Статьи

Дати англійською мовою - правила написання дат

 1. Дати в англійській мові
 2. Року англійською мовою
 3. Назва місяців англійською
 4. Час в англійському

Одна з перших тем, яку вивчають на уроках англійської - це вимову і написання дат. Розібратися в правильному написанні не так вже й складно. Вам не потрібно знати особливих правил граматики або ретельно вникати в якийсь контекст. Але навіщо ж тоді потрібно знати ці правила?

Кожен день ми маємо справу з купою дат: при написанні листів , Укладення договорів, замовлень і покупок товарів, і все це потрібно правильно оформити, щоб надалі уникнути проблем. У цій статті ми обговоримо деякі нюанси.

Дати в англійській мові

Отже, візьмемо звичайний календар. У російській мові ми звикли писати спочатку число, потім місяць, після цього рік. Британський варіант зазначення дати ідентичний нашому, в американському - на перше місце виходить назва місяця, і тільки за ним йде число. Приклад: 29 cічня 2017 року - 29 January 2017 (британський) - January 29th 2017 (американський).

Існує і інше написання дати по-англійськи з допомогою одних лише цифр і знаків пунктуації : 1.10.2017 або 1-10-2017, або 1/10/2017. Обов'язково звертайте увагу на конкретний варіант англійської, щоб не виникло плутанини з числом і місяцем. 5.08.2016 - в Британії буде означати 5 серпня 2016 року, а в Америці - 8 травня 2016 року. Ще один цікавий факт: перший день тижня в календарі - неділя, а не понеділок, як ми звикли бачити.

Тепер обговоримо десятиліття. З цим теж все досить просто. Назви десятиліть зазвичай записуються наступним чином: the nineteen sixties - the 1960s, the 60s (якщо мова йде про найближчому до нас часу), the eighteen fifties - the 1850s.

Якщо ми хочемо згадати рік до нашої ери або після, слід використовувати такі буквосполучення: BC (= Before Christ - до Різдва Христового, тобто до нашої ери), ставиться строго після дати, AD (= Anno Domini - після Різдва Христового, тобто нашої ери), допустимі написання до або після дати.

Приклади: 320 BC - 320 рік до нашої ери, 537 AD - 537 рік нашої ери.

Важливо! Вказуючи рік, використовуйте прийменник in: in 2019, in the 1970s; вказуючи дату цілком - привід on: on May 23, 2014.

Року англійською мовою

Не забуваємо про те, що вимова років в англійській мові відрізняється від вимови в російській. наприклад:

 • Тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять ділиться на 19 і 85 і вимовляється як «дев'ятнадцять восімдес'ят» - nineteen eighty-five
 • 1839 - eighteen thirty-nine
 • 1900 - nineteen hundred
 • 2000 - two thousand

Року, починаючи з 2001, ви можете читати двома способами:

 • 2006 - two thousand and six або twenty oh six
 • 2010 - two thousand and ten або twenty ten
 • 2016 - two thousand and sixteen або twenty sixteen

І, нарешті, повні дати ми читаємо в такий спосіб:

25th December 1973 - the twenty fifth of December, nineteen seventy-three;
June 08, 1743 - June, the eighth, seventeen forty-three.

Тепер ви точно зможете відповісти на питання: What's the date today? (Яке сьогодні число?) - Today is the twenty-ninth of January, twenty seventeen. (Сьогодні 29 січня 2017 року). What date is your birthday? (Якого числа твій день народження?) - My birthday is on the first of October, nineteen eighty-six. (Мій день народження посилання - 1 жовтня 1986 року).

Але це ще не кінець статті. Що ви знаєте про правильне читанні і написанні часу? І взагалі, як правильно відповісти на питання "What time is it?"

Назва місяців англійською

Місяці англійською мовою Назва місяця Скорочена форма Переклад January Jan січня February Feb лютого March Mar березня April Apr квітня May May травня June Jun червня July Jul липня August Aug серпня September Sep вересня October Oct жовтня November Nov листопада December Dec грудня

Час в англійському

Давайте розглянемо приклади:

 • 6:00 six (o'clock)
 • 9:05 five (minutes) past nine, nine oh five
 • 3:10 ten (minutes) past three, three ten
 • 4:12 twelve minutes past four, four twelve
 • 2:15 (a) quarter past two, two fifteen
 • 7:30 half past seven, seven thirty
 • 1:35 twenty-five (minutes) to two, one thirty-five
 • 10:45 (a) quarter to eleven, ten forty-five
 • 7:52 eight minutes to eight, seven fifty-two

На сьогоднішній момент існує два варіанти вимови:

1) Годинник-хвилини:

The flight takes off at eight twenty-five. - Літак злітає в 8:25.

2) Хвилини past / to годинник:

The show starts at quarter to six. - Шоу починається без п'ятнадцяти шість.
I'm meeting with my friends at ten minutes past nine . - Я зустрічаюся з друзями в десять хвилин на десяту.

Past використовується для позначення частини години від нуля до 30 хвилин (буквально означає «після»): I came here at quarter past nine. - Я прийшов сюди о 9:15. "To" позначає час від 30 до 59 хвилин ( «до»): The train departs at ten minutes to twelve. - Поїзд відправляється без десяти дванадцять.

І не будемо забувати про ще одну особливість. Англійці не використовують слово «добу», вони частіше говорять day або twenty-four hours. Отже, twenty-four hours діляться на day і night. Для позначення часу використовуються am (ante meridiem) - до полудня, а також pm (post meridiem) - після полудня.

Відповідно, якщо Ви хочете призначити зустріч на 6 вечора, необхідно позначити цей момент, вказавши дві літери (pm) після цифри 6. Пам'ятайте, що відлік am починається з півночі (midnight), тобто з 00:00, і закінчується о 12:00 в полудень (midday або noon). I wake up at 6 am everyday - Кожен день я прокидаюся о 6 ранку.

I wake up at 6 am everyday - Кожен день я прокидаюся о 6 ранку

Ми розглянули основні правила написання дат і часу в англійській та можемо з упевненістю сказати: "It is a piece of cake". - Це простіше-простого.

Сподіваємося, у вас не залишилося питань, і «накреслити», а тим більше прочитати англійський «календарний і вартовий» код буде тепер легко. Тільки заклинаємо вас, не плутайте американський і британський варіанти! І удачі в подальшому вивченні іноземних мов !

Заходьте до нас!

Велика і дружна сім'я EnglishDom

Але навіщо ж тоді потрібно знати ці правила?
Тепер ви точно зможете відповісти на питання: What's the date today?
Яке сьогодні число?
What date is your birthday?
Якого числа твій день народження?
Що ви знаєте про правильне читанні і написанні часу?
І взагалі, як правильно відповісти на питання "What time is it?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача