Статьи

Чи не запускається ноутбук. Проблеми з Windows і комплектуючими.

  1. Перевірка харчування ноутбука
  2. «Піщаний» при невдалих спробах завантаження системи
  3. Чорний екран при завантаженні
  4. Багаторазова перезавантаження ноутбука
  5. Перезавантаження під час запуску
  6. відсутність картинки
  7. Віруси на Windows
  8. Дії при вірусній атаці на систему
  9. Знос комплектуючих ноутбука
  10. Павло Угрюмов

Причини, по яких не запускається ноутбук бувають апаратні і системні (програмні). Діагностика проблеми вимагає вивчити процес завантаження і функціонування комп'ютера, вміння зорієнтуватися в порушеннях роботи.

Якщо спроби завантажити комп'ютер не призводять до очікуваного результату (відсутність звуків, миготіння, шуму), ви зіткнулися з найбільш неприємною ситуацією. При спробах з'ясувати, чому не працює ноутбук, ви перепробували доступні варіанти, але нічого не відбулося (ніякої «реакції» з боку техніки)? Переконайтеся, що він підлягає відновленню. Явка в сервісний центр визначить ймовірність реанімувати «друга».

Перевірка харчування ноутбука

Перевірка харчування ноутбука

Проблемою, через яку не запускається ноутбук, став нульовий відсоток заряду у акумулятора або обмежена подача електроживлення до «залізного друга» (відсутність харчування). Визначаючи необхідність звернення в сервісну компанію, перевірте джерела живлення в будинку, переконавшись в справності. Підключайтеся до розеток і спостерігайте. Почекайте час, робота може відновитися пізніше.

«Піщаний» при невдалих спробах завантаження системи

«Піщаний», що лунають в секунди спроб завантажити комп'ютер, дають «гарантію» реанімація «залізного коня» в сервісному центрі. Небажаючі звертатися в спеціалізовані організації, можуть скористатися фаховою літературою. Пошук інформації з проблеми не складе труднощів. Способи усунення знаходяться в аналогічних джерелах.

Чорний екран при завантаженні


Якщо при завантаженні чути шум кольорів, але дисплей відображає чорний екран, значить проблема в ініціалізації комплектуючих. При запуску ноутбука або комп'ютера завжди відбувається розпізнавання і підключення пристроїв. Якщо одне з них дало збій, то це може привести до недозавантаження системи.

В цьому випадку треба визначити який пристрій ноутбука дало збій. Для цього потрібно по черзі відключати комплектуючі та пробувати робити завантаження.

З персональним комп'ютером можна це зробити самому в домашніх умовах. Ноутбук - річ тендітна. Тому, якщо ви не майстер, то краще звернутися за допомогою в сервіс. Інакше ви можете зробити непоправних пошкоджень.

Багаторазова перезавантаження ноутбука

Може бути таке: операційка не стане завантажуватися, але комп'ютер продовжить сигналізувати про свою «життя», а коли остаточна завантаження буде «на підході», процес почнеться заново. Часто при цьому з'являється так званий " синій екран смерті windows ". Так буде тривати рівно до тих пір, поки не перекриєте надходження харчування або не вимкнете ноутбук. Такі порушення в роботі - збій середовища BIOS.

Аналізувати причини збою в Біосе марно, це може бути і надмірне нагрівання процесора, що спричинило наслідки, і збір пилу всередині кулера, що перешкоджає обертанню. Нерідко це трапляється через перебоїв в роботі системи харчування, підключеної до ноутбука: він намагається завантажитися - потужності недостатньо.

Торкнемося більш доступні для розуміння причини, коли пристрій може не завантажуватися. Проблеми виникають в період невключення, а завантаження «операційки». Приклад: операційна система Windows припиняє завантаження в період ініціалізації, появи вітального фірмового значка. Чому це відбувається?

Переважно це трапляється через те, що пристрій не розпізнає жорсткий диск, який зберігає дані про поточну інформаційній системі. Якщо процесор ноутбука і стан оперативної пам'яті в нормі - 99% причина криється виключно в жорсткому диску.


Перевірити і розвіяти сумніви допоможе середу BIOS. Потрібно зайти в налаштування черги завантажень і вивчити інформацію на екрані. У загрузках відсутня HDD? Ноутбук не завантажується саме через проблеми з «жорстким».

Категорично заборонено самостійно намагатися впоратися з технічними аспектами відновлення працездатності «заліза». Тендітна конструкція ноутбука вимагає професійного підходу і знань, а найменше пошкодження призведе до необхідності купувати нових комп'ютер, а не окрему частину. До процедури заміни слід підходити делікатно і довірити роботу професіоналам.

Перезавантаження під час запуску

Якщо техніка (без прив'язок до конкретних фірмам-виробникам) завершує завантаження через те, що в момент завантаження операційки відбувається повторна багаторазова перезавантаження, що перериває поява фону робочого столу або системного вітання, то причини можуть критися в багатьох факторах. Найбільш поширена вірусна атака, рідко це пов'язано з іншими технічними або програмними неполадками.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то єдиний і найпростіший спосіб відновити нормальну роботу ноутбука полягає в перевстановлення операційної системи . Для цього необхідно вставити завантажувальний диск на заздалегідь відформатований «жорсткий» і проблема буде вирішена практично без вашої участі.

Для тих, хто не бажає перевстановлювати систему або намагається уникнути форматування диска, можна порадити пошукати ключову причину, запустивши безпечний режим. По змозі знайти і вирішити її - необхідність в перевстановлення Windows пропаде. Але цей варіант підійде для тих, хто представляє, що він збирається шукати і робити.

відсутність картинки

Поширена проблема: при включенні ноутбука і спроби завантажити комп'ютер, чорний екран з'являється відразу ж. На ньому нічого не відбивається, не блимає навіть секундна, але зберігається звук, викликаний завантаженням системи, включаючи вітальну мелодію Windows.


В цьому випадку всі видимі причини вказують на те, що проблема полягає в несправності відеокарти. Найчастіше вона виявляється просто пошкодженої або зламаною. Що слід зробити в першу чергу? Міняти деталі відеокарти або замінювати її. Що найприємніше: процедуру по заміні при певних навичках і обережність можна успішно провести і самостійно. Якщо ви не впевнені у власних знання і силах, то краще довіритися досвідченому фахівцеві, що зведе ризик залишитися без комп'ютера до нуля.

Віруси на Windows

Вивчивши всі проблеми, перевіривши по 10 раз стабільність в надходженні харчування, роботи електрики, акумулятора ноутбука, яким ви до цього користувалися безперервно, виключивши можливість того, що причини криються в несправної «начинці», ви не можете завантажити свій пристрій? Залишається тільки одна причина, по якій ваш комп'ютер перестав працювати, і це - віруси .

Неможливість завантажити операційну систему - менше з лих, до якої призводять «трояни», вони здатні вирвати у вас можливість управляти ОС вашого пристрою, а також стерти абсолютно будь-яку інформацію, що зберігається в пам'яті пристрою.

Але найбільш потужно вони впливають на системні файли і папки, що відповідають за підтримання того чи іншого процесу в роботі. Саме після знищення найважливіших мережевих файлів стає неможливою навіть просто завантаження операційки, не кажучи вже про будь-які дії.

Запідозрити вірусну атаку можна ще і на попередніх етапах. Якщо ваш комп'ютер заражений, то в 80% провести безпечну завантаження, змінити налаштування BIOS або відновити «недавно завантажену версію» неможливо. «Синій екран смерті» - так називають ситуацію, при якій при спробі завантажити систему, з'являється перед користувачем синій екран, який дозволить здійснювати будь-які дії для виправлення проблеми.

Дії при вірусній атаці на систему

Дії при вірусній атаці на систему

Що робити, якщо ваша операційна система стала жертвою вірусної атаки? Необхідно спробувати скористатися програмою з усунення вірусів за допомогою системи відновлення Windows. Малоймовірно, що це вам допоможе, але спробувати варто, щоб запобігти другий спосіб, який не люблять багато користувачів.

А другий спосіб простий: перевстановлення операційної системи з видаленням всіх даних, що зберігаються в пам'яті комп'ютера. Після завершення процесу рекомендується подбати про придбання або скачуванні надійної антивірусної програми, яка захистить від повторного впливу.

Важливо дотримуватися правил безпеки і не відвідувати сайти, в яких ви не впевнені. Проведення регулярних процедур з пошуку вірусних черв'яків в файлах і папках комп'ютера не повинно ігноруватися.

Знос комплектуючих ноутбука

Необхідністю заміни, оновлення та коригування заліза відрізняється будь-яка техніка
Необхідністю заміни, оновлення та коригування заліза відрізняється будь-яка техніка. Купуючи ноутбук, наївно очікувати десятирічну безпроблемну роботу. Комп'ютер потребує чищення системних файлів, оновленні «начинки» і заміни «серця» пристрою.

Помічаючи несправності, труднощі завантаження, некоректну роботу ноутбука згадайте про термін давності його придбання, задумайтеся про можливість зношування заліза, покупці оновлених запчастин, заміні комп'ютера, діагностиці.

Павло Угрюмов

Керівник Digital агентства GOadvance. Знаю все про сайти і просуванні. Як хобі, розбираюся в комп'ютерах і пишу статті на цю тему.

Latest posts by Павло Угрюмов ( see all )

Чому це відбувається?
У загрузках відсутня HDD?
Що слід зробити в першу чергу?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача