Статьи

Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі - Маркетинг на vc.ru

 1. Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі Що змінилося
 2. Реакція адміністраторів спільнот
 3. Навіщо це зроблено
 4. Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі
 5. Реакція адміністраторів спільнот
 6. Навіщо це зроблено
 7. Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі
 8. Реакція адміністраторів спільнот
 9. Навіщо це зроблено
 10. Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі
 11. Реакція адміністраторів спільнот
 12. Навіщо це зроблено
 13. Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі
 14. Реакція адміністраторів спільнот
 15. Навіщо це зроблено

Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі

Що змінилося

Допустима кількість рекламних повідомлень за 24 години збільшилася з трьох до п'яти. Три записи можна розміщувати по прямій домовленості з рекламодавцями, а ще два - тільки через офіційну біржу соціальної мережі.

Під визначення рекламних записів потрапив і так званий «взаімопіар» - обмін репоста і посиланнями між спільнотами. Під це визначення не потраплять записи, які не містять ознак рекламної природи: закликів підписатися на інше співтовариство; гіперпосилань-згадок (в тому числі виду «Читати далі», «Показати повністю»); Фортеця не по темі цієї спільноти. Видалення рекламної записи і повторна її публікація зараховується за два оголошення.

Змінилося покарання за порушення правил. Якщо раніше спільноти виключалися з пошуку, то тепер вони можуть отримати заборону на публікацію посилань на стіні. Термін покарання залежить від тяжкості порушення.

Посилення покарання пояснили тим, що виключення з пошуку як покарання не приводило до необхідних результатів: замість того, щоб публікувати менше реклами, виключені з пошуку спільноти починали компенсувати втрати більш активними обмінними рекламними публікаціями.

Щоб «обнулити» відносини з спільнотами, адміністрація «ВКонтакте» оголосила амністію для виключених з пошуку спільнот.

Попередження про обмеження публікації посилань Попередження про обмеження публікації посилань

Реакція адміністраторів спільнот

У спільноті «SMMщікі» новина про зміну правил зібрала більше 700 коментарів. Велика частина з них - обурення і невдоволення адміністраторів спільнот.

Кілька адміністраторів спільнот створили онлайн-петицію. У ній повідомляється, що зміни правил розміщення реклами призведуть до «плачевних наслідків», в тому числі збільшення кількості спаму в стрічках користувачів.

Щоб підтримувати охоплення спільнот на колишньому рівні, адміністраторам доведеться розміщувати набагато більшою новин, і вони не будуть унікальними, бо фізично це зробити практично неможливо. Тому в хід підуть грабери, які будуть банально перекачувати контент з одного співтовариства в інше.

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Ті, що підписалися адміністратори також говорять про уповільнення зростання спільнот:

За допомогою контенту неможливо мати гарне зростання. Спільноти просто підуть в мінус, особливо корисні для розуму (пізнавальні статті, статті про бізнес, психологія, більшість жіночих статей - зазвичай довгі, і їх мало репоста, якими б цікавими і унікальними вони не були).

У петиції відзначається також, що зміни правил позначаться на самих адміністраторів спільнот, які заробляли по 30-50 тисяч рублів на місяць: «їх позбавили хліба, яким вони годували себе і свої сім'ї».

«ВКонтакте» вже утворилося віртуальну державу. Не можна змиритися з тим, що нас всіх, хто працює з ранку до ночі не тільки на своє благо, а й на благо «ВКонтакте», взагалі не вважають за людей. Навіть президент країни спілкується з простим народом і з окремими його представниками.

Незадоволені закликають обмежити кількість записів в спільнотах з 200 до 50. Кількість допустимих рекламних оголошень пропонується збільшити до 15. На момент публікації матеріалу під петицією підписалося 370 чоловік.

Автор книги «Просування бізнесу" ВКонтакте "» Дмитро Румянцев в коментарі для ЦП виділив кілька можливих причин зміни правил розміщення реклами.

Дмитро РумянцевSMM-фахівецьДмитро РумянцевSMM-фахівець

Звичайно, крім самої адміністрації ніхто точно не знає, з чим конкретно пов'язані ці зміни. Тут можна тільки припускати. Варіантів кілька.

Можливо, таким чином намагаються привести в порядок стрічку новин, очистити її від постійних обмінів. Хоча це напівзаходи. Якщо причина в цьому, то треба терміново вводити обмеження на кількість постів. Не до 200, як зараз, а до 20-30. Виняток, хіба що, зробити для трансляцій спортивних подій або новинних сайтів. Інакше багато адміни почнуть посилено постити «вірусний» контент, вкрадений з інтернету, для відновлення статистики і заб'ють стрічку ще більше.

Можливо, таким чином хочуть очистити статистику для рекламодавців і тим самим підвищити ефективність реклами. Не секрет, що постійними обмінами адміни спільнот просто накручують відвідуваність, і згодом дорожче її продають. Трафік з обмінів часто не цільовий, і тому ефективність від рекламних постів в таких спільнотах нижче в рази.

Не виключено, що таким чином хочуть підвищити доходи від таргетированной реклами. Адже обміни - один з найефективніших безкоштовних способів (якщо спільнота набрало якусь кількість передплатників) просування. Тепер, коли його не буде, багатьом доведеться витрачати бюджети на таргет.

Ще варіант, що таким чином адміністрація хоче підвищити якість контенту. Як показує практика, у спільнот з унікальним авторським контентом, а не тоннами копипаста, йде хороший природний ріст.

Може бути, вирішуються всі чотири завдання відразу.

З моєї точки зору, доходи у тих, хто просувався за допомогою перехресної реклами різко впадуть. Природна статистика багатьох паблік виглядає насправді досить сумно. Відписок від групи найчастіше більше, ніж підписок, відвідуваність рази в 2-4 нижче. Багато рекламодавців просто перестануть купувати там рекламу, якщо вони вміють хоч трохи аналізувати статистику. До речі, не виключено, що різко впадуть ціни на рекламу через зниження попиту. Це єдине, що хоч якось може виправити становище.

Адмінам варто почати писати якісний унікальний контент і сподіватися, що команда ВКонтакте обмежить кількість постів на добу. Тоді стрічка у користувачів дуже сильно очиститься, виросте кількість уваги користувачів на один пост і, відповідно, кількість уваги на рекламу. Від цього виграють усі. Ну, майже все. Ті, хто просто копіпаст статті з інтернету або інших спільнот, рано чи пізно помруть.

Власник мережі жіночих спільнот Олександр Жидков, навпаки, згоден з заходами, які застосовує «ВКонтакте» до адміністраторів публічних сторінок і груп.

Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»

Давно пора було привести новинну стрічку в порядок. «ВКонтакте» потонув в обмінах між спільнотами і рекламі. Я теж далеко не самий порядний адміністратор, і знаю, що таке нічні кроси, або ж купа реклами, але все ж з новими правилами згоден.

«ВКонтакте» бореться з наслідками, а не з причиною. Адміністратори не просто так ставили багато обмінів. Це було пов'язано виключно з поганою віддачею від постів, і з кожним днем ​​вона ставала все гірше і гірше. Все це через велику кількість не тільки реклами, але і контенту.

Спам-контент дає нам величезні плюси, а саме лайки, репости, коментарі і високий охоплення по передплатникам. Чим більше контенту, тим краще статистика, а це дуже подобається рекламодавцям. Користувачі підписані мінімум на 20 спільнот, і якщо в кожному в день буде виходити по 100 постів, то в середньому за день ми отримаємо 2000 старих і побитих новин. Неможливо генерувати по 100 унікальних постів в день, і ніхто цього не робить, а статистику на рівні треба тримати. Ось через всього цього ми і маємо низьку віддачу з постів. Сумніваюся, що люди заходять в стрічку і прокрутити всі ці дві тисячі постів.

Я володію декількома мільйонниках «ВКонтакте», і охоплення одного поста у мене приблизно 25 тисяч передплатників. Що таке 25 тисяч від мільйона? Віддача з одного поста маленька, і в зв'язку з цим доводилося робити більше обмінів з іншими спільнотами. Велика кількість обмінів та реклами було пов'язано далеко не з тим, що нам було це дозволено, і нас не карали за це. Адміністратори просто хотіли розвиватися і відкривати нові спільноти.

Від такого спаму старим контентом може врятувати тільки обмеження на кількість публікацій. Тоді адміністратори вже будуть підбирати пости і намагатися зацікавити передплатників саме контентом і його якістю.

Я спілкувався з багатьма адміністраторами, і все були проти 20 постів для контенту і п'яти для реклами. Якщо застосувати такий постинг, то новинна стрічка передплатників швидко очиститься від всякого сміттєвого і другосортного контенту. Ми отримаємо чисту стрічку, хороший контент, високий охоплення одного поста, а, отже, і високу віддачу з реклами. А це все, що нам потрібно.

Так як виросте віддача з реклами, то виросте і ціна на неї. Тоді допустимі п'ять постів будуть рівні 10 рекламним, а цього більш ніж достатньо. До того ж, не буде спаму. Розвиватися стане простіше, і рекламу купувати стане приємніше.

Зараз у адміністраторів не залишилося виходу, і всі будуть намагатися розвиватися за рахунок кількості постів, і лише мала частка адміністраторів буде дивитися в бік якості. Який сенс робити 20 якісних постів, коли вони будуть в стрічці губитися серед тисячі старих повідомлень від інших спільнот? Так що охоплення постів буде такий же низький, ціни на рекламу не виростуть, а саме з цього багато адміністраторів і панікують.

Поки я писав цей текст, вже деяких заблокували за репости. Вони вирішили обійти нові правила і робити взаємні репости між тематичними спільнотами. Викрутитися не вийшло.

Навіщо це зроблено

Представники прес-служби «ВКонтакте» розповіли ЦП, навіщо були змінені правила розміщення реклами в спільнотах.

Для чого введено обмеження на кількість рекламних записів?

Це перший крок для досягнення «Великої мети» щодо приведення стрічки новин користувачів в порядок. У призначеному для користувача угоді «ВКонтакте» багато років був обговорений ліміт на число допустимих рекламних публікацій у спільнотах. Якщо говорити про зміни, ми, навпаки, тільки послаблюємо ці обмеження: раніше офіційно дозволялося публікувати дві реклами в тиждень, потім три в день, тепер до п'яти (якщо дві з них будуть розміщені через Біржу «ВКонтакте»).

На жаль, покарання за порушення цих правил було вибрано дуже м'яким - виключення з внутрішнього пошуку по спільнотам. Це перетворило порушення правил в економічну стратегію: жити в статусі порушника поза пошуку, публікуючи при цьому рекламу будь-якого сорту в необмежених кількостях. Це в свою чергу стало відбиватися на користувачах, так як їх новинна стрічка стала занадто захаращена. Щоб переломити ситуацію, ми були змушені посилити покарання, так як історія показала, що повага до правил майданчики і передплатникам - це недостатній стимул, щоб їх дотримуватися.

Чому під санкції потрапив взаімопіар, який часто проходить без обміну грошима і корисний для розкачки молодих спільнот?

Тому що фактично пости взаімопіара не несуть ніякої корисної інформаційного навантаження для передплатників. Відкриваючи стрічку новин, вам би хотілося почитати, власне, новини, цікаві факти, все те, заради чого ви підписувалися на співтовариства. А замість цього доводиться дивитися на силу-силенну записів про те, що в новому співтоваристві ви знайдете щось ще більш цікаве.

Ми вважаємо, що спільноти повинні розвиватися за рахунок цікавого, унікального контенту. Такі гідні спільноти знайдуть своїх передплатників. У нас є вся необхідна «вірусна» функціональність для цього: система репоста на сторінки користувачів і в співтовариства, рекомендовані новини, можливість запрошувати друзів для груп або блок цікавих сторінок для паблік.

Зараз же ми знаходимося в такій ситуації, коли штампування нових спільнот поставлена ​​на потік. Коли заводять розмову про неможливість «підняти» нове молоде співтовариство, в дев'яти випадках з десяти мова йде про чергове гумористичному паблік без виразної концепції, який або бере матеріал з інших спільнот, або генерує свій, але вельми низької якості. Тобто, за великим рахунком навіть не має значення, що собою являє співтовариство, в будь-якому випадку його наповнять-таки передплатниками за рахунок ударних доз взаімопіара.

У правилах зазначено, що заборонено взаємне додавання керівників спільнот в адміністрацію для кросспостінг. Модератори соцмережі отримають доступ до списку адміністраторів? Або вже мають?

Модератори ВКонтакте мають можливість дізнатися, чи є той чи інший користувач адміністратором конкретного спільнот.

Чому боротьба з взаімопіаром і рекламою почалася тільки зараз?

Ми постійно працюємо над поліпшенням користувацького досвіду. Як видно з обговорення вище, це питання назрівав уже дуже давно. «ВКонтакте» - це дуже велика і складна система, тому не вдається вирішити всі проблеми відразу.

Існує думка, що нові правила будуть поширюватися тільки на великі спільноти, а невеликі продовжуватимуть творити, що хочуть, тому що модератори не можуть до них дотягнутися. Чи так це? Чи з'явиться механізм, за яким можна буде поскаржитися на співтовариство, що порушує правило?

Всі скарги на порушення в групах приймаються на підтримку. Як правило, якщо спільнота дійсно стомлює передплатників великою кількістю реклами, користувачі про це повідомляють. І звичайно, найактивніший джерело - це вже покарані конкуренти, які починають нам пачками приносити собі подібних. Маленьких спільнот значно більше, ніж великих, вони не так помітні. Але це не означає, що до них не можна дотягнутися.

Думки агентів підтримки з питань реклами та боротьби зі взаімопіаром часто різняться. За деякими випадками один агент може заявити, що підприємницькі кола забанено за ботів і рекламу, інший за зверненням користувача може заявити, що порушень не виявлено. Чи буде якось координуватися робота агентів по спілкуванню з адміністраторами спільнот?

Якщо виключити поодинокі помилки, у нас є серйозна координація між агентами підтримки: внутрішня документація, розгорнуті коментарі для внутрішнього користування, система сповіщення про зміни, обговорення спірних питань з колегами. Проблема в тому, що в питаннях реклами адміністратори усіма правдами і неправдами намагаються «протягнути» ще хоч скільки-то рекламних постів, придумуючи для неї хитрі форми. Приклади, що гуляють по інтернету, як правило, виникають за наступною схемою:

 • Адміністратор спільноти запитує службу підтримки про те, чи можна розміщувати в своєму співтоваристві певний пост. Агент дивиться співтовариство, пост, оцінює конкретні умови, каже, що це нормально. Агенту складно детально розписати всі викладки, чому він розцінив так.
 • Адміністратор ділиться отриманою інформацією, яку він бачить під своїм кутом, приводячи шматки скриншота з листуванням з агентом. Іноді вони потрапляють в інтернет-ЗМІ.
 • Відразу або якийсь час опісля з'являється безліч інших публікацій, які грунтуються на думці, що «Підтримка дозволила».

Інший варіант розвитку ситуації: запитати про щось агентів, а потім користуватися цим, як щиру правду, кілька років. Ситуація змінюється, наші правила і методи боротьби з порушниками теж. Щоб тримати адміністраторів в курсі останніх змін, нами створено спеціальний співтовариство .

Що стосується боротьби з ботами, слід розуміти, що ми не завжди можемо визначити по виду сторінки, бот це чи ні бот. Тому саме за такий сорт порушень ми вважаємо за краще карати самі, коли вдається зловити ботовод за руку. Коли скривджені адміністратори приносять на підтримку своїх конкурентів, буває ми не можемо з ними нічого вдіяти не з тієї причини, що не хочемо. Найчастіше, для цього не вдається отримати докази на момент звернення, а твердження: «у них боти, я це точно знаю», «він мені сам про це розповідав, забаньте їх» нам, природно, не підходять.

Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі

Що змінилося

Допустима кількість рекламних повідомлень за 24 години збільшилася з трьох до п'яти. Три записи можна розміщувати по прямій домовленості з рекламодавцями, а ще два - тільки через офіційну біржу соціальної мережі.

Під визначення рекламних записів потрапив і так званий «взаімопіар» - обмін репоста і посиланнями між спільнотами. Під це визначення не потраплять записи, які не містять ознак рекламної природи: закликів підписатися на інше співтовариство; гіперпосилань-згадок (в тому числі виду «Читати далі», «Показати повністю»); Фортеця не по темі цієї спільноти. Видалення рекламної записи і повторна її публікація зараховується за два оголошення.

Змінилося покарання за порушення правил. Якщо раніше спільноти виключалися з пошуку, то тепер вони можуть отримати заборону на публікацію посилань на стіні. Термін покарання залежить від тяжкості порушення.

Посилення покарання пояснили тим, що виключення з пошуку як покарання не приводило до необхідних результатів: замість того, щоб публікувати менше реклами, виключені з пошуку спільноти починали компенсувати втрати більш активними обмінними рекламними публікаціями.

Щоб «обнулити» відносини з спільнотами, адміністрація «ВКонтакте» оголосила амністію для виключених з пошуку спільнот.

Попередження про обмеження публікації посилань Попередження про обмеження публікації посилань

Реакція адміністраторів спільнот

У спільноті «SMMщікі» новина про зміну правил зібрала більше 700 коментарів. Велика частина з них - обурення і невдоволення адміністраторів спільнот.

Кілька адміністраторів спільнот створили онлайн-петицію. У ній повідомляється, що зміни правил розміщення реклами призведуть до «плачевних наслідків», в тому числі збільшення кількості спаму в стрічках користувачів.

Щоб підтримувати охоплення спільнот на колишньому рівні, адміністраторам доведеться розміщувати набагато більшою новин, і вони не будуть унікальними, бо фізично це зробити практично неможливо. Тому в хід підуть грабери, які будуть банально перекачувати контент з одного співтовариства в інше.

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Ті, що підписалися адміністратори також говорять про уповільнення зростання спільнот:

За допомогою контенту неможливо мати гарне зростання. Спільноти просто підуть в мінус, особливо корисні для розуму (пізнавальні статті, статті про бізнес, психологія, більшість жіночих статей - зазвичай довгі, і їх мало репоста, якими б цікавими і унікальними вони не були).

У петиції відзначається також, що зміни правил позначаться на самих адміністраторів спільнот, які заробляли по 30-50 тисяч рублів на місяць: «їх позбавили хліба, яким вони годували себе і свої сім'ї».

«ВКонтакте» вже утворилося віртуальну державу. Не можна змиритися з тим, що нас всіх, хто працює з ранку до ночі не тільки на своє благо, а й на благо «ВКонтакте», взагалі не вважають за людей. Навіть президент країни спілкується з простим народом і з окремими його представниками.

Незадоволені закликають обмежити кількість записів в спільнотах з 200 до 50. Кількість допустимих рекламних оголошень пропонується збільшити до 15. На момент публікації матеріалу під петицією підписалося 370 чоловік.

Автор книги «Просування бізнесу" ВКонтакте "» Дмитро Румянцев в коментарі для ЦП виділив кілька можливих причин зміни правил розміщення реклами.

Дмитро РумянцевSMM-фахівецьДмитро РумянцевSMM-фахівець

Звичайно, крім самої адміністрації ніхто точно не знає, з чим конкретно пов'язані ці зміни. Тут можна тільки припускати. Варіантів кілька.

Можливо, таким чином намагаються привести в порядок стрічку новин, очистити її від постійних обмінів. Хоча це напівзаходи. Якщо причина в цьому, то треба терміново вводити обмеження на кількість постів. Не до 200, як зараз, а до 20-30. Виняток, хіба що, зробити для трансляцій спортивних подій або новинних сайтів. Інакше багато адміни почнуть посилено постити «вірусний» контент, вкрадений з інтернету, для відновлення статистики і заб'ють стрічку ще більше.

Можливо, таким чином хочуть очистити статистику для рекламодавців і тим самим підвищити ефективність реклами. Не секрет, що постійними обмінами адміни спільнот просто накручують відвідуваність, і згодом дорожче її продають. Трафік з обмінів часто не цільовий, і тому ефективність від рекламних постів в таких спільнотах нижче в рази.

Не виключено, що таким чином хочуть підвищити доходи від таргетированной реклами. Адже обміни - один з найефективніших безкоштовних способів (якщо спільнота набрало якусь кількість передплатників) просування. Тепер, коли його не буде, багатьом доведеться витрачати бюджети на таргет.

Ще варіант, що таким чином адміністрація хоче підвищити якість контенту. Як показує практика, у спільнот з унікальним авторським контентом, а не тоннами копипаста, йде хороший природний ріст.

Може бути, вирішуються всі чотири завдання відразу.

З моєї точки зору, доходи у тих, хто просувався за допомогою перехресної реклами різко впадуть. Природна статистика багатьох паблік виглядає насправді досить сумно. Відписок від групи найчастіше більше, ніж підписок, відвідуваність рази в 2-4 нижче. Багато рекламодавців просто перестануть купувати там рекламу, якщо вони вміють хоч трохи аналізувати статистику. До речі, не виключено, що різко впадуть ціни на рекламу через зниження попиту. Це єдине, що хоч якось може виправити становище.

Адмінам варто почати писати якісний унікальний контент і сподіватися, що команда ВКонтакте обмежить кількість постів на добу. Тоді стрічка у користувачів дуже сильно очиститься, виросте кількість уваги користувачів на один пост і, відповідно, кількість уваги на рекламу. Від цього виграють усі. Ну, майже все. Ті, хто просто копіпаст статті з інтернету або інших спільнот, рано чи пізно помруть.

Власник мережі жіночих спільнот Олександр Жидков, навпаки, згоден з заходами, які застосовує «ВКонтакте» до адміністраторів публічних сторінок і груп.

Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»

Давно пора було привести новинну стрічку в порядок. «ВКонтакте» потонув в обмінах між спільнотами і рекламі. Я теж далеко не самий порядний адміністратор, і знаю, що таке нічні кроси, або ж купа реклами, але все ж з новими правилами згоден.

«ВКонтакте» бореться з наслідками, а не з причиною. Адміністратори не просто так ставили багато обмінів. Це було пов'язано виключно з поганою віддачею від постів, і з кожним днем ​​вона ставала все гірше і гірше. Все це через велику кількість не тільки реклами, але і контенту.

Спам-контент дає нам величезні плюси, а саме лайки, репости, коментарі і високий охоплення по передплатникам. Чим більше контенту, тим краще статистика, а це дуже подобається рекламодавцям. Користувачі підписані мінімум на 20 спільнот, і якщо в кожному в день буде виходити по 100 постів, то в середньому за день ми отримаємо 2000 старих і побитих новин. Неможливо генерувати по 100 унікальних постів в день, і ніхто цього не робить, а статистику на рівні треба тримати. Ось через всього цього ми і маємо низьку віддачу з постів. Сумніваюся, що люди заходять в стрічку і прокрутити всі ці дві тисячі постів.

Я володію декількома мільйонниках «ВКонтакте», і охоплення одного поста у мене приблизно 25 тисяч передплатників. Що таке 25 тисяч від мільйона? Віддача з одного поста маленька, і в зв'язку з цим доводилося робити більше обмінів з іншими спільнотами. Велика кількість обмінів та реклами було пов'язано далеко не з тим, що нам було це дозволено, і нас не карали за це. Адміністратори просто хотіли розвиватися і відкривати нові спільноти.

Від такого спаму старим контентом може врятувати тільки обмеження на кількість публікацій. Тоді адміністратори вже будуть підбирати пости і намагатися зацікавити передплатників саме контентом і його якістю.

Я спілкувався з багатьма адміністраторами, і все були проти 20 постів для контенту і п'яти для реклами. Якщо застосувати такий постинг, то новинна стрічка передплатників швидко очиститься від всякого сміттєвого і другосортного контенту. Ми отримаємо чисту стрічку, хороший контент, високий охоплення одного поста, а, отже, і високу віддачу з реклами. А це все, що нам потрібно.

Так як виросте віддача з реклами, то виросте і ціна на неї. Тоді допустимі п'ять постів будуть рівні 10 рекламним, а цього більш ніж достатньо. До того ж, не буде спаму. Розвиватися стане простіше, і рекламу купувати стане приємніше.

Зараз у адміністраторів не залишилося виходу, і всі будуть намагатися розвиватися за рахунок кількості постів, і лише мала частка адміністраторів буде дивитися в бік якості. Який сенс робити 20 якісних постів, коли вони будуть в стрічці губитися серед тисячі старих повідомлень від інших спільнот? Так що охоплення постів буде такий же низький, ціни на рекламу не виростуть, а саме з цього багато адміністраторів і панікують.

Поки я писав цей текст, вже деяких заблокували за репости. Вони вирішили обійти нові правила і робити взаємні репости між тематичними спільнотами. Викрутитися не вийшло.

Навіщо це зроблено

Представники прес-служби «ВКонтакте» розповіли ЦП, навіщо були змінені правила розміщення реклами в спільнотах.

Для чого введено обмеження на кількість рекламних записів?

Це перший крок для досягнення «Великої мети» щодо приведення стрічки новин користувачів в порядок. У призначеному для користувача угоді «ВКонтакте» багато років був обговорений ліміт на число допустимих рекламних публікацій у спільнотах. Якщо говорити про зміни, ми, навпаки, тільки послаблюємо ці обмеження: раніше офіційно дозволялося публікувати дві реклами в тиждень, потім три в день, тепер до п'яти (якщо дві з них будуть розміщені через Біржу «ВКонтакте»).

На жаль, покарання за порушення цих правил було вибрано дуже м'яким - виключення з внутрішнього пошуку по спільнотам. Це перетворило порушення правил в економічну стратегію: жити в статусі порушника поза пошуку, публікуючи при цьому рекламу будь-якого сорту в необмежених кількостях. Це в свою чергу стало відбиватися на користувачах, так як їх новинна стрічка стала занадто захаращена. Щоб переломити ситуацію, ми були змушені посилити покарання, так як історія показала, що повага до правил майданчики і передплатникам - це недостатній стимул, щоб їх дотримуватися.

Чому під санкції потрапив взаімопіар, який часто проходить без обміну грошима і корисний для розкачки молодих спільнот?

Тому що фактично пости взаімопіара не несуть ніякої корисної інформаційного навантаження для передплатників. Відкриваючи стрічку новин, вам би хотілося почитати, власне, новини, цікаві факти, все те, заради чого ви підписувалися на співтовариства. А замість цього доводиться дивитися на силу-силенну записів про те, що в новому співтоваристві ви знайдете щось ще більш цікаве.

Ми вважаємо, що спільноти повинні розвиватися за рахунок цікавого, унікального контенту. Такі гідні спільноти знайдуть своїх передплатників. У нас є вся необхідна «вірусна» функціональність для цього: система репоста на сторінки користувачів і в співтовариства, рекомендовані новини, можливість запрошувати друзів для груп або блок цікавих сторінок для паблік.

Зараз же ми знаходимося в такій ситуації, коли штампування нових спільнот поставлена ​​на потік. Коли заводять розмову про неможливість «підняти» нове молоде співтовариство, в дев'яти випадках з десяти мова йде про чергове гумористичному паблік без виразної концепції, який або бере матеріал з інших спільнот, або генерує свій, але вельми низької якості. Тобто, за великим рахунком навіть не має значення, що собою являє співтовариство, в будь-якому випадку його наповнять-таки передплатниками за рахунок ударних доз взаімопіара.

У правилах зазначено, що заборонено взаємне додавання керівників спільнот в адміністрацію для кросспостінг. Модератори соцмережі отримають доступ до списку адміністраторів? Або вже мають?

Модератори ВКонтакте мають можливість дізнатися, чи є той чи інший користувач адміністратором конкретного спільнот.

Чому боротьба з взаімопіаром і рекламою почалася тільки зараз?

Ми постійно працюємо над поліпшенням користувацького досвіду. Як видно з обговорення вище, це питання назрівав уже дуже давно. «ВКонтакте» - це дуже велика і складна система, тому не вдається вирішити всі проблеми відразу.

Існує думка, що нові правила будуть поширюватися тільки на великі спільноти, а невеликі продовжуватимуть творити, що хочуть, тому що модератори не можуть до них дотягнутися. Чи так це? Чи з'явиться механізм, за яким можна буде поскаржитися на співтовариство, що порушує правило?

Всі скарги на порушення в групах приймаються на підтримку. Як правило, якщо спільнота дійсно стомлює передплатників великою кількістю реклами, користувачі про це повідомляють. І звичайно, найактивніший джерело - це вже покарані конкуренти, які починають нам пачками приносити собі подібних. Маленьких спільнот значно більше, ніж великих, вони не так помітні. Але це не означає, що до них не можна дотягнутися.

Думки агентів підтримки з питань реклами та боротьби зі взаімопіаром часто різняться. За деякими випадками один агент може заявити, що підприємницькі кола забанено за ботів і рекламу, інший за зверненням користувача може заявити, що порушень не виявлено. Чи буде якось координуватися робота агентів по спілкуванню з адміністраторами спільнот?

Якщо виключити поодинокі помилки, у нас є серйозна координація між агентами підтримки: внутрішня документація, розгорнуті коментарі для внутрішнього користування, система сповіщення про зміни, обговорення спірних питань з колегами. Проблема в тому, що в питаннях реклами адміністратори усіма правдами і неправдами намагаються «протягнути» ще хоч скільки-то рекламних постів, придумуючи для неї хитрі форми. Приклади, що гуляють по інтернету, як правило, виникають за наступною схемою:

 • Адміністратор спільноти запитує службу підтримки про те, чи можна розміщувати в своєму співтоваристві певний пост. Агент дивиться співтовариство, пост, оцінює конкретні умови, каже, що це нормально. Агенту складно детально розписати всі викладки, чому він розцінив так.
 • Адміністратор ділиться отриманою інформацією, яку він бачить під своїм кутом, приводячи шматки скриншота з листуванням з агентом. Іноді вони потрапляють в інтернет-ЗМІ.
 • Відразу або якийсь час опісля з'являється безліч інших публікацій, які грунтуються на думці, що «Підтримка дозволила».

Інший варіант розвитку ситуації: запитати про щось агентів, а потім користуватися цим, як щиру правду, кілька років. Ситуація змінюється, наші правила і методи боротьби з порушниками теж. Щоб тримати адміністраторів в курсі останніх змін, нами створено спеціальний співтовариство .

Що стосується боротьби з ботами, слід розуміти, що ми не завжди можемо визначити по виду сторінки, бот це чи ні бот. Тому саме за такий сорт порушень ми вважаємо за краще карати самі, коли вдається зловити ботовод за руку. Коли скривджені адміністратори приносять на підтримку своїх конкурентів, буває ми не можемо з ними нічого вдіяти не з тієї причини, що не хочемо. Найчастіше, для цього не вдається отримати докази на момент звернення, а твердження: «у них боти, я це точно знаю», «він мені сам про це розповідав, забаньте їх» нам, природно, не підходять.

Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі

Що змінилося

Допустима кількість рекламних повідомлень за 24 години збільшилася з трьох до п'яти. Три записи можна розміщувати по прямій домовленості з рекламодавцями, а ще два - тільки через офіційну біржу соціальної мережі.

Під визначення рекламних записів потрапив і так званий «взаімопіар» - обмін репоста і посиланнями між спільнотами. Під це визначення не потраплять записи, які не містять ознак рекламної природи: закликів підписатися на інше співтовариство; гіперпосилань-згадок (в тому числі виду «Читати далі», «Показати повністю»); Фортеця не по темі цієї спільноти. Видалення рекламної записи і повторна її публікація зараховується за два оголошення.

Змінилося покарання за порушення правил. Якщо раніше спільноти виключалися з пошуку, то тепер вони можуть отримати заборону на публікацію посилань на стіні. Термін покарання залежить від тяжкості порушення.

Посилення покарання пояснили тим, що виключення з пошуку як покарання не приводило до необхідних результатів: замість того, щоб публікувати менше реклами, виключені з пошуку спільноти починали компенсувати втрати більш активними обмінними рекламними публікаціями.

Щоб «обнулити» відносини з спільнотами, адміністрація «ВКонтакте» оголосила амністію для виключених з пошуку спільнот.

Попередження про обмеження публікації посилань Попередження про обмеження публікації посилань

Реакція адміністраторів спільнот

У спільноті «SMMщікі» новина про зміну правил зібрала більше 700 коментарів. Велика частина з них - обурення і невдоволення адміністраторів спільнот.

Кілька адміністраторів спільнот створили онлайн-петицію. У ній повідомляється, що зміни правил розміщення реклами призведуть до «плачевних наслідків», в тому числі збільшення кількості спаму в стрічках користувачів.

Щоб підтримувати охоплення спільнот на колишньому рівні, адміністраторам доведеться розміщувати набагато більшою новин, і вони не будуть унікальними, бо фізично це зробити практично неможливо. Тому в хід підуть грабери, які будуть банально перекачувати контент з одного співтовариства в інше.

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Ті, що підписалися адміністратори також говорять про уповільнення зростання спільнот:

За допомогою контенту неможливо мати гарне зростання. Спільноти просто підуть в мінус, особливо корисні для розуму (пізнавальні статті, статті про бізнес, психологія, більшість жіночих статей - зазвичай довгі, і їх мало репоста, якими б цікавими і унікальними вони не були).

У петиції відзначається також, що зміни правил позначаться на самих адміністраторів спільнот, які заробляли по 30-50 тисяч рублів на місяць: «їх позбавили хліба, яким вони годували себе і свої сім'ї».

«ВКонтакте» вже утворилося віртуальну державу. Не можна змиритися з тим, що нас всіх, хто працює з ранку до ночі не тільки на своє благо, а й на благо «ВКонтакте», взагалі не вважають за людей. Навіть президент країни спілкується з простим народом і з окремими його представниками.

Незадоволені закликають обмежити кількість записів в спільнотах з 200 до 50. Кількість допустимих рекламних оголошень пропонується збільшити до 15. На момент публікації матеріалу під петицією підписалося 370 чоловік.

Автор книги «Просування бізнесу" ВКонтакте "» Дмитро Румянцев в коментарі для ЦП виділив кілька можливих причин зміни правил розміщення реклами.

Дмитро РумянцевSMM-фахівецьДмитро РумянцевSMM-фахівець

Звичайно, крім самої адміністрації ніхто точно не знає, з чим конкретно пов'язані ці зміни. Тут можна тільки припускати. Варіантів кілька.

Можливо, таким чином намагаються привести в порядок стрічку новин, очистити її від постійних обмінів. Хоча це напівзаходи. Якщо причина в цьому, то треба терміново вводити обмеження на кількість постів. Не до 200, як зараз, а до 20-30. Виняток, хіба що, зробити для трансляцій спортивних подій або новинних сайтів. Інакше багато адміни почнуть посилено постити «вірусний» контент, вкрадений з інтернету, для відновлення статистики і заб'ють стрічку ще більше.

Можливо, таким чином хочуть очистити статистику для рекламодавців і тим самим підвищити ефективність реклами. Не секрет, що постійними обмінами адміни спільнот просто накручують відвідуваність, і згодом дорожче її продають. Трафік з обмінів часто не цільовий, і тому ефективність від рекламних постів в таких спільнотах нижче в рази.

Не виключено, що таким чином хочуть підвищити доходи від таргетированной реклами. Адже обміни - один з найефективніших безкоштовних способів (якщо спільнота набрало якусь кількість передплатників) просування. Тепер, коли його не буде, багатьом доведеться витрачати бюджети на таргет.

Ще варіант, що таким чином адміністрація хоче підвищити якість контенту. Як показує практика, у спільнот з унікальним авторським контентом, а не тоннами копипаста, йде хороший природний ріст.

Може бути, вирішуються всі чотири завдання відразу.

З моєї точки зору, доходи у тих, хто просувався за допомогою перехресної реклами різко впадуть. Природна статистика багатьох паблік виглядає насправді досить сумно. Відписок від групи найчастіше більше, ніж підписок, відвідуваність рази в 2-4 нижче. Багато рекламодавців просто перестануть купувати там рекламу, якщо вони вміють хоч трохи аналізувати статистику. До речі, не виключено, що різко впадуть ціни на рекламу через зниження попиту. Це єдине, що хоч якось може виправити становище.

Адмінам варто почати писати якісний унікальний контент і сподіватися, що команда ВКонтакте обмежить кількість постів на добу. Тоді стрічка у користувачів дуже сильно очиститься, виросте кількість уваги користувачів на один пост і, відповідно, кількість уваги на рекламу. Від цього виграють усі. Ну, майже все. Ті, хто просто копіпаст статті з інтернету або інших спільнот, рано чи пізно помруть.

Власник мережі жіночих спільнот Олександр Жидков, навпаки, згоден з заходами, які застосовує «ВКонтакте» до адміністраторів публічних сторінок і груп.

Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»

Давно пора було привести новинну стрічку в порядок. «ВКонтакте» потонув в обмінах між спільнотами і рекламі. Я теж далеко не самий порядний адміністратор, і знаю, що таке нічні кроси, або ж купа реклами, але все ж з новими правилами згоден.

«ВКонтакте» бореться з наслідками, а не з причиною. Адміністратори не просто так ставили багато обмінів. Це було пов'язано виключно з поганою віддачею від постів, і з кожним днем ​​вона ставала все гірше і гірше. Все це через велику кількість не тільки реклами, але і контенту.

Спам-контент дає нам величезні плюси, а саме лайки, репости, коментарі і високий охоплення по передплатникам. Чим більше контенту, тим краще статистика, а це дуже подобається рекламодавцям. Користувачі підписані мінімум на 20 спільнот, і якщо в кожному в день буде виходити по 100 постів, то в середньому за день ми отримаємо 2000 старих і побитих новин. Неможливо генерувати по 100 унікальних постів в день, і ніхто цього не робить, а статистику на рівні треба тримати. Ось через всього цього ми і маємо низьку віддачу з постів. Сумніваюся, що люди заходять в стрічку і прокрутити всі ці дві тисячі постів.

Я володію декількома мільйонниках «ВКонтакте», і охоплення одного поста у мене приблизно 25 тисяч передплатників. Що таке 25 тисяч від мільйона? Віддача з одного поста маленька, і в зв'язку з цим доводилося робити більше обмінів з іншими спільнотами. Велика кількість обмінів та реклами було пов'язано далеко не з тим, що нам було це дозволено, і нас не карали за це. Адміністратори просто хотіли розвиватися і відкривати нові спільноти.

Від такого спаму старим контентом може врятувати тільки обмеження на кількість публікацій. Тоді адміністратори вже будуть підбирати пости і намагатися зацікавити передплатників саме контентом і його якістю.

Я спілкувався з багатьма адміністраторами, і все були проти 20 постів для контенту і п'яти для реклами. Якщо застосувати такий постинг, то новинна стрічка передплатників швидко очиститься від всякого сміттєвого і другосортного контенту. Ми отримаємо чисту стрічку, хороший контент, високий охоплення одного поста, а, отже, і високу віддачу з реклами. А це все, що нам потрібно.

Так як виросте віддача з реклами, то виросте і ціна на неї. Тоді допустимі п'ять постів будуть рівні 10 рекламним, а цього більш ніж достатньо. До того ж, не буде спаму. Розвиватися стане простіше, і рекламу купувати стане приємніше.

Зараз у адміністраторів не залишилося виходу, і всі будуть намагатися розвиватися за рахунок кількості постів, і лише мала частка адміністраторів буде дивитися в бік якості. Який сенс робити 20 якісних постів, коли вони будуть в стрічці губитися серед тисячі старих повідомлень від інших спільнот? Так що охоплення постів буде такий же низький, ціни на рекламу не виростуть, а саме з цього багато адміністраторів і панікують.

Поки я писав цей текст, вже деяких заблокували за репости. Вони вирішили обійти нові правила і робити взаємні репости між тематичними спільнотами. Викрутитися не вийшло.

Навіщо це зроблено

Представники прес-служби «ВКонтакте» розповіли ЦП, навіщо були змінені правила розміщення реклами в спільнотах.

Для чого введено обмеження на кількість рекламних записів?

Це перший крок для досягнення «Великої мети» щодо приведення стрічки новин користувачів в порядок. У призначеному для користувача угоді «ВКонтакте» багато років був обговорений ліміт на число допустимих рекламних публікацій у спільнотах. Якщо говорити про зміни, ми, навпаки, тільки послаблюємо ці обмеження: раніше офіційно дозволялося публікувати дві реклами в тиждень, потім три в день, тепер до п'яти (якщо дві з них будуть розміщені через Біржу «ВКонтакте»).

На жаль, покарання за порушення цих правил було вибрано дуже м'яким - виключення з внутрішнього пошуку по спільнотам. Це перетворило порушення правил в економічну стратегію: жити в статусі порушника поза пошуку, публікуючи при цьому рекламу будь-якого сорту в необмежених кількостях. Це в свою чергу стало відбиватися на користувачах, так як їх новинна стрічка стала занадто захаращена. Щоб переломити ситуацію, ми були змушені посилити покарання, так як історія показала, що повага до правил майданчики і передплатникам - це недостатній стимул, щоб їх дотримуватися.

Чому під санкції потрапив взаімопіар, який часто проходить без обміну грошима і корисний для розкачки молодих спільнот?

Тому що фактично пости взаімопіара не несуть ніякої корисної інформаційного навантаження для передплатників. Відкриваючи стрічку новин, вам би хотілося почитати, власне, новини, цікаві факти, все те, заради чого ви підписувалися на співтовариства. А замість цього доводиться дивитися на силу-силенну записів про те, що в новому співтоваристві ви знайдете щось ще більш цікаве.

Ми вважаємо, що спільноти повинні розвиватися за рахунок цікавого, унікального контенту. Такі гідні спільноти знайдуть своїх передплатників. У нас є вся необхідна «вірусна» функціональність для цього: система репоста на сторінки користувачів і в співтовариства, рекомендовані новини, можливість запрошувати друзів для груп або блок цікавих сторінок для паблік.

Зараз же ми знаходимося в такій ситуації, коли штампування нових спільнот поставлена ​​на потік. Коли заводять розмову про неможливість «підняти» нове молоде співтовариство, в дев'яти випадках з десяти мова йде про чергове гумористичному паблік без виразної концепції, який або бере матеріал з інших спільнот, або генерує свій, але вельми низької якості. Тобто, за великим рахунком навіть не має значення, що собою являє співтовариство, в будь-якому випадку його наповнять-таки передплатниками за рахунок ударних доз взаімопіара.

У правилах зазначено, що заборонено взаємне додавання керівників спільнот в адміністрацію для кросспостінг. Модератори соцмережі отримають доступ до списку адміністраторів? Або вже мають?

Модератори ВКонтакте мають можливість дізнатися, чи є той чи інший користувач адміністратором конкретного спільнот.

Чому боротьба з взаімопіаром і рекламою почалася тільки зараз?

Ми постійно працюємо над поліпшенням користувацького досвіду. Як видно з обговорення вище, це питання назрівав уже дуже давно. «ВКонтакте» - це дуже велика і складна система, тому не вдається вирішити всі проблеми відразу.

Існує думка, що нові правила будуть поширюватися тільки на великі спільноти, а невеликі продовжуватимуть творити, що хочуть, тому що модератори не можуть до них дотягнутися. Чи так це? Чи з'явиться механізм, за яким можна буде поскаржитися на співтовариство, що порушує правило?

Всі скарги на порушення в групах приймаються на підтримку. Як правило, якщо спільнота дійсно стомлює передплатників великою кількістю реклами, користувачі про це повідомляють. І звичайно, найактивніший джерело - це вже покарані конкуренти, які починають нам пачками приносити собі подібних. Маленьких спільнот значно більше, ніж великих, вони не так помітні. Але це не означає, що до них не можна дотягнутися.

Думки агентів підтримки з питань реклами та боротьби зі взаімопіаром часто різняться. За деякими випадками один агент може заявити, що підприємницькі кола забанено за ботів і рекламу, інший за зверненням користувача може заявити, що порушень не виявлено. Чи буде якось координуватися робота агентів по спілкуванню з адміністраторами спільнот?

Якщо виключити поодинокі помилки, у нас є серйозна координація між агентами підтримки: внутрішня документація, розгорнуті коментарі для внутрішнього користування, система сповіщення про зміни, обговорення спірних питань з колегами. Проблема в тому, що в питаннях реклами адміністратори усіма правдами і неправдами намагаються «протягнути» ще хоч скільки-то рекламних постів, придумуючи для неї хитрі форми. Приклади, що гуляють по інтернету, як правило, виникають за наступною схемою:

 • Адміністратор спільноти запитує службу підтримки про те, чи можна розміщувати в своєму співтоваристві певний пост. Агент дивиться співтовариство, пост, оцінює конкретні умови, каже, що це нормально. Агенту складно детально розписати всі викладки, чому він розцінив так.
 • Адміністратор ділиться отриманою інформацією, яку він бачить під своїм кутом, приводячи шматки скриншота з листуванням з агентом. Іноді вони потрапляють в інтернет-ЗМІ.
 • Відразу або якийсь час опісля з'являється безліч інших публікацій, які грунтуються на думці, що «Підтримка дозволила».

Інший варіант розвитку ситуації: запитати про щось агентів, а потім користуватися цим, як щиру правду, кілька років. Ситуація змінюється, наші правила і методи боротьби з порушниками теж. Щоб тримати адміністраторів в курсі останніх змін, нами створено спеціальний співтовариство .

Що стосується боротьби з ботами, слід розуміти, що ми не завжди можемо визначити по виду сторінки, бот це чи ні бот. Тому саме за такий сорт порушень ми вважаємо за краще карати самі, коли вдається зловити ботовод за руку. Коли скривджені адміністратори приносять на підтримку своїх конкурентів, буває ми не можемо з ними нічого вдіяти не з тієї причини, що не хочемо. Найчастіше, для цього не вдається отримати докази на момент звернення, а твердження: «у них боти, я це точно знаю», «він мені сам про це розповідав, забаньте їх» нам, природно, не підходять.

Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі

Що змінилося

Допустима кількість рекламних повідомлень за 24 години збільшилася з трьох до п'яти. Три записи можна розміщувати по прямій домовленості з рекламодавцями, а ще два - тільки через офіційну біржу соціальної мережі.

Під визначення рекламних записів потрапив і так званий «взаімопіар» - обмін репоста і посиланнями між спільнотами. Під це визначення не потраплять записи, які не містять ознак рекламної природи: закликів підписатися на інше співтовариство; гіперпосилань-згадок (в тому числі виду «Читати далі», «Показати повністю»); Фортеця не по темі цієї спільноти. Видалення рекламної записи і повторна її публікація зараховується за два оголошення.

Змінилося покарання за порушення правил. Якщо раніше спільноти виключалися з пошуку, то тепер вони можуть отримати заборону на публікацію посилань на стіні. Термін покарання залежить від тяжкості порушення.

Посилення покарання пояснили тим, що виключення з пошуку як покарання не приводило до необхідних результатів: замість того, щоб публікувати менше реклами, виключені з пошуку спільноти починали компенсувати втрати більш активними обмінними рекламними публікаціями.

Щоб «обнулити» відносини з спільнотами, адміністрація «ВКонтакте» оголосила амністію для виключених з пошуку спільнот.

Попередження про обмеження публікації посилань Попередження про обмеження публікації посилань

Реакція адміністраторів спільнот

У спільноті «SMMщікі» новина про зміну правил зібрала більше 700 коментарів. Велика частина з них - обурення і невдоволення адміністраторів спільнот.

Кілька адміністраторів спільнот створили онлайн-петицію. У ній повідомляється, що зміни правил розміщення реклами призведуть до «плачевних наслідків», в тому числі збільшення кількості спаму в стрічках користувачів.

Щоб підтримувати охоплення спільнот на колишньому рівні, адміністраторам доведеться розміщувати набагато більшою новин, і вони не будуть унікальними, бо фізично це зробити практично неможливо. Тому в хід підуть грабери, які будуть банально перекачувати контент з одного співтовариства в інше.

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Ті, що підписалися адміністратори також говорять про уповільнення зростання спільнот:

За допомогою контенту неможливо мати гарне зростання. Спільноти просто підуть в мінус, особливо корисні для розуму (пізнавальні статті, статті про бізнес, психологія, більшість жіночих статей - зазвичай довгі, і їх мало репоста, якими б цікавими і унікальними вони не були).

У петиції відзначається також, що зміни правил позначаться на самих адміністраторів спільнот, які заробляли по 30-50 тисяч рублів на місяць: «їх позбавили хліба, яким вони годували себе і свої сім'ї».

«ВКонтакте» вже утворилося віртуальну державу. Не можна змиритися з тим, що нас всіх, хто працює з ранку до ночі не тільки на своє благо, а й на благо «ВКонтакте», взагалі не вважають за людей. Навіть президент країни спілкується з простим народом і з окремими його представниками.

Незадоволені закликають обмежити кількість записів в спільнотах з 200 до 50. Кількість допустимих рекламних оголошень пропонується збільшити до 15. На момент публікації матеріалу під петицією підписалося 370 чоловік.

Автор книги «Просування бізнесу" ВКонтакте "» Дмитро Румянцев в коментарі для ЦП виділив кілька можливих причин зміни правил розміщення реклами.

Дмитро РумянцевSMM-фахівецьДмитро РумянцевSMM-фахівець

Звичайно, крім самої адміністрації ніхто точно не знає, з чим конкретно пов'язані ці зміни. Тут можна тільки припускати. Варіантів кілька.

Можливо, таким чином намагаються привести в порядок стрічку новин, очистити її від постійних обмінів. Хоча це напівзаходи. Якщо причина в цьому, то треба терміново вводити обмеження на кількість постів. Не до 200, як зараз, а до 20-30. Виняток, хіба що, зробити для трансляцій спортивних подій або новинних сайтів. Інакше багато адміни почнуть посилено постити «вірусний» контент, вкрадений з інтернету, для відновлення статистики і заб'ють стрічку ще більше.

Можливо, таким чином хочуть очистити статистику для рекламодавців і тим самим підвищити ефективність реклами. Не секрет, що постійними обмінами адміни спільнот просто накручують відвідуваність, і згодом дорожче її продають. Трафік з обмінів часто не цільовий, і тому ефективність від рекламних постів в таких спільнотах нижче в рази.

Не виключено, що таким чином хочуть підвищити доходи від таргетированной реклами. Адже обміни - один з найефективніших безкоштовних способів (якщо спільнота набрало якусь кількість передплатників) просування. Тепер, коли його не буде, багатьом доведеться витрачати бюджети на таргет.

Ще варіант, що таким чином адміністрація хоче підвищити якість контенту. Як показує практика, у спільнот з унікальним авторським контентом, а не тоннами копипаста, йде хороший природний ріст.

Може бути, вирішуються всі чотири завдання відразу.

З моєї точки зору, доходи у тих, хто просувався за допомогою перехресної реклами різко впадуть. Природна статистика багатьох паблік виглядає насправді досить сумно. Відписок від групи найчастіше більше, ніж підписок, відвідуваність рази в 2-4 нижче. Багато рекламодавців просто перестануть купувати там рекламу, якщо вони вміють хоч трохи аналізувати статистику. До речі, не виключено, що різко впадуть ціни на рекламу через зниження попиту. Це єдине, що хоч якось може виправити становище.

Адмінам варто почати писати якісний унікальний контент і сподіватися, що команда ВКонтакте обмежить кількість постів на добу. Тоді стрічка у користувачів дуже сильно очиститься, виросте кількість уваги користувачів на один пост і, відповідно, кількість уваги на рекламу. Від цього виграють усі. Ну, майже все. Ті, хто просто копіпаст статті з інтернету або інших спільнот, рано чи пізно помруть.

Власник мережі жіночих спільнот Олександр Жидков, навпаки, згоден з заходами, які застосовує «ВКонтакте» до адміністраторів публічних сторінок і груп.

Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»

Давно пора було привести новинну стрічку в порядок. «ВКонтакте» потонув в обмінах між спільнотами і рекламі. Я теж далеко не самий порядний адміністратор, і знаю, що таке нічні кроси, або ж купа реклами, але все ж з новими правилами згоден.

«ВКонтакте» бореться з наслідками, а не з причиною. Адміністратори не просто так ставили багато обмінів. Це було пов'язано виключно з поганою віддачею від постів, і з кожним днем ​​вона ставала все гірше і гірше. Все це через велику кількість не тільки реклами, але і контенту.

Спам-контент дає нам величезні плюси, а саме лайки, репости, коментарі і високий охоплення по передплатникам. Чим більше контенту, тим краще статистика, а це дуже подобається рекламодавцям. Користувачі підписані мінімум на 20 спільнот, і якщо в кожному в день буде виходити по 100 постів, то в середньому за день ми отримаємо 2000 старих і побитих новин. Неможливо генерувати по 100 унікальних постів в день, і ніхто цього не робить, а статистику на рівні треба тримати. Ось через всього цього ми і маємо низьку віддачу з постів. Сумніваюся, що люди заходять в стрічку і прокрутити всі ці дві тисячі постів.

Я володію декількома мільйонниках «ВКонтакте», і охоплення одного поста у мене приблизно 25 тисяч передплатників. Що таке 25 тисяч від мільйона? Віддача з одного поста маленька, і в зв'язку з цим доводилося робити більше обмінів з іншими спільнотами. Велика кількість обмінів та реклами було пов'язано далеко не з тим, що нам було це дозволено, і нас не карали за це. Адміністратори просто хотіли розвиватися і відкривати нові спільноти.

Від такого спаму старим контентом може врятувати тільки обмеження на кількість публікацій. Тоді адміністратори вже будуть підбирати пости і намагатися зацікавити передплатників саме контентом і його якістю.

Я спілкувався з багатьма адміністраторами, і все були проти 20 постів для контенту і п'яти для реклами. Якщо застосувати такий постинг, то новинна стрічка передплатників швидко очиститься від всякого сміттєвого і другосортного контенту. Ми отримаємо чисту стрічку, хороший контент, високий охоплення одного поста, а, отже, і високу віддачу з реклами. А це все, що нам потрібно.

Так як виросте віддача з реклами, то виросте і ціна на неї. Тоді допустимі п'ять постів будуть рівні 10 рекламним, а цього більш ніж достатньо. До того ж, не буде спаму. Розвиватися стане простіше, і рекламу купувати стане приємніше.

Зараз у адміністраторів не залишилося виходу, і всі будуть намагатися розвиватися за рахунок кількості постів, і лише мала частка адміністраторів буде дивитися в бік якості. Який сенс робити 20 якісних постів, коли вони будуть в стрічці губитися серед тисячі старих повідомлень від інших спільнот? Так що охоплення постів буде такий же низький, ціни на рекламу не виростуть, а саме з цього багато адміністраторів і панікують.

Поки я писав цей текст, вже деяких заблокували за репости. Вони вирішили обійти нові правила і робити взаємні репости між тематичними спільнотами. Викрутитися не вийшло.

Навіщо це зроблено

Представники прес-служби «ВКонтакте» розповіли ЦП, навіщо були змінені правила розміщення реклами в спільнотах.

Для чого введено обмеження на кількість рекламних записів?

Це перший крок для досягнення «Великої мети» щодо приведення стрічки новин користувачів в порядок. У призначеному для користувача угоді «ВКонтакте» багато років був обговорений ліміт на число допустимих рекламних публікацій у спільнотах. Якщо говорити про зміни, ми, навпаки, тільки послаблюємо ці обмеження: раніше офіційно дозволялося публікувати дві реклами в тиждень, потім три в день, тепер до п'яти (якщо дві з них будуть розміщені через Біржу «ВКонтакте»).

На жаль, покарання за порушення цих правил було вибрано дуже м'яким - виключення з внутрішнього пошуку по спільнотам. Це перетворило порушення правил в економічну стратегію: жити в статусі порушника поза пошуку, публікуючи при цьому рекламу будь-якого сорту в необмежених кількостях. Це в свою чергу стало відбиватися на користувачах, так як їх новинна стрічка стала занадто захаращена. Щоб переломити ситуацію, ми були змушені посилити покарання, так як історія показала, що повага до правил майданчики і передплатникам - це недостатній стимул, щоб їх дотримуватися.

Чому під санкції потрапив взаімопіар, який часто проходить без обміну грошима і корисний для розкачки молодих спільнот?

Тому що фактично пости взаімопіара не несуть ніякої корисної інформаційного навантаження для передплатників. Відкриваючи стрічку новин, вам би хотілося почитати, власне, новини, цікаві факти, все те, заради чого ви підписувалися на співтовариства. А замість цього доводиться дивитися на силу-силенну записів про те, що в новому співтоваристві ви знайдете щось ще більш цікаве.

Ми вважаємо, що спільноти повинні розвиватися за рахунок цікавого, унікального контенту. Такі гідні спільноти знайдуть своїх передплатників. У нас є вся необхідна «вірусна» функціональність для цього: система репоста на сторінки користувачів і в співтовариства, рекомендовані новини, можливість запрошувати друзів для груп або блок цікавих сторінок для паблік.

Зараз же ми знаходимося в такій ситуації, коли штампування нових спільнот поставлена ​​на потік. Коли заводять розмову про неможливість «підняти» нове молоде співтовариство, в дев'яти випадках з десяти мова йде про чергове гумористичному паблік без виразної концепції, який або бере матеріал з інших спільнот, або генерує свій, але вельми низької якості. Тобто, за великим рахунком навіть не має значення, що собою являє співтовариство, в будь-якому випадку його наповнять-таки передплатниками за рахунок ударних доз взаімопіара.

У правилах зазначено, що заборонено взаємне додавання керівників спільнот в адміністрацію для кросспостінг. Модератори соцмережі отримають доступ до списку адміністраторів? Або вже мають?

Модератори ВКонтакте мають можливість дізнатися, чи є той чи інший користувач адміністратором конкретного спільнот.

Чому боротьба з взаімопіаром і рекламою почалася тільки зараз?

Ми постійно працюємо над поліпшенням користувацького досвіду. Як видно з обговорення вище, це питання назрівав уже дуже давно. «ВКонтакте» - це дуже велика і складна система, тому не вдається вирішити всі проблеми відразу.

Існує думка, що нові правила будуть поширюватися тільки на великі спільноти, а невеликі продовжуватимуть творити, що хочуть, тому що модератори не можуть до них дотягнутися. Чи так це? Чи з'явиться механізм, за яким можна буде поскаржитися на співтовариство, що порушує правило?

Всі скарги на порушення в групах приймаються на підтримку. Як правило, якщо спільнота дійсно стомлює передплатників великою кількістю реклами, користувачі про це повідомляють. І звичайно, найактивніший джерело - це вже покарані конкуренти, які починають нам пачками приносити собі подібних. Маленьких спільнот значно більше, ніж великих, вони не так помітні. Але це не означає, що до них не можна дотягнутися.

Думки агентів підтримки з питань реклами та боротьби зі взаімопіаром часто різняться. За деякими випадками один агент може заявити, що підприємницькі кола забанено за ботів і рекламу, інший за зверненням користувача може заявити, що порушень не виявлено. Чи буде якось координуватися робота агентів по спілкуванню з адміністраторами спільнот?

Якщо виключити поодинокі помилки, у нас є серйозна координація між агентами підтримки: внутрішня документація, розгорнуті коментарі для внутрішнього користування, система сповіщення про зміни, обговорення спірних питань з колегами. Проблема в тому, що в питаннях реклами адміністратори усіма правдами і неправдами намагаються «протягнути» ще хоч скільки-то рекламних постів, придумуючи для неї хитрі форми. Приклади, що гуляють по інтернету, як правило, виникають за наступною схемою:

 • Адміністратор спільноти запитує службу підтримки про те, чи можна розміщувати в своєму співтоваристві певний пост. Агент дивиться співтовариство, пост, оцінює конкретні умови, каже, що це нормально. Агенту складно детально розписати всі викладки, чому він розцінив так.
 • Адміністратор ділиться отриманою інформацією, яку він бачить під своїм кутом, приводячи шматки скриншота з листуванням з агентом. Іноді вони потрапляють в інтернет-ЗМІ.
 • Відразу або якийсь час опісля з'являється безліч інших публікацій, які грунтуються на думці, що «Підтримка дозволила».

Інший варіант розвитку ситуації: запитати про щось агентів, а потім користуватися цим, як щиру правду, кілька років. Ситуація змінюється, наші правила і методи боротьби з порушниками теж. Щоб тримати адміністраторів в курсі останніх змін, нами створено спеціальний співтовариство .

Що стосується боротьби з ботами, слід розуміти, що ми не завжди можемо визначити по виду сторінки, бот це чи ні бот. Тому саме за такий сорт порушень ми вважаємо за краще карати самі, коли вдається зловити ботовод за руку. Коли скривджені адміністратори приносять на підтримку своїх конкурентів, буває ми не можемо з ними нічого вдіяти не з тієї причини, що не хочемо. Найчастіше, для цього не вдається отримати докази на момент звернення, а твердження: «у них боти, я це точно знаю», «він мені сам про це розповідав, забаньте їх» нам, природно, не підходять.

Чому власники спільнот «ВКонтакте» незадоволені новими правилами в рекламі

Що змінилося

Допустима кількість рекламних повідомлень за 24 години збільшилася з трьох до п'яти. Три записи можна розміщувати по прямій домовленості з рекламодавцями, а ще два - тільки через офіційну біржу соціальної мережі.

Під визначення рекламних записів потрапив і так званий «взаімопіар» - обмін репоста і посиланнями між спільнотами. Під це визначення не потраплять записи, які не містять ознак рекламної природи: закликів підписатися на інше співтовариство; гіперпосилань-згадок (в тому числі виду «Читати далі», «Показати повністю»); Фортеця не по темі цієї спільноти. Видалення рекламної записи і повторна її публікація зараховується за два оголошення.

Змінилося покарання за порушення правил. Якщо раніше спільноти виключалися з пошуку, то тепер вони можуть отримати заборону на публікацію посилань на стіні. Термін покарання залежить від тяжкості порушення.

Посилення покарання пояснили тим, що виключення з пошуку як покарання не приводило до необхідних результатів: замість того, щоб публікувати менше реклами, виключені з пошуку спільноти починали компенсувати втрати більш активними обмінними рекламними публікаціями.

Щоб «обнулити» відносини з спільнотами, адміністрація «ВКонтакте» оголосила амністію для виключених з пошуку спільнот.

Попередження про обмеження публікації посилань Попередження про обмеження публікації посилань

Реакція адміністраторів спільнот

У спільноті «SMMщікі» новина про зміну правил зібрала більше 700 коментарів. Велика частина з них - обурення і невдоволення адміністраторів спільнот.

Кілька адміністраторів спільнот створили онлайн-петицію. У ній повідомляється, що зміни правил розміщення реклами призведуть до «плачевних наслідків», в тому числі збільшення кількості спаму в стрічках користувачів.

Щоб підтримувати охоплення спільнот на колишньому рівні, адміністраторам доведеться розміщувати набагато більшою новин, і вони не будуть унікальними, бо фізично це зробити практично неможливо. Тому в хід підуть грабери, які будуть банально перекачувати контент з одного співтовариства в інше.

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Укладачі петиції зазначають, що не бачать сенсу в створенні унікального контенту, тому що спільноти крадуть записи один у одного, а підтримка «ВКонтакте» відноситься до проблеми «лояльно»:

Ті, що підписалися адміністратори також говорять про уповільнення зростання спільнот:

За допомогою контенту неможливо мати гарне зростання. Спільноти просто підуть в мінус, особливо корисні для розуму (пізнавальні статті, статті про бізнес, психологія, більшість жіночих статей - зазвичай довгі, і їх мало репоста, якими б цікавими і унікальними вони не були).

У петиції відзначається також, що зміни правил позначаться на самих адміністраторів спільнот, які заробляли по 30-50 тисяч рублів на місяць: «їх позбавили хліба, яким вони годували себе і свої сім'ї».

«ВКонтакте» вже утворилося віртуальну державу. Не можна змиритися з тим, що нас всіх, хто працює з ранку до ночі не тільки на своє благо, а й на благо «ВКонтакте», взагалі не вважають за людей. Навіть президент країни спілкується з простим народом і з окремими його представниками.

Незадоволені закликають обмежити кількість записів в спільнотах з 200 до 50. Кількість допустимих рекламних оголошень пропонується збільшити до 15. На момент публікації матеріалу під петицією підписалося 370 чоловік.

Автор книги «Просування бізнесу" ВКонтакте "» Дмитро Румянцев в коментарі для ЦП виділив кілька можливих причин зміни правил розміщення реклами.

Дмитро РумянцевSMM-фахівецьДмитро РумянцевSMM-фахівець

Звичайно, крім самої адміністрації ніхто точно не знає, з чим конкретно пов'язані ці зміни. Тут можна тільки припускати. Варіантів кілька.

Можливо, таким чином намагаються привести в порядок стрічку новин, очистити її від постійних обмінів. Хоча це напівзаходи. Якщо причина в цьому, то треба терміново вводити обмеження на кількість постів. Не до 200, як зараз, а до 20-30. Виняток, хіба що, зробити для трансляцій спортивних подій або новинних сайтів. Інакше багато адміни почнуть посилено постити «вірусний» контент, вкрадений з інтернету, для відновлення статистики і заб'ють стрічку ще більше.

Можливо, таким чином хочуть очистити статистику для рекламодавців і тим самим підвищити ефективність реклами. Не секрет, що постійними обмінами адміни спільнот просто накручують відвідуваність, і згодом дорожче її продають. Трафік з обмінів часто не цільовий, і тому ефективність від рекламних постів в таких спільнотах нижче в рази.

Не виключено, що таким чином хочуть підвищити доходи від таргетированной реклами. Адже обміни - один з найефективніших безкоштовних способів (якщо спільнота набрало якусь кількість передплатників) просування. Тепер, коли його не буде, багатьом доведеться витрачати бюджети на таргет.

Ще варіант, що таким чином адміністрація хоче підвищити якість контенту. Як показує практика, у спільнот з унікальним авторським контентом, а не тоннами копипаста, йде хороший природний ріст.

Може бути, вирішуються всі чотири завдання відразу.

З моєї точки зору, доходи у тих, хто просувався за допомогою перехресної реклами різко впадуть. Природна статистика багатьох паблік виглядає насправді досить сумно. Відписок від групи найчастіше більше, ніж підписок, відвідуваність рази в 2-4 нижче. Багато рекламодавців просто перестануть купувати там рекламу, якщо вони вміють хоч трохи аналізувати статистику. До речі, не виключено, що різко впадуть ціни на рекламу через зниження попиту. Це єдине, що хоч якось може виправити становище.

Адмінам варто почати писати якісний унікальний контент і сподіватися, що команда ВКонтакте обмежить кількість постів на добу. Тоді стрічка у користувачів дуже сильно очиститься, виросте кількість уваги користувачів на один пост і, відповідно, кількість уваги на рекламу. Від цього виграють усі. Ну, майже все. Ті, хто просто копіпаст статті з інтернету або інших спільнот, рано чи пізно помруть.

Власник мережі жіночих спільнот Олександр Жидков, навпаки, згоден з заходами, які застосовує «ВКонтакте» до адміністраторів публічних сторінок і груп.

Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»Олександр Жидковвласник мережі жіночих спільнот у «ВКонтакте»

Давно пора було привести новинну стрічку в порядок. «ВКонтакте» потонув в обмінах між спільнотами і рекламі. Я теж далеко не самий порядний адміністратор, і знаю, що таке нічні кроси, або ж купа реклами, але все ж з новими правилами згоден.

