Статьи

Де знайти і як вибрати шаблон (тему) Wordpress для блогу?

  1. Як вибрати тему WordPress для блогу?
  2. Де шукати шаблони під WordPress?
  3. Критерії оцінки шаблону Вордпресс
  4. швидкість завантаження
  5. валідація шаблону
  6. адаптивність шаблону
  7. Як дізнатися тему WordPress іншого сайту?

Привіт друзі Привіт друзі!

Нещодавно ми розбирали поетапну інструкцію по створенню блогу з нуля . На додаток до цього огляду важливо розглянути ще один нюанс. А саме, як підібрати тему WordPress для блогу. У цьому питанні не варто поспішати і встановлювати перший-ліпший шаблон. Важливо врахувати ряд особливостей при виборі, про які сьогодні піде мова.

зміст:

Як вибрати тему WordPress для блогу?

Зазвичай, перше, на що звертають увагу початківці блогери при виборі шаблону WordPress - це стиль його оформлення, колірна гамма. Це важливий аспект, адже вам належить з ним довгий час працювати, а, значить, він повинен повністю відповідати вашим перевагам за зовнішнім виглядом.

Але дизайн теми - це вершина айсберга. Не всі шаблони однаково хороші за своїми характеристиками, а деякі і зовсім можуть стати причиною маси проблем в майбутньому. І щоб в результаті не встановлювати заново шаблон, краще відразу ознайомитися з усіма його недоліками і перевагами. Потрібно зважити всі «за» і «проти», переглянути як мінімум 10-20 різних шаблонів і визначити найдостойніший.

Розглянемо, на що слід звернути увагу при виборі шаблону для блогу на Вордпресс.

Де шукати шаблони під WordPress?

Не кожному сайту, який пропонує безкоштовні шаблони в мережі, можна довіряти. Це пов'язано з тим, що деякі теми можуть бути сирими, або містити віруси і рекламні зашифровані посилання. І якщо перевірити і видалити посилання в шаблоні WordPress можна за допомогою спеціального плагіна, то застрахувати себе від некоректної роботи непросто.

Щоб по максимуму себе убезпечити, краще вибирати теми WordPress з офіційного сайту - wordpress.org/themes.

Їх тут досить багато на будь-який смак і колір. Читайте, як налаштувати і відредагувати шаблон .

На офіційному сайті є фільтр, який дозволить вибрати теми, вказавши необхідні параметри. Наприклад, можна відразу вибрати тему, яка підтримує мікроформати і готова до перекладу шаблону на російський мова.

Наприклад, можна відразу вибрати тему, яка підтримує мікроформати і готова до   перекладу шаблону на російський   мова

Також на сайті існує можливість попереднього перегляду теми (Preview), де ви можете побачити як вона виглядає, як працює і короткий її опис (правда англійською).

Також на сайті існує можливість попереднього перегляду теми (Preview), де ви можете побачити як вона виглядає, як працює і короткий її опис (правда англійською)

Треба сказати, що безкоштовні шаблони для Вордпресс, щоб потрапити в офіційний каталог, повинні відповідати ряду строгих вимог. Вони сумісні з більшістю офіційних полігонів. Для офіційних шаблонів є автоматичне оповіщення про всі оновлення, які можна встановити в один клік. У них впроваджують найостанніші функціональні розробки, які будуть ще довгий час підтримуватися движком. Крім того, для таких шаблонів доступна безкоштовна підтримка на офіційних форумах WordPress. Самий же вагомий недолік для тих Вордпресс - це те, що їх завантажила і продовжує завантажувати величезна кількість користувачів інтернетом.

Тобто такий же дизайн, як у вас, матимуть ще десятки сайтів в інтернеті.

Однак і тут є вихід, будь-яку безкоштовну тему можна доопрацювати, поправити і уникализировать.

Якщо ви все-таки спочатку хочете більш унікальну тему, або шаблон з розширеними функціями, можете пошукати серед платних офіційних тим - wordpress.org/themes/commercial. Або замовте створення теми під вас у перевірених розробників.

Але на перших етапах створення блогу, не варто витрачати зайві гроші на покупку шаблону. Згодом ви зможете його поміняти на більш просунутий, якщо побачите що безкоштовного недостатньо. Хоча преміумного шаблону не завжди говорить про його якість.

Критерії оцінки шаблону Вордпресс

За якими ж параметрами варто перевіряти блогові шаблони WordPress?

швидкість завантаження

Деякі, особливо преміум-шаблони, можуть містити великий обсяг функціональних можливостей, скриптів, які в свою чергу, можуть негативно впливати на швидкість завантаження сайту. А швидкість - досить важливий показник, який позначається як на лояльності пошукових систем, так і користувачів. Низька швидкість може збільшити показник відмов.

Отримати приблизне уявлення про швидкість завантаження того чи іншого сайту можна за допомогою онлайн сервісу - tools.pingdom.com/fpt. Тут можна побачити досить докладну інформацію по швидкості завантаження різних елементів ресурсу. Для перевірки потрібно ввести url сайту. Ось приклад перевірки мого блогу:

Ось приклад перевірки мого блогу:

А нижче детальний аналіз часу завантаження картинок, скриптів, css та html складових та іншого контенту, переадресаций і т.д.

д

Звичайно, потрібно враховувати, що швидкість сайту буде знижуватися при установці плагінів, додаванні контенту. Але порівнюючи чисті шаблони для свого блога ви зможете побачити їх показники при однакових вступних даних.

Ще один спосіб перевірити швидкість шаблону - встановити додаток для Гугл Хром PageSpeed. Це дає можливість перевірити тему WordPress для блогу, не завантажуючи її на хостинг, а побачити приблизні параметри прямо в браузері, завантаживши блог на Денвер.

Тут можна побачити, за якими параметрами шаблон працює добре, а які слід виправити. Крім того, тут є конкретні рекомендації, що можна змінити, щоб сайт працював швидше.

валідація шаблону

Ще один пункт, за яким варто перевірити шаблон, це його відповідність нормам, прийнятим Консорціумом Всесвітньої Павутини, або W3C. Це єдині технічні стандарти, за якими повинні бути створені програми, документи, які впроваджуються в Мережу Інтернет.

Для нас важливо перевірити html і css коди. Зробити це можна за допомогою валідаторів w3s.

Ось посилання для перевірки html - validator.w3.org.

А ось для css - jigsaw.w3.org/css-validator.

В поле потрібно вказати url сайту. Якщо ж блог не завантажений в мережу, то можна додати на перевірку файл html або css, а також перевірити код, ввівши його текст у відповідній закладці.

Крім цього, не зайвим буде перевірити наявність мікророзмітки за допомогою валідаторів Гугл і Яндекс.

адаптивність шаблону

Останнім часом ще одним дуже важливим показником сайту є його адаптивність, а саме, підготовлений він для розпізнавання мобільними пристроями. Адже величезна кількість користувачів заходить в мережу за допомогою телефону. А значить, якщо ваш сайт не розпізнається мобільним девайсом, ви втратите відвідувача.

Перевірити, чи адаптована ваша тема, можна тут - google.com/webmasters/tools/mobile-friendly.

Правда, знадобиться ввести url сайту.

В одному з таких оглядів я розповім, як адаптувати шаблон для мобільних пристроїв.

Як дізнатися тему WordPress іншого сайту?

При виборі теми, можливо, ви будете переглядати інші блоги на цьому движку і захочете дізнатися шаблон сайту на WordPress, який вам сподобався.

Для того щоб визначити тему іншого блогу, існує спеціальний онлайн-сервіс - whatwpthemeisthat.com. Тут вам потрібно ввести url блога і якщо дані про шаблон збереглися в коді сайту, то ви зможете дізнатися розробника або назва теми і знайти її в інтернеті.

На завершення хочу сказати, що не варто вестися на яскраві фішки, або слайдери, які за підсумком будуть відволікати увагу користувачів і знижувати конверсію блогу . В першу чергу, сайт повинен бути зручний і приємний як вам, так і вашим відвідувачам.

Кількість зайвих елементів потрібно звести до мінімуму, приділивши основну увагу якісного контенту і зручної навігації.

Перед вибором шаблона для сайту, уважно перегляньте його панель управління, можливості налаштувань основних функцій. Перевіривши, таким чином, з десяток шаблонів, ви на власному досвіді будете розуміти різницю між ними і зможете вибрати найбільш підходящий для вашого блогу.

PS На святі Півночі в Мурманську можна було покататися на оленях, їх там натовпу. І на шапці у мене олені.
PS На святі Півночі в Мурманську можна було покататися на оленях, їх там натовпу

Як вибрати тему WordPress для блогу?
Де шукати шаблони під WordPress?
Де шукати шаблони під WordPress?
Як дізнатися тему WordPress іншого сайту?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то