Статьи

Домашній FTP-сервер - Ігроманія

 1. Домашній FTP-сервер У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо...
 2. FileZilla Server
 3. * * *
 4. Домашній FTP-сервер
 5. Golden FTP Server
 6. FileZilla Server
 7. * * *
 8. Домашній FTP-сервер
 9. Golden FTP Server
 10. FileZilla Server
 11. * * *

Домашній FTP-сервер

У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо гостро. Пропускна здатність більшості сучасних поштових служб, як правило, не перевищує 10-30 Мб вхідного / вихідного трафіку в одному листі. Відправка цінної інформації по ICQ - справа дуже ризикована: з'єднання може обірватися в будь-яку секунду, так як коннект залежить не тільки від швидкості передачі даних один одному, а й від роботи центрального ICQ-сервера.

Величезні файлові сховища рівня Rapidshare працюють на комерційній основі: для любителів халяви встановлюється ліміт на скачування файлів. Скажімо, якщо ви завантажили на «Рапіді» будь-який файл задарма, то наступний пакет даних зможете отримати приблизно через годину. Що ж стосується файлообмінних мереж, то тут теж все не так райдужно, як хотілося б: скачувати, припустимо, демоверсію очікуваної гри, а тут - раз! - і більшість сідерів (користувачі, які роздають той чи інший файл) пішло в офлайн. А якщо у вас модем налаштований в режимі роутера, то з файлообмінниками і зовсім незручно працювати.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам? А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів? У цьому вам допоможуть спеціальні програми з категорії FTP-серверів - це компактні утиліти, що дозволяють перетворити домашній комп'ютер на повноцінний файлове сховище, розмір якого обмежується лише обсягом вашого жорсткого диска. FTP-серверів в інтернеті дуже багато, однак по-справжньому хороших - одиниці. Сьогодні розповімо вам про двох кращих, на наш погляд, FTP-серверах: Golden FTP Server і FileZilla Server.

Golden FTP Server

Почнемо нашу розповідь про FTP-серверах з маленькою утиліти під назвою Golden FTP Server. Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми.

Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми

Golden FTP Server - ідеальне рішення для миттєвого розгортання файлового сховища.

GFS відмінно підійде для користувачів, що бажають оперативно запустити FTP-станцію і дозволити доступ до нього всім бажаючим. Наприклад, на базі GFS можна зробити велике файлове сховище для сайту, в якому щодня публікуються десятки, а то і сотні важких файлів (саундтреки, демоверсії, відеоролики).

Крім стандартного Golden FTP-сервера існує версія PRO з розширеними можливостями. Високий рівень варіант можна використовувати протягом 30 днів, але потім доведеться або купити повну версію ($ 29 на офіційному сайті www.goldenftpserver.com), або видалити утиліту з вінчестера. Далі мова піде виключно про безкоштовної версії FTP-сервера, тому що її можливостей з лишком вистачить для потреб простого інтернетчика.

Інтерфейс Golden FTP Server досить своєрідний. У лівій частині програми розташувалася компактна панель інструментів, на яку винесені чотири найнеобхідніші кнопки - Відкриті папки, З'єднання, Налаштування, Про програму. У правій частині програми розташовується поле, інформація в ньому змінюється в залежності від натискання однієї з чотирьох кнопок на інструментальній панелі.

Розгортання FTP-сервера проходить буквально в пару кліків - натискаєте на кнопку Відкриті папки, тиснете на кнопку Додати в поле навпроти, вказуєте в віконці, що з'явилося каталог, до якого хочете відкрити доступ, і програма автоматично згенерує локальну посилання на каталог.

Якщо ви хочете, щоб на запущений вами сервер могли заглянути не тільки мережеві, а й інтернет-користувачі, виконайте наступні дії. Насамперед підключіть у провайдера послугу Анонсований IP-адреса для отримання персонального адреси своєї станції в інтернеті. Активуйте, виберіть пункт меню Пуск / Виконати і у вікні надрукуйте команду cmd. У командному рядку наберіть ipconfig. Потім відшукайте в вікні командного рядка пункт IP-адреса і скопіюйте значення даного параметра в буфер обміну. З цього моменту в розшарений папку вашого диска можна потрапити через інтернет за посиланням ftp: // ваш IP-адресу.