«ВКонтакте» бореться з наслідками, а не з причиною. Адміністратори не просто так ставили багато обмінів. Це було пов'язано виключно з поганою віддачею від постів, і з кожним днем ​​вона ставала все гірше і гірше. Все це через велику кількість не тільки реклами, але і контенту.

Спам-контент дає нам величезні плюси, а саме лайки, репости, коментарі і високий охоплення по передплатникам. Чим більше контенту, тим краще статистика, а це дуже подобається рекламодавцям. Користувачі підписані мінімум на 20 спільнот, і якщо в кожному в день буде виходити по 100 постів, то в середньому за день ми отримаємо 2000 старих і побитих новин. Неможливо генерувати по 100 унікальних постів в день, і ніхто цього не робить, а статистику на рівні треба тримати. Ось через всього цього ми і маємо низьку віддачу з постів. Сумніваюся, що люди заходять в стрічку і прокрутити всі ці дві тисячі постів.

Я володію декількома мільйонниках «ВКонтакте», і охоплення одного поста у мене приблизно 25 тисяч передплатників. Що таке 25 тисяч від мільйона? Віддача з одного поста маленька, і в зв'язку з цим доводилося робити більше обмінів з іншими спільнотами. Велика кількість обмінів та реклами було пов'язано далеко не з тим, що нам було це дозволено, і нас не карали за це. Адміністратори просто хотіли розвиватися і відкривати нові спільноти.

Від такого спаму старим контентом може врятувати тільки обмеження на кількість публікацій. Тоді адміністратори вже будуть підбирати пости і намагатися зацікавити передплатників саме контентом і його якістю.

Я спілкувався з багатьма адміністраторами, і все були проти 20 постів для контенту і п'яти для реклами. Якщо застосувати такий постинг, то новинна стрічка передплатників швидко очиститься від всякого сміттєвого і другосортного контенту. Ми отримаємо чисту стрічку, хороший контент, високий охоплення одного поста, а, отже, і високу віддачу з реклами. А це все, що нам потрібно.

Так як виросте віддача з реклами, то виросте і ціна на неї. Тоді допустимі п'ять постів будуть рівні 10 рекламним, а цього більш ніж достатньо. До того ж, не буде спаму. Розвиватися стане простіше, і рекламу купувати стане приємніше.

Зараз у адміністраторів не залишилося виходу, і всі будуть намагатися розвиватися за рахунок кількості постів, і лише мала частка адміністраторів буде дивитися в бік якості. Який сенс робити 20 якісних постів, коли вони будуть в стрічці губитися серед тисячі старих повідомлень від інших спільнот? Так що охоплення постів буде такий же низький, ціни на рекламу не виростуть, а саме з цього багато адміністраторів і панікують.

Поки я писав цей текст, вже деяких заблокували за репости. Вони вирішили обійти нові правила і робити взаємні репости між тематичними спільнотами. Викрутитися не вийшло.

Навіщо це зроблено

Представники прес-служби «ВКонтакте» розповіли ЦП, навіщо були змінені правила розміщення реклами в спільнотах.

Для чого введено обмеження на кількість рекламних записів?

Це перший крок для досягнення «Великої мети» щодо приведення стрічки новин користувачів в порядок. У призначеному для користувача угоді «ВКонтакте» багато років був обговорений ліміт на число допустимих рекламних публікацій у спільнотах. Якщо говорити про зміни, ми, навпаки, тільки послаблюємо ці обмеження: раніше офіційно дозволялося публікувати дві реклами в тиждень, потім три в день, тепер до п'яти (якщо дві з них будуть розміщені через Біржу «ВКонтакте»).

На жаль, покарання за порушення цих правил було вибрано дуже м'яким - виключення з внутрішнього пошуку по спільнотам. Це перетворило порушення правил в економічну стратегію: жити в статусі порушника поза пошуку, публікуючи при цьому рекламу будь-якого сорту в необмежених кількостях. Це в свою чергу стало відбиватися на користувачах, так як їх новинна стрічка стала занадто захаращена. Щоб переломити ситуацію, ми були змушені посилити покарання, так як історія показала, що повага до правил майданчики і передплатникам - це недостатній стимул, щоб їх дотримуватися.

Чому під санкції потрапив взаімопіар, який часто проходить без обміну грошима і корисний для розкачки молодих спільнот?

Тому що фактично пости взаімопіара не несуть ніякої корисної інформаційного навантаження для передплатників. Відкриваючи стрічку новин, вам би хотілося почитати, власне, новини, цікаві факти, все те, заради чого ви підписувалися на співтовариства. А замість цього доводиться дивитися на силу-силенну записів про те, що в новому співтоваристві ви знайдете щось ще більш цікаве.

Ми вважаємо, що спільноти повинні розвиватися за рахунок цікавого, унікального контенту. Такі гідні спільноти знайдуть своїх передплатників. Ми маємо всі необхідні «вірусна» функціональність для цього: система репоста на сторінки користувачів і в співтовариства, рекомендовані новини, можливість запрошувати друзів для груп або блок цікавих сторінок для паблік.

Зараз же ми знаходимося в такій ситуації, коли штампування нових спільнот поставлена ​​на потік. Коли заводять розмову про неможливість «підняти» нове молоде співтовариство, в дев'яти випадках з десяти мова йде про чергове гумористичному паблік без виразної концепції, який або бере матеріал з інших спільнот, або генерує свій, але вельми низької якості. Тобто, за великим рахунком навіть не має значення, що собою являє співтовариство, в будь-якому випадку його наповнять-таки передплатниками за рахунок ударних доз взаімопіара.

У правилах зазначено, що заборонено взаємне додавання керівників спільнот в адміністрацію для кросспостінг. Модератори соцмережі отримають доступ до списку адміністраторів? Або вже мають?

Модератори ВКонтакте мають можливість дізнатися, чи є той чи інший користувач адміністратором конкретного спільнот.

Чому боротьба з взаімопіаром і рекламою почалася тільки зараз?

Ми постійно працюємо над поліпшенням користувацького досвіду. Як видно з обговорення вище, це питання назрівав уже дуже давно. «ВКонтакте» - це дуже велика і складна система, тому не вдається вирішити всі проблеми відразу.

Існує думка, що нові правила будуть поширюватися тільки на великі спільноти, а невеликі продовжуватимуть творити, що хочуть, тому що модератори не можуть до них дотягнутися. Чи так це? Чи з'явиться механізм, за яким можна буде поскаржитися на співтовариство, що порушує правило?

Всі скарги на порушення в групах приймаються на підтримку. Як правило, якщо спільнота дійсно стомлює передплатників великою кількістю реклами, користувачі про це повідомляють. І звичайно, найактивніший джерело - це вже покарані конкуренти, які починають нам пачками приносити собі подібних. Маленьких спільнот значно більше, ніж великих, вони не так помітні. Але це не означає, що до них не можна дотягнутися.

Думки агентів підтримки з питань реклами та боротьби зі взаімопіаром часто різняться. За деякими випадками один агент може заявити, що підприємницькі кола забанено за ботів і рекламу, інший за зверненням користувача може заявити, що порушень не виявлено. Чи буде якось координуватися робота агентів по спілкуванню з адміністраторами спільнот?

Якщо виключити поодинокі помилки, у нас є серйозна координація між агентами підтримки: внутрішня документація, розгорнуті коментарі для внутрішнього користування, система сповіщення про зміни, обговорення спірних питань з колегами. Проблема в тому, що в питаннях реклами адміністратори усіма правдами і неправдами намагаються «протягнути» ще хоч скільки-то рекламних постів, придумуючи для неї хитрі форми. Приклади, що гуляють по інтернету, як правило, виникають за наступною схемою:

 • Адміністратор спільноти запитує службу підтримки про те, чи можна розміщувати в своєму співтоваристві певний пост. Агент дивиться співтовариство, пост, оцінює конкретні умови, каже, що це нормально. Агенту складно детально розписати всі викладки, чому він розцінив так.
 • Адміністратор ділиться отриманою інформацією, яку він бачить під своїм кутом, приводячи шматки скриншота з листуванням з агентом. Іноді вони потрапляють в інтернет-ЗМІ.
 • Відразу або якийсь час опісля з'являється безліч інших публікацій, які грунтуються на думці, що «Підтримка дозволила».

Інший варіант розвитку ситуації: запитати про щось агентів, а потім користуватися цим, як щиру правду, кілька років. Ситуація змінюється, наші правила і методи боротьби з порушниками теж. Щоб тримати адміністраторів в курсі останніх змін, нами створено спеціальний співтовариство .

Що стосується боротьби з ботами, слід розуміти, що ми не завжди можемо визначити по виду сторінки, бот це чи ні бот. Тому саме за такий сорт порушень ми вважаємо за краще карати самі, коли вдається зловити ботовод за руку. Коли скривджені адміністратори приносять на підтримку своїх конкурентів, буває ми не можемо з ними нічого вдіяти не з тієї причини, що не хочемо. Найчастіше, для цього не вдається отримати докази на момент звернення, а твердження: «у них боти, я це точно знаю», «він мені сам про це розповідав, забаньте їх» нам, природно, не підходять.

Що таке 25 тисяч від мільйона?
Який сенс робити 20 якісних постів, коли вони будуть в стрічці губитися серед тисячі старих повідомлень від інших спільнот?
Для чого введено обмеження на кількість рекламних записів?
Чому під санкції потрапив взаімопіар, який часто проходить без обміну грошима і корисний для розкачки молодих спільнот?
Модератори соцмережі отримають доступ до списку адміністраторів?
Або вже мають?
Чому боротьба з взаімопіаром і рекламою почалася тільки зараз?
Чи так це?
Чи з'явиться механізм, за яким можна буде поскаржитися на співтовариство, що порушує правило?
Чи буде якось координуватися робота агентів по спілкуванню з адміністраторами спільнот?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача