Статьи

Чим корисна молода картопля і як її правильно готувати

  1. Як правильно готувати молоду картоплю
  2. Як зберігати молода картопля

Ось і дочекалися ми появи на прилавках картоплі нового врожаю. Правда, поки її завозять до нас з південних областей, але якщо її правильно приготувати, молода картопля виключно корисна! Ось і дочекалися ми появи на прилавках картоплі нового врожаю

Fotolia

Молодий картопля вважається, якщо бульби зібрані протягом 2-3 тижнів після закінчення цвітіння картопляного куща. Характерно для ранньої картоплі - найтонша шкірка, яку можна очистити навіть руками, висока концентрація корисних речовин, низька калорійність і відносно невелика кількість крохмалю, що робить її прекрасним продуктом для діабетиків і дітей.

Склад молодої картоплі чудово збалансований - вона служить джерелом аскорбінової кислоти, причому, завдяки тому, що варитися вона досить швидко, майже весь вітамін С залишається в цілості. Калію, такого необхідного для перистальтики і зміцнення серцевого м'яза мінерал, в молодої картоплі рекордну кількість - більше ніж бананах.

У м'якоті бульб є повний склад вітамінів В, в тому числі - фолієвої кислоти, інші вітаміни (А, Е, РР, Н) хоч і в невеликій кількості, по прекрасно збалансовані і сприяють кращому засвоєнню один одного.

Крім калію, в бульбах міститися натрій, магній кальцій, фосфор, незначна кількість заліза.

ніжна клітковина допомагає нормалізувати мікрофлору дитячого шлунково-кишкового тракту і м'яко очистити його від шлаків.

На відміну від картоплі, яка зберігалася з минулого врожаю, в молодій картоплі практично немає отруйного солонина, а калорійність на порядок нижче. Таким чином, правильно приготована молода картопля вважається виключно дієтичним продуктом.

Таким чином, правильно приготована молода картопля вважається виключно дієтичним продуктом

pixabay.com

Як правильно готувати молоду картоплю

  • Перш за все, виникає резонне питання - а що там з нітарамі? Немає сумніву, що в бульбах вони присутні, як практично у всіх овочах, особливо ранніх. Але самі вони небезпеки не становлять, важливо, щоб кількість нітратів не перевищувало норму, особливо для дитячого столу. Як відомо, нітрати розчиняються у воді, тому, перш ніж готувати, бульби слід ретельно вимити і замочити на 20-30 хвилин в холодній воді - як правило, цього достатньо, щоб прибрати частину хімії, до 30%.
  • Решта нітрати підуть в воду в перші 10-15 хвилин варіння бульб - до 80%, як стверджують дієтологи. Варити молоду картоплю слід не довше 15-20 хвилин після закипання, інакше вона втратить більшу частину вітамінів ..
  • Смажити молоду картоплю сенсу не має - по-перше, так вона втратить більшу частину своїх корисних властивостей, по-друге - в ній занадто багато води і піджареної скоринки не вийде, а м'якоть перетворитися в пюре.
  • Готувати молода картопля, попередньо вимочений у холодній воді, можна навіть з шкіркою, а якщо є бажання її очистити, знімайте тільки найтонший верхній шар - основні корисні речовини сконцентровані безпосередньо під шкіркою.
  • Дуже подобається діткам молода картопля, запечена в фользі разом шкіркою - вона приємно хрумтить на зубах, та й вітамінів зберігається більше. До речі, вона чудово підійде для пікніка - оберніть чисто вимиті і висушені бульби фольгою і покладіть в тліюче вугілля. За 15-20 хвилин ласощі буде готово!
  • Прекрасним доповненням до молодої картоплі послужить рання зелень - кріп, петрушка, а так же молодий часничок.

pixabay.com

Як зберігати молода картопля

Найкраще місце для зберігання - нижній відсік холодильника. Важливо, щоб в місці зберігання було темно і прохолодно, тоді не відбувається утворення солонина, отруйної речовини, яке характерно для всіх пасльонових.

Якщо на боці бульби ви помітили зелена пляма, або весь він придбав зелений колір, це означає, що були порушені правила зберігання, і є таку картоплю не варто.

Молоду картоплю не варто зберігати довше 2-3 днів, він швидко втрачає свої корисні властивості, та й очистити його стане складніше.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача