Статьи

Будинок з пляшок: як побудувати своїми руками

 1. Будинок зі скляних пляшок своїми руками
 2. Будинок з пластикових пляшок своїми руками

Фантазія людей безмежна. А в будівництві так особливо. Ви думаєте, що жити в будинку з пляшок - це щось надзвичайне? А ось і ні! Пляшковий будинок - це дешево, екологічно, тепло, і найголовніше - цілком реально.

Щодня на смітник викидається величезна кількість непотрібних пляшок. Але ж їх можна не викидати, а застосувати з користю. Побудувати будинок можна як зі скляних, так і з пластикових пляшок. Але технологія будівництва буде трохи відрізнятися.

Давайте для початку розберемо, в чому переваги і недоліки будівництва будинку з пляшок.

Плюси будинку з пляшок:

 1. Довговічність матеріалу. І скло, і пластик - дуже стійкі матеріали, які не втрачають своїх властивостей дуже довго.
 2. Низькі витрати на будівництво. Основний будівельний матеріал - це пляшки, і вам не потрібно спеціально їх закуповувати. Можна домовитися з кількома кафе або ресторанами і вони будуть віддавати вам використані пляшки безкоштовно, так як вони все одно викидаються. Правда, процес будівництва так може затягнутися.
 3. Пляшки дуже міцні і стійкі до навантажень. Якщо вам здається, що такий будинок не простоїть довго, то ви сильно помиляєтеся. Він зможе "перестояв" будь-цегляний будинок.
 4. Створення комфортного температурного режиму. У будинку з пляшок влітку буде прохолодно, і взимку дуже тепло.

Мінуси будинку з пляшок:

 1. Великі витрати часу на будівництво, якщо ви вирішили будувати будинок своїми силами.
 2. Можуть виникнути складнощі з отриманням величезної кількості пляшок.

Будинок зі скляних пляшок своїми руками

Що вам знадобиться: будь-які скляні пляшки, будівельний розчин (докладніше про нього буде далі). Пляшок знадобиться, звичайно, дуже багато. Залежно від величини будинку, на будівництво може піти від 20 тисяч пляшок і більше. Якщо ви будуєте зовсім маленький будиночок (або альтанку), то, можливо, вам вистачить і кількох тисяч. Найпростіше дістати ті пляшки, які не беруть в прийом склотари, наприклад, пляшки з-під шампанського. Але можна взяти взагалі будь-які. Якщо знайдете пляшки якоюсь незвичайною або нестандартної форми, то стіни вашого будинку будуть дуже привабливі. Хоча, сам факт будівництва пляшкового будинку вже говорить про креативність.

Якщо ви коли-небудь брали участь в будівництві будинку або хоча б бачили, як це робиться, то ви приблизно знаєте, як відбувається кладка цегли під час цього процесу. Якщо замість цегли взяти пляшки, то сама суть будівництва кардинально не змінюється. Викладаються пляшки аналогічно цеглин. Класти пляшки потрібно горизонтально, тобто висоті пляшки буде дорівнювати товщина стіни.

Тут може виникнути резонне питання: а чи буде "приклеюватися" будівельний розчин до гладкому склу? Дійсно, зчеплення цих двох матеріалів може бути не дуже надійним. Тому потрібно прокладати між пляшками полімерну сітку, наприклад, через кожні 2-3 ряди.

Тому потрібно прокладати між пляшками полімерну сітку, наприклад, через кожні 2-3 ряди

Будинок зі скляних пляшок не збиратиме на своїх стінах бруд і пил, так як вони не накопичуються на гладкому склі за визначенням. А уявіть, ка красиво буде всередині будинку, коли пляшки будуть пропускати крізь своє скло легке освітлення з вулиці!

Важлива умова будівництва будинку зі скляних пляшок: стінки пляшок не повинні стикатися між собою і розчин повинен повністю облягати кожну пляшку з усіх боків. Це важливо, тому що надійність конструкції буде на 100% залежати від правильного розподілу навантаження на будівельні матеріали.

Не варто експериментувати з фундаментом. Все-таки пляшка - це не загальновизнаний будівельний матеріал. І почавши закладати пляшки прямо з фундаменту, ви можете зіпсувати всю конструкцію, навіть ще не побудувавши її. Зробіть фундамент традиційним способом - з бетону або цегли.
Починаючи з першого поверху будівлі можна вже пустити в хід і пляшки.

Є кілька варіантів розчину, які можуть використовуватися:

 1. звичайний - цемент і пісок 1: 3;
 2. утеплений - цемент, пісок, шлак 1: 1: 2;
 3. тирсових - цемент, тирсу, пісок 1: 2: 1.

Під час кладки поступово зменшуйте товщину шару розчину. Якщо в нижній частині стіни він повинен бути близько 40-50 міліметрів, то у верхній вже можна обмежитися 20-30. Так ви посилити будівництво знизу і не увійдіть або її зверху.

Будинок з пластикових пляшок своїми руками

Пластик може "жити" близько 300 років. Тому сумніватися в надійності і довговічності будинку, в будівництві якого були використані саме пластикові пляшки, не доводиться.

Тому сумніватися в надійності і довговічності будинку, в будівництві якого були використані саме пластикові пляшки, не доводиться

Візуально будинок з пластикових пляшок буде не такий красивий, як зі скляних. Але пластикові пляшки дешевше, і назбирати їх велика кількість, можливо, буде легше. Якщо скляні пляшки в будівництві будинку ми використовуємо порожніми і закупореними, то пластикові необхідно попередньо наповнити землею або піском. І наповнювати їх потрібно дуже щільно. Для більшої надійності рекомендується обмотувати шийку кожної пляшки сіткою. У всьому іншому будівництво з пластикових пляшок схоже з будівництвом зі скляних пляшок.

Будинок з пляшок - це зовсім не страшно, а навіть навпаки - дуже цікаво і незвично! І жити в такому будинку цілком реально. Якщо вас захопить ця ідея, то використовуючи пляшки як будівельний матеріал, можна зробити ще багато всього цікавого. Наприклад, балкон, навіс або альтанку.

А ось люди, які змогли самотужки побудувати справжні будинки з пляшок:

А ось люди, які змогли самотужки побудувати справжні будинки з пляшок:

Житель Запоріжжя (Україна) Володимир Сиса Житель Запоріжжя (Україна) Володимир Сиса  Южноуралец Хамідулла Ільчібаев  Мешканка Примор'я Ольга Корольова Южноуралец Хамідулла Ільчібаев Мешканка Примор'я Ольга Корольова

Ви думаєте, що жити в будинку з пляшок - це щось надзвичайне?
Тут може виникнути резонне питання: а чи буде "приклеюватися" будівельний розчин до гладкому склу?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача