Статьи

Експеримент: Де вигідніше розміщувати рекламні блоки Adsense?

 1. Початкові умови
 2. Що я буду пробувати в цьому експерименті
 3. результати експерименту
 4. Підсумковий аналіз результатів

Вітаю, друзі. Я вирішив провести перший експеримент з розміщенням рекламних блоків Adsense на своєму блозі. Саму рекламу я використовую давно, але, до сих пір, вона працювала як могла (поставив і забув). Якось не доходили руки провести її тестування на ефективність. Зараз відвідуваність вже не тільки дозволяє проводити такі дослідження, а й вимагає підвищення фінансової віддачі.

Зараз відвідуваність вже не тільки дозволяє проводити такі дослідження, а й вимагає підвищення фінансової віддачі

Реклама від Google Adsense є одним з найпоширеніших способів монетизації сайтів або блогів. Тому, результати таких експериментів можуть бути корисні багатьом моїм читачам.

починаю писати статтю я в день початку експерименту - 27 травня, а закінчує рівно через місяць, коли буде видно результати. Не дивуйтеся, що описано все буде в теперішньому часі, хоча, початок і кінець буде розділяти місяць тестування.

Мета експерименту: Підвищити дохід від контекстної реклами на блозі за рахунок більш ефективної конфігурації рекламних оголошень Google Adsense.

Початкові умови

Зараз на моєму блозі знаходиться 3 рекламні блоки Adsense. Це максимально дозволене правилами Партнерської програми Google кількість. Знаходяться вони:

 1. На початку статті, відразу після заголовка. Показуються текстові та медійні оголошення (відображається тільки в старих статтях, яким більше 2-х тижнів).
 2. В середині статті тільки. Тільки текстові оголошення.
 3. В віджеті сайдбара 240 × 400. Йде показ текстових і медійних оголошень.

У статтях блоки виводяться за допомогою плагіна Whydowork Adsense (зручно вставляти і змінювати).

Що я буду пробувати в цьому експерименті

Так як за правилами дозволяється розміщення лише 3-х блоків реклами, додати більше я не маю права. При цьому, мені зовсім не подобається кликабельность оголошень в сайдбарі. Коли я його туди ставив то вважав, що ця частина сайту добре видно відвідувачам і реклама повинна давати дохід сумірний за рівнем з оголошеннями на початку постів, в реальності віддача менше на порядок. Виникла ідея, що переміщення останнього блоку з сайдбара в кінець статті дасть кращий результат.

Зроблю наступне:

 1. Видалю рекламний блок з сайдбара.
 2. Додам рекламу в кінець статті під основний вміст, відразу за списком рекомендованих статей, який виводиться плагіном WordPress Related Posts.

На даний момент з 28 лютого по 26 травня (90 днів):

 • Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,11%,
 • Показів у видимій частині екрана - 35,14%,
 • Середня ціна за клік 12 центів (в результатах її враховувати не буду, так як останнім часом є тенденція до зростання і навряд чи вона буде давати об'єктивну інформацію).

Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,11%,  Показів у видимій частині екрана - 35,14%,  Середня ціна за клік 12 центів (в результатах її враховувати не буду, так як останнім часом є тенденція до зростання і навряд чи вона буде давати об'єктивну інформацію)

Знову розміщується блок буде горизонтальним, з розмірами 728х90 та показами як текстових, так і медійних оголошень.

результати експерименту

Отже, друзі. Пройшов місяць з того моменту, як я поміняв розташування рекламних блоків Adsense на своєму блозі і пора підбивати підсумки - чи стало краще, стало чи гірше або нічого не змінилося? Робимо ставки 😉

Давайте дивитися.

Облік статистики я провів з 29 травня по 27 червня (30 днів). За цей період вийшло наступне:

 • Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,17%,
 • Показів у видимій частині екрана - 22,78%,
 • Середня ціна за клік теж трохи виросла - 0,14 $, але, я ніяк не пов'язую це зі зміною блоків, скоріше це вплив економічної ситуації і курсів валют.

Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,17%,  Показів у видимій частині екрана - 22,78%,  Середня ціна за клік теж трохи виросла - 0,14 $, але, я ніяк не пов'язую це зі зміною блоків, скоріше це вплив економічної ситуації і курсів валют

Неозброєним поглядом видно, що ефективність реклами істотно змінилася. Клікабельньность оголошень піднялася, при тому, що самі покази рекламних блоків у видимій частині екрана стали рідшими (блок в сайдбарі бачили частіше, ніж блок під статтею, але навіть це не змогло зрівняти шанси).

Підсумковий аналіз результатів

 1. CTR виріс приблизно на 65%. Це немало і при високій відвідуваності ресурсу дає хороший абсолютний приріст доходу.
 2. Кількість показів блоків Adsense скоротилося на 60%. Це означає, що користувачі будуть менше втомлюватися від рекламних матеріалів, цей фактор впливає на загальне сприйняття ресурсу людьми.

Очевидно, що для мого блогу розміщення оголошень в контенті працює більш ефективно, ніж в боковій колонці. Швидше за все, для ресурсів аналогічної тематики і структури ситуація буде точно такий же.

На цьому мій перший (але не останній) експеримент з ефективністю Adsense реклами закінчено, інші експерименти можете знайти в рубриці " лабораторія ". До нової зустрічі.

Пройшов місяць з того моменту, як я поміняв розташування рекламних блоків Adsense на своєму блозі і пора підбивати підсумки - чи стало краще, стало чи гірше або нічого не змінилося?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то