Статьи

Чому Комп'ютер Виключається Сам По Собі?

 1. Комп'ютер сам перезавантажує Windows 10 через програмних помилок
 2. Windows 10 на комп'ютері перезавантажується або вимикається через кілька хвилин з-за неполадок з залізом
 3. Інші можливі причини перезавантаження комп'ютера через деякий час

Буквально на днях мене попросили подивитися один проблемний клієнтський комп. Проблема в тому, що комп'ютер на операційній системі Windows 10 вимикається сам по собі при запуску або перезавантажується через деякий час після включення, причому в самий невідповідний момент - в робочі години невеликої кафешки. А на ньому зав'язана вся локальна сітка + каса для продажу фастфуду.

Як показує практика, явище, коли комп'ютер перезавантажується при включенні або навіть повністю вимикається через кілька хвилин після запуску, не рідкість, тому вирішив докладно розібрати в цій статті, у чому можуть бути причини самовільного вимкнення комп'ютера під час гри або роботи і що робити якщо перезавантажується Windows 10, а також 7 або 8?

Отже, давайте підійдемо до проблеми поетапно і розділимо наші пошуки на дві частини - софтную і залізну. Однак вже зараз можу зробити одне узагальнення - комп'ютер найчастіше вимикається або перезавантажується сам по собі при завантаженні - в іграх, або при роботі над складною графікою і обробці великого обсягу даних.

Комп'ютер сам перезавантажує Windows 10 через програмних помилок

 1. У тому випадку, якщо Windows 10 мимовільно перезавантажується через деякий час після включення, перш за все я рекомендую перевірити його на наявність вірусів, так як в більшості випадків, пов'язаних з роботою програм, винні в цьому саме вони. Якщо на вашому ПК встановлено антивірус, то запустіть його і перевірте все, що він може просканувати - так, нехай це довго, зате ефективно. Якщо ж антивіруса немає, то рекомендую скористатися безкоштовними утилітами Dr.Web Cure It або аналогами від лабораторії Касперського - Kaspersky Virus Removal Tool і Kaspersky Security Scan. А ще краще всіма цими прогами по черзі. Зробити це легко - просто скачайте по посиланнями дані безкоштовні утиліти і запустіть на комп'ютері. Вони перевірять його на наявність вірусів, використовуючи найостанніші бази.

  лабораторії Касперського

  Якщо комп'ютер взагалі не хоче працювати і вимикається сам по собі відразу після включення, то скачайте програми Kaspersky Rescue Disk або Dr.Web Live CD . Запишіть їх на CD болванки і налаштуйте в BIOS комп'ютер на запуск не з диска «C:» або «D:», а з приводу CD-ROM. Це також дозволить перевірити комп'ютер не запускаючи заражений Windows. Потрапити в BIOS можна багаторазовим натисканням клавіші «Del» при перших секундах запуску Windows.

  Потрапити в BIOS можна багаторазовим натисканням клавіші «Del» при перших секундах запуску Windows

 2. Інша ймовірна причина - установка нового драйвера або програми, яка несумісна з залізом вашого комп'ютера, або яка внесла якісь системні помилки в роботу операційної системи. Так часто великі програми, у яких системні вимоги вище, ніж можливості вашого ПК, можуть завантажувати процесор до значень близьких до 100% його продуктивності, в результаті чого він перегрівається і система реагує на це виключенням комп'ютера. В цьому випадку згадайте, які програми ви останнім часом встановлювали і видаліть їх. Як правильно видаляти проги з комп'ютера я детально описав тут .

  Також може допомогти варіант завантаження Windows в режимі «Завантаження останньої вдалої конфігурації (з працездатними параметрами)». Для запуску цього режимі на самому початку запуску комп'ютера тисніть багато разів клавішу «F8», після чого з'явиться вибір варіанта завантаження.

  Ще один спосіб - відновити систему з збереженої раніше резервної копії (якщо, звичайно, ви її робили), наприклад за допомогою програми Acronis True Image. В ідеалі, звичайно, робити бекап системи на знімний носій або зовнішній жорсткий диск перед установкою кожної нової програми.

  Крім акроніс є можливість скористатися вбудованою в Windows утилітою по відновленню. Викликається вона по ланцюжку «Пуск - Панель управління - Система і безпека». Вибираємо в меню «Відновлення попереднього стану комп'ютера»

  І тиснемо кнопку «Запуск відновлення системи»

  Тут відобразиться список автоматичних або створених вручну резервних копій, до яких ви можете відкотитися.

 3. Нарешті, ще один досить поширений варіант причини, чому комп'ютер сам по собі перезавантажується, це коли ви самостійно встановили Windows 7, але не активували його, або ввели не свій ліцензійний ключ. В такому випадку спрацьовує захист від дубліката ключів, яка і не дає вам нормально працювати. Для вирішення проблеми потрібно деактивувати Windows і потім знову активувати з іншим ключем. Для того, щоб це зробити, є окремі програми, однак рекламувати їх я не буду, так як, як мені це видається, цей спосіб не цілком легальний - пошукайте в інтернеті самі.

Windows 10 на комп'ютері перезавантажується або вимикається через кілька хвилин з-за неполадок з залізом

Якщо всі перераховані вище способи не спрацювали, значить швидше за все причина в залозі, тобто начинці, обладнанні комп'ютера. Найчастіше мимовільна перезавантаження відбувається через перегрів процесора або відеокарти. Наприклад, можу з упевненістю 70% сказати, що це «воно саме», коли регулярно комп'ютер вимикається під час гри (30% залишу на несумісність блоку живлення з вашої видюхой). Для перевірки скачайте програму Everest або вже розглянуту в одному з попередніх уроків Speccy . Ці утиліти крім того, що визначають інформацію про все обладнання, з якого складається ваш комп'ютер, показують поточну температуру кожного з них.


Для нормальної роботи температура процесора (CPU) не повинна бути вище 60 градусів за Цельсієм. Якщо у вас вище, значить треба шукати причини надмірного нагріву. Найпоширеніший випадок - запилення. Комп'ютера регулярно, хоча б раз на рік, необхідно проходити ТО - чистити від пилу продуванием пилососом і змащувати термопастой стик процесора і радіатора охолодження.

Комп'ютера регулярно, хоча б раз на рік, необхідно проходити ТО - чистити від пилу продуванием пилососом і змащувати термопастой стик процесора і радіатора охолодження

Також причиною перегріву може служити що вийшов з ладу один з вентиляторів - зовнішній і внутрішній. Перевірте їх роботу і при необхідності замініть. Іншими причинами перегріву можуть бути:


 • Недостатньо стійке кріплення радіатора на процесорі (наприклад, відскочила одна з засувок)
 • Несправна материнська плата
 • Неправильні установки в BIOS, які можна виправити скиданням його в початковий стан

Всі найпоширеніші випадку ми розглянули, тому якщо проблема все одно залишилася, то рідко, але несправність буває в наступному:

 1. Найбанальніші, знову ж пов'язані з поганою профілактикою, - залипання або несправність кнопки Reset або забруднення плати під радіатором біля процесора.
 2. Також причина може критися в недостатньому контакті з електромережею - перевірте підключення вилок всіх шнурів - або шлейфів в корпусі комп'ютера, через які підключаються різні його агрегати - також перевірте щільність усіх з'єднань під кришкою.
 3. Постійні перезавантаження Windows 7, 8 або 10 на комп'ютері можуть бути пов'язані зі стрибками напруги в електромережі - в нашій чудовій країні, коли гризуни в підвалі запросто можуть перегризти якісь кабелі, рекомендую використовувати джерело безперебійного живлення (ІПБ) для уникнення подібних казусів, які до того ж можуть взагалі зламати ваше обладнання.

  Постійні перезавантаження Windows 7, 8 або 10 на комп'ютері можуть бути пов'язані зі стрибками напруги в електромережі - в нашій чудовій країні, коли гризуни в підвалі запросто можуть перегризти якісь кабелі, рекомендую використовувати джерело безперебійного живлення (ІПБ) для уникнення подібних казусів, які до того ж можуть взагалі зламати ваше обладнання

 4. Ще одним випадком, який особливо часто відбувається у любителів всякого роду апгрейда - це коли блок живлення не відповідає енергії, споживаної комп'ютером. Наприклад, придбали нову потужну відеокарту, комп став споживати більше енергії, а стандартний БП вже з нею не справляється. Також це може статися, якщо ваш БП зламався або його взагалі не було, і ви купили новий, але невідповідний для вашого комп'ютера. В цьому випадку краще всього йти в магазин зі старим зламаним блоком - на його корпусі написані всі характеристики, відповідно до яких потрібно придбати новий.

  В цьому випадку краще всього йти в магазин зі старим зламаним блоком - на його корпусі написані всі характеристики, відповідно до яких потрібно придбати новий

Інші можливі причини перезавантаження комп'ютера через деякий час

Ось ми і розглянули всі найбільш часто зустрічаються причини, чому комп'ютер з ОС Windows вимикається сам або перезавантажується під час гри або роботи з документами, і що робити в цьому випадку. Сподіваюся, дані поради вам допоможуть!

Наостанок рекомендую подивитися хороші огляди типових поломок з даними симптомом від професійних майстрів по ремонту комп'ютера.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача