Статьи

Чи можна поєднувати різні планки оперативної пам'яті

  1. зв'язок поколінь
  2. DDR3 + DDR3L =?
  3. Обсяги та канали
  4. Частоти і таймінги
  5. різні виробники

Оперативна пам'ять - мадам капризна. Поодинці на багато що не здатна, але вкрай вибаглива у виборі пари: мовляв, не поселяються мені кого попало. Причому важкий характер ОЗУ може дати про себе знати як відразу після появи сусідки, так і з часом. Наприклад, коли вам терміново знадобиться комп'ютер.

Наприклад, коли вам терміново знадобиться комп'ютер

Сьогодні поставимо всі крапки над «Е» в питаннях, чи можна поєднувати різні планки оперативної пам'яті на одному ПК, чи можлива спільна робота ОЗУ різних поколінь, типів, обсягу, частоти і виробників. І якщо можлива, то за яких умов.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , МФУ , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси

зв'язок поколінь

Моя материнська плата має слоти для оперативної пам'яті поколінь DDR2 і DDR3. Чи можна встановити на неї плашки того і іншого типу?

Однозначну відповідь - немає. Такі гібридні модифікації материнських плат випускалися на межі переходу від стандарту DDR2 до DDR3. Вони здатні працювати або з пам'яттю DDR2 частотою 667, 800 і 1066 mHz, або з DDR3 частотою 1066 і 1333 mHz. Якщо встановити на таку плату DDR2 і DDR3 разом (зрозуміло, в слоти свого типу), комп'ютер не запуститься.

DDR3 + DDR3L =?

Чи можливо спільне використання двох модулів RAM, один з яких DDR-3, а другий - DDR-3 L? Чим другий відрізняється від першого?

Пам'ять DDR3 тривалий час була безальтернативним вибором. І лише незадовго до виходу на ринок DDR4 побачила світ її нова модифікація - DDR3L. Літера «L» в назві останньої означає «low voltage» - низьковольтна.

Літера «L» в назві останньої означає «low voltage» - низьковольтна

Оперативка DDR3L харчується від напруги 1,35 V, а її попередниця споживає 1,5 V - це і є їх головна відмінність. Зовні планки того і іншого типу вигладять однаково.

Стандарт DDR3L повністю сумісний з материнськими платами і процесорами, призначеними для DDR3, але не навпаки. Так, процесори Intel мікроархітектури Skylake S офіційно не підтримують DDR 3, хоча підтримують DDR 3L.

Спільне використання модулів того і іншого типу іноді можливо, але небажано. Вся пам'ять, встановлена ​​в слоти одного материнської плати, харчується від напруги однакового рівня, тому в оптимальних умовах буде перебувати тільки одна з планок. Комп'ютери з такою конфігурацією ОЗУ працюють, як правило, нестабільно, а деякі і зовсім не включаються.

Обсяги та канали

Я хочу встановити оперативну пам'ять в усі 4 слота, чи має значення обсяг кожного модуля? Яка комбінація буде працювати швидше - 4 планки по 2 Гб, 2 планки по 4 Гб або 1 планка на 8 Гб?

Єдина вимога до обсягу оперативної пам'яті - щоб він не перевищував максимально допустимий, інакше комп'ютер не включиться або частина пам'яті залишиться невикористаної. Твердження, що вся оперативка повинна бути однаковою ємності - міф. Багато її не буває, тому ставте скільки хочете.

Багато її не буває, тому ставте скільки хочете

Всі сучасні десктопи і багато ноутбуки підтримують багатоканальний режим ОЗУ. При такому способі організації доступ до пам'яті йде не по одному, а по декількох паралельних лініях, що помітно збільшує продуктивність машини.

Материнські плати з чотирма слотами оперативної пам'яті (найпоширеніший тип) працюють в двоканальному режимі, тобто на 1 канал у них відведено 2 роз'єми.

З трьох представлених комбінацій найшвидшою буде друга - 2 планки по 4 Гб, якщо розподілити їх по одній на канал. Чому дві, а не чотири? Тому що фактична швидкість обміну даними між контролером і кожним модулем ОЗУ неоднакова, і чим більше планок, тим більше часу витрачається на їх синхронізацію.

Щоб модулі оперативки працювали в багатоканальному режимі, вони повинні бути:

  • Однакової частоти.
  • Приблизно однієї ємності (невеликі відмінності іноді допустимі).
  • Одного типу (наприклад, тільки DDR3 або DDR3L).

А їх загальна кількість повинна бути парною.

До речі, слоти оперативної пам'яті одного каналу часто роблять одноколірними. Але не завжди. Щоб дізнатися, де вони знаходяться на вашій материнке, краще загляньте в її інструкцію.

Частоти і таймінги

Чи можна комбінувати плашки пам'яті різної частоти і з різними таймингами? Якщо так, то на якій частоті вони працюють?

Можна, можливо. Кожна одиниця ОЗУ зберігає інформацію про підтримувані частотах і таймінгах всередині себе (в мікросхемі SPD). Контролер пам'яті зчитує ці дані і підбирає режим, в якому можуть працювати всі модулі. Як правило, це частота і таймінги самого повільного з них.

різні виробники

Чи обов'язково купувати оперативку одного виробника?

Бажано купувати оперативну пам'ять не просто одного бренду, а фабричні набори з декількох модулів. Ці пристрої пройшли спільне тестування і гарантовано здатні працювати «в загальній упряжці».

Трапляється, що ОЗУ однієї марки і моделі, які придбали окремо, ніяк не можуть «знайти спільну мову». Буває і навпаки, коли різні за походженням девайси демонструють відмінну командну роботу. Як пощастить, але перший варіант - швидше виняток. Найчастіше плашки різних виробників з близькими характеристиками виявляються сумісними.

DDR3 + DDR3L =?
Чим другий відрізняється від першого?
Яка комбінація буде працювати швидше - 4 планки по 2 Гб, 2 планки по 4 Гб або 1 планка на 8 Гб?
Чому дві, а не чотири?
Якщо так, то на якій частоті вони працюють?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то