Статьи

Чи не завантажується компьютер.Включается, але зображення немає.

  1. Чи не завантажується комп'ютер. Що робити? У разі, якщо є «Speaker» (спеціальний динамік), потрібно...
  2. 2) Перевірити підключення відеокабелів (VGA, DVI, HDMI) до відеокарти і до монітора.
  3. 3) Вимикаємо комп'ютер.
  4. 4) Необхідно відкрити кришку системного блоку.
  5. 5) Оперативна пам'ять.
  6. 6) Відеокарта.
  7. 8) Процесор і материнська плата.

Чи не завантажується комп'ютер. Що робити?

У разі, якщо є «Speaker» (спеціальний динамік), потрібно оцінити сигнали, які він видає. Виходячи з цього можна оцінити несправність «заліза» комп'ютера. Якщо спікера немає, можна підключити зовнішній, виглядає він так:

Якщо спікера немає, можна підключити зовнішній, виглядає він так:

Speaker

Сигнали від «Speaker» залежать від версії BIOS. Див. Статтю « Таблиця звукових сигналів BIOS «. Якщо немає і зовнішнього можна обійтися без нього, так як це не панацея, я сам їм рідко користуюся. Потрібно зробити наступне:

1) Почну з простого. Перевірити включений монітор.

Перевірити індикатор вкл. Світлодіод на моніторі повинен світитися або як правило в разі відсутності сигналу моргати. Якщо індикації ні-перевірити живлення 220В і не відійшов чи кабель живлення. Якщо індикації немає-монітор несправний. В цьому випадку можна підключити комп'ютер до телевізора через HDMI кабель наприклад.

В цьому випадку можна підключити комп'ютер до телевізора через HDMI кабель наприклад

монітор

2) Перевірити підключення відеокабелів (VGA, DVI, HDMI) до відеокарти і до монітора.

Можуть трохи відійти. Виправляємо якщо так.

3) Вимикаємо комп'ютер.

Натискаємо на кнопку «Power» і тримаємо близько 5-7 сек, ну або поки не буде вимкнено.

4) Необхідно відкрити кришку системного блоку.

Як правило для цього потрібно відключити всі підключені дроти до системного блоку (кабель живлення, клавіатуру, миша, DVI, VGA, HDMI кабель-дивлячись через який підключений монітор, патчкорд і доп. Періферію- у кого є. І відкрутити 2 шурупа.

Оглянути складові частини системного блоку (материнську плату, відеокарту і ін.), Можливо є роздувся конденсатори, і оцінити запах (можливо є запах «гару»). Якщо є, то краще звернутися до фахівця . Якщо все норм на вигляд і запаху немає, то йдемо далі.

5) Оперативна пам'ять.

У 90 відсотках випадків справа в ній. Поганий контакт модулів оперативної пам'яті зі слотами під ОЗУ на материнській платі, мат. плата «запнулася», багато пилу всередині системного блоку, в тому числі на мат. платі. Необхідна профілактика. Якщо не хочеться морочитися, просто під'єднайте модулі пам'яті і швидше за все все запрацює.

(Перепідключатися, підкидає кабель живлення, відеокабель, запускаємо комп'ютер-дивимося). Бувають такі випадки, що якщо у вас кілька модулів пам'яті, то вийшов з ладу один модуль, або слот під ОЗУ. В цьому випадку потрібно відключити всі модулі і підключати їх по одному і дивитися результат. Якщо все запрацювало, збираємо, підключаємо все назад. Я зазвичай раз вже відкрив кришку системника виробляю профілактику. Видаляю пил пилососом, якщо є балончик зі стисненим повітрям, то краще їм, так як пил потрібно видувати, а не поглинати.

Знімаю модулі пам'яті, відеокарту, Sata кабелі. При відключенні відеокарти не забудьте натиснути на засувку, про відкручування шурупа вже не пишу.

За допомогою пензлика, ганчірочки і технічного спирту виробляю профілактику (чистку) зазначених частин комп'ютера.

Після профілактики ставимо все на місце, запускаємо комп'ютер, дивимося результат. Іноді доводиться спочатку запускати комп'ютер без оперативки (в тому випадку, якщо мат. Плата «запнулася»), а потім приєднати повністю харчування, поставити на місце оперативну пам'ять і запустити комп'ютер. Якщо так же комп не працює йдемо далі.

6) Відеокарта.

Швидше за все вийшла з ладу відеокарта. Якщо у вас зовнішня відеокарта (наприклад

GeForce GTX 1060 ), То відключаємо, якщо є інтегрований відеоадаптер, підключаємо до нього відеокабель, запускаємо комп'ютер, дивимося.

GeForce GTX 1060   ), То відключаємо, якщо є інтегрований відеоадаптер, підключаємо до нього відеокабель, запускаємо комп'ютер, дивимося

Якщо зображення йде, значить несправна зовнішня відеокарта. Можна поставити назад і перевірити на всяк випадок або віддати одному, нехай перевірити у себе. Якщо зовнішня відеокарта несправна-відповідно замінити, в разі якщо в іграшки грати не будете, і ви не використовуєте програми для моделювання (наприклад NX), можна користуватися інтегрованим графічним адаптером. Якщо немає інтегрованого відеоадаптера, купити відеокарту з можливістю повернення, так як справа може бути не в ній, ну або знайти приблизно таку ж б.у, взяти у знайомого наприклад, поставити, перевірити. Не допомогло? Йдемо далі.

8) Процесор і материнська плата.

Про вихід з ладу процесора писати не буду, це буває вкрай рідко. 1 випадок з 1000. Може бути процесор відійшов від сокета. Знімаємо кулер охолодження процесора.

Перепідключатися процесор.

Збираємо назад, не забудьте нанести нову термопасту, видаливши стару.

Якщо дані шайтан маніпуляції не допомогли, значить несправна материнська плата (здулися конденсатори, вийшли з ладу транзистори і т.д)

Міняємо материнку. Тільки тут потрібно задуматися про доцільність покупки і заміни. По-перше, якщо мат. плата стара, можна вже не знайти в продажу. По-друге якщо для роботи наймати фахівця, то це може коштувати дорого, і може є сенс придбати новий системний блок. Так як фахівець візьме гроші за заміну мат. Плати, профілактику комп'ютера, установку Windows , Установку ПО і так далі.

Сподіваюся моя стаття вам допомогла. Якщо залишилися питання - пишіть Всім респект і уважуха!

Що робити?
Що робити?
Не допомогло?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача