Статьи

Гаджети для Windows XP і їх установка

 1. Як їх запустити

Для більш нових версій Windows стали доступні маленькі програмки, здатні виводити будь-яку інформацію безпосередньо на робочий стіл комп'ютера. Така програма називається «гаджет», іноді зустрічається слово «віджет». Зародилися вони в Windows Vista, але так полюбилися користувачам, що в результаті перекочували і в XP. З їх допомогою можна помітно полегшити використання ПК. Наприклад, розмістити зручні години або виводити свіжі новини в будь-якому місці робочого столу.

Однак в офіційній збірці системи без додаткових програм користуватися гаджетами неможливо. Тому були придумані спеціальні додатки, які дозволяють встановлювати їх з новіших систем.

Як їх запустити

Щоб гаджети могли працювати на Windows XP, буде потрібно завантажити спеціальні програми. Вони необхідні, щоб встановити в систему так званий сайдбар. Існують різні додатки, але з них до розгляду варто взяти тільки два.

Додаток Windows Sidebar є Портировать з Windows 7 панель гаджетів. Щоб користуватися цією програмою - її необхідно завантажити та встановити, слідуючи вказівкам інсталятора. Після запуску, можливо, буде потрібно установка додаткового програмного забезпечення у вигляді Net.Framework 2.0 або вище.

Додаток може не створити ярлик на робочому столі, тому потрібно знайти, куди воно встановилося (як правило, виявити папку з ним можна в Program Files) і запустити файл sidebar.exe. І після цього збоку на Робочому столі відразу з'явиться панель, на якій будуть розташовані наявні в програмі гаджети. Їх можна виносити з бічної панелі і розташовувати як завгодно.

Базова програма має власний набір віджетів, портірованних з Windows 7. Щоб встановити нові гаджети, доведеться виконати кілька маніпуляцій:

 • Завантажити будь-який вподобаний віджет для Windows 7 (майже всі вони сумісні з WinSidebar). Як правило, скачується архів, в якому буде кілька файлів - допоміжні і сам гаджет (має розширення * .gadget).
 • Файл з розширенням * .gadget необхідно помістити його в * .zip. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по файлу, в випадаючому меню «Надіслати» вибрати пункт «Стисла ZIP-папка».

Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по файлу, в випадаючому меню «Надіслати» вибрати пункт «Стисла ZIP-папка»

 • Отриману папку «НазваніеГаджета» потрібно перейменувати в «НазваніеГаджета.Gadget».
 • Після цього необхідно зайти в розташування Windows Sidebar, відшукати там папку Gadgets і скопіювати отриманий ZIP-файл туди.
 • Після цього віджет доступний для використання в WinSidebar.

На жаль, у цього додатка є і свої мінуси. Гаджети, встановлені в Windows XP при його допомоги, неможливо отмасштабовані. Вони будуть мати строго фіксований розмір. Ще один недолік - не всі нові віджети можна встановити таким чином. Вони просто не будуть працювати.

Більш сучасна альтернатива Windows Sidebar, позбавлена ​​від його недоліків. Активно розробляється і донині, здатна підтримувати всі версії Windows починаючи з XP.

Він скачується і інсталюється аналогічно до свого попередника. Єдине - слід бути обережним і не пропустити пропозицію встановити додаткове програмне забезпечення. Потрібно від цього відмовитися - користі воно ніякої не несе, але роботу комп'ютера здатне пригальмувати.

Як тільки програма встановиться - на Робочий стіл буде виведено три випадкових гаджета з наявних в ній за замовчуванням. Відразу ж помітні відмінності з Windows Sidebar:

 • Наявність налаштувань. Можна змінювати точне позиціонування на екрані за координатами, прозорість і кликабельность гаджетів.
 • Масштабування. Строго градуйоване, але воно є. Усього доступно десять варіацій - від 10 до 100% від оригінального розміру.
 • Редактор віджетів. Приємний бонус, який дозволить налаштувати гаджети під себе або навіть створити абсолютно нові.


Завантажувати гаджети для використання з цією програмою потрібно з сайту xwidget.com. Встановлюються вони в такий спосіб:

 • Скачаний архів розпакувати. З нього потрібно витягти і запустити файл самого гаджета.
 • Потім в треї (місце, де розташовані значки додатків на панелі завдань, поруч з годинником) потрібно знайти іконку xWidget і клікнути по ній правою кнопкою миші.
 • Натиснути на «Управління віджетами», потім на вкладку «Все».

Знайти скачаний гаджет і двічі по ньому клікнути. Після цього віджет встановлений в Windows XP і їм можна сміливо користуватися.

(Visited 9 325 times, 1 visits today)

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то