Статьи

Чи не працює камера на ноутбуці Windows 10: як включити і налаштувати її

 1. Ввімкнення камери
 2. Усунення несправностей
 3. Поради з налаштування

Практично всі ноутбуки, що зустрічаються на ринку комп'ютерної техніки, забезпечені вбудованою відеокамерою. За допомогою неї можна робити фото та відео-зйомку, вести онлайн трансляції і здійснювати відео-дзвінки. Але що робити, якщо камера перестала працювати?

Ввімкнення камери

Якщо ви власник Windows 10, то після підключення до інтернету, ОС самостійно завантажить потрібні для роботи пристрою драйвера. Камера може не працювати, можливо вона програмно виключена і її потрібно включити.

Порада! Включити веб-камеру можна за допомогою гарячих клавіш. У виробників Asus, Acer, HP більшість моделей ноутбуків включає / вимикає камеру за допомогою комбінацій клавіш Fn + V (або Fn + клавіша із зображенням фотоапарата). Моделі Lenovo використовують поєднання Fn + Esc.

Також вся підключена периферія вказана в диспетчері пристроїв:

 1. ПКМ по Пуск → Диспетчер пристроїв.
 2. Відкрийте вкладку «Звукові, ігрові або відеотехніка» або «Пристрої обробки зображень» і знайдіть свою веб-камеру.
 3. Відкрийте вкладку «Звукові, ігрові або відеотехніка» або «Пристрої обробки зображень» і знайдіть свою веб-камеру

 4. Натисніть на неї правою кнопкою миші і перевірте чи доступна функція «Включити». Якщо так, включіть камеру і перевірте її роботу (за допомогою програми «Камера» в Windows 10 або «Skype»).
 5. Якщо так, включіть камеру і перевірте її роботу (за допомогою програми «Камера» в Windows 10 або «Skype»)

 6. Перевірте, чи немає на значку камери або інших периферійних пристроях жовтого знака оклику, який попереджає про несправності.
 7. Перевірте, чи немає на значку камери або інших периферійних пристроях жовтого знака оклику, який попереджає про несправності

Усунення несправностей

Важливо! Якщо ви не знайшли в диспетчері пристроїв свою веб-камеру або вона позначена жовтим знаком оклику, значить потрібно оновити драйвер.

Щоб знайти відповідний для вашої веб-камери драйвер, найкраще зайти на сайт виробника моделі ноутбука і завантажити потрібний.

Після скачування драйвера:

 1. Зайдіть у властивості веб-камери в диспетчері пристроїв.
 2. Натисніть «Видалити» і дочекайтеся закінчення операції. Якщо буде потрібно, перезавантажте Windows.
 3. Якщо буде потрібно, перезавантажте Windows

 4. Встановіть драйвер, через функцію "Оновити драйвери ...» в диспетчері пристроїв або запустивши установник. Після цього, перезавантажте комп'ютер.
 5. Після цього, перезавантажте комп'ютер

Важливо! Перевірте роботу веб-камери в декількох програмах. Якщо в одній з них працює, налаштуйте камери в самій програмі.

Поради з налаштування

Кілька порад по роботі з веб-камерою через інтернет:

Чи не працює в чатах зі сторінок браузера

Зайдіть в налаштування чату і змініть веб-камеру, встановлену за замовчуванням, на свою. Також поновіть браузер і флеш-плеєр до останньої версії. Перезавантажте браузер.

Чи не працює в Skype (Агент Mail і т.д.), але працює в інших програмах

Закрийте всі програми, які можуть використовувати її (месенджери, браузери, редактори відео, віртуальну веб-камеру). Перезавантажте ПК. Перевірте, чи не блокує антивірус або брандмауер камеру, якщо це так, зніміть обмеження.

Skype в налаштуваннях не бачить веб-камеру

Переконайтеся, чи включена вона в диспетчері пристроїв і чи все в порядку з драйверами. Якщо використовуєте зовнішню камеру, повторно під'єднайте її в інший кінець USB і витягніть всі периферійні пристрої з роз'єму USB. Перезавантажте ПК.

Чи не працює у віртуальному середовищі (віртуальна машина Windows)

встановіть відповідний драйвер для віртуальної ОС.

Якщо поради статті не вирішили ваше запитання, напишіть нам. Ми разом постараємося розібратися в проблемі.

Але що робити, якщо камера перестала працювати?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).