Статьи

Доступ в Інтернет: трафік, тарифи, провайдери | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

Доступ в Інтернет потроху, але дешевшає, а безлімітних тарифів ADSL стає все більше. кореспондент порталу www.interfax.by вирішив з'ясувати, які ж пропозиції білоруських операторів найвигідніші.

Підключення за безлімітним тарифом - це найпростіший спосіб доступу в Інтернет. Не треба вираховувати, скільки гігабайт трафіку було завантажено і скільки доведеться доплачувати в разі перевитрати. Особливо це зручно, якщо комп'ютером крім дорослих користуються діти - їм деколи дуже складно пояснити, що таке трафік. Маленькі бешкетники можуть в азарті скачати нову іграшку або ненавмисно запустити оновлення операційної системи, яке буде займати не одну сотню мегабайт.

Зручний такий спосіб роботи з клієнтом і для провайдера, оскільки позбавляє від змісту білінгової системи - а це людські і "залізні" ресурси. Безлімітні тарифи вже стали стандартом де-факто у всьому світі, а відмінності між ними полягають лише в сумі оплати і швидкості доступу.

Не тільки в ціні

Переважна більшість користувачів, в першу чергу, цікавить тільки одне: скільки йому доведеться платити в місяць. І здавалося б, що чим дешевше, тим краще. А насправді важливі не тільки розміри щомісячних платежів, а й те, наскільки оперативно діє служба технічної підтримки, стабільна робота провайдера, які додаткові послуги надаються, які є способи оплати. Часто провайдери призводять лише мінімальні платежі, а насправді користувачам додатково доводиться оплачувати підключення, щомісячне обслуговування телефонної лінії і купувати обладнання. Все це необхідно дізнатися перед тим, як визначатися з тим оператором, який буде надавати послугу доступу в Інтернет на протязі наступних років. Адже якщо вам щось не сподобається, процес розірвання договору, зняття обладнання провайдера з АТС і повторна процедура оформлення відносин з новим оператором може зайняти приблизно місяць, протягом якого, швидше за все, доведеться користуватися комутованим доступом (dial-up) або ж " заюзать "GPRS / EDGE надається операторами зв'язку.

Тариф тарифу ворожнечу

Список провайдерів, що надають доступ в Інтернет, великий, але далеко не у всіх є безлімітні тарифи. Часто провайдери пропонують або денної "анлім", або нічний. Тобто у випадку з денним безлімітним тарифом з ранку до вечора трафік підраховувати не буде. А після настання години Х почне "крутитися" лічильник. Тому краще вибирати з цілодобових тарифних планів - в цьому випадку все ясно і прозоро. Є щомісячна абонентська плата і певна швидкість, яка завжди буде нижче, ніж в тарифах з урахуванням трафіку. У підсумку з усього різноманіття тарифних планів найцікавішими виявилися пропозиції восьми провайдерів: вони оптимальні як за вартістю, так і за швидкістю з'єднання.

byfly "Домосед"

Тарифний план "Домосед" - це щомісячна абонентська плата Br60 000 за необмежений трафік і підключення на швидкості 256 Кбіт / сек. Швидкість, на перший погляд, невелика, але це найвигідніша пропозиція на ринку - дешевше, мабуть, годі й шукати. Якщо потрібно ще більша швидкість з'єднання, то можна розглядати ще два тарифних плани: "Домосед плюс" -512 Кбіт / сек за Br120 000, а також "Домосед XXL", при якому швидкість підключення становить 1024 Кбіт / сек і абонентська плата дорівнює Br150 000 .

Серед безперечних достоїнств підключення до byfly - відсутність плати за трасування лінії і щомісячного збору за обслуговування, швидке підключення (якщо є місце на АТС, то це рідко займає більше трьох днів). Це позначилися державні коріння: byfly - це торгова марка РУП "Белтелеком". Ще один приємний бонус: зараз при підключенні абсолютно безкоштовно дають у тимчасове користування модем.

Недоліки цього оператора в тому, що дуже слабо розвинені внутрішні ресурси, доступ до яких можна отримати тільки через нове підключення, а це дуже незручно. Додзвонитися в службу технічної підтримки за цілодобовим номером 123 нескладно - максимальний час очікування не перевищує 15 хвилин. Але оператори там рідко можуть дати відповідь на складне питання. Вони переадресовують його технічним фахівцям, які працюють вже не цілодобово, а строго певний час. Тобто якщо збій в роботі сервісу стався в п'ятницю ввечері, то проблема, що вимагає участі техніка, в кращому випадку вирішиться в понеділок.

З оплатою послуг byfly ніяких проблем не виникне. Знаючи номер договору зробити це можна в численних банкоматах, інфокіосках і відділеннях банку, на пошті, а також придбавши скретч-карти.

Шпаркi Дамавiк "мастхев"

Назва тарифного плану "мастхев" в точності відповідає вільному перекладу цієї фрази: "Треба мати". Адже ні в кого з провайдерів немає можливості працювати на швидкості 1 024 Кбіт / сек за таку низьку абонентську плату - всього Br79 500. Це майже в два рази вигідніше тарифу byfly "Домосед XXL". Однак у цієї пропозиції є один, але дуже спірний момент. Якщо трафік перевищить 15 Гб, то швидкість автоматично знизиться до 64 Кбіт / сек. Втім, це компенсується розвинутою структурою внутрішніх ресурсів компанії. Тобто викачувати щось об'ємне не потрібно - фільми, серіали, музику, ігри можна знайти на серверах "Атлант Телеком". 1 Гб внутрішнього трафіку при цьому варто Br1000.

Вартість підключення до тарифного плану "мастхев" становить Br25 000, при виїзді фахівця вже Br63 720. Якщо є бажання, то в компанії можна відразу ж придбати рекомендований модем ZyXel Prestige 660R і ADSL-спліттер - обидва пристрої обійдуться в Br219 250.

Список пунктів, в яких можна оплатити послуги "Шпаркi Дамавiк", найширший з усіх. Це можна зробити на пошті, а також в переважній більшості банків, що працюють в Білорусі. Крім того, до оплати приймаються електронні "гроші" Easy Pay.

SML day

Третє цікава пропозиція - це пакет SML day за Br89 000 в місяць. Доступ в Інтернет здійснюється на швидкості 512 Кбіт / сек. Цей тарифний план відноситься до погодинним. Тобто необмежений трафік надається з 6 ранку і до 21.00, а також у вихідні та святкові дні. Однак щодня у користувача є можливість безкоштовно користуватися 100 Мб трафіку - вони нараховуються щовечора. І якщо розумно витрачати ці 100 Мб (з урахуванням того, що більшість людей лягає спати до 24 годин, зробити це зовсім нескладно), то в тарифі SML day можна спокійно вкладатися в абонентську плату.

Підключення до SML day обійдеться в Br21 000. А в разі якщо знадобиться виїзд фахівця, то доведеться розщедритися на кругленьку суму - Br103 000. Модем для підключення доведеться купувати самостійно.

Оплатити послуги провайдера можна на пошті, в пунктах РУП "Белтелеком", в "Беларусбанк", "Белагропромбанк", "Бєлвнєшекономбанк", "Приорбанк", "БПС-Банку" і Мінськом Транзитному Банку, а також скориставшись системами електронних платежів Easy Pay, WebMoney і Webpay.

У хвості

За великим рахунком, три перерахованих вище тарифні плани є найсильнішими. Це видно в порівнянні з рештою. Так, провайдер IP Tel пропонує підключення до тарифу "Перчик" за Br65 000 в місяць при швидкості 192 Кбіт / сек. Однак цей план програє тому ж "домосіди", в якому абонентська плата нижче, а швидкість вище. У компанії Networks Systems можна підключити Інтернет на скорості128 Кбіт / сек, але щомісяця платити при цьому несопоставимую суму Br268 000. Плюс ще й за підключення доведеться заплатити Br25 000. Не особливо цікаво і пропозиція провайдера Anitex - щомісячна абонентська плата за тариф ADSL UNLIMITED становить Br84 000 р. А швидкість на ньому в два рази нижче, ніж на SML day, - 256 Кбіт / сек.

Ще у провайдерів IP Tel, Anitex і Networks Systems погано розвинена система оплати послуг. Зробити це можна від сили в чотирьох-п'яти банках.

Найдорожчий безлімітний Інтернет у телекомунікаційній компанії "Соло". У тарифі "анлім" на симетричних швидкостях 256 Кбіт / сек передбачена "абонентка" в розмірі Br443 800. І це при тому, що ще доведеться щомісяця платити за обслуговування телефонної лінії Br16 000 (у інших провайдерів ця сума вже включена в платежі), а підключення до мережі варто Br55 000. Втім, навіть якщо знизити швидкість вихідного трафіку до 128 Кбіт / сек, то розмір абонентської плати все одно буде дуже високим - Br161 280.

Останній в списку провайдерів - це оператор кабельного телебачення "Космос ТВ". У цій компанії відразу кілька безлімітних тарифів, і одні з найцікавіших - це "Потік Старт" з найнижчою "абонентської" Br49 900 і невисокою швидкістю 128 Кбіт / сек, а також "Потік Серфер" - швидкість в ньому обмежена 300 Кбіт / сек , а щомісячна абонентська плата становить Br107 000. Причому, аналогічно ТП "мастхев", тут обмежений сумарний місячний трафік. Якщо він перевищить 11 Гб в першому випадку і 12 Гб - в другому, швидкість автоматично знизиться до 32 Кбіт / сек. Якщо останній момент бентежить, то можна вибрати тарифний план "Поток-128" зі швидкістю 128 Кбіт / сек і платою Br100 000 в місяць.

Підключення до ресурсів "Космос ТВ" в першу чергу буде цікаво абонентам кабельного телебачення. Їм буде набагато простіше здійснювати платежі, які приймаються майже у всіх банках. За підключення Інтернету доведеться заплатити Br53 300, в якості бонуса абонентам у тимчасове користування буде надано кабельний модем.

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).