Статьи

Експеримент: Де вигідніше розміщувати рекламні блоки Adsense?

 1. Початкові умови
 2. Що я буду пробувати в цьому експерименті
 3. результати експерименту
 4. Підсумковий аналіз результатів

Вітаю, друзі. Я вирішив провести перший експеримент з розміщенням рекламних блоків Adsense на своєму блозі. Саму рекламу я використовую давно, але, до сих пір, вона працювала як могла (поставив і забув). Якось не доходили руки провести її тестування на ефективність. Зараз відвідуваність вже не тільки дозволяє проводити такі дослідження, а й вимагає підвищення фінансової віддачі.

Зараз відвідуваність вже не тільки дозволяє проводити такі дослідження, а й вимагає підвищення фінансової віддачі

Реклама від Google Adsense є одним з найпоширеніших способів монетизації сайтів або блогів. Тому, результати таких експериментів можуть бути корисні багатьом моїм читачам.

починаю писати статтю я в день початку експерименту - 27 травня, а закінчує рівно через місяць, коли буде видно результати. Не дивуйтеся, що описано все буде в теперішньому часі, хоча, початок і кінець буде розділяти місяць тестування.

Мета експерименту: Підвищити дохід від контекстної реклами на блозі за рахунок більш ефективної конфігурації рекламних оголошень Google Adsense.

Початкові умови

Зараз на моєму блозі знаходиться 3 рекламні блоки Adsense. Це максимально дозволене правилами Партнерської програми Google кількість. Знаходяться вони:

 1. На початку статті, відразу після заголовка. Показуються текстові та медійні оголошення (відображається тільки в старих статтях, яким більше 2-х тижнів).
 2. В середині статті тільки. Тільки текстові оголошення.
 3. В віджеті сайдбара 240 × 400. Йде показ текстових і медійних оголошень.

У статтях блоки виводяться за допомогою плагіна Whydowork Adsense (зручно вставляти і змінювати).

Що я буду пробувати в цьому експерименті

Так як за правилами дозволяється розміщення лише 3-х блоків реклами, додати більше я не маю права. При цьому, мені зовсім не подобається кликабельность оголошень в сайдбарі. Коли я його туди ставив то вважав, що ця частина сайту добре видно відвідувачам і реклама повинна давати дохід сумірний за рівнем з оголошеннями на початку постів, в реальності віддача менше на порядок. Виникла ідея, що переміщення останнього блоку з сайдбара в кінець статті дасть кращий результат.

Зроблю наступне:

 1. Видалю рекламний блок з сайдбара.
 2. Додам рекламу в кінець статті під основний вміст, відразу за списком рекомендованих статей, який виводиться плагіном WordPress Related Posts.

На даний момент з 28 лютого по 26 травня (90 днів):

 • Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,11%,
 • Показів у видимій частині екрана - 35,14%,
 • Середня ціна за клік 12 центів (в результатах її враховувати не буду, так як останнім часом є тенденція до зростання і навряд чи вона буде давати об'єктивну інформацію).

Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,11%,  Показів у видимій частині екрана - 35,14%,  Середня ціна за клік 12 центів (в результатах її враховувати не буду, так як останнім часом є тенденція до зростання і навряд чи вона буде давати об'єктивну інформацію)

Знову розміщується блок буде горизонтальним, з розмірами 728х90 та показами як текстових, так і медійних оголошень.

результати експерименту

Отже, друзі. Пройшов місяць з того моменту, як я поміняв розташування рекламних блоків Adsense на своєму блозі і пора підбивати підсумки - чи стало краще, стало чи гірше або нічого не змінилося? Робимо ставки 😉

Давайте дивитися.

Облік статистики я провів з 29 травня по 27 червня (30 днів). За цей період вийшло наступне:

 • Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,17%,
 • Показів у видимій частині екрана - 22,78%,
 • Середня ціна за клік теж трохи виросла - 0,14 $, але, я ніяк не пов'язую це зі зміною блоків, скоріше це вплив економічної ситуації і курсів валют.

Клікабельність блоку в сайдбарі - 0,17%,  Показів у видимій частині екрана - 22,78%,  Середня ціна за клік теж трохи виросла - 0,14 $, але, я ніяк не пов'язую це зі зміною блоків, скоріше це вплив економічної ситуації і курсів валют

Неозброєним поглядом видно, що ефективність реклами істотно змінилася. Клікабельньность оголошень піднялася, при тому, що самі покази рекламних блоків у видимій частині екрана стали рідшими (блок в сайдбарі бачили частіше, ніж блок під статтею, але навіть це не змогло зрівняти шанси).

Підсумковий аналіз результатів

 1. CTR виріс приблизно на 65%. Це немало і при високій відвідуваності ресурсу дає хороший абсолютний приріст доходу.
 2. Кількість показів блоків Adsense скоротилося на 60%. Це означає, що користувачі будуть менше втомлюватися від рекламних матеріалів, цей фактор впливає на загальне сприйняття ресурсу людьми.

Очевидно, що для мого блогу розміщення оголошень в контенті працює більш ефективно, ніж в боковій колонці. Швидше за все, для ресурсів аналогічної тематики і структури ситуація буде точно такий же.

На цьому мій перший (але не останній) експеримент з ефективністю Adsense реклами закінчено, інші експерименти можете знайти в рубриці " лабораторія ". До нової зустрічі.

Пройшов місяць з того моменту, як я поміняв розташування рекламних блоків Adsense на своєму блозі і пора підбивати підсумки - чи стало краще, стало чи гірше або нічого не змінилося?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то