FileZilla Server

Незважаючи на простоту і зручність Golden FTP, найбільшою популярністю у інтернетчиків користується програма FileZilla Server. Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища.

Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища

Заглянути на обраний FTP-сервер можна з будь-якого інтернет-браузера.

Інтерфейс FileZilla Server в порівнянні з GFS досить суворий. Після запуску ви побачите, що більшу частину робочої області програми займають поля (спеціальні логи), в яких відображається інформація про стан з'єднання, підключених користувачів до сервера і безліч інших атрибутів. У верхній частині додатка розташовано каскадні меню, а також панель інструментів з безліччю кнопок для контролю над сервером.

Заглянувши в меню Edit і якшо по кнопці Settings, ви побачите вікно налаштувань сервера, що складається з двох областей: в лівій знаходиться список груп налаштувань, в праву ж завантажуються параметри окремих налаштувань, які ви вибрали.

Розглянемо вміст основних блоків. У групі General Settings містяться базові настройки FTP-станції - номер порту для підключення (Listen of these ports), максимальне число користувачів, здатних під'єднатися до сервера одночасно (Max. Numbers of users, для зняття ліміту на кількість підключень пропишіть в цьому полі значення 0 ), настройки тайм-аутів (Timeout settings).

Блок Welcome Message містить всього лише одне поле - Custom welcome message для введення тексту привітання, який буде відображатися при успішному з'єднанні користувача з сервером. У цьому полі ви можете вписати абсолютно будь-який текст. У групі IP Binds знаходиться поле Bind the server to the following IP addresses для прив'язки вашого FTP-шника до певних IP-адресами (це необхідно зробити, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був доступний через інтернет).

У категорії IP Filter знаходяться бан-списки за обраними вами IP-адресами. Якщо вам хтось докучає (навмисне перевантажує сервер, намагається зламати FTP-станцію), просто-напросто внесіть IP кривдника в одне з полів даної групи. У блоці Speed Limits ви можете встановити обмеження на швидкість завантаження контенту з вашого сервера і закачування файлів на вашу машину. При цьому можна не просто позначити ліміти, а й призначити власні правила гри, наприклад, встановити певний швидкісний ліміт на кожен день тижня: адже в робочі дні FTP-станції куди менш завантажені, ніж у вихідні. Тому розумно знизити навантаження на сервер у вихідні, наклавши певні обмеження, і, навпаки, зняти обмеження швидкості в будні дні.

FileZilla Server - один з найшвидших і надійних FTP-серверів, до того ж абсолютно безкоштовний.

У категорії Filetransfer compressions містяться параметри, що визначають рівень стиснення вихідних / вхідних пакетів. Ви можете пограти з коректуванням атрибутів і подивитися, як це позначиться на роботі сервера. Однак особливо радіти не варто - чим сильніше стиск, тим менше ймовірність, що ваші файли зможуть завантажити користувачі з поганим коннектом. Незважаючи на те, що ми розповіли лише про основні блоках налаштувань сервера, для створення найпростішого сервера інші вам, швидше за все, не знадобляться.

Отже, сервер налаштований і захищений. Саме час запустити його - відкрити доступ до ряду директорій, розташованих на вашому жорсткому диску. Причому зробити це в FileZilla Server не так вже й легко, для початку необхідно створити групи користувачів і лише після цього відкривати для них доступ до сховища. З одного боку, це не дуже зручно - створюй акаунти, під кожен з них відкривай доступ до певних каталогів і налаштовуй параметри ... Довго, важко і якось незвично. Але тільки на перший раз. Одного разу розібравшись, ви зможете дуже швидко, буквально за 5-10 хвилин, розгорнути на будь-якому комп'ютері величезну FTP-станцію з підвищеним захистом, багаторівневою системою доступу і багатьма іншими корисними функціями. Так що гра варта свічок.

Для створення нових груп виберіть пункт меню Edit users або Edit Groups, на панелі в лівій частині вікна (Users або Groups, в залежності від того, в який пункт меню ви перейшли) клікніть по пункту Shared folders і натисніть кнопку Add в полі Users / Groups. У вікні, надрукувати довільне ім'я користувача або групи і натисніть Ok. Група створена - можна приступати до расшаріваніє папок.

В поле Shared Folders натисніть на кнопку Add, щоб додати в список нову директорію, після чого відзначте прапорцями необхідні пункти в полях Files і Directories (права на читання, запис, видалення контенту). Закінчивши настройку облікового запису, натисніть кнопку Ok, щоб вийти з редактора груп і зберегти зміни. Ось, в принципі, і все, FTP-сервер готовий до роботи.

* * *

Тепер ви знаєте, як відкрити доступ до будь-якого файлу на вашому диску для будь-якого користувача Мережі. Тільки не забувайте, що чим більше користувачів одночасно скачують інформацію з вашого комп'ютера, тим нижче швидкість у кожного з них. Адже загальний пропускної канал заздалегідь визначений вашим оператором зв'язку і рідко перевищує 1 Мбіт / с.

За допомогою домашніх FTP-серверів дуже зручно обмінюватися демки ігор з друзями і запускати в Мережу свої моди - коли їх завантажить 100-200 чоловік, сервер можна виключати, далі ваші творіння самі розлетяться по Світовій павутині: хтось викладе їх на платних серверах, заллє на що вимагають реєстрації мод-портали.

Домашній FTP-сервер

У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо гостро. Пропускна здатність більшості сучасних поштових служб, як правило, не перевищує 10-30 Мб вхідного / вихідного трафіку в одному листі. Відправка цінної інформації по ICQ - справа дуже ризикована: з'єднання може обірватися в будь-яку секунду, так як коннект залежить не тільки від швидкості передачі даних один одному, а й від роботи центрального ICQ-сервера.

Величезні файлові сховища рівня Rapidshare працюють на комерційній основі: для любителів халяви встановлюється ліміт на скачування файлів. Скажімо, якщо ви завантажили на «Рапіді» будь-який файл задарма, то наступний пакет даних зможете отримати приблизно через годину. Що ж стосується файлообмінних мереж, то тут теж все не так райдужно, як хотілося б: скачувати, припустимо, демоверсію очікуваної гри, а тут - раз! - і більшість сідерів (користувачі, які роздають той чи інший файл) пішло в офлайн. А якщо у вас модем налаштований в режимі роутера, то з файлообмінниками і зовсім незручно працювати.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам? А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів? У цьому вам допоможуть спеціальні програми з категорії FTP-серверів - це компактні утиліти, що дозволяють перетворити домашній комп'ютер на повноцінний файлове сховище, розмір якого обмежується лише обсягом вашого жорсткого диска. FTP-серверів в інтернеті дуже багато, однак по-справжньому хороших - одиниці. Сьогодні розповімо вам про двох кращих, на наш погляд, FTP-серверах: Golden FTP Server і FileZilla Server.

Golden FTP Server

Почнемо нашу розповідь про FTP-серверах з маленькою утиліти під назвою Golden FTP Server. Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми.

Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми

Golden FTP Server - ідеальне рішення для миттєвого розгортання файлового сховища.

GFS відмінно підійде для користувачів, що бажають оперативно запустити FTP-станцію і дозволити доступ до нього всім бажаючим. Наприклад, на базі GFS можна зробити велике файлове сховище для сайту, в якому щодня публікуються десятки, а то і сотні важких файлів (саундтреки, демоверсії, відеоролики).

Крім стандартного Golden FTP-сервера існує версія PRO з розширеними можливостями. Високий рівень варіант можна використовувати протягом 30 днів, але потім доведеться або купити повну версію ($ 29 на офіційному сайті www.goldenftpserver.com), або видалити утиліту з вінчестера. Далі мова піде виключно про безкоштовної версії FTP-сервера, тому що її можливостей з лишком вистачить для потреб простого інтернетчика.

Інтерфейс Golden FTP Server досить своєрідний. У лівій частині програми розташувалася компактна панель інструментів, на яку винесені чотири найнеобхідніші кнопки - Відкриті папки, З'єднання, Налаштування, Про програму. У правій частині програми розташовується поле, інформація в ньому змінюється в залежності від натискання однієї з чотирьох кнопок на інструментальній панелі.

Розгортання FTP-сервера проходить буквально в пару кліків - натискаєте на кнопку Відкриті папки, тиснете на кнопку Додати в поле навпроти, вказуєте в віконці, що з'явилося каталог, до якого хочете відкрити доступ, і програма автоматично згенерує локальну посилання на каталог.

Якщо ви хочете, щоб на запущений вами сервер могли заглянути не тільки мережеві, а й інтернет-користувачі, виконайте наступні дії. Насамперед підключіть у провайдера послугу Анонсований IP-адреса для отримання персонального адреси своєї станції в інтернеті. Активуйте, виберіть пункт меню Пуск / Виконати і у вікні надрукуйте команду cmd. У командному рядку наберіть ipconfig. Потім відшукайте в вікні командного рядка пункт IP-адреса і скопіюйте значення даного параметра в буфер обміну. З цього моменту в розшарений папку вашого диска можна потрапити через інтернет за посиланням ftp: // ваш IP-адресу.

FileZilla Server

Незважаючи на простоту і зручність Golden FTP, найбільшою популярністю у інтернетчиків користується програма FileZilla Server. Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища.

Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища

Заглянути на обраний FTP-сервер можна з будь-якого інтернет-браузера.

Інтерфейс FileZilla Server в порівнянні з GFS досить суворий. Після запуску ви побачите, що більшу частину робочої області програми займають поля (спеціальні логи), в яких відображається інформація про стан з'єднання, підключених користувачів до сервера і безліч інших атрибутів. У верхній частині додатка розташовано каскадні меню, а також панель інструментів з безліччю кнопок для контролю над сервером.

Заглянувши в меню Edit і якшо по кнопці Settings, ви побачите вікно налаштувань сервера, що складається з двох областей: в лівій знаходиться список груп налаштувань, в праву ж завантажуються параметри окремих налаштувань, які ви вибрали.

Розглянемо вміст основних блоків. У групі General Settings містяться базові настройки FTP-станції - номер порту для підключення (Listen of these ports), максимальне число користувачів, здатних під'єднатися до сервера одночасно (Max. Numbers of users, для зняття ліміту на кількість підключень пропишіть в цьому полі значення 0 ), настройки тайм-аутів (Timeout settings).

Блок Welcome Message містить всього лише одне поле - Custom welcome message для введення тексту привітання, який буде відображатися при успішному з'єднанні користувача з сервером. У цьому полі ви можете вписати абсолютно будь-який текст. У групі IP Binds знаходиться поле Bind the server to the following IP addresses для прив'язки вашого FTP-шника до певних IP-адресами (це необхідно зробити, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був доступний через інтернет).

У категорії IP Filter знаходяться бан-списки за обраними вами IP-адресами. Якщо вам хтось докучає (навмисне перевантажує сервер, намагається зламати FTP-станцію), просто-напросто внесіть IP кривдника в одне з полів даної групи. У блоці Speed Limits ви можете встановити обмеження на швидкість завантаження контенту з вашого сервера і закачування файлів на вашу машину. При цьому можна не просто позначити ліміти, а й призначити власні правила гри, наприклад, встановити певний швидкісний ліміт на кожен день тижня: адже в робочі дні FTP-станції куди менш завантажені, ніж у вихідні. Тому розумно знизити навантаження на сервер у вихідні, наклавши певні обмеження, і, навпаки, зняти обмеження швидкості в будні дні.

FileZilla Server - один з найшвидших і надійних FTP-серверів, до того ж абсолютно безкоштовний.

У категорії Filetransfer compressions містяться параметри, що визначають рівень стиснення вихідних / вхідних пакетів. Ви можете пограти з коректуванням атрибутів і подивитися, як це позначиться на роботі сервера. Однак особливо радіти не варто - чим сильніше стиск, тим менше ймовірність, що ваші файли зможуть завантажити користувачі з поганим коннектом. Незважаючи на те, що ми розповіли лише про основні блоках налаштувань сервера, для створення найпростішого сервера інші вам, швидше за все, не знадобляться.

Отже, сервер налаштований і захищений. Саме час запустити його - відкрити доступ до ряду директорій, розташованих на вашому жорсткому диску. Причому зробити це в FileZilla Server не так вже й легко, для початку необхідно створити групи користувачів і лише після цього відкривати для них доступ до сховища. З одного боку, це не дуже зручно - створюй акаунти, під кожен з них відкривай доступ до певних каталогів і налаштовуй параметри ... Довго, важко і якось незвично. Але тільки на перший раз. Одного разу розібравшись, ви зможете дуже швидко, буквально за 5-10 хвилин, розгорнути на будь-якому комп'ютері величезну FTP-станцію з підвищеним захистом, багаторівневою системою доступу і багатьма іншими корисними функціями. Так що гра варта свічок.

Для створення нових груп виберіть пункт меню Edit users або Edit Groups, на панелі в лівій частині вікна (Users або Groups, в залежності від того, в який пункт меню ви перейшли) клікніть по пункту Shared folders і натисніть кнопку Add в полі Users / Groups. У вікні, надрукувати довільне ім'я користувача або групи і натисніть Ok. Група створена - можна приступати до расшаріваніє папок.

В поле Shared Folders натисніть на кнопку Add, щоб додати в список нову директорію, після чого відзначте прапорцями необхідні пункти в полях Files і Directories (права на читання, запис, видалення контенту). Закінчивши настройку облікового запису, натисніть кнопку Ok, щоб вийти з редактора груп і зберегти зміни. Ось, в принципі, і все, FTP-сервер готовий до роботи.

* * *

Тепер ви знаєте, як відкрити доступ до будь-якого файлу на вашому диску для будь-якого користувача Мережі. Тільки не забувайте, що чим більше користувачів одночасно скачують інформацію з вашого комп'ютера, тим нижче швидкість у кожного з них. Адже загальний пропускної канал заздалегідь визначений вашим оператором зв'язку і рідко перевищує 1 Мбіт / с.

За допомогою домашніх FTP-серверів дуже зручно обмінюватися демки ігор з друзями і запускати в Мережу свої моди - коли їх завантажить 100-200 чоловік, сервер можна виключати, далі ваші творіння самі розлетяться по Світовій павутині: хтось викладе їх на платних серверах, заллє на що вимагають реєстрації мод-портали.

Домашній FTP-сервер

У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо гостро. Пропускна здатність більшості сучасних поштових служб, як правило, не перевищує 10-30 Мб вхідного / вихідного трафіку в одному листі. Відправка цінної інформації по ICQ - справа дуже ризикована: з'єднання може обірватися в будь-яку секунду, так як коннект залежить не тільки від швидкості передачі даних один одному, а й від роботи центрального ICQ-сервера.

Величезні файлові сховища рівня Rapidshare працюють на комерційній основі: для любителів халяви встановлюється ліміт на скачування файлів. Скажімо, якщо ви завантажили на «Рапіді» будь-який файл задарма, то наступний пакет даних зможете отримати приблизно через годину. Що ж стосується файлообмінних мереж, то тут теж все не так райдужно, як хотілося б: скачувати, припустимо, демоверсію очікуваної гри, а тут - раз! - і більшість сідерів (користувачі, які роздають той чи інший файл) пішло в офлайн. А якщо у вас модем налаштований в режимі роутера, то з файлообмінниками і зовсім незручно працювати.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам? А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів? У цьому вам допоможуть спеціальні програми з категорії FTP-серверів - це компактні утиліти, що дозволяють перетворити домашній комп'ютер на повноцінний файлове сховище, розмір якого обмежується лише обсягом вашого жорсткого диска. FTP-серверів в інтернеті дуже багато, однак по-справжньому хороших - одиниці. Сьогодні розповімо вам про двох кращих, на наш погляд, FTP-серверах: Golden FTP Server і FileZilla Server.

Golden FTP Server

Почнемо нашу розповідь про FTP-серверах з маленькою утиліти під назвою Golden FTP Server. Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми.

Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми

Golden FTP Server - ідеальне рішення для миттєвого розгортання файлового сховища.

GFS відмінно підійде для користувачів, що бажають оперативно запустити FTP-станцію і дозволити доступ до нього всім бажаючим. Наприклад, на базі GFS можна зробити велике файлове сховище для сайту, в якому щодня публікуються десятки, а то і сотні важких файлів (саундтреки, демоверсії, відеоролики).

Крім стандартного Golden FTP-сервера існує версія PRO з розширеними можливостями. Високий рівень варіант можна використовувати протягом 30 днів, але потім доведеться або купити повну версію ($ 29 на офіційному сайті www.goldenftpserver.com), або видалити утиліту з вінчестера. Далі мова піде виключно про безкоштовної версії FTP-сервера, тому що її можливостей з лишком вистачить для потреб простого інтернетчика.

Інтерфейс Golden FTP Server досить своєрідний. У лівій частині програми розташувалася компактна панель інструментів, на яку винесені чотири найнеобхідніші кнопки - Відкриті папки, З'єднання, Налаштування, Про програму. У правій частині програми розташовується поле, інформація в ньому змінюється в залежності від натискання однієї з чотирьох кнопок на інструментальній панелі.

Розгортання FTP-сервера проходить буквально в пару кліків - натискаєте на кнопку Відкриті папки, тиснете на кнопку Додати в поле навпроти, вказуєте в віконці, що з'явилося каталог, до якого хочете відкрити доступ, і програма автоматично згенерує локальну посилання на каталог.

Якщо ви хочете, щоб на запущений вами сервер могли заглянути не тільки мережеві, а й інтернет-користувачі, виконайте наступні дії. Насамперед підключіть у провайдера послугу Анонсований IP-адреса для отримання персонального адреси своєї станції в інтернеті. Активуйте, виберіть пункт меню Пуск / Виконати і у вікні надрукуйте команду cmd. У командному рядку наберіть ipconfig. Потім відшукайте в вікні командного рядка пункт IP-адреса і скопіюйте значення даного параметра в буфер обміну. З цього моменту в розшарений папку вашого диска можна потрапити через інтернет за посиланням ftp: // ваш IP-адресу.

FileZilla Server

Незважаючи на простоту і зручність Golden FTP, найбільшою популярністю у інтернетчиків користується програма FileZilla Server. Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища.

Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища

Заглянути на обраний FTP-сервер можна з будь-якого інтернет-браузера.

Інтерфейс FileZilla Server в порівнянні з GFS досить суворий. Після запуску ви побачите, що більшу частину робочої області програми займають поля (спеціальні логи), в яких відображається інформація про стан з'єднання, підключених користувачів до сервера і безліч інших атрибутів. У верхній частині додатка розташовано каскадні меню, а також панель інструментів з безліччю кнопок для контролю над сервером.

Заглянувши в меню Edit і якшо по кнопці Settings, ви побачите вікно налаштувань сервера, що складається з двох областей: в лівій знаходиться список груп налаштувань, в праву ж завантажуються параметри окремих налаштувань, які ви вибрали.

Розглянемо вміст основних блоків. У групі General Settings містяться базові настройки FTP-станції - номер порту для підключення (Listen of these ports), максимальне число користувачів, здатних під'єднатися до сервера одночасно (Max. Numbers of users, для зняття ліміту на кількість підключень пропишіть в цьому полі значення 0 ), настройки тайм-аутів (Timeout settings).

Блок Welcome Message містить всього лише одне поле - Custom welcome message для введення тексту привітання, який буде відображатися при успішному з'єднанні користувача з сервером. У цьому полі ви можете вписати абсолютно будь-який текст. У групі IP Binds знаходиться поле Bind the server to the following IP addresses для прив'язки вашого FTP-шника до певних IP-адресами (це необхідно зробити, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був доступний через інтернет).

У категорії IP Filter знаходяться бан-списки за обраними вами IP-адресами. Якщо вам хтось докучає (навмисне перевантажує сервер, намагається зламати FTP-станцію), просто-напросто внесіть IP кривдника в одне з полів даної групи. У блоці Speed Limits ви можете встановити обмеження на швидкість завантаження контенту з вашого сервера і закачування файлів на вашу машину. При цьому можна не просто позначити ліміти, а й призначити власні правила гри, наприклад, встановити певний швидкісний ліміт на кожен день тижня: адже в робочі дні FTP-станції куди менш завантажені, ніж у вихідні. Тому розумно знизити навантаження на сервер у вихідні, наклавши певні обмеження, і, навпаки, зняти обмеження швидкості в будні дні.

FileZilla Server - один з найшвидших і надійних FTP-серверів, до того ж абсолютно безкоштовний.

У категорії Filetransfer compressions містяться параметри, що визначають рівень стиснення вихідних / вхідних пакетів. Ви можете пограти з коректуванням атрибутів і подивитися, як це позначиться на роботі сервера. Однак особливо радіти не варто - чим сильніше стиск, тим менше ймовірність, що ваші файли зможуть завантажити користувачі з поганим коннектом. Незважаючи на те, що ми розповіли лише про основні блоках налаштувань сервера, для створення найпростішого сервера інші вам, швидше за все, не знадобляться.

Отже, сервер налаштований і захищений. Саме час запустити його - відкрити доступ до ряду директорій, розташованих на вашому жорсткому диску. Причому зробити це в FileZilla Server не так вже й легко, для початку необхідно створити групи користувачів і лише після цього відкривати для них доступ до сховища. З одного боку, це не дуже зручно - створюй акаунти, під кожен з них відкривай доступ до певних каталогів і налаштовуй параметри ... Довго, важко і якось незвично. Але тільки на перший раз. Одного разу розібравшись, ви зможете дуже швидко, буквально за 5-10 хвилин, розгорнути на будь-якому комп'ютері величезну FTP-станцію з підвищеним захистом, багаторівневою системою доступу і багатьма іншими корисними функціями. Так що гра варта свічок.

Для створення нових груп виберіть пункт меню Edit users або Edit Groups, на панелі в лівій частині вікна (Users або Groups, в залежності від того, в який пункт меню ви перейшли) клікніть по пункту Shared folders і натисніть кнопку Add в полі Users / Groups. У вікні, надрукувати довільне ім'я користувача або групи і натисніть Ok. Група створена - можна приступати до расшаріваніє папок.

В поле Shared Folders натисніть на кнопку Add, щоб додати в список нову директорію, після чого відзначте прапорцями необхідні пункти в полях Files і Directories (права на читання, запис, видалення контенту). Закінчивши настройку облікового запису, натисніть кнопку Ok, щоб вийти з редактора груп і зберегти зміни. Ось, в принципі, і все, FTP-сервер готовий до роботи.

* * *

Тепер ви знаєте, як відкрити доступ до будь-якого файлу на вашому диску для будь-якого користувача Мережі. Тільки не забувайте, що чим більше користувачів одночасно скачують інформацію з вашого комп'ютера, тим нижче швидкість у кожного з них. Адже загальний пропускної канал заздалегідь визначений вашим оператором зв'язку і рідко перевищує 1 Мбіт / с.

За допомогою домашніх FTP-серверів дуже зручно обмінюватися демки ігор з друзями і запускати в Мережу свої моди - коли їх завантажить 100-200 чоловік, сервер можна виключати, далі ваші творіння самі розлетяться по Світовій павутині: хтось викладе їх на платних серверах, заллє на що вимагають реєстрації мод-портали.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам?
А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів?
Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам?
А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів?
Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам?
А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).