Статьи

FAQ: проблема з кодуванням шрифту в командному рядку Windows

Іноді в інтерпретаторі командного рядка cmd.exe замість російських букв виводяться незрозумілі символи ( "кракозябри" або "зламався шрифт"). Як відновити (поміняти) кодування тексту? Останній раз автор зіткнувся з цією проблемою після додавання потрібних шрифтів у папку C: \ Windows \ Fonts. Нижче - про просте і швидкому, без корекції системного реєстру, способі позбутися "кракозябліков" в командному рядку (скріншоти від імені Windows 7).

C: \ Windows \ Fonts

Щоб розшифрувати кирилицю, запустимо cmd Windows 10 через меню "Пуск" і "Всі програми") → правою кнопкою миші кликнемо по верхній частині вікна → у випадаючому меню знайдемо "Властивості" → в однойменному вікні на вкладці "Шрифт" змінимо "Точкові шрифти "На будь-який інший →" ОК ".

Щоб розшифрувати кирилицю,   запустимо cmd   (в   Windows 10   через меню Пуск і Всі програми) → правою кнопкою миші кликнемо по верхній частині вікна → у випадаючому меню знайдемо Властивості → в однойменному вікні на вкладці Шрифт змінимо Точкові   шрифти   На будь-який інший → ОК

При бажанні, для комфортного сприйняття можна поекспериментувати зі шрифтами, їх розміром, жирністю (чекбокс "Жирний", див. Скріншот), а також розміром курсору (вкладка "Загальні"), розташуванням і розміром вікна (вкладка "Розташування"), кольором тексту і фону як екрану, так і спливаючого вікна консолі Windows (вкладка "Кольори").

Скріншот), а також розміром курсору (вкладка Загальні), розташуванням і розміром вікна (вкладка Розташування), кольором тексту і фону як екрану, так і спливаючого вікна консолі Windows (вкладка Кольори)

На останньому скріншоті - cmd.exe з темно-синім фоном. До речі, завжди можна дізнатися поточну кодування шрифту, набравши в консолі chcp"Enter" (за замовчуванням це cp 866 або DOS кодуванні).

Дмитро Євдокимов
www. TestSoft. su

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.