Статьи

Гаджети для Windows XP і їх установка

 1. Як їх запустити

Для більш нових версій Windows стали доступні маленькі програмки, здатні виводити будь-яку інформацію безпосередньо на робочий стіл комп'ютера. Така програма називається «гаджет», іноді зустрічається слово «віджет». Зародилися вони в Windows Vista, але так полюбилися користувачам, що в результаті перекочували і в XP. З їх допомогою можна помітно полегшити використання ПК. Наприклад, розмістити зручні години або виводити свіжі новини в будь-якому місці робочого столу.

Однак в офіційній збірці системи без додаткових програм користуватися гаджетами неможливо. Тому були придумані спеціальні додатки, які дозволяють встановлювати їх з новіших систем.

Як їх запустити

Щоб гаджети могли працювати на Windows XP, буде потрібно завантажити спеціальні програми. Вони необхідні, щоб встановити в систему так званий сайдбар. Існують різні додатки, але з них до розгляду варто взяти тільки два.

Додаток Windows Sidebar є Портировать з Windows 7 панель гаджетів. Щоб користуватися цією програмою - її необхідно завантажити та встановити, слідуючи вказівкам інсталятора. Після запуску, можливо, буде потрібно установка додаткового програмного забезпечення у вигляді Net.Framework 2.0 або вище.

Додаток може не створити ярлик на робочому столі, тому потрібно знайти, куди воно встановилося (як правило, виявити папку з ним можна в Program Files) і запустити файл sidebar.exe. І після цього збоку на Робочому столі відразу з'явиться панель, на якій будуть розташовані наявні в програмі гаджети. Їх можна виносити з бічної панелі і розташовувати як завгодно.

Базова програма має власний набір віджетів, портірованних з Windows 7. Щоб встановити нові гаджети, доведеться виконати кілька маніпуляцій:

 • Завантажити будь-який вподобаний віджет для Windows 7 (майже всі вони сумісні з WinSidebar). Як правило, скачується архів, в якому буде кілька файлів - допоміжні і сам гаджет (має розширення * .gadget).
 • Файл з розширенням * .gadget необхідно помістити його в * .zip. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по файлу, в випадаючому меню «Надіслати» вибрати пункт «Стисла ZIP-папка».

Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по файлу, в випадаючому меню «Надіслати» вибрати пункт «Стисла ZIP-папка»

 • Отриману папку «НазваніеГаджета» потрібно перейменувати в «НазваніеГаджета.Gadget».
 • Після цього необхідно зайти в розташування Windows Sidebar, відшукати там папку Gadgets і скопіювати отриманий ZIP-файл туди.
 • Після цього віджет доступний для використання в WinSidebar.

На жаль, у цього додатка є і свої мінуси. Гаджети, встановлені в Windows XP при його допомоги, неможливо отмасштабовані. Вони будуть мати строго фіксований розмір. Ще один недолік - не всі нові віджети можна встановити таким чином. Вони просто не будуть працювати.

Більш сучасна альтернатива Windows Sidebar, позбавлена ​​від його недоліків. Активно розробляється і донині, здатна підтримувати всі версії Windows починаючи з XP.

Він скачується і інсталюється аналогічно до свого попередника. Єдине - слід бути обережним і не пропустити пропозицію встановити додаткове програмне забезпечення. Потрібно від цього відмовитися - користі воно ніякої не несе, але роботу комп'ютера здатне пригальмувати.

Як тільки програма встановиться - на Робочий стіл буде виведено три випадкових гаджета з наявних в ній за замовчуванням. Відразу ж помітні відмінності з Windows Sidebar:

 • Наявність налаштувань. Можна змінювати точне позиціонування на екрані за координатами, прозорість і кликабельность гаджетів.
 • Масштабування. Строго градуйоване, але воно є. Усього доступно десять варіацій - від 10 до 100% від оригінального розміру.
 • Редактор віджетів. Приємний бонус, який дозволить налаштувати гаджети під себе або навіть створити абсолютно нові.


Завантажувати гаджети для використання з цією програмою потрібно з сайту xwidget.com. Встановлюються вони в такий спосіб:

 • Скачаний архів розпакувати. З нього потрібно витягти і запустити файл самого гаджета.
 • Потім в треї (місце, де розташовані значки додатків на панелі завдань, поруч з годинником) потрібно знайти іконку xWidget і клікнути по ній правою кнопкою миші.
 • Натиснути на «Управління віджетами», потім на вкладку «Все».

Знайти скачаний гаджет і двічі по ньому клікнути. Після цього віджет встановлений в Windows XP і їм можна сміливо користуватися.

(Visited 9 325 times, 1 visits today)

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача