Статьи

Чому комп'ютер включається сам по собі: основні причини і способи їх усунення

  1. Мимовільне включення комп'ютера через апаратних проблем
  2. Мимовільне включення комп'ютера через програмних проблем
  3. BIOS
  4. Windows

Робота комп'ютера залежить від злагодженої взаємодії «заліза» і софта, при цьому не тільки операційної системи, встановленої на PC, але і базової системи введення-виведення - BIOS Робота комп'ютера залежить від злагодженої взаємодії «заліза» і софта, при цьому не тільки операційної системи, встановленої на PC, але і базової системи введення-виведення - BIOS. Однією з проблем, з якою можуть зіткнутися користувачі при порушенні взаємодії компонентів комп'ютера і з інших причин, є мимовільне включення системного блоку. Найбільш ця проблема актуальна для стаціонарних PC, ніж для ноутбуків, і в рамках даної статті ми розглянемо основні причини, чому комп'ютер включається сам по собі.

Мимовільне включення комп'ютера через апаратних проблем

Найбільш поширена проблема, яка призводить до мимовільного включення комп'ютера, це несправність кнопки включення. Найчастіше кнопка включення розташована на лицьовій панелі комп'ютера, і на неї досить натиснути, щоб подати харчування на компоненти PC і почалося завантаження системи. Але знос кнопки харчування або окислення її контактів здатні привести до мимовільного включення комп'ютера.

Переконатися, що комп'ютер включається сам по собі через несправну кнопки харчування, досить просто Переконатися, що комп'ютер включається сам по собі через несправну кнопки харчування, досить просто. Потрібно відключити кнопку від материнської плати, найчастіше вона підключена двома контактами, які підходять до висновків з написом PWR (Power) на платі. Вимкніть кнопку живлення і поспостерігайте за поведінкою комп'ютера в вимкненому стані. Якщо він більше не включатиметься сам по собі, це говорить про несправності кнопки. Несправну кнопку потрібно замінити або очистити її контакти, якщо на них є сліди окислення.

Ще однією апаратної проблемою, яка може призводити до включення комп'ютера без натискання на кнопку Power з боку користувача, є блок живлення. Деякі моделі можуть включати комп'ютер при появі напруги, якщо кнопка їх включення переведена в режим «On». Щоб визначити, чи має місце подібна функціональність у вашому комп'ютері, потрібно ознайомитися з інструкцією до материнської плати. Найчастіше подібна проблема пов'язана з настройками BIOS, і нижче піде мова про те, що саме в них відключити, щоб виправити ситуацію.

Мимовільне включення комп'ютера через програмних проблем

Комп'ютер може включатися сам по собі через налаштувань BIOS і Windows, розглянемо кожен з варіантів окремо.

BIOS

В BIOS є цілий ряд налаштувань, які дозволяють тим або іншим чином включити комп'ютер без натискання на кнопку включення, навіть якщо він знаходиться не в сплячому режимі і не в режимі глибокого сну. Залежно від версії BIOS, назви налаштувань, розглянутих нижче, можуть відрізнятися, але вони є практично у всіх базових системах введення-виведення.

Наступні настройки в BIOS можуть призводити до мимовільного включення комп'ютера:

  • Power On By Mouse або Power On By Keyboard. Дані опції відповідають в BIOS за можливість включення комп'ютера за допомогою миші і клавіатури. Щоб після натискання на зовнішні маніпулятори PC сам не завантажувався, дані опції необхідно перевести в режим Disable;
  • Modem Ring Resume, Wake On LAN. Опції, які дозволяють включити комп'ютер, направивши ззовні (або всередині локальної мережі) відповідну команду з іншого комп'ютера. Дані опції також повинні бути відключені, щоб уникнути самовільного включення комп'ютера. Важливо відзначити, що якщо через дані налаштувань комп'ютер включається сам по собі, далеко не факт, що до вашого комп'ютера ззовні намагаються підключитися зловмисники. Досить часто помилки мережі або материнської плати призводять до подання команди на включення;
  • RTC Alarm Resume. Опція «будильника» в BIOS. При бажанні можна налаштувати, щоб комп'ютер включався за визначеним розкладом. Це буває корисно, наприклад, якщо PC знаходиться в офісі, і до нього потрібно з певного часу мати доступ віддалено. Часто вірусні програми налаштовують мимовільне включення комп'ютера через опцію RTC Alarm Resume в BIOS. Переконайтеся, що вона відключена;
  • Power-ON After Fail. Опція, робота якої була розглянута вище. Вона дозволяє включати комп'ютер при подачі певної напруги на системний блок. Варто відзначити, що працює дана настройка далеко не з усіма блоками харчування.
  • ACPI Suspend Type. Налаштування, що відповідає за «глибину сну» комп'ютера. Якщо вона виставлена ​​в варіант «S1 (POS)», то комп'ютер йде в сон або глибокого сну стандартним чином, тобто кулери продовжують працювати і комп'ютер, в цілому, подає ознаки життя. Однак якщо ця опція встановлена ​​в варіант «S3 (STR)», тоді комп'ютер виглядає відключеним, навіть якщо насправді він «спить». При цьому користувач може не здогадуватися, що веде PC в сплячий режим, а не вимикає його, наприклад, якщо для відключення використовується не відповідає команда Windows, а кнопка Power на системному блоці.

Якщо ви не можете знайти в своєму BIOS одну або кілька налаштувань з тих, які можуть впливати на мимовільне включення комп'ютера, можна просто скинути настройки базової системи до варіанту «за замовчуванням». Це робиться (найчастіше) натисканням на кнопку F9 в середовищі BIOS. Також скинути BIOS до значень за замовчуванням можна, якщо витягнути батарейку з материнської плати на 20-30 хвилин.

Windows

Деякі настройки операційної системи Windows також здатні приводити до мимовільного включення комп'ютера. Насамперед переконайтеся, що кнопка живлення відключає комп'ютер, а не переводить його в сплячий режим або в гібернацію. Для цього треба зайти в «Панель управління», виберіть пункт «Електроживлення», в лівій частині вікна виберіть розділ «Дії кнопок харчування» і встановіть у вікні завершення роботи комп'ютера при натисканні на кнопку харчування.

Ще один параметр, який потрібно налаштувати в Windows, щоб комп'ютер не включався сам по собі, це «Таймер пробудження». Перейдіть в налаштування обраної схеми електроживлення і в додаткових параметрах змінного струму, що заборонені таймери пробудження.

Після застосування всіх описаних вище рад проблема з самовільним включенням комп'ютера повинна пропасти. Якщо цього не відбулося і комп'ютер все ще включається сам по собі, використовуйте кнопку вимикання на системному блоці, щоб цього уникнути.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача