Статьи

Бове Осип Іванович - біографія архітектора, особисте життя, фото, роботи

  1. Головний архітектор «фасадіческой частини»
  2. Торгові ряди, Театральна площа, Великий театр
  3. Тріумфальна арка - авторський проект Бове

Про сип Бове став головним архітектором Москви після пожежі 1812 року: він відновив Червону площу, Торгові ряди, побудував Олександрівський сад, брав участь в проектуванні Великого театру та Театральної площі. Зодчий також залишив своїм учням об'ємний теоретична праця - «Альбом зразкових проектів»: в ньому Бове зібрав зразки будівель і рекомендації по їх будівництву.

Головний архітектор «фасадіческой частини»

Осип Бове народився 4 листопада 1784 в Петербурзі , В сім'ї Вінченцо Бови - неаполітанського художника-різьбяра. Бова приїхав до Петербурга в 1782 році, а незабаром після народження сина сім'я перебралася до Москви.

У 1802 році Осип Бове вступив в архітектурну школу при Експедиції Кремлівського будови. Його першим учителем став архітектор Франц Компорезі. Завдяки його лекцій Бове вивчив основи своєї майбутньої професії. Пізніше молодий архітектор працював помічником Матвія Казакова на будівництві Голіцинськой лікарні . У 1809-1810 роках він разом з молодим архітектором Карлом Россі відправився до Твері, щоб побудувати палац для генерал-губернатора Тверської, Ярославської та Новгородської губерній - принца Георга Ольденбургского.

Про сип Бове став головним архітектором Москви після пожежі 1812 року: він відновив Червону площу, Торгові ряди, побудував Олександрівський сад, брав участь в проектуванні Великого театру та Театральної площі

Тріумфальна арка в Москві. Архітектор Осип Бове. Скульптори: Іван Тимофєєв і Іван Віталі. 1827-1834. Фотографія: Зобков Георгій / Фотобанк Лорі

Фотографія: Зобков Георгій / Фотобанк Лорі

Покровський храм. Архітектор Осип Бове. 1825-1833. Фотографія: Дмитро Неумоін / Фотобанк Лорі

Осип Бове швидко просувався по кар'єрній драбині - від канцеляриста до губернського секретаря він виріс за чотири роки.

Після московського пожежі 1812 року в місті створили особливу будівельну комісію. До неї увійшов і Осип Бове. Для зручності Комісія розділила місто на чотири сектори, а за кожним сектором закріпила архітектора з помічниками. Бове став архітектором центрального району Москви і відповідав за Тверську, Арбатській, Пресненський, Новинським і Міську частини. За один день в комісію надходили до 100 прохань на зведення нових будівель. Бове виправляв проекти, планував нові архітектурні ансамблі, керував оновленням кремлівських веж і стін.

У 1814 році Бове призначили головним архітектором «фасадіческой частини». За його задумом Москва повинна була придбати єдиний стилістичний вигляд і стати містом-пам'ятником. Перші роботи Бове були пов'язані з реконструкцією Червоної площі, яка сильно постраждала під час пожежі. До подій 1812 року площа була забудована торговими лавками. Бове вирішив змістити акценти в образі головної площі міста - з побутового і комерційного на культурний. В ансамбль архітектор включив Кремлівську стіну зі Спаським і Нікольським вежами і Покровський собор (собор Василя Блаженного). Під його керівництвом були відновлені присутні місця, Воскресенські ворота, будинок міської думи і магістрату.

Торгові ряди, Театральна площа, Великий театр

У центрі Москви Осип Бове також перебудував Торгові ряди: він зберіг у своєму проекті характер старої споруди, однак надав їй величність. Кути будівлі, які виходили на Іллінка, Бове прикрасив портиками і колонами, фризами і ліпниною. На кутах з боку Варварка з'явилися напівкруглі піднесення з колонадами. Роботу над Верхніми і Середніми торговими рядами архітектор завершив в 1816 році. Після реконструкції Червона площа стала найбільшою площею Москви.

Бове задумав побудувати також і Нижні торгові ряди, щоб зв'язати в єдиний ансамбль площа з Китай-городом. Цю ідею реалізували вже після смерті архітектора, в другій половині XIX століття.

Великий театр. Архітектор Осип Бове. 1821-1824. Фотографія: Геннадій Соловйов / Фотобанк Лорі

Фотографія: Геннадій Соловйов / Фотобанк Лорі

Манеж. Архітектор Осип Бове. 1824-1825. Фотографія: Наталія Попова / Фотобанк Лорі

У лютому 1816 року Академія художеств присудила Осипу Бове звання архітектора. Незабаром затвердили його новий проект - Театральну площу. Для її створення знесли старі квартали, які оточували колишній Петровський театр, який постраждав ще в 1805 році від пожежі. Однією з головних завдань стало будівництво нового театру. Осип Бове допрацював занадто громіздкий і дорогий проект архітектора Андрія Михайлова. Він зменшив будівлю, хоча і зберіг саму композицію будівлі. Будівництво театру завершили в 1824 році, а 6 січня 1825 роки там пройшов перший спектакль. Сучасники писали про багате оздоблення театру, витонченому смаку архітектора і «легкості архітектури», завдяки якій здавалося, що ложі і галереї «держалися в повітрі без всяких підтримок».

Тріумфальна арка - авторський проект Бове

Майже одночасно зі зведенням великого театру , Бове побудував Кремлівський сад з гротом (сьогодні його називають Олександрівським садом ). Архітектор задумав його як регулярний парк з мальовничими руїнами і ландшафтною архітектурою. Русло річки Неглинної довелося відвести в сторону.

У 1824-1825 роках Бове займався декоративним оформленням і скульптурним оздобленням манежу , Креслення розробив Августин Бетанкур . В цей час архітектор очолював Комісію з обстеження Манежу. Він створив проект скульптурного оздоблення Манежу і поклав в його основу античні військові обладунки. За малюнками Бове зовні і всередині будівлі Манежу встановили декоративні деталі у вигляді військових емблем римських легіонерів, а також колони доричного ордена. Архітектор надав будівлі «військовий» вигляд. Однак не всі ідеї вдалося втілити в життя: фінансування припинилося.

Олександрівський сад. Архітектор Осип Бове. 1820-1822. Фотографія: Зезеліна Марина / Фотобанк Лорі

Фотографія: Зезеліна Марина / Фотобанк Лорі

Градская лікарня. Архітектор Осип Бове. 1828-1833. Фотографія: Володимир Сазонов / Фотобанк Лорі

Крім масштабних міських проектів Осип Бове зводив громадські та житлові будівлі. він побудував міську лікарню на Великій Калузької вулиці, яка стала першою громадською лікарнею Москви. Також архітектор проектував будинки для купців і дворян. Під його керівництвом було складено «Альбом зразкових проектів», в якому він зібрав рекомендації з будівництва та зразки будинків. Завдяки Бове з'явився новий тип споруд - прибуткові будинки, де нижні поверхи відводилися під лавки, на верхніх розташовувалися кімнати власників, а решта приміщень здавалися в оренду. Бове також придумав новий тип особняка з невеликим парадним двориком і флігелями з виходом на вулицю.

У 1929 році затвердили авторський проект Осипа Бове - Тріумфальну арку на в'їзді в Москву з петербурзького напрямку. Її звели на честь перемоги російських у Вітчизняній війні 1812 року. Бове розробив ескізи скульптур - їх виготовили Іван Тимофєєв і Іван Віталі. Відкриття Тріумфальної арки пройшло у вересні 1834 року, але до цього моменту Бове не дожив: він помер за два місяці, 28 червня. Поховали архітектора на кладовищі при Донському монастирі .

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.