Статьи

Bluetooth адаптер для комп'ютера. Як вибрати?

  1. Навіщо потрібні Bluetooth адаптери для ПК і які вони бувають?
  2. Вибираємо Блютуз адаптер для комп'ютера
  3. Ще кілька порад щодо вибору і конкретні моделі
  4. Як користуватися адаптером?

Я вже давно задумав цю статтю, потім все відкладав, але ось вирішив написати. Навіть спеціально купив Bluetooth адаптер, щоб все перевірити і підготувати максимально корисну статтю. Як не складно здогадатися з назви, в цій статті я розповім вам про Bluetooth адаптери для комп'ютерів. З'ясуємо для чого вони потрібні, які бувають, як вибрати, підключити та користуватися.

Що таке Bluetooth, думаю, знаю все. Досить знати, що це бездротова технологія для обміну даними між різними пристроями на невеликих відстанях. У наш час Bluetooth модуль вбудований в велику кількість різних пристроїв. Він є практично в кожному телефоні, планшеті, ноутбуці. Так само є багато пристроїв, які підтримують підключення по Блютуз. Це принтери, навушники, джойстики, мишки і т. Д.

І якщо в ноутбуках даний бездротовий модуль вбудований з заводу (за винятком деяких моделей, в основному старих), і його досить просто включити (см. як включити Bluetooth на ноутбуці ) І можна користуватися, то в стаціонарних комп'ютерах Bluetooth відсутній. Знову ж, за винятком випадків, коли у вас материнська плата з інтегрованим модулем Bluetooth, або він був встановлений окремо при складанні системного блоку.

Важливо розуміти, що це не просто драйвер, або програма, яку можна завантажити з інтернету і все запрацює (як багато хто думає). Це окремий пристрій (модуль).

Мені здається, якби у вашому комп'ютері був Блютуз, ви б про це точно знали. Думаю, його немає. І звідси питання: "що робити, якщо в комп'ютері немає Bluetooth, а він потрібен?".

Рішення дуже просте - вибір і покупка зовнішнього USB Bluetooth адаптера. Бувають ще PCI адаптери, які підключаються всередині системного блоку, в PCI-слот на материнській платі. Але їх не багато на ринку, і вони як правило йдуть в парі з Wi-Fi модулем.

Навіщо потрібні Bluetooth адаптери для ПК і які вони бувають?

Після покупки і підключення такого адаптера до комп'ютера, ми зможемо підключати до нього самі різні пристрої по Bluetooth. Це мишки, клавіатури, навушники, гарнітури, джойстики (в тому числі DualShock і Xbox Wireless Controller), принтери, акустично системи, камери і т. Д. Так само можна обмінюватися файлами з іншими комп'ютерами, ноутбуками, смартфонами і планшетами. Правда, передавати файли таким спосіб не дуже зручно.

В основному, це підключення периферійних пристроїв без кабелів. Так набагато зручніше. Взяти ті ж навушники. Якщо підключити їх до комп'ютера по Блютуз, то можна вільно переміщатися по кімнаті, або навіть по квартирі і слухати музику. А з кабелем так вже не вийде. Або підключивши гарнітуру, можна спілкуватися по Скайпу і не обов'язково сидіти біля самого комп'ютера.

Найпопулярніші, недорогі і поширені - USB адаптери. На вигляд вони як звичайна флешка. Є дуже маленькі, які відмінно підходять як для ПК, так і для ноутбуків. Для свого комп'ютера я купив один з таких адаптерів - Grand-X Bluetooth 4.0. Виглядає він ось так:

А є ще ось такі:

Як бачите, є варіанти з зовнішніми антенами. Наявність антени забезпечує посилення сигналу і більш стабільне з'єднання.

Цих адаптерів дуже багато на ринку. Особливо велика кількість їх можна знайти в китайських інтернет-магазинах. Але я все таки раджу купувати ті адаптери, які приставлені на нашому ринку. Від більш менш відомих виробників. Про те як правильно вибрати Bluetooth адаптер для ПК, ми поговоримо далі в цій статті.

Вибираємо Блютуз адаптер для комп'ютера

Ви можете прямо зараз відкрити нову вкладку в своєму браузері, і в якомусь популярному інтернет-магазині подивитися на вибір Bluetooth адаптерів. Думаю, ви відразу побачите, що ціна на них сильно відрізняється. Є як дуже дешеві моделі, так і дорогі. І це не просто так. Ціна в даному випадку залежить не тільки від бренду, але і від характеристик і можливостей самого адаптера.

При виборі Блютуз адаптера я раджу орієнтуватися за такими параметрами:

  • Апаратна версія, або просто версія Bluetooth. Це найголовніший параметр. На даний момент, найновіша версія 5.0. Але в продажу зараз все адаптери в основному від версії 2.0 до 4.1. Версія нерідко вказана в назві самого адаптера. Наприклад: Grand-X Bluetooth 4.0. Або в характеристиках. В чому суть? Чим новіший версія - тим краще. Вище швидкість передачі, сумісність між пристроями, стабільність підключення, нижче витрата енергії (не дуже актуально у випадку з ПК, але все ж). Так що рекомендую брати адаптери версії 4.0 і вище. За ціною вони будуть дорожче, ніж та ж версія 2.0. Якщо почитати відгуки до якогось адаптера версії 2.0, то можна побачити, що при підключенні пристроїв з підтримкою версії 4.0, 4.1 виникає багато проблем. Різні затримки, маленький радіус дії, поганий звук, обриви і т. Д.
  • Інтерфейс підключення. Це те, про що я вже писав. В основному всі адаптери підключаються по USB 2.0. Думаю, ви будете купувати саме такий. Для комп'ютера можна знайти так само адаптер з інтерфейсом PCI. Але я їх не бачив у продажу, так і з установкою там складніше. Потрібно розбирати системний блок. Простіше купити USB і не вигадувати.
  • Клас. Тут все просто. Залежно від класу Bluetooth визначається радіус дії (відстань між пристроями). 3 клас - 1 метр, 2 клас - 10 метрів, 1 клас - 100 метрів. У мене адаптер першого класу, але радіус дії вказано 50 метрів. А в реальних умовах він буде 10-20 метрів. Залежно від перешкод, перешкод та інших факторів. У моделей з зовнішньою антеною радіус дії може бути більше.
  • Підтримка профілів. Це набір різних функцій і можливостей. Щоб два Bluetooth пристрої з'єднувалися і працювали, необхідно, щоб вони підтримували певний профіль. Цих профілів є дуже багато. Візьмемо, наприклад, найпопулярніший профіль Headset (HSP). Він служить для передачі звуку (моно, в основному на гарнітури). Тобто, якщо в вашому Блютуз адаптер немає підтримки цього профілю, то гарнітуру ви не підключите. Ще один популярний профіль - A2DP. Він відповідає за передачу стерео звуку (якість набагато краще ніж по HSP). Профіль Dial-up, наприклад, дозволяє підключати комп'ютер до інтернету по Bluetooth. А якщо ви захочете роздати інтернет, то знадобиться підтримка LAN Access Profile. Не завжди в характеристиках до конкретного адаптера можна знайти список підтримуваних профілів. Але турбується не варто. Практично всі адаптери підтримують найпопулярніші і необхідні профілю, які можуть знадобиться для підключення самих різних пристроїв.

Ось фото характеристик мого адаптера:

Орієнтуйтеся по параметрам, про які я писав вище. Думаю, що цієї інформації вам буде досить для того, щоб вибрати нормальний і відповідний Блютуз адаптер для свого комп'ютера.

Ще кілька порад щодо вибору і конкретні моделі

Головне не поспішайте. Почитайте відгуки. Вивчіть характеристики. Так само раджу не купувати найдешевші адаптери. Особливо, якщо вам потрібен адаптер для підключення хороших Bluetooth навушників, для передачі файлів, підключення джойстика і т. Д. Мало того, що вони поганої якості, так ще і застарілої версії. Так, вони можуть бути набагато дешевше. Але не виключено, що ви його потім просто викинете, або підете здавати в магазин.

Ось наприклад адаптер STlab B-122. Варто лише трохи більше двох доларів (і це в наших магазинах). Але там Bluetooth версії 2.0 з підтримкою голосового режиму і купа різних проблем при з'єднанні з іншими пристроями. Так, він буде працювати, але підійде далеко не для всіх задач. Так само можливо доведеться повозиться з пошуком підходящих драйверів. Такі дешеві адаптери взагалі не раджу купувати. І версію 2.0 краще не беріть.

Той що вибрав я - Grand-X Bluetooth 4.0 (BT40G), варто вже майже 9 доларів. Але там уже версія Bluetooth 4.0, перший клас і непогані відгуки. Є ще дорожчі моделі. Наприклад, Bluetooth-адаптер Trust 4.0. І дешевші - F & D BD-10 і STlab 4.0 (B-421). Якщо ви звикли довіряти більше популярним компаніям, то можете подивитися ASUS USB-BT400.

Як користуватися адаптером?

Просто підключіть його в USB-порт комп'ютера.

І якщо вам пощастить (як і мені), то Windows автоматично розпізнає Bluetooth адаптер і ви зможете відразу підключати пристрої. У моєму випадку була встановлена ​​Windows 10. Адаптер від Grand-X визначився відразу і з'явився в диспетчері пристроїв.

І на панелі повідомлень з'явилася ікона "Bluetooth". Натиснувши на яку можна додати нові пристрої, відправити / прийняти файл, відкрити настройки і т. Д.

Зрозуміло, що в залежності від адаптера і встановленої на комп'ютері операційної системи, він може не визначиться автоматично. І доведеться встановлювати драйвер вручну. Але з адаптером зазвичай йде диск в комплекті. Якщо драйвера з диска не підійдуть, то потрібно шукати їх в інтернеті. Бажано завантажувати з офіційного сайту виробника. Правда, не завжди є така можливість.

Якщо у вас вже є адаптер, ви його підключили і все працює, то вам може знадобиться стаття як підключити Bluetooth навушники до комп'ютера або ноутбука на Windows 10 . На її прикладі ви можете подивитися, як підключати Bluetooth пристрою до комп'ютера з встановленою Windows 10.

Чекаю від вас зворотного зв'язку в коментарях. Пишіть, стала в нагоді моя стаття, чи ні. Може я щось упустив і потрібно її доповнити. Всього доброго!

Навіщо потрібні Bluetooth адаптери для ПК і які вони бувають?
І звідси питання: "що робити, якщо в комп'ютері немає Bluetooth, а він потрібен?
Навіщо потрібні Bluetooth адаптери для ПК і які вони бувають?
В чому суть?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача