Статьи

Де знайти SEO-фахівця: огляд блогів, соцмереж, форумів

 1. Блоги
 2. SEO-форуми
 3. Конкурси для оптимізаторів
 4. Ваші особисті акаунти в Facebook і Twitter
 5. YouTube-канали та вебінари
 6. Як проводити співбесіду SEO-фахівця

Знайти грамотного оптимізатора досить складно, але якщо знати, де шукати - можливо

Знайти грамотного оптимізатора досить складно, але якщо знати, де шукати - можливо. Не будемо брати до уваги традиційні сайти з пошуку роботи та групи в соціальних мережах, які веде ваша компанія, і перейдемо до тих способів, які можуть допомогти вам зараз або спрацювати на перспективу.

Блоги

Не завжди у хорошого фахівця є блог, і не всякий оптимізатор, провідний блог, хороший. Але за кількістю і змістом коментарів, по тому, скільки лайків і «шеров» набрала запис, ви визначите, наскільки високо довіру до цього фахівця у читачів.

Якщо поки складно зорієнтуватися в блогах, для початку зверніть увагу на ті, які SEO-фахівці самі читають і коментують:

 • devaka.ru - SEO і веб-аналітика.
 • shakin.ru - англомовне просування і багато іншого.
 • seoprofy.ua/blog - SEO під англомовні ринки.
 • optimizatorsha.ru - виведення з-під фільтрів, кейси SEO.
 • bablorub.blogspot.ru - оптимізація і заробіток в інтернеті.
 • alaev.info/blog - просування і софт для SEO.
 • vovka.su - SEO і SMO.
 • terehoff.com - залучення трафіку через партнерські програми.
 • blog.dimok.ru - ведення блогів і особистий розвиток.
 • maulnet.ru - SEO і партнерки.
 • seom.info - кейси та перекладні адаптовані матеріали по SEO.
 • sosnovskij.ru - поради оптимізаторів.
 • yavbloge.ru - контент для SEO та багато іншого.

Повний список російськомовних SEO-блогів можна знайти в рейтингу BlogRate .

SEO-форуми

Якщо традиційні форуми померли або доживають останні дні, то SEO-форуми досі збирають велику аудиторію - від новачків до профі. Приклад тому - популярний форум у російськомовних оптимізаторів Searchengines . Заведіть собі там аккаунт і спостерігайте.

Закрийте соцмережі, в яких ви намагалися знайти групи для оптимізаторів, і приділяйте формами більше уваги. Ви визначите, як людина спілкується в своєму професійному середовищі і наскільки він чуйний.

Не варто думати, що всі хороші фахівці з оптимізації вже мають свої компанії і неодмінно працюють у великих організаціях. При зміні роботи сеошників привертає зарплата або завдання, які пропонує інша компанія. Але навіть якщо не вдасться найняти їх, ви отримаєте нові контакти, і, можливо, ваша вакансія зацікавить їх друзів.

Як правило, на форумах є теми з пошуком і пропозицією роботи для оптимізаторів. Додайте оголошення про пошук SEO-фахівця там. Чи не рекомендуємо створювати для цього нові теми або писати в коментарях до нетематіческім обговорень.

Якщо вас зацікавив певний форумчанин, і ви хочете докладніше дізнатися про його професійні навички, уточніть це в особистому повідомленні. Але не варто писати всім підряд. Правила на форумах досі суворі, і можна отримати бан.

Ось основні популярні SEO-форуми:

Конкурси для оптимізаторів

Моніторьте SEO-конкурси постійно. У них беруть участь і перемагають, як правило, досвідчені оптимізатори. Такі конкурси проводять SEO-компанії, форуми та блогери. Шукати їх треба там. Дуже часто проводяться змагання в дусі «просунемося такий-то запит в топ», де перед учасником стоять досить складні завдання.

Наприклад, існує конкурс , В якому за обмежений термін необхідно просунути в топ молодий блог на безкоштовній блогоплатформи по певному запиту. Щоб в ньому перемогти, необхідно непогано знати вимоги «Яндекса», вміти оптимізувати текст під пошукові системи і нарощувати кількість посилань без переспама. Якщо такий сеошник не зможе підняти ваш сайт у видачі, буде дуже дивно.

Є й інші конкурси для оптимізаторів. До речі, перший приклад ми знайшли в блозі у одного з учасників нашого конкурсу « Напиши лист SEO Морозу », Який ми організували разом з Devaka. Такі конкурси теж потрібно переглядати, так як підсумками року зазвичай діляться ті, хто вважає, що домігся прогресу в певних напрямках своєї роботи. І, швидше за все, так і є.

Ваші особисті акаунти в Facebook і Twitter

Сила Facebook в Росії приблизно дорівнює силі LinkedIn на Заході. Тут у вас напевно є знайомі інтернет-маркетологи, які зможуть порадити хорошого SEO-фахівця. Запитайте друзів.

Якщо у вас поки немає таких знайомих - розширте коло спілкування і підписки, додайте фахівців в цікавих вам областях. Тільки пам'ятайте, вони будуть вам дуже вдячні, якщо ви не станете дошкуляти їх запрошеннями в групи, відзначенням на відео і публікацією одноманітною нісенітниці у себе на сторінці і в групах, в яких ви перебуваєте. Працює в цій справі тільки замітка з оголошенням про пошук оптимізатора і проханням ділитися цією інформацією.

Крім повідомлення на своїй сторінці, розмістіть оголошення в групах для інтернет-маркетологів:

YouTube-канали та вебінари

Шукайте відео-блоги інтернет-компаній. Найчастіше оптимізатори відзначаються з уточнюючими питаннями в коментарях до майстер-класів.

Які відео коментують сеошникі:

 • « На дошці »- кейси по оптимізації і просуванню під російський, український і західні ринки. Дивляться ці випуски як початківці, так і просунуті оптимізатори.
 • SeoPultTV - інтерв'ю з представниками інтернет-бізнесу, майстер-класи до контекстній рекламі і веб-аналітиці.
 • « комплет »- вебінари по інтернет-маркетингу.
 • Megaindextv - інтерв'ю, майстер-класи, трансляції конференцій по інтернет-маркетингу.
 • WebPromoExperts - розбір кейсів та інтерв'ю з експертами інтернет-маркетингу.
 • « Нетологія ТВ »- вебінари для новачків в SEO.
 • MrNetpeak - вебінари по SEO.
 • « цікавий маркетинг »- спільнота переводить Whiteboardfriday , Випуски програми Ренда Фишкина з відомої на Заході компанії MOZ . У коментарях до цього відео-блогу водяться оптимізатори, які просувають під Google і не тільки.

Практично всі перераховані компанії проводять вебінари на різних майданчиках. Там в режимі реального часу можна побачити, які питання оптимізатори задають в чаті. Цікавих учасників вебінару ви можете попросити скинути посилання на свій акаунт у соціальних мережах або додати вас.

Як проводити співбесіду SEO-фахівця

Добірка запитань для оптимізатора або агентства є в блозі у Олександра Люстік, видавця популярної у оптимізаторів програми Key Collector .

Ми б тільки трохи перефразовували дев'ятий питання, яке актуальне, якщо ви шукаєте SEO-фахівця з досвідом ( «Ви можете мені показати сайти, які ви просунули в топ?» - ред.). При цьому рекомендуємо скористатися радою Ренді Фишкина, який вважає, що таке питання варто задавати наступним чином: «З якими компаніями ви працювали? Які у вас були клієнти? ».

Якщо вам назвуть не компанію або сайт, а ім'я, то зверніться до цієї людини особисто і запитаєте: «Як ви оцінюєте його (вашого здобувача) роботу». І вас не повинно збентежити, якщо кілька відгуків про кандидата виявиться негативними.

В SEO практично неможливо постійно отримувати 100% позитивний результат і фідбек. І це - звичайна справа, якщо спочатку все йшло чудово, а потім сайт просів, коли компанія або SEO-спеціаліст перестали працювати з ним.

Таких відгуків не варто лякатися. Це відбувається після того, як компанія, яку просували, повністю відмовляється від SEO. Оптимізатора треба вивчити з усіх боків і дізнатися про всі його плюси і мінуси.

Щоб написати колонку для ЦП, ознайомтеся з вимогами до опублікованими матеріалами.

«Ви можете мені показати сайти, які ви просунули в топ?
Які у вас були клієнти?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача