з лагами, спробуйте дії з апаратним прискоренням.

Щоб увімкнути або вимкнути апаратного прискорення в браузері Google Chrome:

 1. В адресний рядок введіть chrome: // flags / # disable-accelerated-video-decode і в розпочатому пункті натисніть «Відключити» або «Включити».
 2. Зайдіть в Настройки, відкрийте «Додаткові настройки» і в розділі «Система» переведіть пункт «Використовувати апаратне прискорення».

В Яндекс браузері слід спробувати все ті ж дії, але при введенні адреси сторінки в адресному рядку замість chrome: // використовуйте browser: //

Для того, щоб відключити апаратне прискорення в Internet Explorer і Microsoft Edge, використовуйте наступні кроки:

 1. Натисніть клавіші Win + R, введіть inetcpl.cpl і натисніть Enter.
 2. У вікні, на вкладці «Додатково», в розділі «Прискорення графіки» змініть пункт «Використовувати програмну отрисовку замість графічного процесора» і застосуєте настройки.
 3. Не забудьте перезапустити браузер при необхідності.

Детальніше на тему перших двох браузерів: Як відключити апаратне прискорення відео і Flash в Google Chrome і Яндекс браузері (Відключення або включення прискорення в Flash може стати в нагоді, якщо гальмує тільки відео, що відтворюється через Flash плеєр).

У браузері Mozilla Firefox відключення апаратного прискорення проводиться в Настройки - Загальні - Продуктивність.

Апаратні обмеження комп'ютера, ноутбука або проблеми з ним

У деяких випадках, на не самих нових ноутбуках, гальмує відео може бути викликано з тим фактом, що процесор або відеокарта не справляються з декодуванням відео в обраному дозволі, наприклад, в Full HD. В цьому випадку можна для початку перевірити, як працює відео в більш низькій роздільній здатності.

Крім апаратних обмежень можуть бути і інші, викликають проблеми з відтворенням відео, причини:

 • Високе навантаження на процесор, викликана фоновими завданнями (можна подивитися в диспетчері завдань), іноді - вірусами.
 • Дуже мала кількість місця на системному жорсткому диску, проблеми з жорстким диском, відключений файл підкачки при, одночасно, малому обсязі оперативної пам'яті.

Додаткові способи виправити ситуацію, коли онлайн відео гальмує

У разі, якщо жоден із способів, описаних вище не допоміг виправити ситуацію, можна спробувати наступні методи:

 1. Тимчасово відключити антивірус (якщо встановлено сторонній, а не використовується вбудований захисник Windows), перезапустити браузер.
 2. Спробувати відключити всі розширення в браузері (навіть ті, яким ви на всі 100 відсотків довіряєте). Особливо часто причиною гальмуючого відео можуть бути розширення VPN і різні анонімайзери, але не тільки вони.
 3. Якщо гальмує відео тільки в YouTube, перевірте, чи зберігається проблема, якщо вийти з облікового запису (або запустити браузер в режимі «Інкогніто»).
 4. Якщо відео гальмує тільки на одному сайті, то є ймовірність, що проблема з боку самого сайту, а не у вас.

Сподіваюся, один із способів допоміг вирішити проблему. Якщо ж немає, спробуйте описати в коментарях симптоми проблеми (а, можливо, і виявлені закономірності) і вже використані методи, можливо, мені вдасться допомогти.

А раптом і це буде цікаво:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то